pitivi master - en to sl_SI translation catalogue (468 entries)

en: Pitivi video project (legacy)
sl_SI: Video projekt Pitivi

en: Pitivi/GES video project
sl_SI: Video projekt Pitivi/GES

en: Create and edit your own movies
sl_SI: Ustvarite in montirajte svoje filme

en: Pitivi is a video editor that aims to appeal to hobbyists and professionals alike, with a strong focus on efficiency, quality and usability. It integrates well with other applications and sports a beautiful user interface designed to be powerful yet easy to learn.
sl_SI: Montažni program za video, namenjen navdušencem in strokovnjakom, z močnim poudarkom na uporabnosti, učinkovitosti in kakovosti. Dobro je integriran z drugimi programi in krasi ga lep uporabniški vmesnik, zaradi katerega je kljub vsej funkcionalnosti enostaven za učenje.

en: Some other features include:
sl_SI: Med drugimi novostmi so tudi:

en: Accepts any file formats supported by the GStreamer multimedia framework
sl_SI: Sprejme poljuben zapis, podprt v večpredstavnostnem okolju GStreamer

en: Easy to use crossfades and SMPTE transitions
sl_SI: Za uporabo enostavni prelivi in prehodi SMPTE

en: The Pitivi Team
sl_SI: Ekipa Pitivi

en: Video Editor
sl_SI: Program za videomontažo

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: video;film;movie;editor;
sl_SI: video;film;movie;editor;urejevalnik;montaža;posnetki;

en: Auto-Alignment Starting
sl_SI: Začenjanje samodejne poravnave

en: <b><big>Performing Auto-Alignment</big></b>
sl_SI: <b><big>Izvajanje samodejne poravnave</big></b>

en: Estimating...
sl_SI: Poteka ocenjevanje ...

en: Detecting...
sl_SI: Zaznavanje ...

en: Pick the clip color
sl_SI: Izbor barve posnetka

en: Fade-in:
sl_SI: Odtemnitev:

en: seconds
sl_SI: sekund

en: Fade-out:
sl_SI: Zatemnitev:

en: Reset fade-in
sl_SI: Ponastavi odtemnitev

en: Reset fade-out
sl_SI: Ponastavi zatemnitev

en: Blending:
sl_SI: Zlivanje:

en: Clip Properties
sl_SI: Lastnosti posnetka

en: _Cancel
sl_SI: Pre_kliči

en: _Apply to project
sl_SI: _Uporabi pri projektu

en: Size (pixels)
sl_SI: Velikost (točke)

en: Frame rate
sl_SI: Hitrost sličic

note: PAR is the aspect ratio "of the pixels", not an aspect ratio "in pixels".
en: Pixel aspect ratio
sl_SI: Razmerje velikosti točk

en: Sample rate
sl_SI: Hitrost vzorčenja

en: Channels
sl_SI: Kanali

en: Audio:
sl_SI: Zvok:

en: Height:
sl_SI: Višina:

en: Previous keyframe
sl_SI: Prejšnja ključna sličica

en: Next keyframe
sl_SI: Naslednja ključna sličica

en: Reset to default values
sl_SI: Ponastavi na privzete vrednosti

en: Width:
sl_SI: Širina:

en: Angle:
sl_SI: Kot:

en: Noise level:
sl_SI: Raven šuma:

en: Alpha:
sl_SI: Alfa:

en: Red
sl_SI: Rdeča

en: Green
sl_SI: Zelena

en: Select a color
sl_SI: Izbor barve

en: Blue
sl_SI: Modra

en: Shadows
sl_SI: Sence

en: Midtones
sl_SI: Srednji toni

en: Highlights
sl_SI: Poudarjanje

en: Split preview
sl_SI: Razdeli pogled

en: Source image on left
sl_SI: Izvorna slika na levi

en: Shape:
sl_SI: Oblika:

en: width
sl_SI: širina

en: height
sl_SI: višina

en: Operation:
sl_SI: Opravilo:

en: tilt
sl_SI: nagib

en: min alpha
sl_SI: najm alfa

en: max alpha
sl_SI: najv alfa

en: Color:
sl_SI: Barva:

en: Favorites
sl_SI: Priljubljeno

en: Search...
sl_SI: Poišči ...

en: Reset all
sl_SI: Ponastavi vse

en: OK
sl_SI: V redu

en: Recent Projects
sl_SI: Nedavni projekti

en: Updated
sl_SI: Posodobljeno

en: Remove
sl_SI: Odstrani

en: Welcome to Pitivi
sl_SI: Dobrodošli v Pitivi

en: Beautiful, powerful and intuitive movie editor
sl_SI: Eleganten, zmogljiv in intuitiven urejevalnik videa

en: Save the current project under a new name or a different location
sl_SI: Shrani trenutni projekt z novim imenom, ali na drugo mesto

en: Save As...
sl_SI: Shrani kot ...

en: Reload the current project
sl_SI: Ponovno naloži trenutni projekt

en: Revert to saved version
sl_SI: Povrni na shranjeno različico

en: Export the current project and all its media in a .tar archive
sl_SI: Izvozi trenutni projekt in vse pripadajoče datoteke v arhiv .tar

en: Export as Archive...
sl_SI: Izvozi kot arhiv ...

en: Export the frame at the current playhead position as an image file.
sl_SI: Izvozi sličico na trenutnem mestu položaja predvajanja kot slikovno datoteko.

en: Export current frame...
sl_SI: Izvozi trenutno sličico ...

en: Edit the project settings
sl_SI: Uredi nastavitve projekta

en: Project Settings
sl_SI: Nastavitve projekta

en: Preferences
sl_SI: Možnosti

en: Keyboard Shortcuts
sl_SI: Tipkovne bližnjice

en: User Manual
sl_SI: Uporabniški priročnik

en: Start the intro to Pitivi for new users
sl_SI: Zaženi predstavitev Pitivi za nove uporabnike

en: Interactive Intro
sl_SI: Uvodna predstavitev

en: About Pitivi
sl_SI: O programu

en: Remove selected clips from the project
sl_SI: Odstrani izbrane posnetke iz projekta

en: _Remove from Project
sl_SI: _Odstrani iz projekta

en: Clip properties...
sl_SI: Lastnosti posnetka ...

en: Show tags associated with selected clips
sl_SI: Pokaži značke, povezane z izbranimi posnetki

en: Insert the selected clips at the end of the timeline
sl_SI: Vstavi izbrane posnetke na konec časovnice

en: Insert at _End of Timeline
sl_SI: Vstavi na _koncu časovnice

en: Add media files to your project
sl_SI: Doda predstavne datoteke v projekt

en: Import
sl_SI: Uvozi

en: Show clips as a detailed list
sl_SI: Pokaži posnetke kot podroben seznam

note: This is used as a toolbar button tooltip. Here, "select" means "find" rather than "choose". It is not the user who selects, but rather the user requesting the application to select the relevant items.
en: Select clips that have not been used in the project
sl_SI: Izberi posnetke, ki še niso bili uporabljeni v projektu

en: Show all clips
sl_SI: Pokaži vse posnetke

en: Add media to your project by dragging files and folders here or by using the "Import" button.
sl_SI: Dodajte datoteke v projekt z vlečenjem datotek ali map na to mesto ali pa z uporabo gumba "Uvozi".

en: Reset to Factory Settings
sl_SI: Ponastavi na tovarniške nastavitve

en: Reset all settings to their default values
sl_SI: Ponastavi vse nastavitve na privzeto vrednost

en: Revert
sl_SI: Povrni

en: Revert all settings to the previous values (before you opened the preferences dialog)
sl_SI: Povrni vse nastavitve na prejšnje vrednosti (preden ste odprli pogovorno okno z nastavitvami)

en: Close
sl_SI: Zapri

en: Some changes will not take effect until you restart Pitivi
sl_SI: Nekatere spremembe ne bodo imele učinka do ponovnega zagona Pitivi.

en: Cancel
sl_SI: Prekliči

en: Preset:
sl_SI: Predhodno nastavljeno:

en: Size:
sl_SI: Velikost datoteke:

en: pixels
sl_SI: točke

en: Maintain aspect ratio
sl_SI: Ohrani razmerje velikosti

en: Frame rate:
sl_SI: Hitrost sličic:

en: Author:
sl_SI: Avtor:

en: Year:
sl_SI: Leto:

note: The title of the section with the name, author, year fields
en: Info
sl_SI: Podrobnosti

en: Proxy
sl_SI: Posredniški strežnik

en: Title:
sl_SI: Naslov:

en: Action:
sl_SI: Dejanje:

en: Safe Areas
sl_SI: Varna območja

en: Render
sl_SI: Pretvori

en: Quality:
sl_SI: Kakovost:

en: Custom
sl_SI: Po meri

en: Container format:
sl_SI: Oblika vsebnika:

en: Always render from proxy files
sl_SI: Vedno upodabljaj iz datotek posrednih posnetkov

en: Never render from proxy files
sl_SI: Nikoli ne upodabljaj iz datotek posrednih posnetkov

en: Always use source assets for rendering. It is the best choice for the quality of the rendered video, but you might hit some bugs because of the use of not officially supported media formats.
    <i>Use at your own risk!</i>
sl_SI: Vedno je priporočljivo uporabiti izvorne datoteke za izris. To je najboljša možnost za ohranjanje kakovosti posnetka, vendar se lahko pojavijo hrošči zaradi uporabe uradno nepodprtih zapisov datotek.
    <i>Možnost uporabite na lastno odgovornost</i>

en: Channels:
sl_SI: Kanali:

en: Advanced...
sl_SI: Napredno ...

en: Codec:
sl_SI: Kodek:

en: Sample rate:
sl_SI: Hitrost vzorčenja:

en: Audio
sl_SI: Zvok

en: Scale:
sl_SI: Povečava:

en: Scale
sl_SI: Povečava

en: Height
sl_SI: Višina

en: Project Settings...
sl_SI: Nastavitve projekta ...

en: Framerate
sl_SI: Hitrost v sličicah

en: Advanced
sl_SI: Napredno

en: Select file
sl_SI: Izberite datoteko

en: File path:
sl_SI: Pot datoteke:

en: Rendering
sl_SI: Pretvarjanje

en: Pause
sl_SI: Premor

en: Play
sl_SI: Predvajaj

en: Open Folder
sl_SI: Odpri mapo

en: <small>This process may take a long time depending on the selected codecs, the image resolution, your computer's processing power, applied effects and the length of your movie.</small>
sl_SI: <small>To opravilo je lahko dolgotrajno, odvisno od izbranih kodekov, ločljivosti slike, procesorske moči računalnika, uporabljenih učinkov in dolžine posnetka.</small>

en: Initializing...
sl_SI: Začenjanje ...

en: Estimated filesize:
sl_SI: Ocenjena velikost:

en: Split clips at playhead position
sl_SI: Razdeli posnetek na mestu predvajanja

en: Split
sl_SI: Razdeli

en: Delete clips
sl_SI: Izbriši posnetke

en: Delete
sl_SI: Izbriši

en: Group clips
sl_SI: Združi posnetke

en: Group
sl_SI: Združi

en: Ungroup clips
sl_SI: Razdruži posnetke

en: Ungroup
sl_SI: Razdruži

en: Cut clips
sl_SI: Izreži posnetke

en: Cut
sl_SI: Izreži

en: Copy clips
sl_SI: Kopiraj posnetke

en: Copy
sl_SI: Kopiraj

en: Paste clips
sl_SI: Prilepi posnetke

en: Paste
sl_SI: Prilepi izbor

en: Align clips based on their soundtracks
sl_SI: Poravna posnetke na osnovi njihovih zvočnih sledi

en: Align
sl_SI: Poravnaj

en: Toggle gapless mode
    When enabled, adjacent clips automatically move to fill gaps.
sl_SI: Preklopi zvezni način
    Izbrana možnost omogoča, da se sosednji posnetki samodejno premaknejo, da zapolnijo vrzeli.

en: Gapless mode
sl_SI: Zvezni način

en: Choose a font
sl_SI: Izbor pisave

en: Pick a text color
sl_SI: Izbor barve pisave

en: Pick a background color
sl_SI: Izbor barve ozadja

en: Pick an outline color
sl_SI: Izberite barvo orisa

en: Drop Shadow
sl_SI: Vrzi senco

en: Alignment
sl_SI: Poravnava

en: Horizontal:
sl_SI: Vodoravno:

en: Vertical:
sl_SI: Navpično:

en: Tracked Objects:
sl_SI: Sledeni predmeti:

en: Go back one frame
sl_SI: Pojdi nazaj eno sličico

en: Go forward one frame
sl_SI: Pojdi naprej eno sličico

en: Tracking Algorithm
sl_SI: Algoritem sledenja

en: Track
sl_SI: Sledi

en: General
sl_SI: Splošno

en: Undo the most recent action
sl_SI: Razveljavi zadnje dejanje

en: Redo the most recent action
sl_SI: Ponovno uveljavi zadnje dejanje

en: Quit
sl_SI: Konča program

en: Show the Shortcuts Window
sl_SI: Pokaže okno tipkovnih bližnjic

note: Translators: %s is a Python module name or another OS component
en: - %s not found on the system
sl_SI: – %s ni mogoče najti v sistemu

note: Translators: %s is a Python module name or another OS component
en: - %s version %s is installed but Pitivi requires at least version %s
sl_SI: – modul %s različice %s je nameščen, a zahteva program najmanj različico %s

note: Translators: %s is a Python module name or another OS component
en: - %s GStreamer plug-in not found on the system
sl_SI: – vstavka GStreamer %s ni mogoče najti v sistemu

note: Translators: %s is a Python module name or another OS component
en: - %s Gstreamer plug-in version %s is installed but Pitivi requires at least version %s
sl_SI: – vstavek GStreamer %s različice %s je nameščen, a zahteva program najmanj različico %s

note: Translators: %s is a Python module name or another OS component
en: - %s GStreamer element not found on the system
sl_SI: – elementa GStreamer %s ni mogoče najti v sistemu

en: ERROR - The following hard dependencies are unmet:
sl_SI: NAPAKA – Navedene odvisnosti niso izpolnjene:

en: Missing soft dependency:
sl_SI: Manjkajoče odvisnosti:

en: Could not import '%s'. Make sure you have it available.
sl_SI: Ni bilo mogoče uvoziti »%s«. Prepričajte se, da je na voljo.

en: enables sound notifications when rendering is complete
sl_SI: omogoči zvočna obvestila po končanju izrisovanja

en: enables visual notifications when rendering is complete
sl_SI: omogoči vidna obvestila po končanju izrisovanja

en: additional multimedia codecs through the GStreamer Libav library
sl_SI: dodatni kodeki predstavnosti prek knjižnice Libav

en: enables object tracking
sl_SI: Omogoča sledenje predmetom

note: Translators: This is the default text of a title clip.
en: Title Clip
sl_SI: Posnetek napisa

en: Select a clip on the timeline to configure its properties and effects or create a new clip:
sl_SI: Izberite posnetek na časovnici za nastavitev lastnosti in učinkov oziroma za ustvarjanje novega:

en: Create a title clip
sl_SI: Ustvari naslovni posnetek

en: Create a color clip
sl_SI: Ustvari barvni posnetek

en: Time
sl_SI: Čas

en: Speed
sl_SI: Hitrost

en: Reset to default value
sl_SI: Ponastavi na privzeto vrednost

en: Effects
sl_SI: Učinki

en: To apply an effect to the clip, drag it from the Effect Library or use the button below.
sl_SI: Za uporabo učinka na posnetku, ga potegnite iz Knjižnice učinkov, ali pa uporabite spodnji gumb.

en: Add Effect
sl_SI: Dodaj učinek

en: Cover Object
sl_SI: Prekrij predmet

en: Transformation
sl_SI: Preoblikovanje

en: Show keyframes
sl_SI: Pokaži ključne sličice

en: Activate keyframes
sl_SI: Aktiviraj ključne sličice

en: Hide keyframes
sl_SI: Skrij ključne sličice

en: Color
sl_SI: Barva

en: Compositing
sl_SI: Sestavljanje

en: Text
sl_SI: Besedilo

en: Clip markers
sl_SI: Označevalniki posnetkov

en: Magnetic
sl_SI: Magnetno

en: Title clip duration
sl_SI: Trajanje naslovnega posnetka

en: Default clip length (in milliseconds) of titles when inserting on the timeline.
sl_SI: Privzeta dolžina posnetka naslova (v ms) ob vstavljanju na časovnico.

en: Title
sl_SI: Napis

note: TODO: Remove when we upgrade pylint https://github.com/PyCQA/pylint/issues/4962 pylint: disable=superfluous-parens
en: Absolute
sl_SI: Absolutno

en: Top
sl_SI: Na vrhu

en: Center
sl_SI: Sredinsko

en: Bottom
sl_SI: Na dnu

en: Baseline
sl_SI: Osnovnica besedila

en: Left
sl_SI: Levo

en: Right
sl_SI: Desno

en: Version %s
sl_SI: Različica %s

en: Version %(cur_ver)s — %(new_ver)s is available
sl_SI: Različica %(cur_ver)s – na voljo je posodobitev %(new_ver)s

en: Current maintainers:
sl_SI: Trenutni vzdrževalci:

en: Past maintainers:
sl_SI: Predhodni vzdrževalci:

en: Contributors:
sl_SI: Avtorji prispevkov:

en: Open Project…
sl_SI: Odpri projekt …

en: Open
sl_SI: Odpri

en: All supported formats
sl_SI: Vse podprte vrste datotek

en: Variable
sl_SI: Spremenljiva

en: Image:
sl_SI: Slika:

en: Unknown reason
sl_SI: Neznan vzrok

en: Problem:
sl_SI: Težava:

en: Extra information:
sl_SI: Dodatne podrobnosti:

en: Locate missing file...
sl_SI: Najdi manjkajočo datoteko ...

en: The following file could not be found:
sl_SI: Navedene datoteke ni mogoče najti:

en: Please specify its new location:
sl_SI: Navedite njeno novo mesto:

note: Translators: this is a format filter in a filechooser. Ex: "AVI files"
en: %s files
sl_SI: Datoteke %s

en: All files
sl_SI: Vse datoteke

en: Timeline
sl_SI: Časovnica

en: Plugins
sl_SI: Vstavki

en: Shortcuts
sl_SI: Tipkovne bližnjice

en: Proxies
sl_SI: Posredni posnetki

en: Other
sl_SI: Drugi

en: Reset the shortcut to the default accelerator
sl_SI: Ponastavi bližnjico na privzeto vrednost

en: Set Shortcut
sl_SI: Nastavi tipkovno bližnjico

note: Setup the widgets used in the dialog.
en: Apply
sl_SI: Uveljavi

en: Replace
sl_SI: Zamenjaj

en: Enter new shortcut for <b>%s</b>, or press Esc to cancel.
sl_SI: Vpišite tipkovno bližnjico za ukaz <b>%s</b>, ali pa pritisnite Esc za preklic dejanja.

en: This key combination is already used by <b>%s</b>. Press Replace to use it for <b>%s</b> instead.
sl_SI: Ta kombinacija tipk je že uporabljena za ukaz <b>%s</b>. Pritistnite tipko »Zamenjaj«, da jo prepišete za ukaz <b>%s</b>.

en: No description available.
sl_SI: Opis ni na voljo.

en: Unable to load the plugin '{module_name}'
sl_SI: Vstavka »{module_name}« ni mogoče naložiti.

note: We could use Gtk.ListBox.set_placeholder, but it appears bad inside the list widget.
en: No plugins available
sl_SI: Ni razpoložljivih vstavkov

en: You can create <a href='{doc_url}'>plugins</a> into your <a href='{dir_url}'>plugins directory</a>.
sl_SI: <a href='{doc_url}'>Vstavke</a> lahko ustvarite v <a href='{dir_url}'>mapi vstavkov</a>.

en: Media Library
sl_SI: Knjižnica vsebin

en: Effect Library
sl_SI: Knjižnica učinkov

en: Clip
sl_SI: Posnetek

en: Transition
sl_SI: Prehod

en: Undo
sl_SI: Razveljavi

note: pylint: disable=attribute-defined-outside-init
en: Save
sl_SI: Shrani

en: Export your project as a finished movie
sl_SI: Izvozite svoj projekt kot končan posnetek

en: Save the current project
sl_SI: Shrani trenutni projekt

en: Save the current project as
sl_SI: Shrani trenutni projekt kot

en: Quick intros to Pitivi
sl_SI: Hitri uvod v Pitivi

en: Unable to save project "%s"
sl_SI: Shranjevanje projekta »%s« je spodletelo.

en: Save as...
sl_SI: Shrani kot ...

en: Close without saving
sl_SI: Zapri brez shranjevanja

en: Save changes to the current project before closing?
sl_SI: Ali naj bodo spremembe trenutnega projekta pred zaprtjem shranjene?

en: If you don't save, the changes from the last %s will be lost.
sl_SI: Če projekta ne shranite, bodo spremembe zadnjih %s izgubljene.

en: If you don't save, your changes will be lost.
sl_SI: Če projekta ne shranite, bodo spremembe izgubljene.

en: Revert to saved project version?
sl_SI: Ali naj se seja povrne na shranjeno različico?

en: This will reload the current project. All unsaved changes will be lost.
sl_SI: S tem bo ponovno naložen trenutni projekt. Vse trenutno neshranjene spremembe bodo izgubljene.

note: Signal the project loading failure. You have to do this *after* successfully creating a blank project, or the startupwizard will still be connected to that signal too.
en: No replacement file was provided for "<i>%s</i>".
    
    Pitivi does not currently support partial projects.
sl_SI: Ni nadomestne datoteke za »<i>%s</i>«.
    
    Pitivi trenutno ne podpira delnih projektov.

en: Export To...
sl_SI: Izvozi v ...

en: Tar archive
sl_SI: Datoteka arhiva Tar

en: Detect automatically
sl_SI: Samodejno zaznaj

en: Untitled
sl_SI: Neimenovano

en: PNG image
sl_SI: Slika PNG

en: JPEG image
sl_SI: Slika JPEG

en: Preview
sl_SI: Predogled

en: Colors
sl_SI: Barve

en: Noise & blur
sl_SI: Šum in neostrina

en: Analysis
sl_SI: Preučevanje

en: Geometry
sl_SI: Geometrija

en: Fancy
sl_SI: Olepšano

en: effect
sl_SI: učinek

note: Add Uncategorized only if there are other categories defined.
en: Uncategorized
sl_SI: Nekategorizirano

en: No effects
sl_SI: Brez učinkov

en: Add to Favorites
sl_SI: Dodaj med priljubljene

en: New
sl_SI: Novo

en: Create a new project
sl_SI: Ustvari nov projekt

en: Open…
sl_SI: Odpri …

en: Open an existing project
sl_SI: Odpri obstoječi projekt

en: Select projects for removal
sl_SI: Izbor projektov za odstranjevanje

en: Click an item to select
sl_SI: Kliknite za izbor predmeta

en: Select a Project
sl_SI: Izbor projekta

en: Open a project
sl_SI: Odpre projekt

en: Pitivi %s is available.
sl_SI: Na voljo je Pitivi %s.

en: To enable additional features, please install the following packages and restart Pitivi:
sl_SI: Za omogočitev dodatnih zmožnosti namestite naslednje pakete in ponovno zaženite Pitivi:

en: Welcome to Pitivi!
sl_SI: Dobrodošli v Pitivi!

en: Drag files here to import them
sl_SI: Povlecite datoteke sem, da jih uvozite

en: Drag clips in the timeline to arrange them
sl_SI: Potegnite posnetke v časovnici in jih tako preuredite

en: Right-click anywhere to move the playhead
sl_SI: Z desno tipko miške kliknite kjerkoli, če želite premakniti predvajalno glavo

en: Preview with the play button
sl_SI: Predogled z gumbom za predvajanje

en: Export your project to share it
sl_SI: Izvozite projekt za objavo

en: See all the keyboard shortcuts
sl_SI: Oglejte si tipkovne bližnjice

en: Dark Theme
sl_SI: Temna tema

en: Whether or not to use a dark theme.
sl_SI: Ali želite uporabiti temno temo ali ne.

en: Project
sl_SI: Projekt

en: Help
sl_SI: Pomoč

en: About
sl_SI: O programu

en: Show the menu button content
sl_SI: Pokaži vsebino gumba menija

en: Unable to load project "%s"
sl_SI: Nalaganje projekta »%s« je spodletelo

en: Pitivi can not preview this file.
sl_SI: Pitivi ne more ustvariti predogleda te datoteke.

en: More info
sl_SI: Več podrobnosti

en: <b>Resolution</b>: %d×%d
sl_SI: <b>Ločljivost</b>: %d×%d

en: <b>Duration</b>: %s
sl_SI: <b>Trajanje</b>: %s

en: Error while analyzing a file | Error while analyzing files
sl_SI[0]: Prišlo je do napake med preučevanjem datotek
sl_SI[1]: Prišlo je do napake med preučevanjem datoteke
sl_SI[2]: Prišlo je do napake med preučevanjem datotek
sl_SI[3]: Prišlo je do napake med preučevanjem datotek

en: Keep dialog open
sl_SI: Ohrani pogovorno okno odprto

en: When importing files keep the dialog open
sl_SI: Pri uvozu datotek ohrani pogovorno okno odprto

note: Translators: Create optimized media for unsupported files.
en: Optimize:
sl_SI: Optimiziraj:

en: Unsupported assets
sl_SI: Nepodprti viri

en: All
sl_SI: Vse

en: Unknown
sl_SI: Neznano

en: Remove the selected assets
sl_SI: Odstrani izbrane vire

en: Insert selected assets at the end of the timeline
sl_SI: Vstavi izbrane predmete na konec časovnice

en: Select One or More Files
sl_SI: Izbor ene ali več datotek

en: Add
sl_SI: Dodaj

en: Supported file formats
sl_SI: Vse podprte vrste datotek

en: View error | View errors
sl_SI[0]: Ogled napak
sl_SI[1]: Ogled napake
sl_SI[2]: Ogled napak
sl_SI[3]: Ogled napak

note: Translators: {0:d} is just like %d (integer number variable)
en: An error occurred while importing. | {0:d} errors occurred while importing.
sl_SI[0]: Med uvažanjem je prišlo do {0:d} napak.
sl_SI[1]: Med uvažanjem je prišlo do {0:d} napake.
sl_SI[2]: Med uvažanjem je prišlo do {0:d} napak.
sl_SI[3]: Med uvažanjem je prišlo do {0:d} napak.

en: The project settings have been set to match file '%s'
sl_SI: Nastavitve projekta so nastavljene tako, da se ujemajo z datoteko »%s«

en: Tag as:
sl_SI: Označi kot:

en: Enter tag
sl_SI: Vnesite značko

en: Open containing folder
sl_SI: Odpri vsebujočo mapo

en: Edit
sl_SI: Uredi

en: User plugins
sl_SI: Uporabniški vstavki

en: System plugins
sl_SI: Sistemski vstavki

en: New preset
sl_SI: Nova nastavitev

en: New preset %d
sl_SI: Nova nastavitev %d

note: GTK does not allow an empty string as the dialog title, so we use the same translatable one as render.py's pipeline error message dialog:
en: Sorry, something didn’t work right.
sl_SI: Ops, prišlo je do napake.

en: Close Pitivi
sl_SI: Zapri program

en: This might be due to a bug or an unsupported project file format. If you were trying to add a media file to your project, use the "Import" button instead.
sl_SI: To je lahko posledica hrošča, ali pa zaradi nepodprte vrste zapisa datoteke. Če poskušate dodati predstavno datoteko v projekt, uporabite gumb za »uvoz«.

en: Ignore backup
sl_SI: Prezri varnostno kopijo

en: Restore from backup
sl_SI: Obnovi iz varnostne kopije

en: An autosaved version of your project file was found. It is %s newer than the saved project.
    
    Would you like to load it instead?
sl_SI: Najdena je samodejno shranjena različica projekta. Ali je različica %s novejša od shranjenega projekta.
    
    Ali jo želite naložiti namesto izbrane?

en: You do not have permissions to write to this folder.
sl_SI: Ni ustreznih dovoljenj za pisanje v izbrano mapo.

note: Save the project to a temporary file.
en: project
sl_SI: projekt

en: Pitivi encoding profile
sl_SI: Profil kodiranja Pitivi

note: Translators: This must contain exclusively low case alphanum and '-'
en: new-profile
sl_SI: nov-profil

note: Translators: This must contain exclusively low case alphanum and '-'
en: new-profile-%d
sl_SI: nov-profil-%d

en: Rendering — %d%% complete
sl_SI: Izrisovanje – %d%% končano

note: Translators: this string indicates the estimated time remaining until an action (such as rendering) completes. The "%s" is an already-localized human-readable duration, such as "31 seconds", "1 minute" or "1 hours, 14 minutes". In some languages, "About %s left" can be expressed roughly as "There re
en: About %s left
sl_SI: Preostalo je še približno %s

en: Currently rendering
sl_SI: Trenutno poteka izrisovanje

en: medium
sl_SI: srednje

en: high
sl_SI: visoko

note: Translators: This item appears in a combobox's popup and contains as children the unsupported (but still available) muxers and encoders.
en: Unsupported
sl_SI: Nepodprto

en: A file name is required.
sl_SI: Zahtevano je ime datoteke.

en: This file already exists.
    If you don't want to overwrite it, choose a different file name or folder.
sl_SI: Ta datoteka že obstaja.
    Če je ne želite prepisati, izberite drugo ime datoteke ali mapo.

en: Invalid file path
sl_SI: Neveljavna pot datoteke

en: An error occurred while trying to render your project.
sl_SI: Pri poskusu izrisovanja projekta je prišlo do napake.

en: Select file path to render
sl_SI: Izberite pot datoteke, ki jo želite izrisatii

en: Render complete
sl_SI: Izrisovanje je končano

en: "%s" has finished rendering.
sl_SI: Izrisovanje »%s« je končano.

note: Translators: This is a tooltip for a clip's keyframe curve, showing what the keyframe curve affects, the timestamp at the mouse cursor location, and the value at that timestamp.
en: Property: %s
    Timestamp: %s
    Value: %s
sl_SI: Lastnost: %s
    Časovni žig: %s
    Vrednost: %s

en: Timestamp: %s
sl_SI: Časovni žig: %s

en: Audio crossfade
sl_SI: Zvočni preliv

en: Move layer to top
sl_SI: Premakni stezo na vrh

en: Move layer up
sl_SI: Premakni stezo navzgor

en: Move layer down
sl_SI: Premakni stezo navzdol

en: Move layer to bottom
sl_SI: Premakni stezo na dno

en: Delete layer
sl_SI: Izbriši stezo

en: Layer %d
sl_SI: Steza %d

en: Frame #%d
sl_SI: Sličica #%d

en: Markers magnetic by default
sl_SI: Označevalniki naj bodo privzeto magnetni

en: Snap distance
sl_SI: Razdalja pripenjanja

en: Threshold (in pixels) at which two clips will snap together when dragging or trimming.
sl_SI: Prag (v točkah) pri katerem bosta dva posnetka pripeta skupaj pri vlečenju ali obrazovanju.

en: Image clip duration
sl_SI: Trajanje slikovnega posnetka

en: Default clip length (in milliseconds) of images when inserting on the timeline.
sl_SI: Privzeta dolžina posnetka slik (v ms) ob vstavljanju na časovnico.

en: Left click also seeks
sl_SI: Klik levega gumba miške začne iskanje

en: Add layer
sl_SI: Dodaj stezo

en: Delete selected clips
sl_SI: Izbriše izbrane posnetke

en: Delete selected clips and shift following ones
sl_SI: Izbriši izbrane posnetke in zamakni naslednje

en: Group selected clips together
sl_SI: Združi izbrane posnetke v skupino

en: Ungroup selected clips
sl_SI: Razdruži izbrane posnetke

en: Cut selected clips
sl_SI: Izreži izbrane posnetke

en: Copy selected clips
sl_SI: Kopiraj izbrane posnetke

en: Paste selected clips
sl_SI: Prilepi izbrane posnetke

en: Seek to the first clip edge after the playhead
sl_SI: Poišči prvi rez posnetka za predvajalno glavo

en: Seek to the first clip edge before the playhead
sl_SI: Poišči prvi rez posnetka pred predvajalno glavo

en: Shift selected clips one frame forward
sl_SI: Zamakni izbrane posnetke za eno sličico naprej

en: Shift selected clips one frame backward
sl_SI: Zamakni izbrane posnetke za eno sličico nazaj

en: Snap selected clips to the next clip
sl_SI: Pripni izbrane posnetke na naslednji posnetek

en: Snap selected clips to the previous clip
sl_SI: Pripni izbrane posnetke na prejšnji posnetek

en: Add an effect to the selected clip
sl_SI: Dodaj učinek izbranemu posnetku

en: Split the clip at the position
sl_SI: Razdeli posnetek na označenem mestu

en: Add keyframe to the keyframe curve of selected clip
sl_SI: Dodaj ključno sličico na krivuljo ključnih sličic izbranega posnetka

en: Timeline Navigation
sl_SI: Krmarjenje po časovnici

en: Zoom in
sl_SI: Približa pogled

en: Zoom out
sl_SI: Oddalji pogled

en: Adjust zoom to fit the project to the window
sl_SI: Prilagodi pogled na velikost projekta

en: Seek backward one frame
sl_SI: Pojdi nazaj eno sličico

en: Seek forward one frame
sl_SI: Pojdi naprej eno sličico

en: Seek backward one second
sl_SI: Pojdi nazaj eno sekundo

en: Seek forward one second
sl_SI: Pojdi naprej eno sekundo

en: Add a marker
sl_SI: Dodaj marker

en: Seek to the first marker before the playhead
sl_SI: Poišči prvi označevalnik pred predvajalno glavo

en: Seek to the first marker after the playhead
sl_SI: Poišči prvi označevalnik za predvajalno glavo

en: Object {}
sl_SI: Predmet {}

en: Go back
sl_SI: Pojdi nazaj

en: Track objects
sl_SI: Sledi predmetom

en: Normal
sl_SI: Običajno

en: Loop
sl_SI: Zanka

en: Reverse direction
sl_SI: Obrni smer

en: Create a transition by overlapping two adjacent clips on the same layer. Click the transition on the timeline to change the transition type.
sl_SI: Ustvari prehod s prekrivanjem dveh sosednjih posnetkov. S klikom na časovnici prehoda se spremeni vrsta prehoda.

en: Slow
sl_SI: Počasno

en: Fast
sl_SI: Hitro

en: Epileptic
sl_SI: Epileptično

en: Sharp
sl_SI: Ostro

en: Smooth
sl_SI: Gladko

note: Translators: The list of markers created by the user.
en: User markers
sl_SI: Uporabniške oznake

en: Failed to open the user manual. Make sure to have either the `yelp` GNOME documentation viewer or a web browser installed
sl_SI: Odpiranje uporabniškega priročnika ni uspelo. Poskrbite, da je nameščen pregledovalnik dokumentacije GNOME »yelp« ali spletni brskalnik

en: Error while decoding a string
sl_SI: Napaka med razčlenjevanjem niza

en: Max number of parallel transcoding jobs
sl_SI: Največje število vzporednih opravil prekodiranja

en: Max CPU usage dedicated to transcoding
sl_SI: Največja raba CPE, posvečena prekodiranju

en: <b>Duration:</b> %s
sl_SI: <b>Trajanje</b>: %s

en: <b>Path</b>: %s
sl_SI: <b>Pot</b>: %s

en: <b>Size</b>: %s
sl_SI: <b>Velikost</b>: %s

en: <b>Audio:</b> %d channel at %d <i>Hz</i> (%d <i>bits</i>) | <b>Audio:</b> %d channels at %d <i>Hz</i> (%d <i>bits</i>)
sl_SI[0]: <b>Zvok:</b> %d kanalov pri %d <i>Hz</i> (%d <i>bitov</i>)
sl_SI[1]: <b>Zvok:</b> %d kanal pri %d <i>Hz</i> (%d <i>bitov</i>)
sl_SI[2]: <b>Zvok:</b> %d kanala pri %d <i>Hz</i> (%d <i>bitov</i>)
sl_SI[3]: <b>Zvok:</b> %d kanali pri %d <i>Hz</i> (%d <i>bitov</i>)

en: <b>Video:</b> %d×%d <i>pixels</i> at %s <i>fps</i>
sl_SI: <b>Video</b>: %d×%d <i>točks</i> pri %s <i>fps</i>

en: <b>Image:</b> %d×%d <i>pixels</i>
sl_SI: <b>Slika:</b> %d×%d <i>točk</i>

en: %d hour | %d hours
sl_SI[0]: %d ur
sl_SI[1]: %d ura
sl_SI[2]: %d uri
sl_SI[3]: %d ure

en: %d minute | %d minutes
sl_SI[0]: %d minut
sl_SI[1]: %d minuta
sl_SI[2]: %d minuti
sl_SI[3]: %d minute

en: %d second | %d seconds
sl_SI[0]: %d sekund
sl_SI[1]: %d sekunda
sl_SI[2]: %d sekundi
sl_SI[3]: %d sekunde

en: %d day | %d days
sl_SI[0]: %d dni
sl_SI[1]: %d dan
sl_SI[2]: %d dneva
sl_SI[3]: %d dni

en: Just now
sl_SI: Ravnokar

en: An hour ago
sl_SI: Pred %d urami

en: Today
sl_SI: Danes

en: Yesterday
sl_SI: Včeraj

en: About a year ago
sl_SI: Pred enim letom

en: About %d year ago | About %d years ago
sl_SI[0]: Pred približno %d leti
sl_SI[1]: Pred približno %d letom
sl_SI[2]: Pred približno %d letoma
sl_SI[3]: Pred približno %d leti

en: Implement Me
sl_SI: Podpri me

en: No properties.
sl_SI: Ni lastnosti.

note: Avoid the ugly selection outline
en: Show keyframes for this value
sl_SI: Pokaži ključne sličice za to vrednost

en: Properties for %s
sl_SI: Lastnosti %s

en: Zoom Fit
sl_SI: Prilagodi povečavo

en: Zoom
sl_SI: Povečava

note: Translators: %s represents a duration, for example "10 minutes"
en: %s displayed
sl_SI: prikazano %s

en: %d nanoseconds displayed, because we can
sl_SI: prikazano %d nanosekund, ker pač lahko

en: 3 by 3
sl_SI: 3 × 3

en: Vertical/Horizontal
sl_SI: Navpično/Vodoravno

en: Diagonals
sl_SI: Diagonali

en: Composition Guidelines
sl_SI: Smernice za sestavo

en: Currently playing
sl_SI: Trenutno se predvaja

en: Select composition guidelines
sl_SI: Izberite smernice za sestavo

en: Go to the beginning of the timeline
sl_SI: Pojdi na začetek časovnice

en: Go back one second
sl_SI: Pojdi nazaj eno sekundo

en: Go forward one second
sl_SI: Pojdi naprej eno sekundo

en: Go to the end of the timeline
sl_SI: Pojdi na konec časovnice

en: Enter a timecode or frame number
    and press "Enter" to go to that position
sl_SI: Vnesite določen čas na časovnici ali številko sličice
    in pritisnite vnosno tipko za premik na mesto

en: Viewer
sl_SI: Pregledovalnik

en: Toggle the currently selected composition guidelines
sl_SI: Preklopi trenutno izbrane smernice sestave

en: Toggle safe areas on viewer
sl_SI: Preklopi varna območja v pregledovalniku

en: Show this window in fullscreen
sl_SI: Pokaži okno v celozaslonskem načinu.

en: Exit fullscreen mode
sl_SI: Končaj celozaslonski način

en: Console
sl_SI: Konzola

note: Translators: The color of the content from stderr.
en: Standard error color
sl_SI: Običajna barva napake

note: Translators: The color of the content from stdout.
en: Standard output color
sl_SI: Običajna barva odvoda

en: Font
sl_SI: Pisava

en: Developer Console
sl_SI: Razvojna različica

en: Pitivi Console
sl_SI: Konzola Pitivi

en: You can use the following shortcuts:
sl_SI: Uporabite lahko naslednje bližnjice:

en: Type "{help}(<command>)" for more information.
sl_SI: Vnesite »{help}(<ukaz>)« za več informacij.
