pitivi master - en to nds translation catalogue (83 entries)

en: Create and edit your own movies
nds: Erstell un bewark dien eegen Filme

en: Pitivi Video Editor
nds: Pitivi Filmbewarker

en: %s is already running!
nds: %s lööpt all!

en: PyGTK doesn't have cairo support!
nds: PyGTK het keene cairo Unnerstütten!

en: Missing plugins:
    %s
nds: Fehlende plugins:
    %s

en: No URI specified.
nds: Keene URI ingeven.

en: New Project
nds: Nejes Projekt

en: Video:
nds: Film:

en: 
    Audio:
nds: 
    Ton:

en: %d hour | %d hours
nds[0]: %d Stunn
nds[1]: %d Stunnen

en: %d minute | %d minutes
nds[0]: %d Minuut
nds[1]: %d Minuuten

en: %d second | %d seconds
nds[0]: %d Sekunn
nds[1]: %d Sekunnen

en: Playlist format
nds: Speellistutsehn

en: Name
nds: Naam

en: Description
nds: Beschrieven

en: No device available
nds: Keen Lööpwark verfögbar

en: No properties...
nds: Keene Eegenschapten...

en: Choose...
nds: Wählen...

en: <b>Author:</b>
nds: <b>Urhever:</b>

en: <b>Description:</b>
nds: <b>Beschrieven:</b>

en: <b>Plugin Name</b>
nds: <b>Pluginnaam</b>

en: <b>Properties</b>
nds: <b>Egenschapten</b>

en: Author
nds: Urhever

en: <b>Audio:</b>
nds: <b>Ton:</b>

en: <b>Nothing yet</b>
nds: <b>Bislang nix</b>

en: <b>Settings</b>
nds: <b>Instellen</b>

en: <b>Video:</b>
nds: <b>Film:</b>

en: Choose File
nds: Datei wählen

en: Modify
nds: Ännern

en: Output file:
nds: Utgavdatei:

en: About %s left
nds: Över %s över

en: <b>Audio Output</b>
nds: <b>Tonutgav</b>

en: <b>Export to</b>
nds: <b>Utgeven nah</b>

en: Audio Codec
nds: Ton Codec

en: Audio Codec:
nds: Ton Codec:

en: Channels:
nds: Kanäle:

en: Depth:
nds: Deepe:

en: Height:
nds: Höhe:

en: Settings
nds: Instellen

en: Width:
nds: Brede:

note: i18n: string for custom video width/height/framerate settings i18n: string for custom audio rate/depth/channels settings
en: Custom
nds: Eegen

note: set title and frame label
en: Properties for %s
nds: Eegenschapten för %s

en: Unlink
nds: Verknüppen löschen

note: Translators: This is an action, the title of a button
en: Link
nds: Verknüppen

en: Ungroup
nds: Grupp oplösen

note: Translators: This is an action, the title of a button
en: Group
nds: Grupp

en: _Redo
nds: _Wedderholen

en: _Preferences
nds: _Instellen

en: Information about %s
nds: Informatschoon över %s

en: _File
nds: _Datei

en: _Edit
nds: _Bewarken

en: _View
nds: _Ansicht

en: _Project
nds: _Projekt

en: _Timeline
nds: _Tiedreeg

en: Previe_w
nds: Ut_blick

en: Loop
nds: Schliepe

en: _Help
nds: _Hölp

en: Open File...
nds: Datei opmaken...

en: Save As...
nds: Spiekern as...

en: Detect Automatically
nds: Vun alleen rutfinnen

en: Address
nds: Anskrivt

en: Close
nds: Sluten

en: Customize:
nds: Anpassen:

en: Preview
nds: Utblick

en: Protocol
nds: Protokoll

en: Search:
nds: Sök:

en: Show:
nds: Schau:

en: Category
nds: Rebeet

en: Preferences
nds: Instellen

en: Section
nds: Rebeet

en: Reset
nds: Torüggsetten

en: Appearance
nds: Utsehn

en: Description:
nds: Beschrieven:

en: Name:
nds: Naam:

en: Screencast
nds: Billschirmopnahm

en: Information
nds: Informatschoon

en: Duration
nds: Düür

en: Import a folder
nds: Verteknis infögen

en: Zoom In
nds: Gröter maken

en: Zoom Out
nds: Lütter maken

en: Error List
nds: Fehlerlist

en: Behavior
nds: Verhollen

en: Selection Color
nds: Utwahlklöör
