pitivi - en to cs translation catalogue (502 entries)

en: Pitivi video project (legacy)
cs: Videoprojekt Pitivi (starý)

en: Pitivi/GES video project
cs: Videoprojekt Pitivi/GES

en: Create and edit your own movies
cs: Vytvářejte a upravujte své vlastní filmy

en: Pitivi is a video editor that aims to appeal to hobbyists and professionals alike, with a strong focus on efficiency, quality and usability. It integrates well with other applications and sports a beautiful user interface designed to be powerful yet easy to learn.
cs: Pitivi je videoeditor, který si klade za cíl oslovit fandy i profesionály a který klade velký důraz na efektivitu, kvalitu a použitelnost. Je dobře integrován s dalšími aplikacemi a předvádí pěkné uživatelské rozhraní navržené s důrazem na snadné osvojení.

en: With a non-modal editing workflow, a framerate-independent and playhead-centric timeline, Pitivi allows you quickly and accurately trim, split and review your scenes. Pitivi's ripple and roll editing features allow spending more time on storytelling and less time on "pushing clips around".
cs: Pomocí volného průběhu úprav, časové ose nezávislé na snímkové rychlosti a s přehrávací hlavou, můžete v Pitivi scény velmi rychle a přitom přesně ořezávat, rozdělovat a kontrolovat. Díky řetězovým a svitkovým úpravám můžete více času věnovat vlastnímu příběhu a měně nudným pracem okolo.

en: Some other features include:
cs: Mezi dalšími funkcemi najdete:

en: Accepts any file formats supported by the GStreamer multimedia framework
cs: Zpracování libovolného formátu, který je podporován multimediálním rámcem GStreamer

en: Can animate hundreds of special effects and filters with keyframable properties
cs: Možnost animace pomocí stovek speciálních efektů a filtrů s vlastnosmi na klíčových snímcích

en: Ability to set custom aspect ratios, framerates and rendering presets
cs: Schopnost nastavení vlastního poměru stran, snímkové rychlosti a předvoleb vykreslování

en: Easy to use crossfades and SMPTE transitions
cs: Snadné použití prolnutí a přechodů SMPTE

en: Multihead-friendly with detachable user interface components
cs: Podporu vícevláknového zpracování a odpojitelných součástí uživatelského rozhraní

en: The Pitivi Team
cs: Tým Pitivi

en: Video Editor
cs: Editor videa

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: video;film;movie;editor;
cs: video;film;střih;střižna;editor;

en: Auto-Alignment Starting
cs: Začíná automatického zarovnání

en: <b><big>Performing Auto-Alignment</big></b>
cs: <b><big>Provádění automatického zarovnání</big></b>

en: Estimating...
cs: Odhaduje se…

en: Pick the clip color
cs: Vybrat barvu klipu

en: Fade-in:
cs: Rozjasňování:

en: seconds
cs: sekund

en: Fade-out:
cs: Stmívání:

en: Reset fade-in
cs: Resetovat rozjasňování:

en: Reset fade-out
cs: Resetovat stmívání:

en: Clip Properties
cs: Vlastnosti klipu

en: _Cancel
cs: _Zrušit

en: _Apply to project
cs: Použít n_a projekt

en: Size (pixels)
cs: Velikost (v pixelech)

en: Frame rate
cs: Snímková rychlost

note: PAR is the aspect ratio "of the pixels", not an aspect ratio "in pixels".
en: Pixel aspect ratio
cs: Poměr stran pixelů

en: Sample rate
cs: Vzorkovací frekvence

en: Channels
cs: Kanály

en: Audio:
cs: Zvuk:

en: Height:
cs: Výška:

en: Constrain Proportions
cs: Omezit proporce

en: Previous keyframe
cs: Předchozí klíčový snímek

en: Next keyframe
cs: Následující klíčový snímek

en: Reset to default values
cs: Vrátit na výchozí hodnoty

en: Width:
cs: Šířka:

en: Angle:
cs: Úhel:

en: Noise level:
cs: Úroveň šumu:

en: White sensitivity:
cs: Citlivost na bílou:

en: Black sensitivity:
cs: Citlivost na černou:

en: Alpha:
cs: Průhlednost:

en: Target chroma key:
cs: Cílové klíčovací pozadí:

en: Red
cs: Červená

en: Green
cs: Zelená

en: Select a color
cs: Vybrat barvu

en: Blue
cs: Modrá

en: Shadows
cs: Stíny

en: Midtones
cs: Střední tóny

en: Highlights
cs: Světla

en: Split preview
cs: Rozdělit náhled

en: Source image on left
cs: Zdrojový obrázek vlevo

en: Shape:
cs: Tvar:

en: width
cs: šířka

en: height
cs: výška

en: Operation:
cs: Operace:

en: tilt
cs: sklon

en: trans. width
cs: šířka přechodu

en: min alpha
cs: min. průhlednost

en: max alpha
cs: max. průhlednost

en: Favorites
cs: Oblíbené

en: Search...
cs: Hledat…

en: Reset all
cs: Vše na původní

en: OK
cs: Budiž

en: Recent Projects
cs: Nedávné projekty

en: Updated
cs: Aktualizováno

en: Remove
cs: Odebrat

en: Welcome to Pitivi
cs: Vítejte v Pitivi

en: Beautiful, powerful and intuitive movie editor
cs: Hezký, mocný a intuitivní videoeditor

en: Save the current project under a new name or a different location
cs: Uložit aktuální projekt pod novým názvem nebo na jiné místo

en: Save As...
cs: Uložit jako…

en: Reload the current project
cs: Znovu načíst současný projekt

en: Revert to saved version
cs: Vrátit se k uložené verzi

en: Export the current project and all its media in a .tar archive
cs: Exportovat aktuální projekt a všechna jeho multimédia v archivu .tar

en: Export as Archive...
cs: Exportovat jako archiv…

en: Export the frame at the current playhead position as an image file.
cs: Exportovat snímek na aktuální pozici jako soubor s obrázkem.

en: Export current frame...
cs: Exportovat aktuální snímek…

en: Edit the project settings
cs: Upravit nastavení projektu

en: Project Settings
cs: Nastavení projektu

en: Preferences
cs: Předvolby

en: Keyboard Shortcuts
cs: Klávesové zkratky

en: User Manual
cs: Uživatelská příručka

en: Start the intro to Pitivi for new users
cs: Spustit úvod do Pitivi pro nové uživatele

en: Interactive Intro
cs: Interaktivní úvod

en: About Pitivi
cs: O aplikaci Pitivi

en: Remove selected clips from the project
cs: Odebrat vybrané klipy z projektu

en: _Remove from Project
cs: Odeb_rat z projektu

en: Clip properties...
cs: Vlastnosti klipu…

en: Show tags associated with selected clips
cs: Zobrazovat štítky přiřazené k vybranému klipu

en: Insert the selected clips at the end of the timeline
cs: Vložit vybrané klipy na konec časové osy

en: Insert at _End of Timeline
cs: Vložit na kon_ec časové osy

en: Add media files to your project
cs: Přidat mediální soubory do vašeho projektu

en: Import
cs: Importovat

en: Show clips as a detailed list
cs: Zobrazit klipy jako podrobný seznam

note: This is used as a toolbar button tooltip. Here, "select" means "find" rather than "choose". It is not the user who selects, but rather the user requesting the application to select the relevant items.
en: Select clips that have not been used in the project
cs: Vybrat klipy, které zatím nejsou v projektu použity

en: Show all clips
cs: Zobrazit všechny klipy

en: Add media to your project by dragging files and folders here or by using the "Import" button.
cs: Přidejte multimédia do vašeho projektu přetažení souborů a složek sem nebo pomocí tlačítka „Importovat“.

en: Reset to Factory Settings
cs: Výchozí nastavení

en: Reset all settings to their default values
cs: Vrátit všechna nastavení na jejich výchozí hodnoty

en: Revert
cs: Vrátit

en: Revert all settings to the previous values (before you opened the preferences dialog)
cs: Vrátit všechna nastavení na předchozí hodnoty (než bylo otevřeno dialogové okno s předvolbami)

en: Close
cs: Zavřít

en: Some changes will not take effect until you restart Pitivi
cs: Některé změny se neprojeví, dokud Pitivi znovu nespustíte

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Preset:
cs: Přednastavení:

en: Size:
cs: Velikost:

en: pixels
cs: px

note: When checked, changing the width or height affects also the other so that the aspect ratio value (width / height) does not change.
en: Constrain proportions
cs: Omezit proporce

en: Maintain aspect ratio
cs: Zachovat poměr stran

en: Frame rate:
cs: Snímková rychlost:

en: Author:
cs: Autor:

en: Year:
cs: Rok:

note: The title of the section with the name, author, year fields
en: Info
cs: Informace

en: Scaled proxies resolution:
cs: Rozlišení škálovací proxy:

en: <a href='#'>Proxy Preferences</a>
cs: <a href='#'>Předvolby proxy</a>

en: Title:
cs: Název:

en: Action:
cs: Akce:

en: Safe Areas
cs: Bezpečné oblasti

en: Render
cs: Vykreslit

en: Quality:
cs: Kvalita:

en: Custom
cs: Vlastní

en: Container format:
cs: Formát kontejneru:

en: Automatically render from proxy files
cs: Automaticky vykreslovat ze souborů v proxy

en: Use proxy files if they are available and the source asset media format is not officially supported.
    
    This option is a good trade-off between quality of the rendered video and stability.
cs: Používat soubory z proxy, když jsou k dispozici a zdrojové multimediální soubory nejsou v oficiálně podporovaném formátu.
    
    Tato volba je zlatou střední cestou mezi kvalitou výsledného videa a stabilitou.

en: Always render from proxy files
cs: Vždy vykreslovat ze souborů v proxy

en: Render all proxied clips from the proxy assets. There might be some quality loss during the rendering process.
cs: Vykreslovat všechny multimediální soubory, které jsou v proxy, z proxy. Při vykreslování ale může dojít k jisté ztrátě kvality.

en: Never render from proxy files
cs: Nikdy nevykreslovat ze souborů v proxy

en: Always use source assets for rendering. It is the best choice for the quality of the rendered video, but you might hit some bugs because of the use of not officially supported media formats.
    <i>Use at your own risk!</i>
cs: Pro vykreslování vždy používat zdrojové multimediální soubory. Jedná se nejlepší volbu ohledně kvality výsledného videa, ale můžete narazit na chyby u multimediálních formátů, které nejsou oficiálně podporované.
    <i>Používejte jen na vlastní riziko!</i>

en: Channels:
cs: Kanály:

en: Advanced...
cs: Pokročilé…

en: Codec:
cs: Kodek:

en: Sample rate:
cs: Vzorkovací frekvence:

en: Audio
cs: Zvuk

en: Scale:
cs: Měřítko:

en: Scale
cs: Měřítko

en: Height
cs: Výška

en: Project Settings...
cs: Nastavení projektu…

en: Framerate
cs: Snímková rychlost

en: Advanced
cs: Pokročilé

en: Select file
cs: Vybrat soubor

en: File path:
cs: Cesta k souboru:

en: Rendering
cs: Vykreslování

en: Pause
cs: Pozastavit

en: Play
cs: Přehrát

en: Open Folder
cs: Otevřít složku

en: <small>This process may take a long time depending on the selected codecs, the image resolution, your computer's processing power, applied effects and the length of your movie.</small>
cs: <small>Zpracování může zabrat hodně času v závislosti na vybraných kodecích, rozlišení obrazu, výkonu vašeho počítače, použitých efektech a délce vašeho filmu.</small>

en: Initializing...
cs: Inicializuje se…

en: Estimated filesize:
cs: Odhadnutá velikost souboru:

en: Split clips at playhead position
cs: Rozdělit klipy na pozici přehrávání

en: Split
cs: Rozdělit

en: Delete clips
cs: Odstranit klipy

en: Delete
cs: Odstranit

en: Group clips
cs: Seskupit klipy

en: Group
cs: Seskupit

en: Ungroup clips
cs: Zrušit seskupení klipů

en: Ungroup
cs: Zrušit seskupení

en: Cut clips
cs: Vyjmout klipy

en: Cut
cs: Vyjmout

en: Copy clips
cs: Zkopírovat klipy

en: Copy
cs: Zkopírovat

en: Paste clips
cs: Vložit klipy

en: Paste
cs: Vložit

en: Align clips based on their soundtracks
cs: Zarovnat klipy podle jejich zvukové stopy

en: Align
cs: Zarovnat

en: Toggle gapless mode
    When enabled, adjacent clips automatically move to fill gaps.
cs: Přepnout bezešvý režim
    Když je zapnuto, sousedící klipy se automaticky posunou, aby zaplnily mezery.

en: Gapless mode
cs: Bezešvý režim

en: Choose a font
cs: Vybrat písmo

en: Pick a text color
cs: Vybrat barvu textu

en: Pick a background color
cs: Vybrat barvu pozadí

en: Pick an outline color
cs: Vybrat barvu obrysu

en: Drop Shadow
cs: Vrhat stín

en: Alignment
cs: Zarovnání

en: Horizontal:
cs: Vodorovné:

en: Vertical:
cs: Svislé:

en: Search Action
cs: hledat akci

en: General
cs: Obecné

en: Undo the most recent action
cs: Vrátit zpět poslední činnost

en: Redo the most recent action
cs: Znovu zopakovat poslední činnost

en: Quit
cs: Ukončit

en: Show the Shortcuts Window
cs: Zobrazit okno s klávesovými zkratkami

note: Translators: %s is a Python module name or another os component
en: - %s not found on the system
cs: – modul %s nebyl nalezen v systému

note: Translators: %s is a Python module name or another os component
en: - %s version %s is installed but Pitivi requires at least version %s
cs: – je nainstalován modul %s verze %s, ale PiTiVi vyžaduje minimálně verzi %s

note: Translators: %s is a Python module name or another os component
en: - %s GStreamer plug-in not found on the system
cs: – zásuvný modul GStreamer %s nebyl nalezen v systému

note: Translators: %s is a Python module name or another os component
en: - %s Gstreamer plug-in version %s is installed but Pitivi requires at least version %s
cs: – je nainstalován zásuvný modul Gstreamer %s verze %s, ale Pitivi vyžaduje minimálně verzi %s

en: ERROR - The following hard dependencies are unmet:
cs: CHYBA – Následující tvrdé závislosti nejsou splněny:

en: Missing soft dependency:
cs: Chybějící měkká závislost:

en: ERROR — Could not create a Gst.Fraction — this means gst-python is not installed correctly.
cs: CHYBA — Nelze vytvořit Gst.Fraction — to znamená, že není správně nainstalován gst-python.

en: Could not create audio output sink. Make sure you have a valid one (pulsesink, alsasink or osssink).
cs: Nelze vytvořit cíl zvukového výstupu. Ujistěte se, že máte platný některý z následujících modulů: pulsesink, alsasink nebo osssink.

en: Could not create video output sink. Make sure you have a gtksink available.
cs: Nelze vytvořit cíl obrazového výstupu. Ujistěte se, že je dostupný modul gtksink.

en: Could not import '%s'. Make sure you have it available.
cs: Nelze naimportovat „%s“. Ujistěte se, že je k dispozici.

en: Could not import 'gi'. Make sure you have pygobject available.
cs: Nelze naimportovat „gi“. Ujistěte se, že je k dispozici pygobject.

en: enables sound notifications when rendering is complete
cs: zapne zvukové upozorňování na dokončené vykreslování

en: enables visual notifications when rendering is complete
cs: zapne vizuální upozorňování na dokončené vykreslování

en: additional multimedia codecs through the GStreamer Libav library
cs: dodatečné multimediální kodeky z knihovny GStreamer Libav

en: enables a watchdog in the GStreamer pipeline. Use to detect errors happening in GStreamer and recover from them
cs: zapne sledování roury GStreamer. Používá se k detekci chyb, které nastanou v systému GStreamer a ke vzpamatování z nich

note: Translators: This is the default text of a title clip.
en: Title Clip
cs: Název klipu

en: Select a clip on the timeline to configure its properties and effects or create a new clip:
cs: Abyste mohli nastavit klipu vlastnosti a efekty, musíte jej vybrat na časové ose, nebo vytvořit nový.

en: Create a title clip
cs: Vytvořit klip s nápisem

en: Create a color clip
cs: Vytvořit barevný klip

en: Time
cs: Časové

en: Speed
cs: Rychlost

en: Reset to default value
cs: Vrátit na výchozí hodnotu

en: Effects
cs: Efekty

en: To apply an effect to the clip, drag it from the Effect Library or use the button below.
cs: Když chcete na klip použít nějaký efekt, přetáhněte jej z knihovny efektů nebo použijte tlačítko níže.

en: Add Effect
cs: Přidat efekt

en: Transformation
cs: Transformace

en: Show keyframes
cs: Zobrazit klíčové snímky

en: Activate keyframes
cs: Aktivovat klíčové snímky

en: Hide keyframes
cs: Skrýt klíčové snímky

en: Clip markers
cs: Značky klipu

en: Magnetic
cs: Magnetická

en: No markers
cs: Nejsou žádné značky

en: Color
cs: Barva

en: Compositing
cs: Skládání

en: Title clip duration
cs: Délka klipu s nápisem

en: Default clip length (in milliseconds) of titles when inserting on the timeline.
cs: Výchozí délka klipu (v milisekundách) s nápisem po vložení na časovou osu.

en: Title
cs: Nápis

note: TODO: Remove when we upgrade pylint https://github.com/PyCQA/pylint/issues/4962 pylint: disable=superfluous-parens
en: Absolute
cs: Absolutně

en: Top
cs: Nahoru

en: Center
cs: Na střed

en: Bottom
cs: Dolů

en: Baseline
cs: Na základní osnovu

en: Left
cs: Vlevo

en: Right
cs: Vpravo

en: Media Library
cs: Knihovna multimédií

en: Effect Library
cs: Knihovna efektů

en: Clip
cs: Klip

en: Transition
cs: Přechod

en: Undo
cs: Zpět

note: pylint: disable=attribute-defined-outside-init
en: Save
cs: Uložit

en: Export your project as a finished movie
cs: Exportovat váš projekt jako výsledný film

en: Save the current project
cs: Uložit současný projekt

en: Save the current project as
cs: Uložit současný projekt jako

en: Quick intros to Pitivi
cs: Rychlý úvod do Pitivi

en: Unable to save project "%s"
cs: Nelze uložit projekt „%s“

en: Save as...
cs: Uložit jako…

en: Close without saving
cs: Zavřít bez uložení

en: Save changes to the current project before closing?
cs: Chcete před zavřením uložit změny v současném projektu?

en: If you don't save, the changes from the last %s will be lost.
cs: V případě neuložení budou veškeré změny za poslední %s ztraceny

en: If you don't save, your changes will be lost.
cs: V případě neuložení budou veškeré změny ztraceny.

en: Revert to saved project version?
cs: Vrátit se k uložené verzi projektu?

en: This will reload the current project. All unsaved changes will be lost.
cs: Tímto se znovu načte aktuální projekt. Veškeré neuložené změny budou ztraceny.

note: Signal the project loading failure. You have to do this *after* successfully creating a blank project, or the startupwizard will still be connected to that signal too.
en: No replacement file was provided for "<i>%s</i>".
    
    Pitivi does not currently support partial projects.
cs: Není k dispozici soubor nahrazující „<i>%s</i>“.
    
    Pitivi v současnosti nepodporuje neúplné projekty.

en: Export To...
cs: Export do…

en: Tar archive
cs: Archiv TAR

en: Detect automatically
cs: Rozpoznat automaticky

en: Untitled
cs: Nepojmenovaný

en: PNG image
cs: Obrázek PNG

en: JPEG image
cs: Obrázek JPEG

en: Preview
cs: Náhled

en: Colors
cs: Barvy

en: Noise & blur
cs: Šum a rozmazání

en: Analysis
cs: Analytické

en: Geometry
cs: Geometrické

en: Fancy
cs: Zábavné

en: effect
cs: efekt

note: Add Uncategorized only if there are other categories defined.
en: Uncategorized
cs: Nezařazené

en: No effects
cs: Žádné efekty

en: Add to Favorites
cs: Přidat do oblíbených

en: New
cs: Nový

en: Create a new project
cs: Vytvořit nový projekt

en: Open…
cs: Otevřít…

en: Open an existing project
cs: Otevřít stávající projekt…

en: Select projects for removal
cs: Vybrat projekty k odstranění

en: Click an item to select
cs: Položku vyberete kliknutím

en: Select a Project
cs: Vybrat projekt

en: Open a project
cs: Otevřít projekt…

en: Pitivi %s is available.
cs: Je k dispozici Pitivi %s.

en: To enable additional features, please install the following packages and restart Pitivi:
cs: Pokud chcete zapnout dodatečné funkce, nainstalujte prosím následující balíčky a Pitivi restartujte:

note: pylint: disable=attribute-defined-outside-init
en: Start Overview
cs: Spustit přehlídku

en: Welcome to Pitivi!
cs: Vítejte v Pitivi!

en: Drag files here to import them
cs: Přetáhněte soubory sem a naimportují se

en: Drag clips in the timeline to arrange them
cs: Přetahujte klipy na časové ose a změníte jejich uspořádání

en: Right-click anywhere to move the playhead
cs: Klikněte pravým tlačítkem kamkoliv a změníte pozici přehrávání

en: Preview with the play button
cs: Zobrazte si náhled tlačítkem přehrát

en: Export your project to share it
cs: Vyexportujte svůj projekt a můžete jej sdílet

en: See all the keyboard shortcuts
cs: Podívejte se na všechny klávesové zkratky

en: Dark Theme
cs: Tmavý motiv

en: Whether or not to use a dark theme.
cs: Jestli používat tmavý motiv, či nikoliv.

en: Project
cs: Projekt

en: Help
cs: Napověda

en: About
cs: O aplikaci

en: Show the menu button content
cs: Zobrazit obsah nabídkového tlačítka

en: Unable to load project "%s"
cs: Nelze načíst projekt „%s“

en: Pitivi can not preview this file.
cs: Pitivi nemůže vytvořit náhled tohoto souboru.

en: More info
cs: Více informací

en: <b>Resolution</b>: %d×%d
cs: <b>Rozlišení</b>: %d×%d

en: <b>Duration</b>: %s
cs: <b>Délka:</b> %s

en: Error while analyzing a file | Error while analyzing files
cs[0]: Nastala chyba při analýze souboru
cs[1]: Nastala chyba při analýze souborů
cs[2]: Nastala chyba při analýze souborů

en: Keep dialog open
cs: Udržovat otevřené dialogové okno

en: When importing files keep the dialog open
cs: Při importu souborů udržovat otevřené dialogové okno

note: Translators: Create optimized media for unsupported files.
en: Optimize:
cs: Optimalizovat:

en: Unsupported assets
cs: Nepodporované multimediální soubory

en: All
cs: Vše

en: Scale assets larger than %s×%s px.
cs: Škálovat multimediální soubory větší neš %s × %s px

en: Unknown
cs: neznámý

en: Remove the selected assets
cs: Odstranit vybrané multimediální soubory

en: Insert selected assets at the end of the timeline
cs: Vložit vybrané multimediální soubory na konec časové osy

en: Select One or More Files
cs: Výběr jednoho nebo více souborů

en: Add
cs: Přidat

en: Supported file formats
cs: Podporované formáty souborů

en: All files
cs: Všechny soubory

note: Translators: this string indicates the estimated time remaining until an action (such as rendering) completes. The "%s" is an already-localized human-readable duration, such as "31 seconds", "1 minute" or "1 hours, 14 minutes". In some languages, "About %s left" can be expressed roughly as "There re
en: Transcoding %d asset: %d%% (About %s left) | Transcoding %d assets: %d%% (About %s left)
cs[0]: Překódovává se %d multimediální soubor: %d %% (odhad dokončení %s)
cs[1]: Překódovávají se %d multimediální soubory: %d %% (odhad dokončení %s)
cs[2]: Překódovává se %d multimediálních souborů: %d %% (odhad dokončení %s)

en: View error | View errors
cs[0]: Zobrazit chybu
cs[1]: Zobrazit chyby
cs[2]: Zobrazit chyby

note: Translators: {0:d} is just like %d (integer number variable)
en: An error occurred while importing. | {0:d} errors occurred while importing.
cs[0]: Během importu se vyskytla chyba.
cs[1]: Během importu se vyskytly {0:d} chyby.
cs[2]: Během importu se vyskytlo {0:d} chyb.

en: The project settings have been set to match file '%s'
cs: Nastavení projektu byla nastavena tak, aby odpovídala souboru „%s“

en: The following file can not be used with Pitivi. | The following files can not be used with Pitivi.
cs[0]: Následující soubor nemůže být použit v Pitivi.
cs[1]: Následující soubory nemohou být použity v Pitivi.
cs[2]: Následující soubory nemohou být použity v Pitivi.

en: Tag as:
cs: Přidat štítek:

en: Enter tag
cs: zadejte štítek

en: Open containing folder
cs: Otevřít rodičovskou složku

en: Edit
cs: Upravit

en: Do not use Optimised Proxy for selected asset | Do not use Optimised Proxies for selected assets
cs[0]: Nepoužívat optimalizovanou proxy pro vybraný multimediální soubor
cs[1]: Nepoužívat optimalizované proxy pro vybrané multimediální soubory
cs[2]: Nepoužívat optimalizované proxy pro vybrané multimediální soubory

en: Delete corresponding proxy file | Delete corresponding proxy files
cs[0]: Smazat související soubor v proxy
cs[1]: Smazat související soubory v proxy
cs[2]: Smazat související soubory v proxy

en: Do not use Proxy for selected asset | Do not use Proxies for selected assets
cs[0]: Nepoužívat proxy pro vybraný multimediální soubor
cs[1]: Nepoužívat proxy pro vybrané multimediální soubory
cs[2]: Nepoužívat proxy pro vybrané multimediální soubory

en: Do not use Scaled Proxy for selected asset | Do not use Scaled Proxies for selected assets
cs[0]: Nepoužívat škálovací proxy pro vybraný multimediální soubor
cs[1]: Nepoužívat škálovací proxy pro vybrané multimediální soubory
cs[2]: Nepoužívat škálovací proxy pro vybrané multimediální soubory

en: Use Optimised Proxy for selected asset | Use Optimised Proxies for selected assets
cs[0]: Používat optimalizovanou proxy pro vybraný multimediální soubor
cs[1]: Používat optimalizované proxy pro vybrané multimediální soubory
cs[2]: Používat optimalizované proxy pro vybrané multimediální soubory

en: Use Scaled Proxy for selected asset | Use Scaled Proxies for selected assets
cs[0]: Používat škálovací proxy pro vybraný multimediální soubor
cs[1]: Používat škálovací proxy pro vybrané multimediální soubory
cs[2]: Používat škálovací proxy pro vybrané multimediální soubory

en: User plugins
cs: Uživatelské zásuvné moduly

en: System plugins
cs: Systémové zásuvné moduly

en: New preset
cs: Nové přednastavení

en: New preset %d
cs: Nové přednastavení %d

note: GTK does not allow an empty string as the dialog title, so we use the same translatable one as render.py's pipeline error message dialog:
en: Sorry, something didn’t work right.
cs: Bohužel, ale něco nefunguje správně.

en: Pitivi detected a serious backend problem and could not recover from it, even after multiple tries. The only thing that can be done at this point is to <b>restart Pitivi</b>.
    
    This is a rare and severe kind of bug. Please see our <a href="http://developer.pitivi.org/Bug_reporting.html">bug reporting guide</a> and take the time to report it! We will be very happy to fix this bug and make sure it does not occur again in future versions.
    
    Before closing Pitivi, you can save changes to the existing project file or as a separate project file.
cs: Pitivi zjistil závažný problém v pozadí a nedokáže se z něj vzpamatovat ani po několika pokusech. Jediné, co lze v tuto chvíli udělat, je <b>Pitivi restartovat</b>.
    
    Jedná se o zřídkavý, ale závažný druh chyby. Přečtete si prosím <a href="http://developer.pitivi.org/Bug_reporting.html">příručku k hlášení chyb</a> a věnujte chvíli času jejímu nahlášení! Budeme rádi, když budeme moci tuto chybu opravit a zajistit tak, že se v příštích verzích znovu neobjeví.
    
    Než Pitivi zavřete, můžete uložit změny do stávajícího projektového souboru nebo do odděleného projektového souboru.

en: Close Pitivi
cs: Zavřít Pitivi

en: This might be due to a bug or an unsupported project file format. If you were trying to add a media file to your project, use the "Import" button instead.
cs: Může to být z důvodu chyby nebo nepodporovaného formátu projektového souboru. Jestli zkoušíte přidat do svého projektu multimediální soubor, použijte raději tlačítko „Importovat“.

en: Ignore backup
cs: Ignorovat zálohu

en: Restore from backup
cs: Obnovit ze zálohy

en: An autosaved version of your project file was found. It is %s newer than the saved project.
    
    Would you like to load it instead?
cs: Automaticky uložená verze vašeho projektového souboru nebyla nalezena. Tato je o %s novější než uložený projekt.
    
    Přejete si načíst tuto?

en: You do not have permissions to write to this folder.
cs: Nemáte oprávnění zapisovat do této složky.

note: Save the project to a temporary file.
en: project
cs: projekt

en: Pitivi encoding profile
cs: Profil kódování Pitivi

note: Translators: This must contain exclusively low case alphanum and '-'
en: new-profile
cs: novy-profil

note: Translators: This must contain exclusively low case alphanum and '-'
en: new-profile-%d
cs: novy-profil-%d

en: Rendering — %d%% complete
cs: Vykresluje se — %d %% dokončeno

note: Translators: this string indicates the estimated time remaining until an action (such as rendering) completes. The "%s" is an already-localized human-readable duration, such as "31 seconds", "1 minute" or "1 hours, 14 minutes". In some languages, "About %s left" can be expressed roughly as "There re
en: About %s left
cs: Zbývá přibližně %s

en: Currently rendering
cs: Právě se vykresluje

en: medium
cs: střední

en: high
cs: vysoká

note: Translators: This item appears in a combobox's popup and contains as children the unsupported (but still available) muxers and encoders.
en: Unsupported
cs: Nepodporováno

en: A file name is required.
cs: Vyžadován název souboru.

en: This file already exists.
    If you don't want to overwrite it, choose a different file name or folder.
cs: Soubor již existuje.
    Pokud jej nechcete přepsat, zvolte jiný název souboru nebo složku.

en: Invalid file path
cs: Neplatná cesta k souboru

en: %.2f GB
cs: %.2f GB

note: -1 means round to 10
en: %d MB
cs: %d MB

en: <b>Make sure your rendering size is even, x264enc might not be able to render otherwise.</b>
cs: <b>Zkontrolujte, že velikost pro vykreslení je sudá, jinak kodek x264enc není schopen vykreslení provést.</b>

en: An error occurred while trying to render your project.
cs: Při pokusu o vykreslení vašeho projektu se vyskytla chyba.

en: You might want to check our troubleshooting guide or file a bug report. The GStreamer error was:
cs: Zkuste se podívat do naší příručky s popsanými řešeními problémů, nebo případně chybu nahlaste. Chyba v systému GStreamer byla:

en: Select file path to render
cs: Výběr souboru k vykreslení

en: Render complete
cs: Vykreslování dokončeno

en: "%s" has finished rendering.
cs: „%s“ má dokončeno vykreslování.

en: Normal
cs: Normální

en: Loop
cs: Smyčka

en: Reverse direction
cs: Opačný směr

en: Create a transition by overlapping two adjacent clips on the same layer. Click the transition on the timeline to change the transition type.
cs: Přechod vytvoříte překrytím dvou sousedních klipů ve stejné vrstvě. Kliknutím na přechod na časové ose můžete změnit jeho typ.

en: Slow
cs: Pomalý

en: Fast
cs: Rychlý

en: Epileptic
cs: Epileptický

en: Sharp
cs: Ostrý

en: Smooth
cs: Plynulý

en: 3 by 3
cs: 3 krát 3

en: Vertical/Horizontal
cs: Svislá / vodorovná

en: Diagonals
cs: Uhlopříčky

en: Composition Guidelines
cs: Kompoziční vodicí linky

en: Currently playing
cs: Právě se přehrává

en: Select composition guidelines
cs: Vybrat kompoziční vodicí linky

en: Go to the beginning of the timeline
cs: Přejít na začátek časové osy

en: Go back one second
cs: Přejít o sekundu zpátky

en: Go forward one second
cs: Přejít o sekundu vpřed

en: Go to the end of the timeline
cs: Přejit na konec časové osy

en: Enter a timecode or frame number
    and press "Enter" to go to that position
cs: Zadejte časový údaj nebo číslo snímku
    a po zmáčknutí „Enter“ přejdete na onu pozici

en: Detach the viewer
    You can re-attach it by closing the newly created window.
cs: Odpojit prohlížeč
    Znovu jej připojit můžete zavřením nově vytvořeného okna.

en: Viewer
cs: Prohlížeč

en: Toggle the currently selected composition guidelines
cs: Zapnout/vypnout právě vybrané vodicí linky

en: Toggle safe areas on viewer
cs: Zapnout/vypnout bezpečné oblasti v prohlížeči

en: Show this window in fullscreen
cs: Zobrazit toto okno na celé obrazovce

en: Exit fullscreen mode
cs: Ukončit režim celé obrazovky

note: Translators: This is a tooltip for a clip's keyframe curve, showing what the keyframe curve affects, the timestamp at the mouse cursor location, and the value at that timestamp.
en: Property: %s
    Timestamp: %s
    Value: %s
cs: Vlastnost: %s
    Čas: %s
    Hodnota: %s

en: Timestamp: %s
cs: Čas: %s

en: Audio crossfade
cs: Prolnutí zvuku

en: Move layer to top
cs: Přesunout vrstvu nahoru

en: Move layer up
cs: Přesunout vrstvu výš

en: Move layer down
cs: Přesunout vrstvu níž

en: Move layer to bottom
cs: Přesunout vrstvu dolů

en: Delete layer
cs: Odstranit vrstvu

en: Layer %d
cs: Vrstva %d

en: Frame #%d
cs: Snímek č. %d

en: Markers magnetic by default
cs: Značky jsou jako výchozí magnetické

en: Whether markers created on new clips will be snapping targets by default.
cs: Zda značky vytvořené v novém klipu budou mít nastavené, že mají přichytávat cíle.

en: Snap distance
cs: Vzdálenost přichytávání

en: Threshold (in pixels) at which two clips will snap together when dragging or trimming.
cs: Práh  (v pixelech), při kterém se dva klipy při přesouvání nebo stříhání přichytí k sobě.

en: Image clip duration
cs: Délka klipu s obrázky

en: Default clip length (in milliseconds) of images when inserting on the timeline.
cs: Výchozí délka klipu (v milisekundách) s obrázky po vložení na časovou osu.

en: Left click also seeks
cs: Kliknutí levým tlačítkem také mění pozici přehrávání

en: Whether left-clicking also seeks besides selecting and editing clips.
cs: Jestli kliknutí levým tlačítkem kromě vybírání a úprav klipů provádí i přeskakování.

en: Add layer
cs: Přidat vrstvu

en: Timeline
cs: Časová osa

en: Action Search
cs: Hledat akci

en: Delete selected clips
cs: Odstranit vybrané klipy

en: Delete selected clips and shift following ones
cs: Odstranit vybrané klipy a následující posunout

en: Group selected clips together
cs: Seskupit vybrané klipy dohromady

en: Ungroup selected clips
cs: Zrušit seskupení vybraných klipů

en: Cut selected clips
cs: Vyjmout vybrané klipy

en: Copy selected clips
cs: Kopírovat vybrané klipy

en: Paste selected clips
cs: Vložit vybrané klipy

en: Seek to the first clip edge after the playhead
cs: Přeskočit na hranu prvního klipu za pozicí přehrávání

en: Seek to the first clip edge before the playhead
cs: Přeskočit na hranu prvního klipu před pozicí přehrávání

en: Shift selected clips one frame forward
cs: Posunout vybraný klip jeden snímek vpřed

en: Shift selected clips one frame backward
cs: Posunout vybraný klip jeden snímek zpět

en: Snap selected clips to the next clip
cs: Přichytit vybrané klipy k následujícímu klipu

en: Snap selected clips to the previous clip
cs: Přichytit vybrané klipy k předchozímu klipu

en: Add an effect to the selected clip
cs: Přidat efekt k vybranému klipu

en: Split the clip at the position
cs: Rozdělit klipy na pozici přehrávání

en: Add keyframe to the keyframe curve of selected clip
cs: Přidat klíčový snímek na křivku klíčkových snímků vybraného klipu

en: Timeline Navigation
cs: Práce s časovou osou

en: Zoom in
cs: Přiblížit

en: Zoom out
cs: Oddálit

en: Adjust zoom to fit the project to the window
cs: Upravit přiblížení, aby se projekt vešel do okna

en: Seek backward one frame
cs: Přeskočit o snímek zpět

en: Seek forward one frame
cs: Přeskočit o snímek vpřed

en: Seek backward one second
cs: Přeskočit o sekundu zpět

en: Seek forward one second
cs: Přeskočit o sekundu vpřed

en: Add a marker
cs: Přidat značku

en: Seek to the first marker before the playhead
cs: Přeskočit na první značku před pozicí přehrávání

en: Seek to the first marker after the playhead
cs: Přeskočit na první značku za pozicí přehrávání

en: Version %s
cs: Verze %s

en: Version %(cur_ver)s — %(new_ver)s is available
cs: Verze %(cur_ver)s — %(new_ver)s je k dispozici

en: Current maintainers:
cs: Současní správci:

en: Past maintainers:
cs: Bývalí správci:

en: Contributors:
cs: Přispěvatelé:

en: Open Project…
cs: Otevřít projekt…

en: Open
cs: Otevřít

en: All supported formats
cs: Všechny podporované formáty

en: Variable
cs: proměnlivá

en: Image:
cs: Obrázek:

en: Unknown reason
cs: Neznámá příčina

en: Problem:
cs: Problém:

en: Extra information:
cs: Další informace:

en: Locate missing file...
cs: Hledat chybějící soubor…

en: The following file could not be found:
cs: Následující soubor se nezdařilo najít:

en: Please specify its new location:
cs: Zadejte prosím jeho nové umístění:

note: Translators: this is a format filter in a filechooser. Ex: "AVI files"
en: %s files
cs: Soubory %s

en: Plugins
cs: Zásuvné moduly

en: Shortcuts
cs: Klávesové zkratky

en: Proxies
cs: Proxy

en: Other
cs: Ostatní

en: This resolution will be used as the default target resolution for new projects and projects missing scaled proxy meta-data.
cs: Toto rozlišení bude použito jako výchozí cílové rozlišení u nových projektů a u projektů, kterým schází metadata pro škálovací proxy.

en: Initial proxy size for new projects
cs: Počáteční velikost proxy pro nový projekt

en: Proxy resolution for the current project is %d×%d px
cs: Rozlišení proxy for současný projekt je %d × %d px

en: Reset the shortcut to the default accelerator
cs: Vrátit všechny klávesové zkratky na výchozí kombinace kláves

en: Set Shortcut
cs: Nastavení klávesové zkratky

note: Setup the widgets used in the dialog.
en: Apply
cs: Použít

en: Apply the accelerator to this shortcut.
cs: Použít kombinaci kláves pro tuto zkratku.

en: Replace
cs: Nahradit

en: Remove this accelerator from where it was used previously and set it for this shortcut.
cs: Odebrat tuto kombinaci kláves od tam, kde byla použita dříve, a nastavit ji pro tuto zkratku.

en: Enter new shortcut for <b>%s</b>, or press Esc to cancel.
cs: Zadejte novou klávesovou zkratku pro <b>%s</b>, nebo zrušte zmáčknutím Esc.

en: The accelerator you are trying to set might interfere with typing. Try using Control, Shift or Alt with some other key, please.
cs: Klávesa, které jste zvolili, může kolidovat s běžným psaním. Zkuste prosím použít kombinaci s Ctrl, Shift nebo Alt nebo jinou klávesu.

en: This key combination is already used by <b>%s</b>. Press Replace to use it for <b>%s</b> instead.
cs: Kombinace kláves je již použita pro <b>%s</b>. Jestli ji chcete použít pro <b>%s</b>, zmáčkněte Nahradit.

en: No description available.
cs: Žádný popis není k dispozici.

en: Unable to load the plugin '{module_name}'
cs: Nezdařilo se načíst zásuvný modul „{module_name}“

note: We could use Gtk.ListBox.set_placeholder, but it appears bad inside the list widget.
en: No plugins available
cs: Žádný zásuvný modul není k dispozici

en: You can create <a href='{doc_url}'>plugins</a> into your <a href='{dir_url}'>plugins directory</a>.
cs: Můžete vytvořit <a href='{doc_url}'>zásuvné moduly</a> ve své <a href='{dir_url}'>složce pro zásuvné moduly</a>.

en: User markers
cs: Uživatelské značky

en: Failed to open the user manual. Make sure to have either the `yelp` GNOME documentation viewer or a web browser installed
cs: Selhalo otevření uživatelské příručky. Zkontrolujte, že máte nainstalovaný prohlížeč dokumentace GNOME „yelp“ nebo některý webový prohlížeč.

en: The system's locale that you are using is not UTF-8 capable. Unicode support is required for Python3 software like Pitivi. Please correct your system settings; if you try to use Pitivi with a broken locale, weird bugs will happen.
cs: Systémové národní prostředí, které používáte, nespolupracuje s UTF-8. Software naprogramovaný v jazyce Pathon3, což je i Pitivi, vyžaduje podporu Unikódu. Opravte si prosím své nastavení systému. Pokud se budete snažit používat Pitivi s narušeným národním prostředím, mohou se vyskytnout různé podivné chyby.

en: Error while decoding a string
cs: Nastala chyba při dekódování souborů

en: Max number of parallel transcoding jobs
cs: Maximální počet souběžný překódovávacích úloh

en: Max CPU usage dedicated to transcoding
cs: Maximální vytížení procesoru vyhrazené pro překódovávání

note: Translators: 'fps' is for 'frames per second'
en: {0:s} fps
cs: {0:s} snímků/s

en: <b>Duration:</b> %s
cs: <b>Délka:</b> %s

en: <b>Proxy creation progress:</b> %d%%
cs: <b>Průběh vytváření proxy:</b> %d%%

en: <b>Path</b>: %s
cs: <b>Cesta:</b> %s

en: <b>Size</b>: %s
cs: <b>Velikost:</b> %s

en: <b>Audio:</b> %d channel at %d <i>Hz</i> (%d <i>bits</i>) | <b>Audio:</b> %d channels at %d <i>Hz</i> (%d <i>bits</i>)
cs[0]: <b>Zvuk:</b> %d kanál @ %d <i>Hz</i> (%d <i>bitů</i>)
cs[1]: <b>Zvuk:</b> %d kanály @ %d <i>Hz</i> (%d <i>bitů</i>)
cs[2]: <b>Zvuk:</b> %d kanálů @ %d <i>Hz</i> (%d <i>bitů</i>)

en: <b>Video:</b> %d×%d <i>pixels</i> at %s <i>fps</i>
cs: <b>Video:</b> %d×%d <i>pixelů</i> při %s <i>snímcích/s</i>

en: <b>Image:</b> %d×%d <i>pixels</i>
cs: <b>Obrázek:</b> %d×%d <i>pixelů</i>

en: %d hour | %d hours
cs[0]: %d hodina
cs[1]: %d hodiny
cs[2]: %d #hodin

en: %d minute | %d minutes
cs[0]: %d minuta
cs[1]: %d minuty
cs[2]: %d minut

en: %d second | %d seconds
cs[0]: %d sekunda
cs[1]: %d sekundy
cs[2]: %d sekund

en: %d day | %d days
cs[0]: %d den
cs[1]: %d dny
cs[2]: %d dní

en: Just now
cs: právě teď

en: An hour ago
cs: před hodinou

en: Today
cs: dnes

en: Yesterday
cs: včera

en: About a year ago
cs: zhruba před rokem

en: About %d year ago | About %d years ago
cs[0]: zhruba před %d rokem
cs[1]: zhruba před %d roky
cs[2]: zhruba před %d lety

en: Implement Me
cs: Čeká na implementaci

en: No properties.
cs: Žádné vlastnosti

note: Avoid the ugly selection outline
en: Show keyframes for this value
cs: Zobrazit klíčové snímky pro tuto hodnotu

en: Properties for %s
cs: Vlastnosti – %s

en: Zoom Fit
cs: Přizpůsobit

en: Zoom
cs: Přiblížit

note: Translators: %s represents a duration, for example "10 minutes"
en: %s displayed
cs: Zobrazeno %s

en: %d nanoseconds displayed, because we can
cs: Zobrazeno %d nanosekund, protože je to možné

en: Console
cs: Konzola

note: Translators: The color of the content from stderr.
en: Standard error color
cs: Barva standardního chybového výstupu

note: Translators: The color of the content from stdout.
en: Standard output color
cs: Barva standardního výstupu

en: Developer Console
cs: Vývojářská konzola

en: Pitivi Console
cs: Konzola Pitivi

en: You can use the following shortcuts:
cs: Můžete používat následující klávesové zkratky:

en: Type "{help}(<command>)" for more information.
cs: Zadáním „{help}(<příkaz>)“ si zobrazíte více informací.

en: Not possible to override {key}, because shortcuts commands are read-only.
cs: Nelze přepsat {key}, protože příkazy klávesových zkratek jsou jen ke čtení.
