pitivi - en to pl translation catalogue (533 entries)

en: Pitivi video project (legacy)
pl: Projekt wideo Pitivi (poprzednia wersja)

en: Pitivi/GES video project
pl: Projekt wideo Pitivi/GES

en: Create and edit your own movies
pl: Tworzenie i montaż filmów

en: Pitivi is a video editor that aims to appeal to hobbyists and professionals alike, with a strong focus on efficiency, quality and usability. It integrates well with other applications and sports a beautiful user interface designed to be powerful yet easy to learn.
pl: Edytor plików wideo przeznaczony dla hobbistów i zawodowców, oferujący użyteczność, wydajność i jakość. Integrując się ze środowiskiem GNOME i innymi programami, Pitivi ma prosty, lecz jednocześnie oferujący wiele możliwości interfejs użytkownika.

en: With a non-modal editing workflow, a framerate-independent and playhead-centric timeline, Pitivi allows you quickly and accurately trim, split and review your scenes. Pitivi's ripple and roll editing features allow spending more time on storytelling and less time on "pushing clips around".
pl: Dzięki niemodalnemu montażowi oraz niezależnej od liczby klatek i opartej o głowicę osi czasu, Pitivi umożliwia szybkie i dokładne przycinanie, dzielenie i przeglądanie tworzonych scen. Funkcje montażu programu Pitivi pozwalają spędzić więcej czasu na opowiadaniu historii, a mniej na „przerzucaniu” klipów.

en: Some other features include:
pl: Inne funkcje obejmują:

en: Accepts any file formats supported by the GStreamer multimedia framework
pl: Można używać wszystkich formatów plików obsługiwanych przez bibliotekę multimedialną GStreamer

en: Can animate hundreds of special effects and filters with keyframable properties
pl: Można animować setki efektów specjalnych i filtrów za pomocą właściwości klatek kluczowych

en: Ability to set custom aspect ratios, framerates and rendering presets
pl: Możliwość ustawiania własnych proporcji, liczby klatek i opcji renderowania

en: Easy to use crossfades and SMPTE transitions
pl: Łatwe w użyciu efekty przenikania i przejścia SMPTE

en: Multihead-friendly with detachable user interface components
pl: Możliwość odłączania elementów interfejsu użytkownika, co ułatwia korzystanie z wielu monitorów

en: The Pitivi Team
pl: Zespół projektu Pitivi

en: Video Editor
pl: Edytor wideo

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: video;film;movie;editor;
pl: wideo;video;filmy;filmów;edytor;wideoedytor;obróbka;montaż;nieliniowy;montażysta;

en: Auto-Alignment Starting
pl: Uruchamianie automatycznego wyrównania

en: <b><big>Performing Auto-Alignment</big></b>
pl: <b><big>Wykonywanie automatycznego wyrównania</big></b>

en: Estimating...
pl: Obliczanie…

en: Detect beats
pl: Wykryj uderzenia

en: Clear detected beats
pl: Czyści wykryte uderzenia

en: Detecting...
pl: Wykrywanie…

en: Pick the clip color
pl: Wybierz kolor klipu

en: Fade-in:
pl: Pojawianie:

en: seconds
pl: s

en: Fade-out:
pl: Zanikanie:

en: Reset fade-in
pl: Przywraca pojawianie

en: Reset fade-out
pl: Przywraca zanikanie

en: Blending:
pl: Mieszanie:

en: Clip Properties
pl: Właściwości klipu

en: _Cancel
pl: _Anuluj

en: _Apply to project
pl: _Zastosuj do projektu

en: Size (pixels)
pl: Rozmiar (w pikselach)

en: Frame rate
pl: Liczba klatek na sekundę

note: PAR is the aspect ratio "of the pixels", not an aspect ratio "in pixels".
en: Pixel aspect ratio
pl: Proporcje pikseli

en: Video:
pl: Wideo:

en: Sample rate
pl: Częstotliwość próbki

en: Channels
pl: Kanały

en: Audio:
pl: Dźwięk:

en: Y:
pl: Oś Y:

en: Height:
pl: Wysokość:

en: Constrain Proportions
pl: Ogranicza proporcje

en: X:
pl: Oś X:

en: Previous keyframe
pl: Poprzednia klatka kluczowa

en: Next keyframe
pl: Następna klatka kluczowa

en: Reset to default values
pl: Przywraca domyślne wartości

en: Width:
pl: Szerokość:

en: Angle:
pl: Kąt:

en: Noise level:
pl: Poziom szumu:

en: White sensitivity:
pl: Czułość białego:

en: Black sensitivity:
pl: Czułość czarnego:

en: Alpha:
pl: Alfa:

en: Target chroma key:
pl: Docelowe kluczowanie kolorem:

en: Red
pl: Czerwony

en: Green
pl: Zielony

en: Select a color
pl: Wybór koloru

en: Blue
pl: Niebieski

en: R
pl: Czer.

en: G
pl: Ziel.

en: B
pl: Nieb.

en: Shadows
pl: Cienie

en: Midtones
pl: Półtony

en: Highlights
pl: Światła

en: Split preview
pl: Podział podglądu

en: Source image on left
pl: Obraz źródłowy po lewej

en: Shape:
pl: Kształt:

en: width
pl: szerokość

en: height
pl: wysokość

en: Operation:
pl: Działanie:

en: tilt
pl: nachylenie

en: trans. width
pl: szerokość przejściowa

en: min alpha
pl: minimalna alfa

en: max alpha
pl: maksymalna alfa

en: Color:
pl: Kolor:

en: Favorites
pl: Ulubione

en: Search...
pl: Wyszukiwanie…

en: Reset all
pl: Przywróć wszystko

en: Recent Projects
pl: Ostatnio używane projekty

en: Updated
pl: Zaktualizowano

en: Remove
pl: Usuń

en: Welcome to Pitivi
pl: Witamy w programie Pitivi

en: Beautiful, powerful and intuitive movie editor
pl: Elegancki, funkcjonalny i intuicyjny edytor filmów

en: Save the current project under a new name or a different location
pl: Zapisuje bieżący projekt pod nową nazwą lub w innym położeniu

en: Save As...
pl: Zapisz jako…

en: Reload the current project
pl: Ponownie wczytuje bieżący projekt

en: Revert to saved version
pl: Przywraca do zapisanej wersji

en: Export the current project and all its media in a .tar archive
pl: Eksportuje bieżący projekt i wszystkie jego multimedia jako archiwum .tar

en: Export as Archive...
pl: Wyeksportuj jako archiwum…

en: Export the frame at the current playhead position as an image file.
pl: Eksportuje klatkę na bieżącej pozycji głowicy jako plik obrazu.

en: Export current frame...
pl: Wyeksportuj bieżącą klatkę…

en: Edit the project settings
pl: Modyfikuje ustawienia projektu

en: Project Settings
pl: Ustawienia projektu

en: Preferences
pl: Preferencje

en: Keyboard Shortcuts
pl: Skróty klawiszowe

en: User Manual
pl: Podręcznik użytkownika

en: Start the intro to Pitivi for new users
pl: Rozpoczyna wprowadzenie do programu Pitivi dla nowych użytkowników

en: Interactive Intro
pl: Interaktywne wprowadzenie

en: About Pitivi
pl: O programie

en: Remove selected clips from the project
pl: Usuwa zaznaczone klipy z projektu

en: _Remove from Project
pl: _Usuń z projektu

en: Clip properties...
pl: Właściwości klipu…

en: Show tags associated with selected clips
pl: Wyświetla etykiety powiązane z zaznaczonymi klipami

en: Insert the selected clips at the end of the timeline
pl: Wstawia zaznaczone klipy na koniec osi czasu

en: Insert at _End of Timeline
pl: Wstaw na końcu _osi czasu

en: Add media files to your project
pl: Dodaje pliki multimedialne do projektu

en: Import
pl: Zaimportuj

en: Show clips as a detailed list
pl: Wyświetla klipy jako szczegółowa lista

note: This is used as a toolbar button tooltip. Here, "select" means "find" rather than "choose". It is not the user who selects, but rather the user requesting the application to select the relevant items.
en: Select clips that have not been used in the project
pl: Wyszukuje klipy, które nie zostały użyte w projekcie

en: Show all clips
pl: Wyświetla wszystkie klipy

en: Add media to your project by dragging files and folders here or by using the "Import" button.
pl: Można dodać multimedia do projektu przeciągając pliki i katalogi tutaj lub za pomocą przycisku „Zaimportuj”.

en: Reset to Factory Settings
pl: Przywróć ustawienia fabryczne

en: Reset all settings to their default values
pl: Przywraca wszystkie ustawienia do ich domyślnych wartości

en: Revert
pl: Przywróć

en: Revert all settings to the previous values (before you opened the preferences dialog)
pl: Przywraca wszystkie ustawienia do poprzednich wartości (sprzed otwarcia okna preferencji)

en: Close
pl: Zamknij

en: Some changes will not take effect until you restart Pitivi
pl: Niektóre zmiany zostaną uwzględnione po ponownym uruchomieniu programu Pitivi

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Preset:
pl: Ustawienie:

en: Size:
pl: Rozmiar:

en: pixels
pl: piksele

note: When checked, changing the width or height affects also the other so that the aspect ratio value (width / height) does not change.
en: Constrain proportions
pl: Ograniczanie proporcji

en: Maintain aspect ratio
pl: Utrzymuje proporcje obrazu

en: Frame rate:
pl: Liczba klatek na sekundę:

note: The title of the section with the video settings
en: Video
pl: Wideo

en: Author:
pl: Autor:

en: Year:
pl: Rok:

note: The title of the section with the name, author, year fields
en: Info
pl: Informacje

en: Scaled proxies resolution:
pl: Rozdzielczość przeskalowanych plików pośrednich:

en: <a href='#'>Proxy Preferences</a>
pl: <a href='#'>Preferencje plików pośrednich</a>

en: Proxy
pl: Pliki pośrednie

en: Title:
pl: Tytuł:

en: Action:
pl: Działanie:

en: Safe Areas
pl: Bezpieczne obszary

en: Render
pl: Renderuj

en: Quality:
pl: Jakość:

en: Custom
pl: Inne

en: Container format:
pl: Format kontenera:

en: Automatically render from proxy files
pl: Automatyczne renderowanie z plików pośrednich

en: Use proxy files if they are available and the source asset media format is not officially supported.
    
    This option is a good trade-off between quality of the rendered video and stability.
pl: Użycie plików pośrednich, jeśli są dostępne oraz format multimediów zasobów źródłowych nie jest oficjalnie obsługiwany.
    
    Ta opcja jest dobrym kompromisem między jakością renderowanego obrazu a stabilnością.

en: Always render from proxy files
pl: Renderowanie z plików pośrednich za każdym razem

en: Render all proxied clips from the proxy assets. There might be some quality loss during the rendering process.
pl: Renderowanie wszystkich klipów pośrednich z zasobów pośrednich. Podczas renderowania może wystąpić utrata jakości.

en: Never render from proxy files
pl: Bez renderowania z plików pośrednich

en: Always use source assets for rendering. It is the best choice for the quality of the rendered video, but you might hit some bugs because of the use of not officially supported media formats.
    <i>Use at your own risk!</i>
pl: Używanie zasobów źródłowych do renderowania za każdym razem. Jest to najlepszy wybór pod względem jakości renderowanego obrazu, ale mogą wystąpić błędy z powodu użycia oficjalnie nieobsługiwanych formatów multimediów.
    <i>Należy używać na własne ryzyko.</i>

en: Channels:
pl: Kanały:

en: Advanced...
pl: Zaawansowane…

en: Codec:
pl: Kodek:

en: Sample rate:
pl: Częstotliwość próbki:

en: Audio
pl: Dźwięk

en: Scale:
pl: Skalowanie:

en: Scale
pl: Skalowanie

en: Height
pl: Wysokość

en: Project Settings...
pl: Ustawienia projektu…

en: Framerate
pl: Liczba klatek na sekundę

en: Advanced
pl: Zaawansowane

en: Select file
pl: Wybierz plik

en: File path:
pl: Ścieżka do pliku:

en: Rendering
pl: Renderowanie

en: Pause
pl: Wstrzymaj

en: Play
pl: Odtwórz

en: Open Folder
pl: Otwórz katalog

en: <small>This process may take a long time depending on the selected codecs, the image resolution, your computer's processing power, applied effects and the length of your movie.</small>
pl: <small>Ten proces może zająć dużo czasu, w zależności od wybranych kodeków, rozdzielczości obrazu, mocy obliczeniowej komputera, zastosowanych efektów i czasu trwania filmu.</small>

en: Initializing...
pl: Inicjowanie…

en: Estimated filesize:
pl: Szacowany rozmiar pliku:

en: Split clips at playhead position
pl: Przecina klipy w pozycji głowicy

en: Split
pl: Podziel

en: Delete clips
pl: Usuwa klipy

en: Delete
pl: Usuń

en: Group clips
pl: Grupuje klipy

en: Group
pl: Grupuj

en: Ungroup clips
pl: Rozgrupowuje klipy

en: Ungroup
pl: Rozgrupuj

en: Cut clips
pl: Wycina klipy

en: Cut
pl: Wytnij

en: Copy clips
pl: Kopiuje klipy

en: Copy
pl: Skopiuj

en: Paste clips
pl: Wkleja klipy

en: Paste
pl: Wklej

en: Align clips based on their soundtracks
pl: Wyrównuje klipy na podstawie ich ścieżek dźwiękowych

en: Align
pl: Wyrównaj

en: Toggle gapless mode
    When enabled, adjacent clips automatically move to fill gaps.
pl: Przełącza tryb odtwarzania ciągłego
    Kiedy jest włączone, sąsiednie klipy są automatycznie przesuwane, aby uzupełnić przerwy między nimi.

en: Gapless mode
pl: Tryb odtwarzania ciągłego

en: Choose a font
pl: Wybór czcionki

en: Pick a text color
pl: Wybór koloru tekstu

en: Pick a background color
pl: Wybór koloru tła

en: Pick an outline color
pl: Wybór koloru obrysu

en: Drop Shadow
pl: Cień

en: Alignment
pl: Wyrównanie

en: Horizontal:
pl: Poziome:

en: Vertical:
pl: Pionowe:

en: Tracked Objects:
pl: Śledzone obiekty:

en: Drag&drop on the video to delimit an object to be tracked.
pl: Przeciągnięcie na wideo wyznacza obiekt do śledzenia.

en: Go back one frame
pl: Przechodzi o jedną klatkę do tyłu

en: Go forward one frame
pl: Przechodzi o jedną klatkę do przodu

en: Tracking Algorithm
pl: Algorytm śledzenia

en: Track
pl: Śledź

en: Search Action
pl: Wyszukiwanie działań

en: General
pl: Ogólne

en: Undo the most recent action
pl: Cofnięcie ostatniego działania

en: Redo the most recent action
pl: Ponowienie ostatniego działania

en: Quit
pl: Zakończenie działania programu

en: Show the Shortcuts Window
pl: Wyświetlenie okna skrótów

note: Translators: %s is a Python module name or another OS component
en: - %s not found on the system
pl: — nie odnaleziono %s w systemie

note: Translators: %s is a Python module name or another OS component
en: - %s version %s is installed but Pitivi requires at least version %s
pl: — %s w wersji %s jest zainstalowane, ale program Pitivi wymaga co najmniej wersji %s

note: Translators: %s is a Python module name or another OS component
en: - %s GStreamer plug-in not found on the system
pl: — nie odnaleziono wtyczki %s biblioteki GStreamer w systemie

note: Translators: %s is a Python module name or another OS component
en: - %s Gstreamer plug-in version %s is installed but Pitivi requires at least version %s
pl: — wtyczka biblioteki GStreamer %s w wersji %s jest zainstalowana, ale program Pitivi wymaga co najmniej wersji %s

note: Translators: %s is a Python module name or another OS component
en: - %s GStreamer element not found on the system
pl: — nie odnaleziono elementu %s biblioteki GStreamer w systemie

en: ERROR - The following hard dependencies are unmet:
pl: BŁĄD — brak następujących twardych zależności:

en: Missing soft dependency:
pl: Brakujące miękkie zależności:

en: ERROR — Could not create a Gst.Fraction — this means gst-python is not installed correctly.
pl: BŁĄD — nie można utworzyć Gst.Fraction — oznacza to, że gst-python nie jest poprawnie zainstalowane.

en: Could not create audio output sink. Make sure you have a valid one (pulsesink, alsasink or osssink).
pl: Nie można utworzyć odpływu wyjścia dźwięku. Proszę się upewnić, że istnieje prawidłowy odpływ (pulsesink, alsasink lub osssink).

en: Could not create video output sink. Make sure you have a gtksink available.
pl: Nie można utworzyć odpływu wyjścia obrazu. Proszę się upewnić, że odpływ gtksink jest dostępny.

en: Could not import '%s'. Make sure you have it available.
pl: Nie można zaimportować „%s”. Proszę się upewnić, że jest dostępne.

en: Could not import 'gi'. Make sure you have pygobject available.
pl: Nie można zaimportować „gi”. Proszę się upewnić, że PyGObject jest dostępne.

en: enables sound notifications when rendering is complete
pl: włącza powiadomienia dźwiękowe po ukończeniu renderowania

en: enables visual notifications when rendering is complete
pl: włącza powiadomienia po ukończeniu renderowania

en: additional multimedia codecs through the GStreamer Libav library
pl: dodatkowe kodeki multimedialne przez libav biblioteki GStreamer

en: enables a watchdog in the GStreamer pipeline. Use to detect errors happening in GStreamer and recover from them
pl: włącza watchdoga w potoku biblioteki GStreamer. Używane do wykrywania błędów występujących w bibliotece GStreamer i naprawiania ich

en: enables object tracking
pl: włącza śledzenie obiektów

en: enables beat detection functionality
pl: włącza funkcjonalność wykrywania uderzeń

note: Translators: This is the default text of a title clip.
en: Title Clip
pl: Klip tytułowy

en: Select a clip on the timeline to configure its properties and effects or create a new clip:
pl: Proszę wybrać klip na osi czasu, aby skonfigurować jego właściwości i efekty lub utworzyć nowy klip:

en: Create a title clip
pl: Utwórz klip tytułowy

en: Create a color clip
pl: Utwórz klip kolorowy

en: Time
pl: Czas

en: Speed
pl: Prędkość

en: Reset to default value
pl: Przywraca domyślną wartość

en: Effects
pl: Efekty

en: To apply an effect to the clip, drag it from the Effect Library or use the button below.
pl: Aby zastosować efekt na klipie, należy przeciągnąć go z kolekcji efektów lub kliknąć przycisk poniżej.

en: Add Effect
pl: Dodaj efekt

en: Cover Object
pl: Przykryj obiekt

en: Transformation
pl: Przekształcenie

en: Show keyframes
pl: Wyświetla klatki kluczowe

en: Activate keyframes
pl: Aktywuje klatki kluczowe

en: Hide keyframes
pl: Ukrywa klatki kluczowe

en: Color
pl: Kolor

en: Compositing
pl: Składanie

note: Translators: These are compositing operators. See https://www.cairographics.org/operators/ for explanation and visualizations.
en: Source
pl: Źródło

en: Over
pl: Ponad

en: Text
pl: Tekst

en: Clip markers
pl: Znaczniki klipu

en: Magnetic
pl: Magnetyczne

en: Title clip duration
pl: Czas trwania klipu tytułowego

en: Default clip length (in milliseconds) of titles when inserting on the timeline.
pl: Domyślna długość klipów (w milisekundach) tytułów podczas wstawiania do osi czasu.

en: Title
pl: Tytuł

note: TODO: Remove when we upgrade pylint https://github.com/PyCQA/pylint/issues/4962 pylint: disable=superfluous-parens
en: Absolute
pl: Bezwzględne

en: Top
pl: Góra

en: Center
pl: Środek

en: Bottom
pl: Dół

en: Baseline
pl: Linia podstawowa

en: Left
pl: Lewo

en: Right
pl: Prawo

en: Version %s
pl: Wersja %s

en: Version %(cur_ver)s — %(new_ver)s is available
pl: Wersja %(cur_ver)s — dostępna jest wersja %(new_ver)s

en: Current maintainers:
pl: Obecni opiekunowie:

en: Past maintainers:
pl: Poprzedni opiekunowie:

en: Contributors:
pl: Współtwórcy:

en: Open Project…
pl: Otwarcie projektu…

en: Open
pl: Otwórz

en: All supported formats
pl: Wszystkie obsługiwane formaty

en: Variable
pl: Zmienne

en: Image:
pl: Obraz:

en: Unknown reason
pl: Nieznany powód

en: Extra information:
pl: Informacje dodatkowe:

en: Locate missing file...
pl: Znajdź brakujące pliki…

en: The following file could not be found:
pl: Nie można odnaleźć następującego pliku:

en: Please specify its new location:
pl: Proszę podać jego nowe położenie:

note: Translators: this is a format filter in a filechooser. Ex: "AVI files"
en: %s files
pl: Pliki %s

en: All files
pl: Wszystkie pliki

en: Timeline
pl: Oś czasu

en: Plugins
pl: Wtyczki

en: Shortcuts
pl: Skróty

en: Proxies
pl: Pliki pośrednie

en: Other
pl: Inne

en: This resolution will be used as the default target resolution for new projects and projects missing scaled proxy meta-data.
pl: Ta rozdzielczość będzie używana jako domyślna rozdzielczość docelowa dla nowych projektów i projektów bez metadanych przeskalowanych plików pośrednich.

en: Initial proxy size for new projects
pl: Początkowy rozmiar plików pośrednich dla nowych projektów

en: Proxy resolution for the current project is %d×%d px
pl: Rozdzielczość plików pośrednich dla obecnego projektu to %d×%d px

en: Reset the shortcut to the default accelerator
pl: Przywraca skrót do domyślnej wartości

en: Set Shortcut
pl: Ustawienie skrótu

note: Setup the widgets used in the dialog.
en: Apply
pl: Zastosuj

en: Apply the accelerator to this shortcut.
pl: Zastosowuje wartość dla tego skrótu.

en: Replace
pl: Zastąp

en: Remove this accelerator from where it was used previously and set it for this shortcut.
pl: Usuwa tę wartość z poprzedniego miejsca i ustawia ją dla tego skrótu.

en: Enter new shortcut for <b>%s</b>, or press Esc to cancel.
pl: Proszę podać nowy skrót dla „<b>%s</b>” lub nacisnąć klawisz Esc, aby anulować.

en: The accelerator you are trying to set might interfere with typing. Try using Control, Shift or Alt with some other key, please.
pl: Ustawiana wartość może przeszkadzać w pisaniu. Proszę spróbować użyć klawisza Ctrl, Shift lub Alt w połączeniu z innym klawiszem.

en: This key combination is already used by <b>%s</b>. Press Replace to use it for <b>%s</b> instead.
pl: Ta kombinacja klawiszy jest już używana dla „<b>%s</b>”. Naciśnięcie przycisku Zastąp użyje jej dla „<b>%s</b>”.

en: No description available.
pl: Brak opisu.

en: Unable to load the plugin '{module_name}'
pl: Nie można wczytać wtyczki „{module_name}”

note: We could use Gtk.ListBox.set_placeholder, but it appears bad inside the list widget.
en: No plugins available
pl: Brak dostępnych wtyczek

en: You can create <a href='{doc_url}'>plugins</a> into your <a href='{dir_url}'>plugins directory</a>.
pl: Można umieścić <a href='{doc_url}'>wtyczki</a> w <a href='{dir_url}'>katalogu wtyczek</a>.

en: Media Library
pl: Kolekcja klipów

en: Effect Library
pl: Kolekcja efektów

en: Clip
pl: Klip

en: Transition
pl: Przejście

en: Undo
pl: Cofnij

note: pylint: disable=attribute-defined-outside-init
en: Save
pl: Zapisz

en: Export your project as a finished movie
pl: Eksportuje projekt jako ukończony film

en: Save the current project
pl: Zapisanie bieżącego projektu

en: Save the current project as
pl: Zapisanie bieżącego projektu jako

en: Quick intros to Pitivi
pl: Szybkie wprowadzenia do programu Pitivi

en: Unable to save project "%s"
pl: Nie można zapisać projektu „%s”

en: Save as...
pl: Zapisz jako…

en: Close without saving
pl: Zamknij bez zapisywania

en: Save changes to the current project before closing?
pl: Zapisać zmiany w bieżącym projekcie przed zamknięciem?

en: If you don't save, the changes from the last %s will be lost.
pl: Jeżeli projekt nie zostanie zapisany, to zmiany z ostatnich %s zostaną utracone.

en: If you don't save, your changes will be lost.
pl: Jeżeli projekt nie zostanie zapisany, to wprowadzone zmiany zostaną utracone.

en: Revert to saved project version?
pl: Przywrócić do zapisanej wersji projektu?

en: This will reload the current project. All unsaved changes will be lost.
pl: Spowoduje to ponowne wczytanie bieżącego projektu. Wszystkie niezapisane zmiany zostaną utracone.

note: Signal the project loading failure. You have to do this *after* successfully creating a blank project, or the startupwizard will still be connected to that signal too.
en: No replacement file was provided for "<i>%s</i>".
    
    Pitivi does not currently support partial projects.
pl: Nie dostarczono pliku zastępczego dla „<i>%s</i>”.
    
    Program Pitivi obecnie nie obsługuje częściowych projektów.

en: Export To...
pl: Wyeksportuj do…

en: Tar archive
pl: Archiwum tar

en: Detect automatically
pl: Wykrycie automatyczne

en: Untitled
pl: Bez tytułu

en: PNG image
pl: Obraz PNG

en: JPEG image
pl: Obraz JPEG

en: Preview
pl: Podgląd

en: Colors
pl: Kolory

en: Noise & blur
pl: Szum i rozmycie

en: Analysis
pl: Analiza

en: Geometry
pl: Geometria

en: Fancy
pl: Dekoracje

en: effect
pl: efekt

note: Translators: How the video effect which covers/hides a tracked object is listed. The {} is entered by the user and denotes the tracked object.
en: {} cover
pl: Przykrycie {}

en: Object cover effect
pl: Efekt przykrycia obiektu

note: Add Uncategorized only if there are other categories defined.
en: Uncategorized
pl: Bez kategorii

en: No effects
pl: Brak efektów

en: Add to Favorites
pl: Dodaje do ulubionych

en: New
pl: Nowy

en: Create a new project
pl: Utworzenie nowego projektu

en: Open…
pl: Otwórz…

en: Open an existing project
pl: Otwarcie istniejącego projektu

en: Select projects for removal
pl: Wybór projektów do usunięcia

en: Click an item to select
pl: Kliknięcie elementu zaznacza go

en: Select a Project
pl: Wybór projektu

en: Open a project
pl: Otwarcie projektu

en: Pitivi %s is available.
pl: Pitivi %s jest dostępny.

en: To enable additional features, please install the following packages and restart Pitivi:
pl: Aby włączyć dodatkowe funkcje, proszę zainstalować następujące pakiety i ponownie uruchomić program Pitivi:

note: pylint: disable=attribute-defined-outside-init
en: Start Overview
pl: Rozpocznij przegląd

en: Welcome to Pitivi!
pl: Witamy w programie Pitivi!

en: Drag files here to import them
pl: Przeciągnięcie plików tutaj zaimportuje je

en: Drag clips in the timeline to arrange them
pl: Przeciąganie klipów na osi czasu zmienia ich kolejność

en: Right-click anywhere to move the playhead
pl: Kliknięcie prawym przyciskiem myszy przesuwa głowicę

en: Preview with the play button
pl: Przycisk odtwarzania pokazuje podgląd

en: Export your project to share it
pl: Eksport projektu umożliwia jego udostępnienie

en: See all the keyboard shortcuts
pl: Wszystkie skróty klawiszowe

en: Dark Theme
pl: Ciemny motyw

en: Whether or not to use a dark theme.
pl: Czy używać ciemnego motywu.

en: Project
pl: Projekt

en: Help
pl: Pomoc

en: About
pl: O programie

en: Show the menu button content
pl: Wyświetlenie zawartości przycisku menu

en: Unable to load project "%s"
pl: Nie można wczytać projektu „%s”

en: Pitivi can not preview this file.
pl: Program Pitivi nie może wyświetlić podglądu tego pliku.

en: More info
pl: Więcej informacji

en: <b>Resolution</b>: %d×%d
pl: <b>Rozdzielczość</b>: %d×%d

en: <b>Duration</b>: %s
pl: <b>Czas trwania</b>: %s

en: Error while analyzing a file | Error while analyzing files
pl[0]: Błąd podczas analizowania pliku
pl[1]: Błąd podczas analizowania plików
pl[2]: Błąd podczas analizowania plików

en: Keep dialog open
pl: Bez zamykania okna

en: When importing files keep the dialog open
pl: Nie zamyka okna podczas importowania plików

note: Translators: Create optimized media for unsupported files.
en: Optimize:
pl: Optymalizacja:

en: Unsupported assets
pl: Nieobsługiwane zasoby

en: All
pl: Wszystko

en: Scale down assets larger than %s×%s px.
pl: Pomniejszanie zasobów większych niż %s×%s px.

en: Unknown
pl: Nieznane

en: Remove the selected assets
pl: Usunięcie zaznaczonych zasobów

en: Insert selected assets at the end of the timeline
pl: Wstawienie zaznaczonych zasobów na koniec osi czasu

en: Select One or More Files
pl: Wybór jednego lub więcej plików

en: Add
pl: Dodaj

en: Supported file formats
pl: Obsługiwane formaty plików

note: Translators: this string indicates the estimated time remaining until an action (such as rendering) completes. The "%s" is an already-localized human-readable duration, such as "31 seconds", "1 minute" or "1 hours, 14 minutes". In some languages, "About %s left" can be expressed roughly as "There re
en: Transcoding %d asset: %d%% (About %s left) | Transcoding %d assets: %d%% (About %s left)
pl[0]: Transkodowanie %d zasobu: %d%% (pozostało około: %s)
pl[1]: Transkodowanie %d zasobów: %d%% (pozostało około: %s)
pl[2]: Transkodowanie %d zasobów: %d%% (pozostało około: %s)

en: View error | View errors
pl[0]: Wyświetl błąd
pl[1]: Wyświetl błędy
pl[2]: Wyświetl błędy

note: Translators: {0:d} is just like %d (integer number variable)
en: An error occurred while importing. | {0:d} errors occurred while importing.
pl[0]: Wystąpił błąd podczas importowania.
pl[1]: Wystąpiły {0:d} błędy podczas importowania.
pl[2]: Wystąpiło {0:d} błędów podczas importowania.

en: The project settings have been set to match file '%s'
pl: Ustawienia projektu zostały ustawione tak, aby pasowały do pliku „%s”

en: The following file can not be used with Pitivi. | The following files can not be used with Pitivi.
pl[0]: Następujący plik nie może być używany w programie Pitivi.
pl[1]: Następujące pliki nie mogą być używane w programie Pitivi.
pl[2]: Następujące pliki nie mogą być używane w programie Pitivi.

en: Tag as:
pl: Nadanie etykiet:

en: Enter tag
pl: Wpisywanie etykiety

en: Open containing folder
pl: Otwórz katalog zawierający

en: Edit
pl: Modyfikuj

en: Do not use Optimised Proxy for selected asset | Do not use Optimised Proxies for selected assets
pl[0]: Bez używania zoptymalizowanego pliku pośredniego dla zaznaczonego zasobu
pl[1]: Bez używania zoptymalizowanych plików pośrednich dla zaznaczonych zasobów
pl[2]: Bez używania zoptymalizowanych plików pośrednich dla zaznaczonych zasobów

en: Delete corresponding proxy file | Delete corresponding proxy files
pl[0]: Usunięcie odpowiedniego pliku pośredniego
pl[1]: Usunięcie odpowiednich plików pośrednich
pl[2]: Usunięcie odpowiednich plików pośrednich

en: Do not use Proxy for selected asset | Do not use Proxies for selected assets
pl[0]: Bez używania pliku pośredniego dla zaznaczonego zasobu
pl[1]: Bez używania plików pośrednich dla zaznaczonych zasobów
pl[2]: Bez używania plików pośrednich dla zaznaczonych zasobów

en: Do not use Scaled Proxy for selected asset | Do not use Scaled Proxies for selected assets
pl[0]: Bez używania przeskalowanego pliku pośredniego dla zaznaczonego zasobu
pl[1]: Bez używania przeskalowanych plików pośrednich dla zaznaczonych zasobów
pl[2]: Bez używania przeskalowanych plików pośrednich dla zaznaczonych zasobów

en: Use Optimised Proxy for selected asset | Use Optimised Proxies for selected assets
pl[0]: Użycie zoptymalizowanego pliku pośredniego dla zaznaczonego zasobu
pl[1]: Użycie zoptymalizowanych plików pośrednich dla zaznaczonych zasobów
pl[2]: Użycie zoptymalizowanych plików pośrednich dla zaznaczonych zasobów

en: Use Scaled Proxy for selected asset | Use Scaled Proxies for selected assets
pl[0]: Użycie przeskalowanego pliku pośredniego dla zaznaczonego zasobu
pl[1]: Użycie przeskalowanych plików pośrednich dla zaznaczonych zasobów
pl[2]: Użycie przeskalowanych plików pośrednich dla zaznaczonych zasobów

en: User plugins
pl: Wtyczki użytkownika

en: System plugins
pl: Wtyczki systemowe

en: New preset
pl: Nowe ustawienie

en: New preset %d
pl: %d. nowe ustawienie

note: GTK does not allow an empty string as the dialog title, so we use the same translatable one as render.py's pipeline error message dialog:
en: Sorry, something didn’t work right.
pl: Coś nie zadziałało poprawnie.

en: Pitivi detected a serious backend problem and could not recover from it, even after multiple tries. The only thing that can be done at this point is to <b>restart Pitivi</b>.
    
    This is a rare and severe kind of bug. Please see our <a href="http://developer.pitivi.org/Bug_reporting.html">bug reporting guide</a> and take the time to report it! We will be very happy to fix this bug and make sure it does not occur again in future versions.
    
    Before closing Pitivi, you can save changes to the existing project file or as a separate project file.
pl: Program Pitivi wykrył poważny błąd mechanizmu i nie może przywrócić działania, pomimo wielu prób. Można tylko zapisać projekt i <b>ponownie uruchomić program Pitivi</b>.
    
    Jest to rzadki i poważny błąd. Prosimy przeczytać <a href="http://developer.pitivi.org/Bug_reporting.html">podręcznik zgłaszania błędów</a> i zgłosić ten błąd. Programiści będą szczęśliwi, mogąc go naprawić w przyszłych wersjach programu Pitivi.
    
    Przed zamknięciem programu Pitivi można zapisać zmiany w istniejącym pliku projektu lub jako oddzielny plik projektu.

en: Close Pitivi
pl: Zamknij program Pitivi

en: This might be due to a bug or an unsupported project file format. If you were trying to add a media file to your project, use the "Import" button instead.
pl: Może to być błąd lub format pliku projektu jest nieobsługiwany. Jeśli próbowano dodać plik multimedialny do projektu, to należy zamiast tego użyć przycisku „Zaimportuj”.

en: Ignore backup
pl: Zignoruj kopię zapasową

en: Restore from backup
pl: Przywróć z kopii zapasowej

en: An autosaved version of your project file was found. It is %s newer than the saved project.
    
    Would you like to load it instead?
pl: Odnaleziono automatycznie zapisaną wersję pliku projektu. Jest ona o %s nowsza niż zapisany projekt.
    
    Wczytać kopię zapasową?

en: You do not have permissions to write to this folder.
pl: Brak uprawnień do zapisu w tym katalogu.

note: Save the project to a temporary file.
en: project
pl: projekt

en: Pitivi encoding profile
pl: Profil kodowania Pitivi

note: Translators: This must contain exclusively low case alphanum and '-'
en: new-profile
pl: nowy-profil

note: Translators: This must contain exclusively low case alphanum and '-'
en: new-profile-%d
pl: nowy-profil-%d

en: Rendering — %d%% complete
pl: Renderowanie — ukończono %d%%

note: Translators: this string indicates the estimated time remaining until an action (such as rendering) completes. The "%s" is an already-localized human-readable duration, such as "31 seconds", "1 minute" or "1 hours, 14 minutes". In some languages, "About %s left" can be expressed roughly as "There re
en: About %s left
pl: Pozostało około: %s

en: Currently rendering
pl: Obecnie renderowane

en: medium
pl: średnia

en: high
pl: wysoka

note: Translators: This item appears in a combobox's popup and contains as children the unsupported (but still available) muxers and encoders.
en: Unsupported
pl: Nieobsługiwane

en: A file name is required.
pl: Wymagana jest nazwa pliku.

en: This file already exists.
    If you don't want to overwrite it, choose a different file name or folder.
pl: Ten plik już istnieje.
    Jeśli nie ma zostać zastąpiony, to proszę wybrać inną nazwę pliku lub inny katalog.

en: Invalid file path
pl: Nieprawidłowa ścieżka do pliku

en: %.2f GB
pl: %.2f GB

note: -1 means round to 10
en: %d MB
pl: %d MB

en: <b>Make sure your rendering size is even, x264enc might not be able to render otherwise.</b>
pl: <b>Proszę upewnić się, że wymiary renderowania są równe, w przeciwnym wypadku x264enc może nie być w stanie renderować.</b>

en: An error occurred while trying to render your project.
pl: Wystąpił błąd podczas renderowania projektu.

en: You might want to check our troubleshooting guide or file a bug report. The GStreamer error was:
pl: Można sprawdzić podręcznik rozwiązywania błędów lub wysłać zgłoszenie błędu. Błąd biblioteki GStreamer:

en: Select file path to render
pl: Wybór ścieżki do pliku do renderowania

en: Render complete
pl: Ukończono renderowanie

en: "%s" has finished rendering.
pl: Ukończono renderowanie „%s”.

note: Translators: This is a tooltip for a clip's keyframe curve, showing what the keyframe curve affects, the timestamp at the mouse cursor location, and the value at that timestamp.
en: Property: %s
    Timestamp: %s
    Value: %s
pl: Właściwość: %s
    Czas: %s
    Wartość: %s

en: Timestamp: %s
pl: Czas: %s

en: Audio crossfade
pl: Przenikanie dźwięku

en: Move layer to top
pl: Przenosi warstwę na górę

en: Move layer up
pl: Przenosi warstwę wyżej

en: Move layer down
pl: Przenosi warstwę niżej

en: Move layer to bottom
pl: Przenosi warstwę na dół

en: Delete layer
pl: Usuń warstwę

en: Layer %d
pl: %d. warstwa

en: Frame #%d
pl: %d. klatka

en: Markers magnetic by default
pl: Domyślnie znaczniki magnetyczne

en: Whether markers created on new clips will be snapping targets by default.
pl: Czy znaczniki utworzone na nowych klipach będą domyślnie przyciągane do elementów docelowych.

en: Snap distance
pl: Odległość przyciągania

en: Threshold (in pixels) at which two clips will snap together when dragging or trimming.
pl: Odległość w pikselach, na jakiej dwa klipy zostaną połączone podczas przeciągania lub przycinania.

en: Image clip duration
pl: Czas trwania klipu obrazu

en: Default clip length (in milliseconds) of images when inserting on the timeline.
pl: Domyślna długość klipów (w milisekundach) obrazów podczas wstawiania do osi czasu.

en: Left click also seeks
pl: Lewy przycisk także przewija

en: Whether left-clicking also seeks besides selecting and editing clips.
pl: Czy kliknięcie lewym przyciskiem poza zaznaczaniem i modyfikowaniem klipów także przewija.

en: Add layer
pl: Dodaj warstwę

en: Action Search
pl: Wyszukiwanie działań

en: Delete selected clips
pl: Usunięcie zaznaczonych klipów

en: Delete selected clips and shift following ones
pl: Usunięcie zaznaczonych klipów i przesunięcie następnych

en: Group selected clips together
pl: Umieszczenie zaznaczonych klipów w grupie

en: Ungroup selected clips
pl: Rozgrupowanie zaznaczonych klipów

en: Cut selected clips
pl: Wycięcie zaznaczonych klipów

en: Copy selected clips
pl: Skopiowanie zaznaczonych klipów

en: Paste selected clips
pl: Wklejenie zaznaczonych klipów

en: Seek to the first clip edge after the playhead
pl: Przewinięcie do krawędzi pierwszego klipu po głowicy

en: Seek to the first clip edge before the playhead
pl: Przewinięcie do krawędzi pierwszego klipu przed głowicą

en: Shift selected clips one frame forward
pl: Przesunięcie zaznaczonych klipów do przodu o jedną klatkę

en: Shift selected clips one frame backward
pl: Przesunięcie zaznaczonych klipów do tyłu o jedną klatkę

en: Snap selected clips to the next clip
pl: Przyciągnięcie zaznaczonych klipów do następnego klipu

en: Snap selected clips to the previous clip
pl: Przyciągnięcie zaznaczonych klipów do poprzedniego klipu

en: Add an effect to the selected clip
pl: Dodanie efektu do zaznaczonego klipu

en: Split the clip at the position
pl: Przecięcie klipu w pozycji

en: Add keyframe to the keyframe curve of selected clip
pl: Dodanie klatki kluczowej do krzywej klatek kluczowych zaznaczonego klipu

en: Timeline Navigation
pl: Nawigacja na osi czasu

en: Zoom in
pl: Przybliżenie

en: Zoom out
pl: Oddalenie

en: Adjust zoom to fit the project to the window
pl: Dopasowanie przybliżenia projektu do okna

en: Seek backward one frame
pl: Przewinięcie do tyłu o jedną klatkę

en: Seek forward one frame
pl: Przewinięcie naprzód o jedną klatkę

en: Seek backward one second
pl: Przewinięcie do tyłu o jedną sekundę

en: Seek forward one second
pl: Przewinięcie naprzód o jedną sekundę

en: Add a marker
pl: Dodanie znacznika

en: Seek to the first marker before the playhead
pl: Przewinięcie do pierwszego znacznika przed głowicą

en: Seek to the first marker after the playhead
pl: Przewinięcie do pierwszego znacznika po głowicy

en: Object {}
pl: {}. obiekt

en: Go back
pl: Wstecz

en: Track objects
pl: Śledź obiekty

en: Normal
pl: Zwykłe

en: Loop
pl: Pętla

en: Reverse direction
pl: Odwrócony kierunek

en: Create a transition by overlapping two adjacent clips on the same layer. Click the transition on the timeline to change the transition type.
pl: Tworzy przejście przez nałożenie dwóch sąsiednich klipów na tej samej warstwie. Kliknięcie przejścia na osi czasu zmieni jego typ.

en: Slow
pl: Wolne

en: Fast
pl: Szybkie

en: Epileptic
pl: Epileptyczne

en: Sharp
pl: Nagłe

en: Smooth
pl: Gładkie

note: Translators: The list of markers created by the user.
en: User markers
pl: Znaczniki użytkownika

note: Translators: The list of markers representing detected audio beats.
en: Beats
pl: Uderzenia

en: Failed to open the user manual. Make sure to have either the `yelp` GNOME documentation viewer or a web browser installed
pl: Otarcie podręcznika użytkownika się nie powiodło. Proszę się upewnić, że zainstalowano przeglądarkę dokumentacji GNOME „yelp” lub przeglądarkę WWW

en: The system's locale that you are using is not UTF-8 capable. Unicode support is required for Python3 software like Pitivi. Please correct your system settings; if you try to use Pitivi with a broken locale, weird bugs will happen.
pl: Używana lokalizacja systemu nie obsługuje UTF-8. Obsługa unikodu jest wymagana dla oprogramowania Python 3, takiego jak Pitivi. Proszę poprawić ustawienia systemu. Używanie programu Pitivi z uszkodzoną lokalizacją może spowodować dziwne błędy.

en: Error while decoding a string
pl: Błąd podczas dekodowania ciągu

en: Max number of parallel transcoding jobs
pl: Maksymalna liczba równoległych zadań transkodowania

en: Max CPU usage dedicated to transcoding
pl: Maksymalne użycie procesora przez transkodowanie

note: Translators: 'fps' is for 'frames per second'
en: {0:s} fps
pl: {0:s} FPS

en: {0:n} kHz
pl: {0:n} kHz

en: <b>Duration:</b> %s
pl: <b>Czas trwania:</b> %s

en: <b>Proxy creation progress:</b> %d%%
pl: <b>Postęp tworzenia plików pośrednich:</b> %d%%

en: <b>Path</b>: %s
pl: <b>Ścieżka</b>: %s

en: <b>Size</b>: %s
pl: <b>Rozmiar</b>: %s

en: <b>Audio:</b> %d channel at %d <i>Hz</i> (%d <i>bits</i>) | <b>Audio:</b> %d channels at %d <i>Hz</i> (%d <i>bits</i>)
pl[0]: <b>Dźwięk:</b> %d kanał o częstotliwości %d <i>Hz</i> (%d <i>b</i>)
pl[1]: <b>Dźwięk:</b> %d kanały o częstotliwości %d <i>Hz</i> (%d <i>b</i>)
pl[2]: <b>Dźwięk:</b> %d kanałów o częstotliwości %d <i>Hz</i> (%d <i>b</i>)

en: <b>Video:</b> %d×%d <i>pixels</i> at %s <i>fps</i>
pl: <b>Wideo:</b> %d×%d <i>px</i> o %s <i>FPS</i>

en: <b>Image:</b> %d×%d <i>pixels</i>
pl: <b>Obraz:</b> %d×%d <i>px</i>

en: %d hour | %d hours
pl[0]: %d godzina
pl[1]: %d godziny
pl[2]: %d godzin

en: %d minute | %d minutes
pl[0]: %d minuta
pl[1]: %d minuty
pl[2]: %d minut

en: %d second | %d seconds
pl[0]: %d sekunda
pl[1]: %d sekundy
pl[2]: %d sekund

en: %d day | %d days
pl[0]: %d dzień
pl[1]: %d dni
pl[2]: %d dni

en: Just now
pl: Przed chwilą

en: An hour ago
pl: Godzina temu

en: Today
pl: Dzisiaj

en: Yesterday
pl: Wczoraj

en: About a year ago
pl: Około rok temu

en: About %d year ago | About %d years ago
pl[0]: Około %d rok temu
pl[1]: Około %d lata temu
pl[2]: Około %d lat temu

en: Implement Me
pl: Niezaimplementowane

en: No properties.
pl: Brak właściwości.

note: Avoid the ugly selection outline
en: Show keyframes for this value
pl: Wyświetlanie klatek kluczowych dla tej wartości

en: Properties for %s
pl: Właściwości dla „%s”

en: Zoom Fit
pl: Dopasowanie

en: Zoom
pl: Powiększenie

note: Translators: %s represents a duration, for example "10 minutes"
en: %s displayed
pl: Wyświetlone: %s

en: %d nanoseconds displayed, because we can
pl: Wyświetlone: %d ns

en: 3 by 3
pl: 3 na 3

en: Vertical/Horizontal
pl: Pionowo/poziomo

en: Diagonals
pl: Przekątne

en: Composition Guidelines
pl: Wskazówki kompozycji

en: Currently playing
pl: Obecnie odtwarzane

en: Select composition guidelines
pl: Wybiera wskazówki kompozycji

en: Go to the beginning of the timeline
pl: Przechodzi na początek osi czasu

en: Go back one second
pl: Przechodzi do tyłu o jedną sekundę

en: Go forward one second
pl: Przechodzi naprzód o jedną sekundę

en: Go to the end of the timeline
pl: Przechodzi na koniec osi czasu

en: Enter a timecode or frame number
    and press "Enter" to go to that position
pl: Proszę wprowadzić kod czasowy lub numer klatki
    i nacisnąć klawisz „Enter”, aby przejść do tej pozycji

en: Detach the viewer
    You can re-attach it by closing the newly created window.
pl: Odłącza przeglądarkę
    Można ją ponownie podłączyć zamykając nowo utworzone okno.

en: Viewer
pl: Przeglądarka

en: Toggle the currently selected composition guidelines
pl: Przełączenie obecnie wybranych wskazówek kompozycji

en: Toggle safe areas on viewer
pl: Przełączenie bezpiecznych obszarów w przeglądarce

en: Show this window in fullscreen
pl: Wyświetlanie tego okno na pełnym ekranie

en: Exit fullscreen mode
pl: Zakończ tryb pełnoekranowy

en: Console
pl: Konsola

note: Translators: The color of the content from stderr.
en: Standard error color
pl: Kolor standardowego błędu

note: Translators: The color of the content from stdout.
en: Standard output color
pl: Kolor standardowego wyjścia

en: Font
pl: Czcionka

en: Developer Console
pl: Konsola programistyczna

en: Pitivi Console
pl: Konsola programu Pitivi

en: You can use the following shortcuts:
pl: Można używać tych skrótów:

en: Type "{help}(<command>)" for more information.
pl: Wpisanie „{help}(<polecenie>)” wyświetli więcej informacji.

en: Not possible to override {key}, because shortcuts commands are read-only.
pl: Nie można zastąpić {key}, ponieważ polecenia skrótów są tylko do odczytu.
