pitivi - en to sk translation catalogue (492 entries)

en: Pitivi video project (legacy)
sk: Pitivi video projekt (zastaraný)

en: Pitivi/GES video project
sk: Pitivi/GES video projekt

en: Create and edit your own movies
sk: Vytvára a upravuje vaše vlastné filmy

en: Pitivi is a video editor that aims to appeal to hobbyists and professionals alike, with a strong focus on efficiency, quality and usability. It integrates well with other applications and sports a beautiful user interface designed to be powerful yet easy to learn.
sk: Pitivi je editor videa určený pre nadšencov a profesionálov so silným zameraním na efektivitu, kvalitu a použiteľnosť. Je dobre integrovaný s ďalšími aplikáciami a má elegantný vzhľad s dôrazom na ľahko osvojiteľné a výkonné ovládanie.

en: With a non-modal editing workflow, a framerate-independent and playhead-centric timeline, Pitivi allows you quickly and accurately trim, split and review your scenes. Pitivi's ripple and roll editing features allow spending more time on storytelling and less time on "pushing clips around".
sk: S nepovinným postupom úpravy, nezávislom na počte snímok za sekundu a priamym prehrávaním v smere časovej osi umožňuje Pitivi rýchlo a presne orezať, rozdeliť a prehliadať vaše scény.  Vďaka reťazovým a zvitkovým úpravám umožňuje venovať viac času rozprávaniu príbehu ako „preťahovaniu klipov dookola“.

en: Some other features include:
sk: Medzi ďalšie funkcie patrí:

en: Accepts any file formats supported by the GStreamer multimedia framework
sk: Použitie formátov súborov, ktoré sú podporované multimediálnym frameworkom GStreamer

en: Can animate hundreds of special effects and filters with keyframable properties
sk: Možnosť animácie so stovkami špeciálnych efektov a filtrov s vlastnosťami na kľúčové snímky

en: Ability to set custom aspect ratios, framerates and rendering presets
sk: Možnosť nastaviť vlastné proporcie, počet snímkov za sekundu a predvoľby vykresľovania

en: Easy to use crossfades and SMPTE transitions
sk: Jednoduché využitie prelínania a prechodov SMPTE

en: Multihead-friendly with detachable user interface components
sk: Viac vláknové spracovanie s využitím odpojiteľných komponentov používateľského rozhrania

en: The Pitivi Team
sk: Tím aplikácie Pitivi

en: Video Editor
sk: Editor videa

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: video;film;movie;editor;
sk: video;film;editor;

en: Auto-Alignment Starting
sk: Spúšťa sa automatické zarovnanie

en: <b><big>Performing Auto-Alignment</big></b>
sk: <b><big>Vykonáva sa automatické zarovnanie</big></b>

en: Estimating...
sk: Odhaduje sa...

en: Pick the clip color
sk: Vybrať farbu klipu

en: Clip Properties
sk: Vlastnosti klipu

en: _Cancel
sk: _Zrušiť

en: _Apply to project
sk: Použiť n_a projekt

en: Size (pixels)
sk: Veľkosť (v pixeloch)

en: Frame rate
sk: Frekvencia snímok

note: PAR is the aspect ratio "of the pixels", not an aspect ratio "in pixels".
en: Pixel aspect ratio
sk: Pomer strán pixelov

en: Sample rate
sk: Vzorkovacia frekvencia

en: Channels
sk: Kanály

en: Audio:
sk: Zvuk:

en: Height:
sk: Výška:

en: Constrain Proportions
sk: Zachovať rozmery

en: Previous keyframe
sk: Predošlý kľúčový snímok

en: Next keyframe
sk: Nasledovný kľúčový snímok

en: Reset to default values
sk: Obnoví predvolené hodnoty

en: Width:
sk: Šírka:

en: Angle:
sk: Uhol:

en: Noise level:
sk: Úroveň šumu:

en: White sensitivity:
sk: Citlivosť na bielu:

en: Black sensitivity:
sk: Citlivosť na čiernu:

en: Alpha:
sk: Alfa kanál:

en: Target chroma key:
sk: Cieľový kľúč chroma:

en: Red
sk: Červená

en: Green
sk: Zelená

en: Select a color
sk: Vybrať farbu

en: Blue
sk: Modrá

en: Shadows
sk: Tiene

en: Midtones
sk: Stredné tóny

en: Highlights
sk: Zvýraznenia

en: Split preview
sk: Rozdeliť náhľad

en: Source image on left
sk: Zdrojový obrázok vľavo

en: Shape:
sk: Tvar:

en: width
sk: šírka

en: height
sk: výška

en: Operation:
sk: Operácia:

en: tilt
sk: naklonenie

en: trans. width
sk: šírka prechodu

en: min alpha
sk: min. alfa

en: max alpha
sk: max. alfa

en: Favorites
sk: Obľúbené

en: Search...
sk: Hľadať...

en: Reset all
sk: Obnoviť všetko

en: Recent Projects
sk: Nedávne projekty

en: Updated
sk: Aktualizované

en: Remove
sk: Odstrániť

en: Welcome to Pitivi
sk: Vitajte v aplikácii Pitivi

en: Beautiful, powerful and intuitive movie editor
sk: Krásny, výkonný a intuitívny editor filmov

en: Save the current project under a new name or a different location
sk: Uloží aktuálny projekt s novým názvom alebo umiestnením

en: Save As...
sk: Uložiť ako...

en: Reload the current project
sk: Obnoví aktuálny projekt

en: Revert to saved version
sk: Vrátiť sa k uloženej verzii projektu

en: Export the current project and all its media in a .tar archive
sk: Exportuje aktuálny projekt a všetky jeho multimédiá do archívu .tar

en: Export as Archive...
sk: Exportovať ako archív...

en: Export the frame at the current playhead position as an image file.
sk: Exportuje snímku na aktuálnej pozícii kurzora ako súbor obrázku.

en: Export current frame...
sk: Exportovať aktuálnu snímku...

en: Edit the project settings
sk: Upraví nastavenia projektu

en: Project Settings
sk: Nastavenia projektu

en: Preferences
sk: Nastavenia

en: Keyboard Shortcuts
sk: Klávesové skratky

en: User Manual
sk: Používateľská príručka

en: Start the intro to Pitivi for new users
sk: Spustí interaktívnu ukážku pre nových používateľov aplikácie Pitivi

en: Interactive Intro
sk: Interaktívna ukážka

en: About Pitivi
sk: O aplikácii Pitivi

en: Remove selected clips from the project
sk: Odstráni vybrané klipy z projektu

en: _Remove from Project
sk: O_dstrániť z projektu

en: Clip properties...
sk: Vlastnosti klipu...

en: Show tags associated with selected clips
sk: Zobrazí značky priradené k vybraným klipom

en: Insert the selected clips at the end of the timeline
sk: Vloží vybrané klipy na koniec časovej osi

en: Insert at _End of Timeline
sk: Vložiť na _koniec časovej osi

en: Add media files to your project
sk: Pridá multimediálne súbory do vášho projektu

en: Import
sk: Importovať

en: Show clips as a detailed list
sk: Zobrazí klipy ako podrobný zoznam

note: This is used as a toolbar button tooltip. Here, "select" means "find" rather than "choose". It is not the user who selects, but rather the user requesting the application to select the relevant items.
en: Select clips that have not been used in the project
sk: Vyberie klipy, ktoré neboli v projekte použité

en: Show all clips
sk: Zobrazí všetky klipy

en: Add media to your project by dragging files and folders here or by using the "Import" button.
sk: Pridajte médiá do vášho projektu pretiahnutím súborov a priečinkov sem, alebo pomocou tlačidla „Importovať súbory“.

en: Reset to Factory Settings
sk: Obnoviť pôvodné nastavenia

en: Reset all settings to their default values
sk: Nastaviť všetko na predvolené hodnoty

en: Revert
sk: Vrátiť späť

en: Revert all settings to the previous values (before you opened the preferences dialog)
sk: Vráti všetky predošlé hodnoty (pred otvorením dialógu s nastaveniami)

en: Close
sk: Zavrieť

en: Some changes will not take effect until you restart Pitivi
sk: Niektoré zmeny sa prejavia až po reštarte aplikácie Pitivi

en: Cancel
sk: Zrušiť

en: Preset:
sk: Predvoľba:

en: Size:
sk: Veľkosť:

en: pixels
sk: pixelov

note: When checked, changing the width or height affects also the other so that the aspect ratio value (width / height) does not change.
en: Constrain proportions
sk: Zachovať rozmery

en: Maintain aspect ratio
sk: Zachovať pomer strán

en: Frame rate:
sk: Frekvencia snímok:

en: Author:
sk: Autor:

en: Year:
sk: Rok:

note: The title of the section with the name, author, year fields
en: Info
sk: Informácie

en: Scaled proxies resolution:
sk: Rozlíšenie proxy so zmenenou mierkou:

en: <a href='#'>Proxy Preferences</a>
sk: <a href='#'>Predvoľby Proxy</a>

en: Title:
sk: Názov:

en: Action:
sk: Akcia:

en: Safe Areas
sk: Bezpečné oblasti

en: Render
sk: Zhotoviť

en: Quality:
sk: Kvalita:

en: Custom
sk: Vlastné

en: Container format:
sk: Formát kontajnera:

en: Automatically render from proxy files
sk: Automaticky vykresliť zo súborov proxy

en: Use proxy files if they are available and the source asset media format is not officially supported.
    
    This option is a good trade-off between quality of the rendered video and stability.
sk: Použije súbory proxy, keď sú dostupné a formát zdrojového média prvku nie je oficiálne podporovaný.
    
    Táto voľba je dobrým kompromisom medzi kvalitou vykresleného videa a stabilitou.

en: Always render from proxy files
sk: Vždy vykresliť zo súborov proxy

en: Render all proxied clips from the proxy assets. There might be some quality loss during the rendering process.
sk: Vykreslí všetky klipy s proxy z prvkov proxy. Počas procesu vykresľovania môže dôjsť k čiastočnej strate kvality.

en: Never render from proxy files
sk: Nikdy nevykresľovať zo súborov proxy

en: Always use source assets for rendering. It is the best choice for the quality of the rendered video, but you might hit some bugs because of the use of not officially supported media formats.
    <i>Use at your own risk!</i>
sk: Vždy použije zdrojové prvky na vykreslenie. Je to najlepšia voľba pre kvalitu vykresleného videa, ale môžete naraziť na nejaké chyby, kvôli použitiu neoficiálne podporovaných formátov médií.
    <i>Použite túto voľbu na vlastné riziko!</i>

en: Channels:
sk: Kanály:

en: Advanced...
sk: Pokročilé...

en: Codec:
sk: Kodek:

en: Sample rate:
sk: Vzorkovacia frekvencia:

en: Audio
sk: Zvuk

en: Scale:
sk: Mierka:

en: Scale
sk: Mierka

en: Height
sk: Výška

en: Project Settings...
sk: Nastavenia projektu...

en: Framerate
sk: Frekvencia snímok

en: Advanced
sk: Pokročilé

en: Select file
sk: Vybrať súbor

en: File path:
sk: Cesta k súboru:

en: Rendering
sk: Zhotovovanie

en: Pause
sk: Pozastaviť

en: Play
sk: Prehrať

en: Open Folder
sk: Otvoriť priečinok

en: <small>This process may take a long time depending on the selected codecs, the image resolution, your computer's processing power, applied effects and the length of your movie.</small>
sk: <small>Tento proces môže trvať dlhšie, v závislosti od zvolených kodekov, rozlíšenia obrazu, výpočtovej sily počítača, použitých efektov a dĺžky vášho filmu. </small>

en: Initializing...
sk: Inicializuje sa...

en: Estimated filesize:
sk: Odhadovaná veľkosť súboru:

en: Split clips at playhead position
sk: Rozdelí klip na pozícii kurzora prehrávania

en: Split
sk: Rozdeliť

en: Delete clips
sk: Odstráni klipy

en: Delete
sk: Odstrániť

en: Group clips
sk: Zoskupí klipy

en: Group
sk: Zoskupiť

en: Ungroup clips
sk: Zruší zoskupenie klipov

en: Ungroup
sk: Zrušiť zoskupenie

en: Copy clips
sk: Skopíruje klipy

en: Copy
sk: Kopírovať

en: Paste clips
sk: Vloží klipy

en: Paste
sk: Vložiť

en: Align clips based on their soundtracks
sk: Zarovná klipy podľa zvukových stôp

en: Align
sk: Zarovnať

en: Toggle gapless mode
    When enabled, adjacent clips automatically move to fill gaps.
sk: Prepne na režim bez medzier
    Keď je zapnutý, susediace klipy sa posunú, aby vyplnili medzery.

en: Gapless mode
sk: Režim bez medzier

en: Choose a font
sk: Zvoliť písmo

en: Pick a text color
sk: Výber farby textu

en: Pick a background color
sk: Výber farby pozadia

en: Pick an outline color
sk: Vybrať farbu obrysu

en: Drop Shadow
sk: Vrhnúť tieň

en: Alignment
sk: Zarovnanie

en: Horizontal:
sk: Vodorovne:

en: Vertical:
sk: Zvislo:

en: Search Action
sk: Vyhľadajte akciu

en: General
sk: Všeobecné

en: Undo the most recent action
sk: Vrátenie poslednej akcie

en: Redo the most recent action
sk: Zopakovanie poslednej akcie

en: Quit
sk: Ukončenie

en: Show the Shortcuts Window
sk: Zobrazenie okna so skratkami

note: Translators: %s is a Python module name or another os component
en: - %s not found on the system
sk: - modul %s sa nenašiel v systéme

note: Translators: %s is a Python module name or another os component
en: - %s version %s is installed but Pitivi requires at least version %s
sk: - aktuálne nainštalovaná verzia modulu %s je %s, ale aplikácia Pitivi vyžaduje minimálne verziu %s

note: Translators: %s is a Python module name or another os component
en: - %s GStreamer plug-in not found on the system
sk: - zásuvný modul %s knižnice GStreamer nebol nájdený v systéme

note: Translators: %s is a Python module name or another os component
en: - %s Gstreamer plug-in version %s is installed but Pitivi requires at least version %s
sk: - nainštalovaná verzia zásuvného modulu %s knižnice GStreamer je %s, ale aplikácia Pitivi vyžaduje aspoň verziu %s

en: ERROR - The following hard dependencies are unmet:
sk: CHYBA - Nasledovné závislosti nie sú splnené:

en: Missing soft dependency:
sk: Chýbajúce softvérové závislosti:

en: ERROR — Could not create a Gst.Fraction — this means gst-python is not installed correctly.
sk: CHYBA — Nepodarilo sa vytvoriť Gst.Fraction — to znamená, že gst-python nie je nainštalovaný správne.

en: Could not create audio output sink. Make sure you have a valid one (pulsesink, alsasink or osssink).
sk: Nepodarilo sa vytvoriť výstup zvuku. Uistite sa, že máte platný aspoň jeden z nasledovných modulov: pulsesink, alsasink or osssink.

en: Could not create video output sink. Make sure you have a gtksink available.
sk: Nepodarilo sa vytvoriť výstup zvuku. Uistite sa, že máte dostupný modul gtksink.

en: Could not import '%s'. Make sure you have it available.
sk: Nepodarilo sa importovať modul „%s“. Uistite sa, že je dostupný.

en: Could not import 'gi'. Make sure you have pygobject available.
sk: Nepodarilo sa importovať „gi“. Uistite sa, že máte dostupný modul pygobject.

en: enables sound notifications when rendering is complete
sk: povolí zvukové upozornenia po skončení vykresľovania

en: enables visual notifications when rendering is complete
sk: povolí vizuálne upozornenia po skončení vykresľovania

en: additional multimedia codecs through the GStreamer Libav library
sk: prídavné multimediálne kodeky z knižnice GStreamer Libav

en: enables a watchdog in the GStreamer pipeline. Use to detect errors happening in GStreamer and recover from them
sk: povolí strážneho psa(watchdog) v zreťazení GStreameru. Použite na zistenie chýb vyskytujúcich sa v GStreameri a ich obnovenie

note: Translators: This is the default text of a title clip.
en: Title Clip
sk: Názov klipu

en: Select a clip on the timeline to configure its properties and effects or create a new clip:
sk: Vyberte klip na časovej osi pre nastavenie jeho vlastností a efektov, alebo vytvorte nový klip:

en: Create a title clip
sk: Vytvoriť klip s titulmi

en: Create a color clip
sk: Vytvoriť klip s farbami

en: Time
sk: Čas

en: Speed
sk: Rýchlosť

en: Reset to default value
sk: Obnoviť predvolenú hodnotu

en: Effects
sk: Efekty

en: To apply an effect to the clip, drag it from the Effect Library or use the button below.
sk: Efekt na klip aplikujete jeho pretiahnutím zo zbierky efektov, alebo pomocou tlačidla nižšie.

en: Add Effect
sk: Pridať efekt

en: Transformation
sk: Transformácia

en: Show keyframes
sk: Zobrazí kľúčové snímky

en: Activate keyframes
sk: Aktivuje kľúčové snímky

en: Hide keyframes
sk: Skryje kľúčové snímky

en: Clip markers
sk: Značky klipu

en: Magnetic
sk: Magnetické

en: No markers
sk: Žiadne značky

en: Color
sk: Farba

en: Title clip duration
sk: Dĺžka klipu s titulmi

en: Default clip length (in milliseconds) of titles when inserting on the timeline.
sk: Predvolená dĺžka klipu s titulmi (v milisekundách) pri vkladaní na časovú os.

en: Title
sk: Názov

en: Absolute
sk: Úplné

en: Top
sk: Hore

en: Center
sk: Na stred

en: Bottom
sk: Dole

en: Baseline
sk: Na základnú osnovu

en: Left
sk: Vľavo

en: Right
sk: Výška

en: Media Library
sk: Knižnica multimédií

en: Effect Library
sk: Knižnica efektov

en: Clip
sk: Klip

en: Transition
sk: Prechod

en: Undo
sk: Vrátiť späť

note: pylint: disable=attribute-defined-outside-init
en: Save
sk: Uložiť

en: Export your project as a finished movie
sk: Exportuje projekt ako hotový film

en: Save the current project
sk: Uloženie aktuálneho projektu

en: Save the current project as
sk: Uloženie aktuálneho projektu ako

en: Quick intros to Pitivi
sk: Rýchle interaktívne ukážky k aplikácii Pitivi

en: Unable to save project "%s"
sk: Nie je možné uložiť projekt „%s“

en: Save as...
sk: Uložiť ako...

en: Close without saving
sk: Zavrieť bez uloženia

en: Save changes to the current project before closing?
sk: Chcete pred zavretím uložiť zmeny v aktuálnom projekte?

en: If you don't save, the changes from the last %s will be lost.
sk: V prípade neuloženia budú všetky posledné zmeny za posledných %s stratené.

en: If you don't save, your changes will be lost.
sk: V prípade neuloženia budú vaše zmeny stratené.

en: Revert to saved project version?
sk: Vrátiť sa k uloženej verzii projektu?

en: This will reload the current project. All unsaved changes will be lost.
sk: Týmto sa načíta aktuálny projekt. Všetky neuložené zmeny budú stratené.

note: Signal the project loading failure. You have to do this *after* successfully creating a blank project, or the startupwizard will still be connected to that signal too.
en: No replacement file was provided for "<i>%s</i>".
    
    Pitivi does not currently support partial projects.
sk: Nie je poskytnutý súbor nahrádzajúci „<i>%s</i>“.
    
    Pitivi momentálne nepodporuje nekompletné projekty.

en: Export To...
sk: Exportovať do ...

en: Tar archive
sk: Archív tar

en: Detect automatically
sk: Rozpoznať automaticky

en: Untitled
sk: Nepomenovaný

en: PNG image
sk: Obrázok PNG

en: JPEG image
sk: Obrázok JPEG

en: Preview
sk: Náhľad

en: Colors
sk: Farby

en: Compositing
sk: Skladanie

en: Noise & blur
sk: Šum a rozmazávanie

en: Analysis
sk: Rozbor

en: Geometry
sk: Geometria

en: Fancy
sk: Okrasné

en: effect
sk: efekt

note: Add Uncategorized only if there are other categories defined.
en: Uncategorized
sk: Bez kategórie

en: No effects
sk: Žiadne efekty

en: Add to Favorites
sk: Pridá do obľúbených

en: New
sk: Nový

en: Create a new project
sk: Vytvorenie nového projektu

en: Open…
sk: Otvoriť…

en: Open an existing project
sk: Otvorí existujúci projekt

en: Select projects for removal
sk: Vyberie projekty na odstránenie

en: Click an item to select
sk: Kliknutím na položku ju vyberiete

en: Select a Project
sk: Výber projektu

en: Open a project
sk: Otvorenie projektu

en: Pitivi %s is available.
sk: Je dostupná verzia %s aplikácie Pitivi.

en: To enable additional features, please install the following packages and restart Pitivi:
sk: Keď chcete povoliť dodatočné funkcie, nainštalujte nasledujúce balíky a reštartujte Pitivi:

note: pylint: disable=attribute-defined-outside-init
en: Start Overview
sk: Spustiť ukážku

en: Welcome to Pitivi!
sk: Vitajte v aplikácii Pitivi!

en: Drag files here to import them
sk: Pretiahnite súbory sem na ich importovanie

en: Drag clips in the timeline to arrange them
sk: Klipy usporiadate ich pretiahnutím na časovej osi

en: Right-click anywhere to move the playhead
sk: Kliknutím pravým tlačidlom kdekoľvek sa presunie kurzor

en: Preview with the play button
sk: Náhľad pomocou tlačidla prehrávania

en: Export your project to share it
sk: Exportujte váš projekt a sprístupnite ho ostatným

en: See all the keyboard shortcuts
sk: Zobrazte všetky klávesové skratky

en: Dark Theme
sk: Tmavý motív

en: Whether or not to use a dark theme.
sk: Určuje, či sa má použiť tmavý motív.

en: Project
sk: Projekt

en: Help
sk: Pomocník

en: About
sk: O programe

en: Show the menu button content
sk: Zobrazenie obsahu tlačidla ponuky

en: Unable to load project "%s"
sk: Aplikácia Pitivi nedokáže načítať projekt „%s“

en: Pitivi can not preview this file.
sk: Pitivi nevie zobraziť náhľad tohto súboru.

en: More info
sk: Viac informácií

en: <b>Resolution</b>: %d×%d
sk: <b>Rozlíšenie</b>: %d×%d

en: <b>Duration</b>: %s
sk: <b>Trvanie</b>: %s

en: Error while analyzing a file | Error while analyzing files
sk[0]: Nastala chyba počas analyzovania súborov
sk[1]: Nastala chyba počas analyzovania súboru
sk[2]: Nastala chyba počas analyzovania súborov

en: Keep dialog open
sk: Ponechať dialógové okno otvorené

en: When importing files keep the dialog open
sk: Ponechá otvorené dialógové okno počas importu súborov

note: Translators: Create optimized media for unsupported files.
en: Optimize:
sk: Optimalizovať:

en: Unsupported assets
sk: Nepodporované prvky

en: All
sk: Všetko

en: Scale assets larger than %s×%s px.
sk: Zmeniť mierku prvkov väčších ako %s×%s px.

en: Unknown
sk: Neznámy

en: Remove the selected assets
sk: Odstránenie vybraných prvkov

en: Insert selected assets at the end of the timeline
sk: Vloženie vybraných prvkov na koniec časovej osi

en: Select One or More Files
sk: Vyberte jeden alebo viac súborov

en: Add
sk: Pridať

en: Supported file formats
sk: Podporované formáty súborov

en: All files
sk: Všetky súbory

note: Translators: this string indicates the estimated time remaining until an action (such as rendering) completes. The "%s" is an already-localized human-readable duration, such as "31 seconds", "1 minute" or "1 hours, 14 minutes". In some languages, "About %s left" can be expressed roughly as "There re
en: Transcoding %d asset: %d%% (About %s left) | Transcoding %d assets: %d%% (About %s left)
sk[0]: Prekódovanie %d prvkov: %d%% (Zostáva približne %s)
sk[1]: Prekódovanie %d prvku: %d%% (Zostáva približne %s)
sk[2]: Prekódovanie %d prvkov: %d%% (Zostáva približne %s)

en: View error | View errors
sk[0]: Zobraziť chyby
sk[1]: Zobraziť chybu
sk[2]: Zobraziť chyby

note: Translators: {0:d} is just like %d (integer number variable)
en: An error occurred while importing. | {0:d} errors occurred while importing.
sk[0]: Počas importu nastalo {0:d} chýb.
sk[1]: Počas importu nastala chyba.
sk[2]: Počas importu nastali {0:d} chyby.

en: The project settings have been set to match file '%s'
sk: Nastavenia tohoto projektu boli nastavené tak, aby sa zhodovali so súborom „%s“

en: The following file can not be used with Pitivi. | The following files can not be used with Pitivi.
sk[0]: Nasledujúce súbory sa nedajú použiť v aplikácii Pitivi.
sk[1]: Nasledujúci súbor sa nedá použiť v aplikácii Pitivi.
sk[2]: Nasledujúce súbory sa nedajú použiť v aplikácii Pitivi.

en: Tag as:
sk: Označiť ako:

en: Enter tag
sk: Zadajte značku

en: Open containing folder
sk: Otvoriť obsahujúci priečinok

en: Edit
sk: Upraviť

en: Do not use Optimised Proxy for selected asset | Do not use Optimised Proxies for selected assets
sk[0]: Nepoužiť optimalizovanú proxy pre vybrané prvky
sk[1]: Nepoužiť optimalizovanú proxy pre vybraný prvok
sk[2]: Nepoužiť optimalizovanú proxy pre vybrané prvky

en: Delete corresponding proxy file | Delete corresponding proxy files
sk[0]: Odstrániť príslušné súbory proxy
sk[1]: Odstrániť príslušný súbor proxy
sk[2]: Odstrániť príslušné súbory proxy

en: Do not use Proxy for selected asset | Do not use Proxies for selected assets
sk[0]: Nepoužiť proxy pre vybrané prvky
sk[1]: Nepoužiť proxy pre vybraný prvok
sk[2]: Nepoužiť proxy pre vybrané prvky

en: Do not use Scaled Proxy for selected asset | Do not use Scaled Proxies for selected assets
sk[0]: Nepoužiť proxy so zmenenou mierkou pre vybrané prvky
sk[1]: Nepoužiť proxy so zmenenou mierkou pre vybraný prvok
sk[2]: Nepoužiť proxy so zmenenou mierkou pre vybrané prvky

en: Use Optimised Proxy for selected asset | Use Optimised Proxies for selected assets
sk[0]: Použiť optimalizovanú proxy pre vybrané prvky
sk[1]: Použiť optimalizovanú proxy pre vybraný prvok
sk[2]: Použiť optimalizovanú proxy pre vybrané prvky

en: Use Scaled Proxy for selected asset | Use Scaled Proxies for selected assets
sk[0]: Použiť proxy so zmenenou mierkou pre vybrané prvky
sk[1]: Použiť proxy so zmenenou mierkou pre vybraný prvok
sk[2]: Použiť proxy so zmenenou mierkou pre vybrané prvky

en: User plugins
sk: Používateľské zásuvné moduly

en: System plugins
sk: Systémové zásuvné moduly

en: New preset
sk: Nová predvoľba

en: New preset %d
sk: Nová predvoľba č. %d

note: GTK does not allow an empty string as the dialog title, so we use the same translatable one as render.py's pipeline error message dialog:
en: Sorry, something didn’t work right.
sk: Ľutujeme, niečo nepracovalo správne.

en: Pitivi detected a serious backend problem and could not recover from it, even after multiple tries. The only thing that can be done at this point is to <b>restart Pitivi</b>.
    
    This is a rare and severe kind of bug. Please see our <a href="http://developer.pitivi.org/Bug_reporting.html">bug reporting guide</a> and take the time to report it! We will be very happy to fix this bug and make sure it does not occur again in future versions.
    
    Before closing Pitivi, you can save changes to the existing project file or as a separate project file.
sk: Aplikácia Pitivi zistila závažnú chybu s podporným programom a nepodarilo sa jej ju opraviť ani po viacerých pokusoch. V tomto momente môžete vykonať iba jednu vec, a to <b>reštartovať aplikáciu Pitivi</b>.
    
    Toto je ojedinelý druh chyby. Prosím, pozrite si našu <a href="http://developer.pitivi.org/Bug_reporting.html">príručku pre nahlásenie chyby</a> a nájdite si čas na jej ohlásenie! Veľmi radi túto chybu opravíme, aby sa už nikdy neprejavila v ďalších verziách.
    
    Pred zavretím aplikácie Pitivi môžete uložiť zmeny do súboru s existujúcim projektom, alebo do oddeleného súboru s projektom.

en: Close Pitivi
sk: Zavrieť Pitivi

en: This might be due to a bug or an unsupported project file format. If you were trying to add a media file to your project, use the "Import" button instead.
sk: Toto môže nastať kvôli chybe alebo nepodporovanému formátu súborov.  Ak skúšate pridať do projektu multimediálny súbor, použite radšej tlačidlo „Importovať“.

en: Ignore backup
sk: Ignorovať zálohu

en: Restore from backup
sk: Obnoviť zo zálohy

en: An autosaved version of your project file was found. It is %s newer than the saved project.
    
    Would you like to load it instead?
sk: Automaticky uložená verzia projektu bola nájdená. Táto verzia je o %s novšia ako uložený projekt.
    
    Chcete načítať túto verziu?

en: You do not have permissions to write to this folder.
sk: Nemáte oprávnenie na zápis do tohto priečinka.

note: Save the project to a temporary file.
en: project
sk: projekt

en: Pitivi encoding profile
sk: Profil kódovania Pitivi

note: Translators: This must contain exclusively low case alphanum and '-'
en: new-profile
sk: nový-profil

note: Translators: This must contain exclusively low case alphanum and '-'
en: new-profile-%d
sk: nový-profil-%d

en: Rendering — %d%% complete
sk: Vykresľovanie — hotové na %d%%

note: Translators: this string indicates the estimated time remaining until an action (such as rendering) completes. The "%s" is an already-localized human-readable duration, such as "31 seconds", "1 minute" or "1 hours, 14 minutes". In some languages, "About %s left" can be expressed roughly as "There re
en: About %s left
sk: Zostáva %s

en: Currently rendering
sk: Prebieha vykresľovanie

en: medium
sk: stredná

en: high
sk: vysoká

note: Translators: This item appears in a combobox's popup and contains as children the unsupported (but still available) muxers and encoders.
en: Unsupported
sk: Nepodporované

en: A file name is required.
sk: Vyžaduje sa názov súboru.

en: This file already exists.
    If you don't want to overwrite it, choose a different file name or folder.
sk: Tento súbor už existuje.
    Ak ho nechcete prepísať, zvoľte iný názov alebo priečinok.

en: Invalid file path
sk: Neplatná cesta k súboru

en: <b>Make sure your rendering size is even, x264enc might not be able to render otherwise.</b>
sk: <b>Uistite sa, že vaša vykresľovaná veľkosť je párna. V opačnom prípade dekodér x264enc nebude schopný vykresľovať.</b>

en: An error occurred while trying to render your project.
sk: Vyskytla sa chyba počas pokusu o vykreslenie vášho projektu.

en: You might want to check our troubleshooting guide or file a bug report. The GStreamer error was:
sk: Možno by ste sa chceli pozrieť do našej príručky s popísanými riešeniami problémov, alebo vyplniť chybové hlásenie. S knižnicou GStreamer nastala táto chyba:

en: Select file path to render
sk: Výber cesty súboru na vykreslenie

en: Render complete
sk: Vykresľovanie dokončené

en: "%s" has finished rendering.
sk: „%s“ dokončil vykresľovanie.

en: Normal
sk: Normálne

en: Loop
sk: Opakovať

en: Reverse direction
sk: Opačný smer

en: Create a transition by overlapping two adjacent clips on the same layer. Click the transition on the timeline to change the transition type.
sk: Vytvorenie prechodu prekrytím dvoch susedných klipov na rovnakej vrstve. Kliknutím na prechod na časovej ose môžete zmeniť jeho typ.

en: Slow
sk: Pomalý

en: Fast
sk: Rýchly

en: Epileptic
sk: Epileptický

en: Sharp
sk: Ostrý

en: Smooth
sk: Plynulý

en: 3 by 3
sk: 3 na 3

en: Vertical/Horizontal
sk: Zvislo/Vodorovne

en: Diagonals
sk: Diagonály

en: Composition Guidelines
sk: Vodidlá kompozície

en: Currently playing
sk: Práve sa prehráva

en: Select composition guidelines
sk: Vyberie vodidlá kompozície

en: Go to the beginning of the timeline
sk: Prejde na začiatok časovej osi

en: Go back one second
sk: Prejde o jednu sekundu dozadu

en: Go forward one second
sk: Prejde o jednu sekundu dopredu

en: Go to the end of the timeline
sk: Prejde na koniec časovej osi

en: Enter a timecode or frame number
    and press "Enter" to go to that position
sk: Vložte časový údaj alebo číslo snímky
    a stlačte „Enter“ pre presun na vybranú pozíciu

en: Detach the viewer
    You can re-attach it by closing the newly created window.
sk: Odpojí prehliadač
    Môžete ho znovu pripojiť zavretím novovytvoreného okna.

en: Viewer
sk: Prehliadač

en: Toggle the currently selected composition guidelines
sk: Prepnutie aktuálne vybraných vodidiel kompozície

en: Toggle safe areas on viewer
sk: Prepnutie bezpečných oblastí v prehliadači

en: Show this window in fullscreen
sk: Zobrazí toto okno na celú obrazovku

en: Exit fullscreen mode
sk: Opustiť režim celej obrazovky

note: Translators: This is a tooltip for a clip's keyframe curve, showing what the keyframe curve affects, the timestamp at the mouse cursor location, and the value at that timestamp.
en: Property: %s
    Timestamp: %s
    Value: %s
sk: Vlastnosť: %s
    Časová značka: %s
    Hodnota: %s

en: Timestamp: %s
sk: Časová značka: %s

en: Audio crossfade
sk: Prelínanie zvuku

en: Move layer to top
sk: Presunúť vrstvu hore

en: Move layer up
sk: Presunúť vrstvu vyššie

en: Move layer down
sk: Presunúť vrstvu nižšie

en: Move layer to bottom
sk: Presunúť vrstvu dole

en: Delete layer
sk: Odstrániť vrstvu

en: Layer %d
sk: Vrstva č. %d

en: Frame #%d
sk: Snímka č. %d

en: Markers magnetic by default
sk: Značky predvolene magnetické

en: Whether markers created on new clips will be snapping targets by default.
sk: Či sa budú značky vytvorené v novom klipe predvolene prichytávať k cieľom.

en: Snap distance
sk: Vzdialenosť prichytávania

en: Threshold (in pixels) at which two clips will snap together when dragging or trimming.
sk: Vzdialenosť (v pixeloch), pri ktorej sa dva klipy pripoja k sebe počas ťahania alebo strihania.

en: Image clip duration
sk: Dĺžka klipu s obrázkami

en: Default clip length (in milliseconds) of images when inserting on the timeline.
sk: Predvolená dĺžka klipu obrázkov (v milisekundách) pri vkladaní na časovú os.

en: Left click also seeks
sk: Posúvať tiež kliknutím ľavého tlačidla

en: Whether left-clicking also seeks besides selecting and editing clips.
sk: Určuje, či klikanie ľavým tlačidlom tiež posúva popri vyberaní a úprave klipov.

en: Add layer
sk: Pridať vrstvu

en: Timeline
sk: Časová os

en: Action Search
sk: Vyhľadanie akcie

en: Delete selected clips
sk: Odstránenie vybraných klipov

en: Delete selected clips and shift following ones
sk: Odstránenie vybraných klipov a posun nasledujúceho

en: Group selected clips together
sk: Zoskupenie vybraných klipov dohromady

en: Ungroup selected clips
sk: Zrušenie zoskupenia vybraných klipov

en: Copy selected clips
sk: Skopírovanie vybraných klipov

en: Paste selected clips
sk: Vloženie vybraných klipov

en: Seek to the first clip edge after the playhead
sk: Posun na hranu prvého klipu za kurzorom prehrávania

en: Seek to the first clip edge before the playhead
sk: Posun na hranu prvého klipu pred kurzorom prehrávania

en: Shift selected clips one frame forward
sk: Posun vybraných klipov o jeden snímok dopredu

en: Shift selected clips one frame backward
sk: Posun vybraných klipov o jeden snímok dozadu

en: Snap selected clips to the next clip
sk: Prichytenie vybraných klipov k nasledujúcemu klipu

en: Snap selected clips to the previous clip
sk: Prichytenie vybraných klipov k predchádzajúcemu klipu

en: Add an effect to the selected clip
sk: Pridanie efektu vybranému klipu

en: Split the clip at the position
sk: Rozdelenie klipu na pozícii

en: Add keyframe to the keyframe curve of selected clip
sk: Pridanie kľúčového snímku na krivku kľúčových snímkov vybraného klipu

en: Timeline Navigation
sk: Navigácia po časovej osi

en: Zoom in
sk: Priblíženie

en: Zoom out
sk: Oddialenie

en: Adjust zoom to fit the project to the window
sk: Upravenie priblíženia na prispôsobenie projektu do okna

en: Seek backward one frame
sk: Prejdenie o jeden snímok dozadu

en: Seek forward one frame
sk: Prejdenie o jeden snímok dopredu

en: Seek backward one second
sk: Prejdenie o jednu sekundu dozadu

en: Seek forward one second
sk: Prejdenie o jednu sekundu dopredu

en: Add a marker
sk: Pridať značku

en: Seek to the first marker before the playhead
sk: Posun na prvú značku pred kurzorom prehrávania.

en: Seek to the first marker after the playhead
sk: Posun na prvú značku za kurzorom prehrávania.

en: Version %s
sk: Verzia %s

en: Version %(cur_ver)s — %(new_ver)s is available
sk: Je dostupná verzia %(cur_ver)s — %(new_ver)s

en: Current maintainers:
sk: Aktuálni správcovia:

en: Past maintainers:
sk: Predchádzajúci správcovia:

en: Contributors:
sk: Prispievatelia:

en: Open Project…
sk: Otvoriť projekt…

en: Open
sk: Otvoriť

en: All supported formats
sk: Všetky podporované formáty

en: Variable
sk: Premenná

en: Image:
sk: Obrázok:

en: Unknown reason
sk: Neznáma príčina

en: Problem:
sk: Problém:

en: Extra information:
sk: Ďalšie informácie:

en: Locate missing file...
sk: Nájsť chýbajúci súbor...

en: The following file could not be found:
sk: Nasledujúci súbor sa nepodarilo nájsť:

en: Please specify its new location:
sk: Prosím, zadajte jeho nové umiestnenie:

note: Translators: this is a format filter in a filechooser. Ex: "AVI files"
en: %s files
sk: Súbory %s

en: Plugins
sk: Zásuvné moduly

en: Shortcuts
sk: Skratky

en: Proxies
sk: Proxy

en: Other
sk: Iné

en: This resolution will be used as the default target resolution for new projects and projects missing scaled proxy meta-data.
sk: Toto rozlíšenie bude použité ako predvolené cieľové rozlíšenie pre nové projekty a projekty, ktorým chýba metaúdaj pre proxy so zmenou mierky.

en: Initial proxy size for new projects
sk: Počiatočná veľkosť proxy pre nové projekty

en: Proxy resolution for the current project is %d×%d px
sk: Rozlíšenie proxy pre aktuálny projekt je %d×%d px

en: Reset the shortcut to the default accelerator
sk: Obnoví skratku na predvolený akcelerátor

en: Set Shortcut
sk: Nastavenie skratky

note: Setup the widgets used in the dialog.
en: Apply
sk: Použiť

en: Apply the accelerator to this shortcut.
sk: Použije akcelerátor pre túto skratku.

en: Replace
sk: Nahradiť

en: Remove this accelerator from where it was used previously and set it for this shortcut.
sk: Zruší predošlé použitie tohto akcelerátora a nastaví ho pre túto skratku.

en: Enter new shortcut for <b>%s</b>, or press Esc to cancel.
sk: Zadajte novú skratku pre akciu <b>%s</b>, alebo stlačte kláves Esc na zrušenie.

en: The accelerator you are trying to set might interfere with typing. Try using Control, Shift or Alt with some other key, please.
sk: Akcelerátor, ktorý sa pokúšate nastaviť, môže spôsobiť problém počas písania. Prosím, skúste použiť klávesy Control, Shift alebo Alt v kombinácii s iným klávesom.

en: This key combination is already used by <b>%s</b>. Press Replace to use it for <b>%s</b> instead.
sk: Táto kombinácia klávesov je už použitá pre akciu <b>%s</b>. Stlačením tlačidla Nahradiť ju použijete pre akciu <b>%s</b>.

en: No description available.
sk: Nie je dostupný žiadny popis.

en: Unable to load the plugin '{module_name}'
sk: Nie je možné načítať zásuvný modul „{module_name}“

note: We could use Gtk.ListBox.set_placeholder, but it appears bad inside the list widget.
en: No plugins available
sk: Nie sú dostupné žiadne zásuvné moduly

en: You can create <a href='{doc_url}'>plugins</a> into your <a href='{dir_url}'>plugins directory</a>.
sk: <a href='{doc_url}'>Zásuvné moduly</a> môžete vytvoriť vo vašom <a href='{dir_url}'>adresári zásuvných modulov</a>.

en: User markers
sk: Používateľské značky

en: Failed to open the user manual. Make sure to have either the `yelp` GNOME documentation viewer or a web browser installed
sk: Zlyhalo otvorenie používateľskej príručky. Uistite sa, že máte nainštalovaný prehliadač dokumentov „yelp“ pre GNOME alebo webový prehliadač.

en: The system's locale that you are using is not UTF-8 capable. Unicode support is required for Python3 software like Pitivi. Please correct your system settings; if you try to use Pitivi with a broken locale, weird bugs will happen.
sk: Miestne nastavenia systému, ktoré požívate nie sú schopné spracovať kódovanie UTF-8. Podpora kódovania Unicode je vyžadovaná pre programy napísané v jazyku Python3 ako je Pitivi. Prosím, opravte vaše nastavenia systému. Ak sa pokúsite používať program Pitivi s poškodenými miestnymi nastaveniami, môžu sa vyskytnúť neobvyklé chyby.

en: Error while decoding a string
sk: Nastala chyba počas dekódovania reťazca

en: Max number of parallel transcoding jobs
sk: Maximálny počet súčasných úloh prekódovania

en: Max CPU usage dedicated to transcoding
sk: Maximálne využitie procesora určené na prekódovanie

note: Translators: 'fps' is for 'frames per second'
en: {0:s} fps
sk: {0:s} sn./s

en: <b>Duration:</b> %s
sk: <b>Trvanie:</b> %s

en: <b>Proxy creation progress:</b> %d%%
sk: <b>Priebeh vytvárania proxy:</b> %d%%

en: <b>Path</b>: %s
sk: <b>Cesta</b>: %s

en: <b>Size</b>: %s
sk: <b>Veľkosť</b>: %s

en: <b>Audio:</b> %d channel at %d <i>Hz</i> (%d <i>bits</i>) | <b>Audio:</b> %d channels at %d <i>Hz</i> (%d <i>bits</i>)
sk[0]: <b>Zvuk:</b> %d kanálov, %d <i>Hz</i> (%d <i>bitov</i>)
sk[1]: <b>Zvuk:</b> %d kanál, %d <i>Hz</i> (%d <i>bitov</i>)
sk[2]: <b>Zvuk:</b> %d kanály, %d <i>Hz</i> (%d <i>bitov</i>)

en: <b>Video:</b> %d×%d <i>pixels</i> at %s <i>fps</i>
sk: <b>Video:</b> %d×%d <i>pixelov</i> o %s <i>sn./s</i>

en: <b>Image:</b> %d×%d <i>pixels</i>
sk: <b>Obrázok:</b> %dx%d <i>pixelov</i>

en: %d hour | %d hours
sk[0]: %d hodín
sk[1]: %d hodina
sk[2]: %d hodiny

en: %d minute | %d minutes
sk[0]: %d minút
sk[1]: %d minúta
sk[2]: %d minúty

en: %d second | %d seconds
sk[0]: %d sekúnd
sk[1]: %d sekunda
sk[2]: %d sekundy

en: %d day | %d days
sk[0]: %d dní
sk[1]: %d deň
sk[2]: %d dni

en: Just now
sk: Práve teraz

en: An hour ago
sk: Pred hodinou

en: Today
sk: Dnes

en: Yesterday
sk: Včera

en: About a year ago
sk: Pred rokom

en: About %d year ago | About %d years ago
sk[0]: Pred %d rokmi
sk[1]: Pred %d rokom
sk[2]: Pred %d rokmi

en: Implement Me
sk: Implementuj ma

en: No properties.
sk: Žiadne vlastnosti.

note: Avoid the ugly selection outline
en: Show keyframes for this value
sk: Zobraziť kľúčové snímky pre túto hodnotu

en: Properties for %s
sk: Vlastnosti pre %s

en: Zoom Fit
sk: Prispôsobí priblíženie

en: Zoom
sk: Priblíženie

note: Translators: %s represents a duration, for example "10 minutes"
en: %s displayed
sk: Zobrazené %s

en: %d nanoseconds displayed, because we can
sk: Zobrazené %d nanosekúnd, pretože je to možné

en: Console
sk: Konzola

note: Translators: The color of the content from stderr.
en: Standard error color
sk: Farba štandardnej chyby

note: Translators: The color of the content from stdout.
en: Standard output color
sk: Farba štandardného výstupu

en: Font
sk: Písmo

en: Developer Console
sk: Vývojárska konzola

en: Pitivi Console
sk: Konzola Pitivi

en: You can use the following shortcuts:
sk: Môžete použiť nasledovné skratky:

en: Type "{help}(<command>)" for more information.
sk: Pre viac informácií zadajte „{help}(<príkaz>)“.

en: Not possible to override {key}, because shortcuts commands are read-only.
sk: Nie je možné nahradiť kláves {key}, pretože príkazy klávesových skratiek sú iba na čítanie.
