pitivi - en to ku translation catalogue (270 entries)

en: Create and edit your own movies
ku: Fîlmên xwe biafirîne û sererast bike

en: Pitivi Video Editor
ku: Pitivi Edîtora Vîdyoyan

en: %s is already running!
ku: %s jixwe dimeşe!

en: An instance of %s is already running in this script.
ku: Di vê skrîptê de nimûneyeke %s jixwe dixebite.

en: Could not find the GNonLin plugins!
ku: Pluginên GNonLin nehat dîtin!

en: Make sure the plugins were installed and are available in the GStreamer plugins path.
ku: Jê ewle bibe ku pêvek hatine sazkirin û di pelrêça pêvekên GStreamer de amade ne.

en: Could not find the autodetect plugins!
ku: Pêvekên naskirina jixweber nehatin dîtin!

en: Make sure you have installed gst-plugins-good and is available in the GStreamer plugin path.
ku: Jê ewle bibe ku te pêveka gst-plugins-good saz kiriye û di pelrêça pêvekên GStreamer de amade ye.

en: PyGTK doesn't have cairo support!
ku: PyGTK piştgirî nade cairo'yê!

en: Please use a version of the GTK+ Python bindings built with cairo support.
ku: Ji kerema xwe re guhertoyeke girêdankerên GTK+ Python ya bi piştgiriya cairo hatiye avakirin, bi kar bîne.

en: Could not initiate the video output plugins
ku: Pêvekên derxistina vîdyoyan nehat destpêkirin

en: Make sure you have at least one valid video output sink available (xvimagesink or ximagesink)
ku: Pê bawer be ku herî kêm yek derketina te ya vîdyoyê ya derbasdar heye. (xvimagesink an jî ximagesink)

en: Could not initiate the audio output plugins
ku: Pêvekên derxistina dengan nehat destpêkirin

en: Make sure you have at least one valid audio output sink available (alsasink or osssink)
ku: Pê bawer be ku herî kêm yek derketina te ya dengê ya derbasdar heye. (alsasink an jî osssink)

en: Could not import the cairo Python bindings
ku: Nekarî girêdankerên Python têxe

en: Make sure you have the cairo Python bindings installed
ku: Jê ewle be ku te girêdanerên Python saz kiriye

en: Could not import the libglade Python bindings
ku: Nekarî girêdanerê Pythonê libglade bîne hundir

en: Make sure you have the libglade Python bindings installed
ku: Jê ewle be ku te girêdanerê Pythonê libglade saz kiriye

en: Could not import the goocanvas Python bindings
ku: Nekarî girêdanerê Pythonê goocanvas bîne hundir

en: Make sure you have the goocanvas Python bindings installed
ku: Jê ewle bibe ku te girêdanerê Pythonê gooncanvas saz kiriye

en: You do not have a recent enough version of the GTK+ Python bindings (currently %s)
ku: Guhertoya te ya girêdankerên GTK+ Python ne ya dawî ye (ya heyî %s)

en: Install a version of the GStreamer greater or equal to %s
ku: Guhertoya %s an jî zêdetir a GStreamerê saz bike.

en: Install a version of the GNonLin GStreamer plugin greater or equal to %s
ku: Guhertoya %s an jî zêdetir ya pêveka GNonLin ya GStreamer saz bike

en: Could not import the Zope interface module
ku: Nekarî modûla navrûyê a Zope bîne hundir

en: Make sure you have the zope.interface module installed
ku: zope.interface birimini kurmuş olduğunuzdan emin olun

en: Could not import the distutils modules
ku: Nekarî modûlên distutils bîne hundir

en: Make sure you have the distutils python module installed
ku: Jê ewle bibe ku te modîla distutils ya pythonê saz kiriye

en: Missing plugins:
    %s
ku: Pêvekên wenda:
    %s

note: woot, nothing decodable
en: Can not decode file.
ku: Nikare pelê deşîfre bike.

en: The given file does not contain audio, video or picture streams.
ku: Pela diyarkirî tu deng, vîdyo an jî wêne nahewîne.

en: Could not establish the duration of the file.
ku: Nekarî dirêjahiya pelê texmîn bike.

en: This clip seems to be in a format which cannot be accessed in a random fashion.
ku: Xuya ye ev klîb bi formatek e ku bi awayake çawelêhato nikare bê gihiştin.

en: Timeout while analyzing file.
ku: Di analîzkirina pelê de dem qediya.

en: Analyzing the file took too long.
ku: Analîzkirina pelê demeke gelek dirêj girt.

en: No available source handler.
ku: Tu xebatkerê çavkaniyan tune.

en: Pipeline didn't want to go to PAUSED.
ku: Pipeline'ê nexwest bibe RAWESTIYAYÎ

en: An internal error occurred while analyzing this file: %s
ku: Di analîzkirina vê pelê de çewtiyek derket: %s

en: File contains a redirection to another clip.
ku: Pel beralîkirina li klibeke din, dihewîne.

en: Pitivi currently does not handle redirection files.
ku: PITIVI aniha piştgirî nade pelên ku beralîkirin dihewîne.

en: Pipeline didn't want to go to PLAYING.
ku: Pipeline'ê nexwest bibe LÊ DIDE

en: There is already a %s instance, please inform the developers by filing a bug at http://bugzilla.gnome.org/enter_bug.cgi?product=pitivi
ku: Jixwe nimûneyeke %s heye, ji kerema xwe re bi tijekirina vê qeydê http://bugzilla.gnome.org/enter_bug.cgi?product=pitivi pêşdebiran agahdar bike.

en: 
          %prog [PROJECT_FILE]
          %prog -i [-a] [MEDIA_FILE]...
ku: 
          %prog [PELA_PESNUMA]
          %prog -i [-a] [PELA_MEDYA]...

en: Starts the video editor, optionally loading PROJECT_FILE. If
        no project is given, %prog creates a new project.
        Alternatively, when -i is specified, arguments are treated as clips to be
        imported into the project. If -a is specified, these clips will also be added to
        the end of the project timeline.
ku: Sererastkera vîdyoyan destpê dike, gorî daxwazê PROJECT_FILE. tê barkirin
        ger projeyek nehatibe dayîn, %prog projeyeke nû çêdike.
       Weke alternatîfek dema bi -i were nîşankirin, heçko argûman dixe proyekê tev digere
        Ger bi -a were nîşankirin, wê ev klîp her wiha li dawiya
        xêza demê ya projeyê were zêdekirin.

en: Import each MEDIA_FILE into the project.
ku: Her PELÊ_MEDYAYÊ têxe projeyê.

en: Add each MEDIA_FILE to timeline after importing.
ku: Piştî têxistinê her PELÊ_MEDYAYÊ li xêza demê zêde bike.

en: Run pitivi in the Python Debugger
ku: Pitiviyê bi Python Debugger bixebitîne.

en: Run pitivi with no gui
ku: Pitivi'yê bêyî gui bixebitîne

en: Not a valid project file.
ku: Navê pela projeyê kêr nayê.

en: Couldn't close current project
ku: Nekarî projeya heyî bigire

en: No URI specified.
ku: Tu URI nehat diyarkirin.

en: New Project
ku: Projeya nû

en: Export Settings
ku: Mîhengên Derxistinê

en: Video:
ku: Vîdyo:

en: 
    Audio:
ku: 
    Deng:

en: 
    Muxer:
ku: 
    Tevlîhevker:

en: %d hour | %d hours
ku[0]: %d saet
ku[1]: %d saet

en: %d minute | %d minutes
ku[0]: %d xulek
ku[1]: %d xulek

en: %d second | %d seconds
ku[0]: %d çirke
ku[1]: %d çirke

note: Translators: "non local" means the project is not stored on a local filesystem
en: %s doesn't yet handle non local projects
ku: %s hê nikare projeyên ne heremî bi kar bîne.

en: Pitivi Native (XML)
ku: Pitivi Heremî (XML)

en: Playlist format
ku: Teşeya lîsteya lêdanê

en: Name
ku: Nav

en: Description
ku: Rave

en: Audio Capture Device:
ku: Amûra tomarkera dengê

en: No device available
ku: Amûra guncan tune

en: Video Capture Device:
ku: Amûra tomarkera vîdyoyê:

en: <b>Audio:</b> %d channel at %d <i>Hz</i> (%d <i>bits</i>) | <b>Audio:</b> %d channels at %d <i>Hz</i> (%d <i>bits</i>)
ku[0]: <b>Deng:</b> %d qenal di %d <i>Hz</i> (%d <i>bits</i>)
ku[1]: <b>Deng:</b> %d qenal di %d <i>Hz</i> (%d <i>bits</i>)

en: <b>Unknown Audio format:</b> %s
ku: <b>Cûreya nenas a dengê:</b> %s

en: <b>Video:</b> %d x %d <i>pixels</i> at %.2f<i>fps</i>
ku: <b>Vîdyo:</b> %d x %d <i>pixels</i> di %.2f<i>fps</i>

en: <b>Image:</b> %d x %d <i>pixels</i>
ku: <b>Wêne:</b> %d x %d <i>pixels</i>

en: <b>Unknown Video format:</b> %s
ku: <b>Cûreya nenas a vîdyoyê:</b> %s

en: <b>Text:</b> %s
ku: <b>Nivîs:</b> %s

en: Properties For: %d object | Properties For: %d objects
ku[0]: Taybetiyên objeya: %d
ku[1]: Taybetiyên objeyên: %d

en: No properties...
ku: Taybetî tune...

en: Implement Me
ku: Li min bisepîne

en: Choose...
ku: Hilbijêre...

en: <b>Author:</b>
ku: <b>Nivîskar:</b>

en: <b>Description:</b>
ku: <b>Rave:</b>

en: <b>Plugin Name</b>
ku: <b>Navê Pêvekê</b>

en: <b>Properties</b>
ku: <b>Taybetî</b>

en: Author
ku: Nivîskar

en: Properties for <element>
ku: Taybetiyên <element>

en: <b>Audio:</b>
ku: <b>Deng:</b>

en: <b>Nothing yet</b>
ku: <b>Hê tu tişt tune</b>

en: <b>Settings</b>
ku: <b>Mîheng</b>

en: <b>Video:</b>
ku: <b>Vîdyo:</b>

en: Choose File
ku: Pelê Hilbijêre

en: Modify
ku: Sererast Bike

en: Output file:
ku: Pela derdikeve:

en: Please choose an output file
ku: Ji bo ku were derxistin pelek hilbijêre

en: Render project
ku: Projeyê bimeşîne

en: Choose file to render to
ku: Ji bo were meşandin pelek hilbijêre

en: About %s left
ku: Bi qasê %s ma

en: Rendering
ku: Dimeşîne

en: Rendering Complete
ku: Meşandin qediya

en: <b>Audio Output</b>
ku: <b>Dengê Derxistinê</b>

en: <b>Export to</b>
ku: <b>EDerxe li</b>

en: <b>Video Output</b>
ku: <b>Vîdyoya Derxistinê</b>

en: Audio Codec
ku: Kodeka Dengê

en: Audio Codec:
ku: Kodeka Dengê:

en: Audio Preset
ku: Pêşmîhenga Dengê

en: Channels:
ku: Qenal

en: Container:
ku: Konteynir:

en: Depth:
ku: Kûrahî:

en: Frame rate:
ku: Rêjeya Frame:

en: Height:
ku: Bilindahî:

en: Muxer
ku: Tevlîhevker

en: Rate:
ku: Rêje:

en: Settings
ku: Mîheng

en: Video Codec
ku: Kodeka Vîdyoyê

en: Video Codec:
ku: Kodeka Vîdyoyê:

en: Video Preset
ku: Pêşmîhenga Vîdyoyê

en: Width:
ku: Firehî:

note: i18n: string for custom video width/height/framerate settings i18n: string for custom audio rate/depth/channels settings
en: Custom
ku: Taybet

en: Raw Video
ku: Vîdyoya Xav

en: Raw Audio
ku: Dengê Xav

en: Export settings
ku: Mîhenga Derxe

en: Unknown reason
ku: Sedema nenas

en: Problem:
ku: Pirsgirêk:

en: Extra information:
ku: agahiya Dîtir:

note: set title and frame label
en: Properties for %s
ku: Taybetiyên %s

en: Render
ku: Bimeşîne

en: Split
ku: Qet bike

en: Unlink
ku: Girêdanê Rake

note: Translators: This is an action, the title of a button
en: Link
ku: Girêdan

en: Ungroup
ku: Komê Rake

note: Translators: This is an action, the title of a button
en: Group
ku: Kom

en: Start Playback
ku: Lêdanê Destpê Bike

en: Stop Playback
ku: Lêdanê Bisekinîne

en: Loop over selected area
ku: Di qada bijartî de dubare bike

en: Create a new project
ku: Projeyeke nû biafirîne

en: Open an existing project
ku: Projeyeke heyî veke

en: Save the current project
ku: Projeya heyî tomarke

en: Project Settings
ku: Mîhengên Projeyê

en: Edit the project settings
ku: Mîhengên projeyê sererastke

en: _Render project
ku: _Projeyê Bimeşîne

en: _Undo
ku: _Vegerîne

en: Undo the last operation
ku: Çalakiya dawîn vegerîne

en: _Redo
ku: _Dubare

en: Redo the last operation that was undone
ku: Çalakiya dawîn ku neqediyabû, dubare bike

en: _Plugins...
ku: _Pêvek...

en: Manage plugins
ku: Rêveberiya pêvekan

en: _Preferences
ku: _Vebijêrk

en: Import from _Webcam...
ku: Ji _webcamê têxe...

en: Import Camera stream
ku: Herikîna kamerayê têxe

en: _Make screencast...
ku: _Weşana ekranê bike...

en: Capture the desktop
ku: Wêneya sermaseyê bistîne

en: _Capture Network Stream...
ku: _Dîmena torê bistîne...

en: Capture Network Stream
ku: Dîmena torê bistîne

en: Information about %s
ku: Agahiyên der barê %s de

en: _File
ku: _Pel

en: _Edit
ku: _Sererastke

en: _View
ku: _Dîtin

en: _Project
ku: _Proje

en: _Timeline
ku: _Xêza demê

en: Previe_w
ku: Pêşdîtin

en: Loop
ku: Dubareya Bêdawîn

en: _Help
ku: _Alîkarî

en: View the main window on the whole screen
ku: Paceya sereke dîmender tije nîşande

en: Main Toolbar
ku: Darikê Amûran ya Sereke

en: Timeline Toolbar
ku: Darika amûran ya xêza demê

en: Clip Library
ku: Pirtûkxaneya Klîban

en: Open File...
ku: Pelê Veke...

en: All Supported Formats
ku: Hemû Formatên Bipiştgirî

en: Contributors:
ku: Tevkarî:

en: GNU Lesser General Public License
    See http://www.gnu.org/copyleft/lesser.html for more details
ku: GNU Lesser Lîsansa Giştî
    Ji bo zêdetir agahiyan http://www.gnu.org/copyleft/lesser.html

en: Close without saving
ku: Bêyî tomarkirin bigire

en: Save changes to the current project before closing?
ku: Berî girtinê bila guhertin li projeya heyî werin tomarkirin?

en: If you don't save some of your changes will be lost
ku: Ger tu tomar nekî wê hinek guhertin wenda bibin

en: Pitivi is unable to load file "%s"
ku: Pitiviyê nekarî pela "%s" bar bike

en: Error Loading File
ku: Di barkirna pelê de çewtî

en: Locate missing file...
ku: Pela wenda bibîne..

en: The following file has moved, please tell Pitivi where to find it.
ku: Pel hatiye guheztin, ji kerema xwe re bêje Pitivi ka dikare wê li ku bibîne.

en: Duration:
ku: Dirêjahî:

en: Save As...
ku: Tomar bike weke...

en: Untitled.xptv
ku: Besernav.xptv

en: Detect Automatically
ku: Jixweber Bibîne

en: Address
ku: Navnîşan

en: Capture Stream from URI
ku: Ji URLyê herikinê bigire

en: Capture network stream
ku: Herikîna torê bigire

en: Close
ku: Bigire

en: Customize:
ku: Taybetkirin:

en: Network stream video
ku: Dîmena herikîna torê

en: Other protocol
ku: Protokola din

en: Port
ku: Dergeh

en: Preview
ku: Pêşdîtin

en: Preview Stream from URI
ku: Dîmena pêşdîtinê ya herikîna URIyê

en: Protocol
ku: Protokol

en: All categories
ku: Hemû kategorî

en: Plugin manager
ku: Rêvebiriya pêvekan

en: Search:
ku: Lêgerîn:

en: Show:
ku: Nîşandan:

en: You may drag plugin files into the list to install them,
    or type text to search for a specific plugin.
ku: Ji bo sazkirina pêvekan dikarî wan berdî ser lîsteyê,
    an jî ji bo lêgerîna pêvekekî diyarde, tiştek binivîsî.

en: Enabled
ku: Çalak

en: Plugin
ku: Pêvek

en: Category
ku: Kategorî

en: Are you sure you want to remove the selected plugins?
ku: Ji dil dixwazî pêveka bijartî rakî?

en: Confirm remove operation
ku: Çalakiya rakirinê erê bike

en: Cannot remove %s
ku: %s nikare were rakirin

en: Update the existing plugin?
ku: Pêveka heyî rojane bike?

en: This plugin is already installed in your system.
    If you agree, version %(v1)s will be replaced with version %(v2)s
ku: Ev pêvek jixwe di pergala te de sazkir, ye.
    Ger te bivê wê guhertoya %(v1)s, wê bi guhertoya %(v2)s were guhertin

en: Duplicate plugin found
ku: Pêveka dubarekirî hat dîtin

en: Cannot install %s
    The file is not a valid plugin
ku: %s nehat sazkirin
    Pel ne pêvekekî guncan e

en: Preferences
ku: Vebijêrk

en: Section
ku: Beş

note: revert, close buttons
en: Reset to Factory Settings
ku: Vegerîne mîhengên destpêkê

en: Revert
ku: Vegerîne

en: Some changes will not take effect until you restart Pitivi
ku: Heta ku Pitivi ji nû ve nedî destpêkirin wê hinek guhertin neyên çalakirin

en: Reset
ku: Reset Bike

en: Appearance
ku: Xuyanî

en: Thumbnail Gap (pixels)
ku: Navbera pêşdîtinan (pixel)

en: The gap between thumbnails
ku: Valahiya navbera pêştîdinan

en: Show Thumbnails (Video)
ku: Pêşdîtinan nîşande (Vîdyo)

en: Show Thumbnails on Video Clips
ku: Li ser Klîbên Vîdyo pêşdîtinan nîşande

en: Show Waveforms (Audio)
ku: Teşeya pêlan nîşande (Deng)

en: Show Waveforms on Audio Clips
ku: Li ser Klîbên Dengê teşeya pêlan nîşande

en: A short description of your project.
ku: Danasîneke kurt ya projeya we.

en: Description:
ku: Rave:

en: Name:
ku: Nav:

en: The name of your project.
ku: Navê projeya te.

en: No Objects Selected
ku: Tu tişt ne bijartî ye

en: Screencast
ku: Weşana ekranê

en: Screencast Desktop
ku: Weşana ekranê Sermase

en: Start Istanbul
ku: Istanbul'ê bide destpêkirin

en: Import clips...
ku: Klîban bîne hundir...

en: Remove Clip
ku: Klîbê rake

en: Play Clip
ku: Klîbê lêde

en: Icon
ku: Îkon

en: Information
ku: Agahî

en: Duration
ku: Dirêjahî

en: <span size='x-large'>Import your clips by dragging them here or by using the buttons above.</span>
ku: <span size='x-large'>Ji bo ku klîbên xwe lê zêde bikî yan wan bişemitîne û berde vir an jî bişkojkên li jor bi kar bîne.</span>

en: _Import clips...
ku: _Klîban bîne hundir...

en: Import clips to use
ku: Ji bo bikaranînê klîban bîne hundir

en: Import _folder of clips...
ku: Peldankên klîban bîne hundir...

en: Import folder of clips to use
ku: Ji bo bikaranînê peldankên klîban bîne hundir

en: _Remove from project
ku: Ji projeyê _rake

en: Insert at _end of timeline
ku: Têxe dawiya xêza demê

en: Import a folder
ku: Peldankekê bîne hundir

en: Import a clip
ku: Klîbekê bîne hundir

en: Close after importing files
ku: Piştî têxistina pelan bigire

en: Importing clips...
ku: Klîban tîne hundir...

en: Error(s) occurred while importing
ku: Di têxistinê de çewtî derket(in)

en: An error occurred while importing
ku: Di têxistinê de çewtîyek derket

en: Error while analyzing files
ku: Di analîzkirina pelan de çewtî

en: The following files can not be used with Pitivi.
ku: Pelên lîstekirî bi Pitiviyê re nikarin werin bikaranîn.

en: Error while analyzing a file
ku: Di analîzkirina pelekê de çewtî

en: The following file can not be used with Pitivi.
ku: Ev pel bi Pitiviyê re nikare werin bikaranîn.

note: tooltip text for toolbar
en: Delete Selected
ku: Bijartiyan Jê Bibe

en: Split clip at playhead position
ku: Vîdyoyê ji cihê ku lê dide, qet bike

en: Zoom In
ku: Nêzîktir bike

en: Zoom Out
ku: Dûrtir bike

en: Break links between clips
ku: Klîban ji hev bike

en: Link together arbitrary clips
ku: Klîbên ji hev cuda, bi heve bike

en: Ungroup clips
ku: Komên klîban betalke

en: Group clips
ku: Kîban kom bike

en: One or more GStreamer errors has occured!
ku: Yek an jî zêdetir çewtiyên GStreamer qewimî!

en: Error List
ku: Lîsteya çewtiyan

en: The following errors have been reported:
ku: Ev çewtiyên rêzkirî hatin raporkirin:

en: Zoom Timeline
ku: Nêzikî xêza demê bibe

en: Behavior
ku: Helwest

en: Snap Distance (pixels)
ku: Dûrahiya Kişandina Dîmenê (pixel)

en: <b>Text:</b>
ku: <b>Nivîs:</b>

en: Clip Background (Video)
ku: Rûerda Klîbê (Vîdyo)

en: The background color for clips in video tracks.
ku: Di berhemên vîdyo de rengê rûerda klîban.

en: Clip Background (Audio)
ku: Rûerda Klîbê (Deng)

en: The background color for clips in audio tracks.
ku: Di berhemên dengê de rengê rûerda klîban.

en: Selection Color
ku: Rengê Hilbijartinê

en: Selected clips will be tinted with this color.
ku: Klîbên bijartî wê bi vê rengê werin rengînkirin.

en: Clip Font
ku: Cûrenivîsa klîbê

en: The font to use for clip titles
ku: Cûrenivîsa ji bo sernavên klîban
