pitivi master - en to eu translation catalogue (528 entries)

en: Pitivi video project (legacy)
eu: Pitivi bideo-proiektua (zaharra)

en: Pitivi/GES video project
eu: Pitivi/GES bideo-proiektua

en: Create and edit your own movies
eu: Sortu eta editatu zure filmak

en: Pitivi is a video editor that aims to appeal to hobbyists and professionals alike, with a strong focus on efficiency, quality and usability. It integrates well with other applications and sports a beautiful user interface designed to be powerful yet easy to learn.
eu: Pitivi zaleentzako nahiz profesionalentzako bideo-editore bat da, eta eraginkortasuna, kalitatea eta erabilgarritasuna lehenesten ditu. Ondo integratzen da beste aplikazioekin; eta erabiltzaile-interfaze polita dauka, ahaltsua eta ikasteko erraza izateko diseinatua.

en: With a non-modal editing workflow, a framerate-independent and playhead-centric timeline, Pitivi allows you quickly and accurately trim, split and review your scenes. Pitivi's ripple and roll editing features allow spending more time on storytelling and less time on "pushing clips around".
eu: Pitivi-n, ediziorako lan-fluxua ez-modala da, eta denbora-lerroa, berriz, fotograma-abiadurarekiko independentea eta erreprodukzio-puntuan zentratua; hala, Pitivi-rekin, bizkor eta zehazki moztu, zatitu eta berrikus daitezke eszenak. Mozketak egitean sekuentziak egokitzeko Pitivi-k dituen "ripple" eta "roll" edizio-tresnei esker, denbora gehiago emango duzu istorioak kontatzen eta gutxiago sekuentziak eskuz moldatzen.

en: Some other features include:
eu: Ezaugarri hauek ere baditu, besteak beste:

en: Accepts any file formats supported by the GStreamer multimedia framework
eu: GStreamer multimedia-sistemak onartzen duen edozein fitxategi-formatu onartzen du

en: Can animate hundreds of special effects and filters with keyframable properties
eu: Ehunka efektu berezi eta iragazki anima ditzake, fotograma gakoen propietateak erabiliz

en: Ability to set custom aspect ratios, framerates and rendering presets
eu: Aukera ematen du aspektu-erlazio pertsonalizatuak, fotograma-abiadurak eta errendatze lehenetsiak ezartzeko

en: Easy to use crossfades and SMPTE transitions
eu: Erraz erabiltzeko nahaste gurutzatuak eta SMPTE trantsizioak

en: Multihead-friendly with detachable user interface components
eu: Aldi berean pantaila bat baino gehiagotan erabiltzeko egokia da, erabiltzaile-interfazearen osagaiak desuztartzen baitzaizkio

en: The Pitivi Team
eu: Pitivi taldea

en: Video Editor
eu: Bideo-editorea

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: video;film;movie;editor;
eu: bideoa;filma;zinema;editorea;

en: Auto-Alignment Starting
eu: Lerrokatze automatikoa hasten

en: <b><big>Performing Auto-Alignment</big></b>
eu: <b><big>Lerrokatze automatikoa egiten</big></b>

en: Estimating...
eu: Kalkulatzen…

en: Detect beats
eu: Detektatu kolpeak

en: Clear detected beats
eu: Garbitu detektatutako kolpeak

en: Detecting...
eu: Detektatzen...

en: Pick the clip color
eu: Aukeratu kliparen kolorea

en: Fade-in:
eu: Irekitzeko iraungitzea:

en: seconds
eu: segundo

en: Fade-out:
eu: Ixteko iraungitzea:

en: Reset fade-in
eu: Berrezarri irekitzeko iraungitzea

en: Reset fade-out
eu: Berrezarri ixteko iraungitzea

en: Blending:
eu: Nahastea:

en: Clip Properties
eu: Kliparen propietateak

en: _Cancel
eu: _Utzi

en: _Apply to project
eu: _Aplikatu proiektuari

en: Size (pixels)
eu: Tamaina (pixelak)

en: Frame rate
eu: Fotograma-emaria

note: PAR is the aspect ratio "of the pixels", not an aspect ratio "in pixels".
en: Pixel aspect ratio
eu: Pixelen aspektu-erlazioa

en: Video:
eu: Bideoa:

en: Sample rate
eu: Lagin-maiztasuna

en: Channels
eu: Kanalak

en: Audio:
eu: Audioa:

en: Height:
eu: Altuera:

en: Constrain Proportions
eu: Murriztu proportzioak

en: Previous keyframe
eu: Aurreko gako-fotograma

en: Next keyframe
eu: Hurrengo gako-fotograma

en: Reset to default values
eu: Berrezarri balio lehenetsietara

en: Width:
eu: Zabalera:

en: Angle:
eu: Angelua:

en: Noise level:
eu: Zarata-maila:

en: White sensitivity:
eu: Zuri-sentikortasuna:

en: Black sensitivity:
eu: Beltz-sentikortasuna:

en: Alpha:
eu: Alfa:

en: Target chroma key:
eu: Helburuko chroma-gakoa:

en: Red
eu: Gorria

en: Green
eu: Berdea

en: Select a color
eu: Hautatu kolore bat

en: Blue
eu: Urdina

en: Shadows
eu: Itzalak

en: Midtones
eu: Tarteko tonuak

en: Highlights
eu: Argiak

en: Split preview
eu: Zatitu aurrebista

en: Source image on left
eu: Iturburuko irudia ezkerrean

en: Shape:
eu: Forma:

en: width
eu: zabalera

en: height
eu: altuera

en: Operation:
eu: Eragiketa:

en: tilt
eu: okerdura

en: trans. width
eu: zehark. zabalera

en: min alpha
eu: alfa min

en: max alpha
eu: alfa max

en: Color:
eu: Kolorea:

en: Favorites
eu: Gogokoak

en: Search...
eu: Bilatu…

en: Reset all
eu: Berrezarri dena

en: OK
eu: Ados

en: Recent Projects
eu: Azken aldiko proiektuak

en: Updated
eu: Eguneratuta

en: Remove
eu: Kendu

en: Welcome to Pitivi
eu: Ongi etorri Pitivi aplikaziora

en: Beautiful, powerful and intuitive movie editor
eu: Filmen editore eder, indartsu eta intuitiboa

en: Save the current project under a new name or a different location
eu: Gorde uneko proiektua beste izen batekin edo beste kokaleku batean

en: Save As...
eu: Gorde honela…

en: Reload the current project
eu: Birkargatu uneko proiektua

en: Revert to saved version
eu: Itzuli gordetako bertsiora

en: Export the current project and all its media in a .tar archive
eu: Esportatu uneko proiektua eta haren multimedia-fitxategi guztiak .tar artxibo batera

en: Export as Archive...
eu: Esportatu fitxategi gisa…

en: Export the frame at the current playhead position as an image file.
eu: Esportatu uneko erreprodukzio-puntuan dagoen fotograma irudi-fitxategi gisa.

en: Export current frame...
eu: Esportatu uneko fotograma…

en: Edit the project settings
eu: Editatu proiektuaren ezarpenak

en: Project Settings
eu: Proiektuaren ezarpenak

en: Preferences
eu: Hobespenak

en: Keyboard Shortcuts
eu: Laster-teklak

en: User Manual
eu: Erabiltzailearen eskuliburua

en: Start the intro to Pitivi for new users
eu: Hasi Pitivik erabiltzaile berrientzat duen sarrera

en: Interactive Intro
eu: Sarrera dinamikoa

en: About Pitivi
eu: Pitivi aplikazioari buruz

en: Remove selected clips from the project
eu: Kendu hautatutako klipak proiektutik

en: _Remove from Project
eu: _Kendu proiektutik

en: Clip properties...
eu: Clip properties…

en: Show tags associated with selected clips
eu: Erakutsi hautatutako klipei lotutako etiketak

en: Insert the selected clips at the end of the timeline
eu: Txertatu hautatutako klipak denbora-lerroaren bukaeran

en: Insert at _End of Timeline
eu: Txertatu denbora-lerroaren _bukaeran

en: Add media files to your project
eu: Gehitu multimedia-fitxategiak  proiektuari

en: Import
eu: Inportatu

en: Show clips as a detailed list
eu: Erakutsi klipak zerrenda xehe gisa

note: This is used as a toolbar button tooltip. Here, "select" means "find" rather than "choose". It is not the user who selects, but rather the user requesting the application to select the relevant items.
en: Select clips that have not been used in the project
eu: Hautatu proiektuan erabili ez diren klipak

en: Show all clips
eu: Erakutsi klip guztiak

en: Add media to your project by dragging files and folders here or by using the "Import" button.
eu: Gehitu multimedia-fitxategiak proiektuari, fitxategiak eta karpetak hona arrastatuz edo "Inportatu" botoia erabiliz.

en: Reset to Factory Settings
eu: Berrezarri fabrikako ezarpenak

en: Reset all settings to their default values
eu: Berrezarri ezarpen guztien balio lehenetsiak

en: Revert
eu: Alderantzikatu

en: Revert all settings to the previous values (before you opened the preferences dialog)
eu: Itzuli ezarpen guztiak haien aurreko balioetara (hobespenen elkarrizketa-koadroa ireki aurretik zeudenetara)

en: Close
eu: Itxi

en: Some changes will not take effect until you restart Pitivi
eu: Aldaketa batzuk ez dira aplikatuko Pitivi berrabiarazi arte

en: Cancel
eu: Utzi

en: Preset:
eu: Aurrezarpena:

en: Size:
eu: Tamaina:

en: pixels
eu: pixel

note: When checked, changing the width or height affects also the other so that the aspect ratio value (width / height) does not change.
en: Constrain proportions
eu: Murriztu proportzioak

en: Maintain aspect ratio
eu: Mantendu aspektu-erlazioa

en: Frame rate:
eu: Fotograma-abiadura:

note: The title of the section with the video settings
en: Video
eu: Bideoa

en: Author:
eu: Egilea:

en: Year:
eu: Urtea:

note: The title of the section with the name, author, year fields
en: Info
eu: Informazioa

en: Scaled proxies resolution:
eu: Eskalatutako proxy-en bereizmena:

en: <a href='#'>Proxy Preferences</a>
eu: <a href='#'>Proxy hobespenak</a>

en: Proxy
eu: Proxy-a

en: Title:
eu: Titulua:

en: Action:
eu: Ekintza:

en: Safe Areas
eu: Area seguruak

en: Render
eu: Errendatu

en: Quality:
eu: Kalitatea:

en: Custom
eu: Pertsonalizatua

en: Container format:
eu: Edukitzailearen formatua:

en: Automatically render from proxy files
eu: Errendatu automatikoki proxy fitxategietatik

en: Use proxy files if they are available and the source asset media format is not officially supported.
    
    This option is a good trade-off between quality of the rendered video and stability.
eu: Erabili proxy fitxategiak haiek erabilgarri badauze eta iturburuko aktiboaren multimedia-formatua ez bada ofizialki onartzen.
    
    Aukera hori erdibideko konponbide egokia da errendatutako bideoaren eta egonkortasunaren artean.

en: Always render from proxy files
eu: Errendatu beti proxy fitxategietatik

en: Render all proxied clips from the proxy assets. There might be some quality loss during the rendering process.
eu: Errendatu proxy-en aktiboetatik proxy-ak darabiltzaten klip guztiak. Kalitate-galerak gerta daitezke errendatze-prozesuan.

en: Never render from proxy files
eu: Inoiz ez errendatu proxy fitxategietatik

en: Always use source assets for rendering. It is the best choice for the quality of the rendered video, but you might hit some bugs because of the use of not officially supported media formats.
    <i>Use at your own risk!</i>
eu: Erabili beti iturburuko aktiboak errendatzeko. Errendatutako bideoaren kalitate onena lortzeko aukera onena da, baina zenbait akatsekin topo egin dezakezu, ofizialki onartuta ez dauden multimedia-formatuak erabiltzen baitira.
    <i>Akatsak zure kontu!</i>

en: Channels:
eu: Kanalak:

en: Advanced...
eu: Aurreratua…

en: Codec:
eu: Kodeka:

en: Sample rate:
eu: Lagin-maiztasuna:

en: Audio
eu: Audioa

en: Scale:
eu: Eskala:

en: Scale
eu: Eskalatu

en: Height
eu: Altuera

en: Project Settings...
eu: Proiektuaren ezarpenak…

en: Framerate
eu: Fotograma-emaria

en: Advanced
eu: Aurreratua

en: Select file
eu: Hautatu fitxategia

en: File path:
eu: Fitxategiaren bide-izena:

en: Rendering
eu: Errendatzen

en: Pause
eu: Pausatu

en: Play
eu: Erreproduzitu

en: Open Folder
eu: Ireki karpeta

en: <small>This process may take a long time depending on the selected codecs, the image resolution, your computer's processing power, applied effects and the length of your movie.</small>
eu: <small>Prozesu honek luze jo dezake, ezaugarri hauen arabera: hautatutako kodekak, irudi-bereizmena, ekipoaren prozesatze-ahalmena, aplikatutako efektuak eta filmaren iraupena.</small>

en: Initializing...
eu: Hasieratzen…

en: Estimated filesize:
eu: Fitxategi-tamaina zenbatetsia:

en: Split clips at playhead position
eu: Zatitu klipak uneko erreprodukzio-puntuan

en: Split
eu: Banandu

en: Delete clips
eu: Ezabatu klipak

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Group clips
eu: Taldekatu klipak

en: Group
eu: Taldea

en: Ungroup clips
eu: Banandu klipak

en: Ungroup
eu: Banandu

en: Cut clips
eu: Ebaki klipak

en: Cut
eu: Ebaki

en: Copy clips
eu: Kopiatu klipak

en: Copy
eu: Kopiatu

en: Paste clips
eu: Itsatsi klipak

en: Paste
eu: Itsatsi

en: Align clips based on their soundtracks
eu: Lerrokatu klipak haien soinu-pisten arabera

en: Align
eu: Lerrokatu

en: Toggle gapless mode
    When enabled, adjacent clips automatically move to fill gaps.
eu: Gaitu edo desgaitu hutsunerik gabeko modua
    Gaituta dagoenean, ondoz ondoko klipak automatikoki mugitzen dira hutsuneak betetzeko.

en: Gapless mode
eu: Hutsunerik gabeko modua

en: Choose a font
eu: Aukeratu letra-tipoa

en: Pick a text color
eu: Aukeratu testu-kolorea

en: Pick a background color
eu: Hartu atzeko planoaren kolore bat

en: Pick an outline color
eu: Aukeratu eskemaren kolorea

en: Drop Shadow
eu: Itzala

en: Alignment
eu: Lerrokatzea

en: Horizontal:
eu: Horizontala:

en: Vertical:
eu: Bertikala:

en: Tracked Objects:
eu: Jarraitutako objektuak:

en: Drag&drop on the video to delimit an object to be tracked.
eu: Arrastatu eta jaregin bideoan jarraipena egingo zaion objektua zehazteko.

en: Go back one frame
eu: Fotograma bat atzera

en: Go forward one frame
eu: Fotograma bat aurrera

en: Tracking Algorithm
eu: Jarraipen-algoritmoa

en: Track
eu: Jarraitu

en: Search Action
eu: Bilatu ekintza

en: General
eu: Orokorra

en: Undo the most recent action
eu: Desegin azken ekintza

en: Redo the most recent action
eu: Berregin azken ekintza

en: Quit
eu: Irten

en: Show the Shortcuts Window
eu: Erakutsi lasterbideen leihoa

note: Translators: %s is a Python module name or another OS component
en: - %s not found on the system
eu: -%s ez da aurkitu sisteman

note: Translators: %s is a Python module name or another OS component
en: - %s version %s is installed but Pitivi requires at least version %s
eu: - %s-(r)en %s bertsioa dago instalatuta, baina Pitivik %s bertsioa edo berriagoa behar du

note: Translators: %s is a Python module name or another OS component
en: - %s GStreamer plug-in not found on the system
eu: - %s GStreamer plugina ez da aurkitu sisteman

note: Translators: %s is a Python module name or another OS component
en: - %s Gstreamer plug-in version %s is installed but Pitivi requires at least version %s
eu: - %s Gstreamer pluginaren %s bertsioa instalatu da baina Pitivik gutxienez %s bertsioa behar du

note: Translators: %s is a Python module name or another OS component
en: - %s GStreamer element not found on the system
eu: - %s GStreamer elementua ez da aurkitu sisteman

en: ERROR - The following hard dependencies are unmet:
eu: ERROREA - Bete gabe daude mendekotasun estu hauek:

en: Missing soft dependency:
eu: Mendekotasun ahul hau falta da:

en: ERROR — Could not create a Gst.Fraction — this means gst-python is not installed correctly.
eu: ERROREA — Ezin izan da sortu Gst.Fraction bat; beraz, gst-python ez da behar bezala instalatu.

en: Could not create audio output sink. Make sure you have a valid one (pulsesink, alsasink or osssink).
eu: Ezin izan da sortu audio-irteerako kolektorea. Egiaztatu badagoela baliozko bat (pulsesink, alsasink edo osssink).

en: Could not create video output sink. Make sure you have a gtksink available.
eu: Ezin izan da sortu bideo-irteerako kolektorea. Egiaztatu gtksink erabilgarri dagoela.

en: Could not import '%s'. Make sure you have it available.
eu: Ezin da '%s' inportatu. Ziurtatu hura eskuragarri duzula.

en: Could not import 'gi'. Make sure you have pygobject available.
eu: Ezin da 'gi' inportatu. Ziurtatu pygobject eskuragarri duzula.

en: enables sound notifications when rendering is complete
eu: soinu-jakinarazpenak gaitzen ditu errendatzea osatutakoan

en: enables visual notifications when rendering is complete
eu: ikusizko jakinarazpenak gaitzen ditu errendatzea osatutakoan

en: additional multimedia codecs through the GStreamer Libav library
eu: multimedia-kodek gehiago GStreamer Libav liburutegitik

en: enables a watchdog in the GStreamer pipeline. Use to detect errors happening in GStreamer and recover from them
eu: Zaindari bat gaitzen du GStreamer kanalizazioan. Erabili GStreamer aplikazioan gertatzen diren erroreak detektatzeko eta horiek gainditzeko

en: enables object tracking
eu: objektuen jarraipena gaitzen du

en: enables beat detection functionality
eu: kolpeen detekziorako funtzionalitatea gaitzen du

note: Translators: This is the default text of a title clip.
en: Title Clip
eu: Titulu-klipa

en: Select a clip on the timeline to configure its properties and effects or create a new clip:
eu: Hautatu klip bat denbora-lerroan, hari lotutako propietateak eta efektuak konfiguratzeko edo klip berria sortzeko:

en: Create a title clip
eu: Sortu titulu-klipa

en: Create a color clip
eu: Sortu kolore-klipa

en: Time
eu: Ordua

en: Speed
eu: Abiadura

en: Reset to default value
eu: Berrezarri balio lehenetsia

en: Effects
eu: Efektuak

en: To apply an effect to the clip, drag it from the Effect Library or use the button below.
eu: Efektu bat klipean aplikatzeko, arrastatu efektu-liburutegitik edo erabili beheko botoia.

en: Add Effect
eu: Gehitu efektua

en: Cover Object
eu: Azal-objektua

en: Transformation
eu: Eraldaketa

en: Show keyframes
eu: Erakutsi gako-fotogramak

en: Activate keyframes
eu: Aktibatu gako-fotogramak

en: Hide keyframes
eu: Ezkutatu gako-fotogramak

en: Color
eu: Kolorea

en: Compositing
eu: Konposizioa

note: Translators: These are compositing operators. See https://www.cairographics.org/operators/ for explanation and visualizations.
en: Source
eu: Iturburua

en: Over
eu: Gainean

en: Text
eu: Testua

en: Clip markers
eu: Klip-markatzaileak

en: Magnetic
eu: Magnetikoa

en: Title clip duration
eu: Kliparen iraupena

en: Default clip length (in milliseconds) of titles when inserting on the timeline.
eu: Tituluen klip-iraupen lehenetsia (milisegundotan), denbora-lerroan sartzen direnean.

en: Title
eu: Titulua

note: TODO: Remove when we upgrade pylint https://github.com/PyCQA/pylint/issues/4962 pylint: disable=superfluous-parens
en: Absolute
eu: Absolutua

en: Top
eu: Goian

en: Center
eu: Erdian

en: Bottom
eu: Behean

en: Baseline
eu: Oinarri-lerroa

en: Left
eu: Ezkerrera

en: Right
eu: Eskuinera

en: Version %s
eu: %s bertsioa

en: Version %(cur_ver)s — %(new_ver)s is available
eu: %(cur_ver)s bertsioa — %(new_ver)s bertsioa erabilgarri dago

en: Current maintainers:
eu: Uneko mantentzaileak:

en: Past maintainers:
eu: Aurreko mantentzaileak:

en: Contributors:
eu: Laguntzaileak:

en: Open Project…
eu: Ireki proiektua…

en: Open
eu: Ireki

en: All supported formats
eu: Onartutako formatu guztiak

en: Variable
eu: Aldakorra

en: Image:
eu: Irudia:

en: Unknown reason
eu: Arrazoi ezezaguna

en: Problem:
eu: Arazoa:

en: Extra information:
eu: Informazio gehiago:

en: Locate missing file...
eu: Bilatu falta den fitxategia…

en: The following file could not be found:
eu: Honako fitxategia ezin izan da aurkitu:

en: Please specify its new location:
eu: Zehaztu haren kokaleku berria:

note: Translators: this is a format filter in a filechooser. Ex: "AVI files"
en: %s files
eu: %s fitxategi

en: All files
eu: Fitxategi denak

en: Timeline
eu: Denbora-lerroa

en: Plugins
eu: Pluginak

en: Shortcuts
eu: Lasterbideak

en: Proxies
eu: Proxy-ak

en: Other
eu: Bestelakoak

en: This resolution will be used as the default target resolution for new projects and projects missing scaled proxy meta-data.
eu: Bereizmen hau proiektu berrietarako eta proxy eskalatuaren metadatuak galdu dituzten proiektuetarako helburuko bereizmen lehenetsi gisa erabiliko da.

en: Initial proxy size for new projects
eu: Hasierako proxy-tamaina proiektu berrietarako

en: Proxy resolution for the current project is %d×%d px
eu: Uneko proiektuaren proxy-bereizmena %d×%d px da

en: Reset the shortcut to the default accelerator
eu: Berrezarri lasterbidea bizkortzaile lehenetsira

en: Set Shortcut
eu: Ezarri laster-tekla

note: Setup the widgets used in the dialog.
en: Apply
eu: Aplikatu

en: Apply the accelerator to this shortcut.
eu: Aplikatu bizkortzailea lasterbide honi.

en: Replace
eu: Ordeztu

en: Remove this accelerator from where it was used previously and set it for this shortcut.
eu: Kendu bizkortzaile hau lehenago erabiltzen zen tokitik eta ezarri lasterbide honetarako.

en: Enter new shortcut for <b>%s</b>, or press Esc to cancel.
eu: Sartu lasterbide berria <b>%s</b> ekintzarako, edo sakatu Esc uzteko.

en: The accelerator you are trying to set might interfere with typing. Try using Control, Shift or Alt with some other key, please.
eu: Ezartzen saiatzen ari zaren bizkortzaileak idazketari traba egin diezaioke. Saiatu Control, Shift edo Alt beste teklaren batekin erabiltzen.

en: This key combination is already used by <b>%s</b>. Press Replace to use it for <b>%s</b> instead.
eu: Tekla-konbinazio hori jadanik erabiltzen ari da <b>%s</b> ekintzarako. Sakatu 'Ordeztu' hura <b>%s</b> ekintzarako erabiltzeko.

en: No description available.
eu: Ez dago deskribapenik eskuragarri.

en: Unable to load the plugin '{module_name}'
eu: Ezin izan da '{module_name}' plugina kargatu

note: We could use Gtk.ListBox.set_placeholder, but it appears bad inside the list widget.
en: No plugins available
eu: Ez dago pluginik eskuragarri

en: You can create <a href='{doc_url}'>plugins</a> into your <a href='{dir_url}'>plugins directory</a>.
eu: <a href='{doc_url}'>Pluginak</a> zure <a href='{dir_url}'>pluginen direktorioan</a> sortu ditzakezu.

en: Media Library
eu: Multimedia-liburutegia

en: Effect Library
eu: Efektu-liburutegia

en: Clip
eu: Mozketa

en: Transition
eu: Trantsizioa

en: Undo
eu: Desegin

note: pylint: disable=attribute-defined-outside-init
en: Save
eu: Gorde

en: Export your project as a finished movie
eu: Esportatu proiektua film bukatu gisa

en: Save the current project
eu: Uneko proiektua gordetzen du

en: Save the current project as
eu: Gorde uneko proiektua honela:

en: Quick intros to Pitivi
eu: Sarrera azkarrak Pitivi ezagutzeko

en: Unable to save project "%s"
eu: Ezin da gorde “%s” proiektua

en: Save as...
eu: Gorde honela…

en: Close without saving
eu: Itxi gorde gabe

en: Save changes to the current project before closing?
eu: Gorde aldaketak proiektua itxi aurretik?

en: If you don't save, the changes from the last %s will be lost.
eu: Gordetzen ez baduzu, galdu egingo dira azken aldaketak (%s).

en: If you don't save, your changes will be lost.
eu: Gordetzen ez baduzu, galdu egingo dira aldaketak.

en: Revert to saved project version?
eu: Gordetako bertsiora itzuli?

en: This will reload the current project. All unsaved changes will be lost.
eu: Hala, berriro kargatzen da uneko proiektua. Gorde ez diren aldaketa guztiak galtzen dira.

note: Signal the project loading failure. You have to do this *after* successfully creating a blank project, or the startupwizard will still be connected to that signal too.
en: No replacement file was provided for "<i>%s</i>".
    
    Pitivi does not currently support partial projects.
eu: Ez da eman fitxategi honen ordezkorik: "<i>%s</i>".
    
    Pitivi-k ez du onartzen proiektu partzialik une honetan.

en: Export To...
eu: Esportatu hona…

en: Tar archive
eu: Tar artxiboa

en: Detect automatically
eu: Detektatu automatikoki

en: Untitled
eu: Izengabea

en: PNG image
eu: PNG irudia

en: JPEG image
eu: JPEG irudia

en: Preview
eu: Aurrebista

en: Colors
eu: Koloreak

en: Noise & blur
eu: Zarata eta desfokuratzea

en: Analysis
eu: Analisia

en: Geometry
eu: Geometria

en: Fancy
eu: Dotorea

en: effect
eu: efektua

note: Translators: How the video effect which covers/hides a tracked object is listed. The {} is entered by the user and denotes the tracked object.
en: {} cover
eu: {} azala

en: Object cover effect
eu: Objektuaren azal-efektua

note: Add Uncategorized only if there are other categories defined.
en: Uncategorized
eu: Kategorizatu gabe

en: No effects
eu: Efekturik ez

en: Add to Favorites
eu: Gehitu gogokoei

en: New
eu: Berria

en: Create a new project
eu: Proiektu berria sortzen du

en: Open…
eu: Ireki…

en: Open an existing project
eu: Ireki lehendik dagoen proiektua

en: Select projects for removal
eu: Hautatu kenduko diren proiektuak

en: Click an item to select
eu: Egin klik elementu batean hura hautatzeko

en: Select a Project
eu: Hautatu proiektu bat

en: Open a project
eu: Proiektu bat irekitzen du

en: Pitivi %s is available.
eu: Pitivi %s erabilgarri dago.

en: To enable additional features, please install the following packages and restart Pitivi:
eu: Aukera gehiago gaitzeko, instalatu pakete hauek eta berrabiarazi Pitivi:

note: pylint: disable=attribute-defined-outside-init
en: Start Overview
eu: Hasi ikuspegi orokorra

en: Welcome to Pitivi!
eu: Ongi etorri Pitivi aplikaziora

en: Drag files here to import them
eu: Arrastatu fitxategiak hona haiek inportatzeko

en: Drag clips in the timeline to arrange them
eu: Arrastatu klipak denbora-lerroan hauek antolatzeko

en: Right-click anywhere to move the playhead
eu: Egin eskuineko klik edozein tokitan erreprodukzio-puntua lekuz aldatzeko

en: Preview with the play button
eu: Aurrebista erreprodukzio-botoiarekin

en: Export your project to share it
eu: Esportatu proiektua hura partekatu ahal izateko

en: See all the keyboard shortcuts
eu: Ikusi laster-tekla guztiak

en: Dark Theme
eu: Gai iluna

en: Whether or not to use a dark theme.
eu: Gai iluna erabiliko den ala ez.

en: Project
eu: Proiektua

en: Help
eu: Laguntza

en: About
eu: Honi buruz

en: Show the menu button content
eu: Erakutsi menu-botoiaren edukia

en: Unable to load project "%s"
eu: Ezin da kargatu “%s” proiektua

en: Pitivi can not preview this file.
eu: Pitivik ezin du erakutsi fitxategi honen aurrebista.

en: More info
eu: Informazio gehiago

en: <b>Resolution</b>: %d×%d
eu: <b>Bereizmena</b>: %d×%d

en: <b>Duration</b>: %s
eu: <b>Iraupena</b>: %s

en: Error while analyzing a file | Error while analyzing files
eu[0]: Errorea fitxategi bat analizatzean
eu[1]: Errore bat gertatu da fitxategi bat analizatzean

en: Keep dialog open
eu: Mantendu elkarrizketa-koadroa irekita

en: When importing files keep the dialog open
eu: Fitxategiak inportatzean, mantendu elkarrizketa-koadroa irekita

note: Translators: Create optimized media for unsupported files.
en: Optimize:
eu: Optimizatu:

en: Unsupported assets
eu: Onartzen ez diren aktiboak

en: All
eu: Denak

en: Scale assets larger than %s×%s px.
eu: %s×%s px baino handiagoak diren eskala-aktiboak

en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: Remove the selected assets
eu: Kendu hautatutako aktiboak

en: Insert selected assets at the end of the timeline
eu: Txertatu hautatutako aktiboak denbora-lerroaren bukaeran

en: Select One or More Files
eu: Hautatu fitxategi bat edo gehiago

en: Add
eu: Gehitu

en: Supported file formats
eu: Onartzen diren fitxategi-formatuak

note: Translators: this string indicates the estimated time remaining until an action (such as rendering) completes. The "%s" is an already-localized human-readable duration, such as "31 seconds", "1 minute" or "1 hours, 14 minutes". In some languages, "About %s left" can be expressed roughly as "There re
en: Transcoding %d asset: %d%% (About %s left) | Transcoding %d assets: %d%% (About %s left)
eu[0]: Aktibo %d transkodetzen: %d%% (%s inguru geratzen da)
eu[1]: %d aktibo transkodetzen: %d%% (%s inguru geratzen da)

en: View error | View errors
eu[0]: Ikusi errorea
eu[1]: Ikusi erroreak

note: Translators: {0:d} is just like %d (integer number variable)
en: An error occurred while importing. | {0:d} errors occurred while importing.
eu[0]: Errore bat gertatu da inportatzean.
eu[1]: {0:d} errore gertatu dira inportatzean.

en: The project settings have been set to match file '%s'
eu: Proiektuaren ezarpenak '%s' fitxategiko ezarpenekin berdindu dira

en: The following file can not be used with Pitivi. | The following files can not be used with Pitivi.
eu[0]: Hurrengo fitxategia ezin da erabili Pitivi-rekin.
eu[1]: Fitxategi hau ezin da erabili Pitivirekin.

en: Tag as:
eu: Etiketatu honela:

en: Enter tag
eu: Sartu etiketa

en: Open containing folder
eu: Ireki karpeta edukitzailea

en: Edit
eu: Editatu

en: Do not use Optimised Proxy for selected asset | Do not use Optimised Proxies for selected assets
eu[0]: Ez erabili proxy optimizatua hautatutako aktiborako
eu[1]: Ez erabili proxy-ak hautatutako aktiboetarako

en: Delete corresponding proxy file | Delete corresponding proxy files
eu[0]: Ezabatu hari dagokion proxy fitxategia
eu[1]: Ezabatu haiei dagozkien proxy fitxategiak

en: Do not use Proxy for selected asset | Do not use Proxies for selected assets
eu[0]: Ez erabili proxy-a hautatutako aktiborako
eu[1]: Ez erabili proxy-ak hautatutako aktiboetarako

en: Do not use Scaled Proxy for selected asset | Do not use Scaled Proxies for selected assets
eu[0]: Ez erabili proxy eskalatua hautatutako aktiborako
eu[1]: Ez erabili proxy eskalatua hautatutako aktiboetarako

en: Use Optimised Proxy for selected asset | Use Optimised Proxies for selected assets
eu[0]: Erabili proxy optimizatua hautatutako aktiborako
eu[1]: Erabili proxy optimizatuak hautatutako aktiboetarako

en: Use Scaled Proxy for selected asset | Use Scaled Proxies for selected assets
eu[0]: Erabili proxy eskalatua hautatutako aktiborako
eu[1]: Erabili proxy eskalatuak hautatutako aktiboetarako

en: User plugins
eu: Erabiltzaile-pluginak

en: System plugins
eu: Sistemaren pluginak

en: New preset
eu: Aurrezarpen berria

en: New preset %d
eu: %d aurrezarpen berria

note: GTK does not allow an empty string as the dialog title, so we use the same translatable one as render.py's pipeline error message dialog:
en: Sorry, something didn’t work right.
eu: Zerbaitek huts egin du.

en: Pitivi detected a serious backend problem and could not recover from it, even after multiple tries. The only thing that can be done at this point is to <b>restart Pitivi</b>.
    
    This is a rare and severe kind of bug. Please see our <a href="http://developer.pitivi.org/Bug_reporting.html">bug reporting guide</a> and take the time to report it! We will be very happy to fix this bug and make sure it does not occur again in future versions.
    
    Before closing Pitivi, you can save changes to the existing project file or as a separate project file.
eu: Pitivik arazo larria detektatu du motorrean eta ezin izan du arazoa gainditu, nahiz eta behin baino gehiagotan saiatu. Orain egin daitekeen gauza bakarra <b>restart Pitivi</b> berrabiaraztea da.
    
    Hau ez d ohikoa eta akatsa ez da larria. Begiratu <a href="http://developer.pitivi.org/Bug_reporting.html">akatsak jakinarazteko dugun gida</a> eta erabili itzazu minutu batzuk akatsaren berri ematen. Pozik konponduko dugu arazoa, eta bertsio berrietan ez dela gertatuko ziurtatuko dugu.
    
    Pitivi itxi baino lehen, aldaketak proiektu-fitxategi honetan gorde ditzakezu edo beste proiektu-fitxategi batean egin dezakezu.

en: Close Pitivi
eu: Itxi Pitivi

en: This might be due to a bug or an unsupported project file format. If you were trying to add a media file to your project, use the "Import" button instead.
eu: Programazio-errore bat dagoelako edo proiektuaren fitxategi-formatua onartzen ez delako gerta liteke hori. Proiektuari multimedia-fitxategi bat gehitzen ari bazinen, erabili "Inportatu" botoia, gehitzekoaren ordez.

en: Ignore backup
eu: Ez ikusi egin babeskopiari

en: Restore from backup
eu: Leheneratu babeskopiatik

en: An autosaved version of your project file was found. It is %s newer than the saved project.
    
    Would you like to load it instead?
eu: Zure proiektu-fitxategiaren bertsio bat aurkitu da, automatikoki gordetakoa. Gordetako proiektua baino %s berriagoa da.
    
    Automatikoki gordetakoa kargatu?

en: You do not have permissions to write to this folder.
eu: Ez duzu baimenik karpeta honetan idazteko.

note: Save the project to a temporary file.
en: project
eu: proiektua

en: Pitivi encoding profile
eu: Pitivi-ren kodeketa-profila

note: Translators: This must contain exclusively low case alphanum and '-'
en: new-profile
eu: profil-berria

note: Translators: This must contain exclusively low case alphanum and '-'
en: new-profile-%d
eu: profil-berria-%d

en: Rendering — %d%% complete
eu: Errendatzen — %% %d egin da

note: Translators: this string indicates the estimated time remaining until an action (such as rendering) completes. The "%s" is an already-localized human-readable duration, such as "31 seconds", "1 minute" or "1 hours, 14 minutes". In some languages, "About %s left" can be expressed roughly as "There re
en: About %s left
eu: %s falta da, gutxi gorabehera

en: Currently rendering
eu: Errendatzen ari da

en: medium
eu: ertaina

en: high
eu: altua

note: Translators: This item appears in a combobox's popup and contains as children the unsupported (but still available) muxers and encoders.
en: Unsupported
eu: Ez dago onartuta

en: A file name is required.
eu: Fitxategi-izen bat behar da.

en: This file already exists.
    If you don't want to overwrite it, choose a different file name or folder.
eu: Fitxategi hori badago lehendik.
    Ez baduzu gainidatzi nahi, aukeratu beste fitxategi-izen bat edo beste karpeta bat.

en: Invalid file path
eu: Fitxategi-bide baliogabea

en: <b>Make sure your rendering size is even, x264enc might not be able to render otherwise.</b>
eu: <b>Ziurtatu zure errendatze-tamaina parekidea dela, bestela x264enc elementuak beharbada ezin izango du errendatu.</b>

en: An error occurred while trying to render your project.
eu: Errorea gertatu da zure proiektua errendatzen saiatzean.

en: You might want to check our troubleshooting guide or file a bug report. The GStreamer error was:
eu: Nahi izanez gero, kontsultatu akatsak konpontzeko gida edo bidali errore-txosten bat. GStreamer-en errorea honakoa izan da:

en: Select file path to render
eu: Hautatu errendatuko den fitxategiaren bide-izena

en: Render complete
eu: Osatu da errendatzea

en: "%s" has finished rendering.
eu: “%s”(r)en errendatzea osatu da.

note: Translators: This is a tooltip for a clip's keyframe curve, showing what the keyframe curve affects, the timestamp at the mouse cursor location, and the value at that timestamp.
en: Property: %s
    Timestamp: %s
    Value: %s
eu: Propietatea: %s
    Denbora-zigilua: %s
    Balioa: %s

en: Timestamp: %s
eu: Denbora-zigilua: %s

en: Audio crossfade
eu: Audioaren nahaste gurutzatua

en: Move layer to top
eu: Mugitu geruza goraino

en: Move layer up
eu: Mugitu geruza gorantz

en: Move layer down
eu: Mugitu geruza beherantz

en: Move layer to bottom
eu: Mugitu geruza beheraino

en: Delete layer
eu: Ezabatu geruza

en: Layer %d
eu: %d geruza

en: Frame #%d
eu: %d. fotograma

en: Markers magnetic by default
eu: Markatzaile magnetikoak modu lehenetsian

en: Whether markers created on new clips will be snapping targets by default.
eu: Klip berrietan sortuko diren markatzaileak modu lehenetsian helburuei atxikiko zaizkien ala ez.

en: Snap distance
eu: Atxikitze-distantzia

en: Threshold (in pixels) at which two clips will snap together when dragging or trimming.
eu: Atalase horretatik aurrera (pixeletan), bi klip elkarri atxikitzen zaizkio klipak arrastatzen edo moztean.

en: Image clip duration
eu: Irudi-kliparen iraupena

en: Default clip length (in milliseconds) of images when inserting on the timeline.
eu: Irudien klip-iraupen lehenetsia (milisegundotan), denbora-lerroan sartzen direnean.

en: Left click also seeks
eu: Ezkerreko klika ere bilatzen du

en: Whether left-clicking also seeks besides selecting and editing clips.
eu: Ezkerreko klikak bilaketak ere egingo dituen ala ez, klipak hautatzeaz eta editatzeaz gain.

en: Add layer
eu: Gehitu geruza

en: Action Search
eu: Ekintzen bilaketa

en: Delete selected clips
eu: Ezabatu hautatutako klipak

en: Delete selected clips and shift following ones
eu: Ezabatu hautatutako klipak eta desplazatu hurrengoak

en: Group selected clips together
eu: Taldekatu hautatutako klipak

en: Ungroup selected clips
eu: Banandu hautatutako klipak

en: Cut selected clips
eu: Ebaki hautatutako klipak

en: Copy selected clips
eu: Kopiatu hautatutako klipak

en: Paste selected clips
eu: Itsatsi hautatutako klipak

en: Seek to the first clip edge after the playhead
eu: Kokatu erreprodukzio-puntuaren ondoko lehen klip-ertzean

en: Seek to the first clip edge before the playhead
eu: Kokatu erreprodukzio-puntuaren aurreko lehen klip-ertzean

en: Shift selected clips one frame forward
eu: Desplazatu hautatutako klipak fotograma bat aurrera

en: Shift selected clips one frame backward
eu: Desplazatu hautatutako klipak fotograma bat atzera

en: Snap selected clips to the next clip
eu: Atxiki hautatutako klipak hurrengo klipari

en: Snap selected clips to the previous clip
eu: Atxiki hautatutako klipak aurreko klipari

en: Add an effect to the selected clip
eu: Gehitu efektu bat hautatutako klipari

en: Split the clip at the position
eu: Zatitu klipa honako posizioan:

en: Add keyframe to the keyframe curve of selected clip
eu: Gehitu gako-fotograma hautatutako kliparen gako-fotogramen kurbari

en: Timeline Navigation
eu: Denbora-lerroaren nabigazioa

en: Zoom in
eu: Handiagotu

en: Zoom out
eu: Txikiagotu

en: Adjust zoom to fit the project to the window
eu: Doitu zooma proiektua leihora egokitzeko

en: Seek backward one frame
eu: Bilatu fotograma bat atzerantz

en: Seek forward one frame
eu: Bilatu fotograma bat aurrerantz

en: Seek backward one second
eu: Bilatu segundo bat atzerantz

en: Seek forward one second
eu: Bilatu segundo bat aurrerantz

en: Add a marker
eu: Gehitu markatzaile bat

en: Seek to the first marker before the playhead
eu: Kokatu erreprodukzio-puntuaren aurreko lehen markatzailean

en: Seek to the first marker after the playhead
eu: Kokatu erreprodukzio-puntuaren ondoko lehen markatzailean

en: Object {}
eu: {} objektua

en: Go back
eu: Joan atzera

en: Track objects
eu: Jarraitu objektuak

en: Normal
eu: Arrunta

en: Loop
eu: Begizta

en: Reverse direction
eu: Alderantzizko noranzkoa

en: Create a transition by overlapping two adjacent clips on the same layer. Click the transition on the timeline to change the transition type.
eu: Trantsizio bat sortzeko, gainjarri geruza berean ondoz ondoko bi klip. Trantsizio mota  aldatzeko, egin klik trantsizioan, denbora-lerroan.

en: Slow
eu: Motela

en: Fast
eu: Bizkorra

en: Epileptic
eu: Epileptikoa

en: Sharp
eu: Bat-batekoa

en: Smooth
eu: Leuna

note: Translators: The list of markers created by the user.
en: User markers
eu: Erabiltzaile-markatzaileak

note: Translators: The list of markers representing detected audio beats.
en: Beats
eu: Kolpeak

en: Failed to open the user manual. Make sure to have either the `yelp` GNOME documentation viewer or a web browser installed
eu: Huts egin du erabiltzaile-eskuliburua irekitzeak. Ziurtatu `yelp` GNOME dokumentazio-ikustailea edo web arakatzaile bat instalatuta dagoela

en: The system's locale that you are using is not UTF-8 capable. Unicode support is required for Python3 software like Pitivi. Please correct your system settings; if you try to use Pitivi with a broken locale, weird bugs will happen.
eu: Sisteman orain erabiltzen ari zaren eskualdeko ezarpenak ez dira bateragarriak UTF-8 formatuarekin. Unicode beharrezkoa da Python 3 softwareak erabiltzeko (adibidez, Pitivi). Zuzendu zure sistemaren ezarpenak; eskualdeko ezarpenak zuzen ez badaude eta PItivi erabiltzen saiatzen bazara, errore arraroak gertatuko dira.

en: Error while decoding a string
eu: Errore bat gertatu da kate bat deskodetzean

en: Max number of parallel transcoding jobs
eu: Transkodetze-lan paraleloen gehieneko kopurua

en: Max CPU usage dedicated to transcoding
eu: Transkodetzean erabilitako gehieneko PUZ erabilera

en: Mono
eu: Monoa

en: Stereo
eu: Estereoa

en: <b>Duration:</b> %s
eu: <b>Iraupena:</b> %s

en: <b>Proxy creation progress:</b> %d%%
eu: <b>Proxy-aren sorreraren aurrerapena:</b> %d%%

en: <b>Path</b>: %s
eu: <b>Bidea</b>: %s

en: <b>Size</b>: %s
eu: <b>Tamaina</b>: %s

en: <b>Audio:</b> %d channel at %d <i>Hz</i> (%d <i>bits</i>) | <b>Audio:</b> %d channels at %d <i>Hz</i> (%d <i>bits</i>)
eu[0]: <b>Audioa:</b> %d kanal, %d <i>Hz</i>-ekin (%d <i>bit</i>)
eu[1]: <b>Audioa:</b> %d kanal %d <i>Hz</i>-ekin (%d <i>bit</i>)-ra

en: <b>Video:</b> %d×%d <i>pixels</i> at %s <i>fps</i>
eu: <b>Bideoa:</b> %d×%d <i>pixel</i>, %s <i>fps</i>

en: <b>Image:</b> %d×%d <i>pixels</i>
eu: <b>Irudia:</b> %d×%d <i>pixel</i>

en: %d hour | %d hours
eu[0]: ordu %d
eu[1]: %d ordu

en: %d minute | %d minutes
eu[0]: minutu %d
eu[1]: %d minutu

en: %d second | %d seconds
eu[0]: segundo %d
eu[1]: %d segundo

en: %d day | %d days
eu[0]: egun %d
eu[1]: %d egun

en: Just now
eu: Orain

en: An hour ago
eu: Duela ordubete

en: Today
eu: Gaur

en: Yesterday
eu: Atzo

en: About a year ago
eu: Duela urtebete

en: About %d year ago | About %d years ago
eu[0]: Duela urte %d inguru
eu[1]: Duela %d urte inguru

en: Implement Me
eu: Inplementatu

en: No properties.
eu: Propietaterik ez.

note: Avoid the ugly selection outline
en: Show keyframes for this value
eu: Erakutsi balio honen gako-fotogramak

en: Properties for %s
eu: %s-(r)en propietateak

en: Zoom Fit
eu: Doitu zooma

en: Zoom
eu: Zooma

note: Translators: %s represents a duration, for example "10 minutes"
en: %s displayed
eu: %s bistaratuta

en: %d nanoseconds displayed, because we can
eu: %d nanosegundo bistaratu dira

en: 3 by 3
eu: 3 x 3

en: Vertical/Horizontal
eu: Bertikala/Horizontala

en: Diagonals
eu: Diagonala

en: Composition Guidelines
eu: Konposizio-gidalerroak

en: Currently playing
eu: Orain erreproduzitzen

en: Select composition guidelines
eu: Hautatu konposizio-gidalerroak

en: Go to the beginning of the timeline
eu: Joan denbora-lerroaren hasierara

en: Go back one second
eu: Egin segundo bat atzera

en: Go forward one second
eu: Egin segundo bat aurrera

en: Go to the end of the timeline
eu: Joan denbora-lerroaren bukaerara

en: Enter a timecode or frame number
    and press "Enter" to go to that position
eu: Sartu denbora-kode edo fotograma-zenbaki bat,
    eta sakatu "Sartu" hara joateko

en: Detach the viewer
    You can re-attach it by closing the newly created window.
eu: Desuztartu ikustailea
    Berriz uztartzeko, itxi sortu berri duzun leihoa.

en: Viewer
eu: Ikustailea

en: Toggle the currently selected composition guidelines
eu: Txandakatu unean hautatutako konposizio-gidalerroak

en: Toggle safe areas on viewer
eu: Txandakatu area seguruak ikustailean

en: Show this window in fullscreen
eu: Bistaratu leiho hau pantaila osoan

en: Exit fullscreen mode
eu: Atera pantaila osoko modutik

en: Console
eu: Kontsola

note: Translators: The color of the content from stderr.
en: Standard error color
eu: Errore estandarraren kolorea

note: Translators: The color of the content from stdout.
en: Standard output color
eu: Irteera estandarraren kolorea

en: Font
eu: Letra-tipoa

en: Developer Console
eu: Garatzaile-kontsola

en: Pitivi Console
eu: Pitivi kontsola

en: You can use the following shortcuts:
eu: Honako lasterbideak erabili daitezke:

en: Type "{help}(<command>)" for more information.
eu: Idatzi "{help}(<command>)" informazio gehiagorako.

en: Not possible to override {key}, because shortcuts commands are read-only.
eu: Ezin da {key} gainidatzi, lasterbide-komandoak irakurtzeko soilik baitira.
