pitivi - en to sr translation catalogue (535 entries)

en: Pitivi video project (legacy)
sr: Видео пројекат Питиви (старо)

en: Pitivi/GES video project
sr: Видео пројекат Питиви/ГЕС

en: Pitivi
sr: Питиви

en: Create and edit your own movies
sr: Стварајте и уређујте ваше личне видео записе

en: Pitivi is a video editor that aims to appeal to hobbyists and professionals alike, with a strong focus on efficiency, quality and usability. It integrates well with other applications and sports a beautiful user interface designed to be powerful yet easy to learn.
sr: Питиви је видео уређивач који има за циљ да се подједнако допадне хобистима и професионалцима, са јаким нагласком на делотворност, квалитет и употребљивост. Одлично се обједињује са другим програмима и поседује лепо корисничко сучеље осмишљено да буде снажно и лако за учење.

en: With a non-modal editing workflow, a framerate-independent and playhead-centric timeline, Pitivi allows you quickly and accurately trim, split and review your scenes. Pitivi's ripple and roll editing features allow spending more time on storytelling and less time on "pushing clips around".
sr: Са не-модалним радним током уређивања, временском линијом средишне прве позиције независном од протока кадра, Питиви вам омогућава да брзо и тачно скратите, поделите и прегледате ваше сцене. Питивијеве уређивачке функције таласања и котрљања обезбеђују више времена на разради теме а мање на „премештању снимака унаоколо“.

en: Some other features include:
sr: У остале функције спадају:

en: Accepts any file formats supported by the GStreamer multimedia framework
sr: Прихвата било који запис датотеке подржан Гстримеровим мултимедијским радним склопом

en: Can animate hundreds of special effects and filters with keyframable properties
sr: Може да произведе стотине посебних ефеката и пропусника са својствима кључног кадра

en: Ability to set custom aspect ratios, framerates and rendering presets
sr: Способност постављања произвољних односа размере, протока кадрова и подешавања исцртавања

en: Easy to use crossfades and SMPTE transitions
sr: Постепено исчезавање и СМПТЕ прелази лаки за коришћење

en: Multihead-friendly with detachable user interface components
sr: Вишеглавна корисност са откачивим састојцима корисничког сучеља

en: The Pitivi Team
sr: Тим Питивија

en: Video Editor
sr: Видео уредник

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: video;film;movie;editor;
sr: снимак;видео;филм;уређивач;

en: Auto-Alignment Starting
sr: Самопоравнање је започето

en: <b><big>Performing Auto-Alignment</big></b>
sr: <big><b>Извршавам самопоравнање</b></big>

en: Estimating...
sr: Приближно...

en: Detect beats
sr: Откриј битове

en: Clear detected beats
sr: Очисти откривене битове

en: Detecting...
sr: Откривам...

en: Pick the clip color
sr: Изаберите боју снимка

en: Fade-in:
sr: Учезни:

en: seconds
sr: секунде

en: Fade-out:
sr: Ишчезни:

en: Reset fade-in
sr: Поврати учезнуће

en: Reset fade-out
sr: Поврати ишчезнуће

en: Blending:
sr: Стапање:

en: Clip Properties
sr: Својства снимка

en: _Cancel
sr: _Откажи

en: _Apply to project
sr: _Примени на пројекат

en: Size (pixels)
sr: Величина (пиксела)

en: Frame rate
sr: Проток кадрова

note: PAR is the aspect ratio "of the pixels", not an aspect ratio "in pixels".
en: Pixel aspect ratio
sr: Однос размере пиксела

en: Video:
sr: Видео:

en: Sample rate
sr: Проток узорка

en: Channels
sr: Број канала

en: Audio:
sr: Аудио:

en: Height:
sr: Висина:

en: Constrain Proportions
sr: Ограничи пропорције

en: Previous keyframe
sr: Претходни кључни кадар

en: Next keyframe
sr: Следећи кључни кадар

en: Reset to default values
sr: Вратите на основне вредности

en: Width:
sr: Ширина:

en: Angle:
sr: Угао:

en: Noise level:
sr: Ниво шума:

en: White sensitivity:
sr: Осетљивост белог:

en: Black sensitivity:
sr: Осетљивост црног:

en: Alpha:
sr: Провидност:

en: Target chroma key:
sr: Кључ циљне хроматичности:

en: Red
sr: Црвена

en: Green
sr: Зелена

en: Select a color
sr: Изаберите боју

en: Blue
sr: Плава

en: R
sr: Ц

en: G
sr: З

en: B
sr: П

en: Shadows
sr: Тамни делови

en: Midtones
sr: Средњи делови

en: Highlights
sr: Светли делови

en: Split preview
sr: Подели претпреглед

en: Source image on left
sr: Слика извора на лево

en: Shape:
sr: Облик:

en: width
sr: ширина

en: height
sr: висина

en: Operation:
sr: Поступак:

en: tilt
sr: нагиб

en: trans. width
sr: ширина прев.

en: min alpha
sr: најм. алфа

en: max alpha
sr: најв. алфа

en: Color:
sr: Боја:

en: Favorites
sr: Омиљени

en: Search...
sr: Потражи...

en: Reset all
sr: Врати све

en: OK
sr: У реду

en: Recent Projects
sr: Скорашњи пројекти

en: Updated
sr: Ажурирана

en: Remove
sr: Уклони

en: Welcome to Pitivi
sr: Добродошли у Питиви

en: Beautiful, powerful and intuitive movie editor
sr: Диван, моћан и интуитиван видео уређивач

en: Save the current project under a new name or a different location
sr: Сачувајте текући пројекат под новим називом или на другом месту

en: Save As...
sr: Сачувај као...

en: Reload the current project
sr: Поново учитајте тренутни пројекат

en: Revert to saved version
sr: Вратите на сачувано издање

en: Export the current project and all its media in a .tar archive
sr: Извезите текући пројекат и све његове медије у „.tar“ архиви

en: Export as Archive...
sr: Извези као архиву...

en: Export the frame at the current playhead position as an image file.
sr: Извезите кадар на тренутни положај скале пуштања као датотеку слике.

en: Export current frame...
sr: Извези текући кадар...

en: Edit the project settings
sr: Уредите подешавања пројекта

en: Project Settings
sr: Подешавања пројекта

en: Preferences
sr: Поставке

en: Keyboard Shortcuts
sr: Пречице тастатуре

en: User Manual
sr: Упутство корисника

en: Start the intro to Pitivi for new users
sr: Покрените увод у Питивија за нове кориснике

en: Interactive Intro
sr: Међудејствени увод

en: About Pitivi
sr: О Питивију

en: Remove selected clips from the project
sr: Уклоните изабране снимке из пројекта

en: _Remove from Project
sr: _Уклони из пројекта

en: Clip properties...
sr: Својства снимка...

en: Show tags associated with selected clips
sr: Прикажи ознаке придружене изабраним снимцима

en: Insert the selected clips at the end of the timeline
sr: Уметните изабране снимке на крај временске линије

en: Insert at _End of Timeline
sr: Убаци на _крај временске линије

en: Add media files to your project
sr: Додајте датотеке снимака вашем пројекту

en: Import
sr: Увези

en: Show clips as a detailed list
sr: Прикажи снимке као детаљан списак

note: This is used as a toolbar button tooltip. Here, "select" means "find" rather than "choose". It is not the user who selects, but rather the user requesting the application to select the relevant items.
en: Select clips that have not been used in the project
sr: Изаберите снимке који нису коришћени у пројекту

en: Show all clips
sr: Прикажи све снимке

en: Add media to your project by dragging files and folders here or by using the "Import" button.
sr: Додајте медије вашем пројекту тако што ћете овде превући датотеке и фасцикле или користите дугме „Увези“.

en: Reset to Factory Settings
sr: Врати на фабричка подешавања

en: Reset all settings to their default values
sr: Вратите сва подешавања на основне вредности

en: Revert
sr: Врати

en: Revert all settings to the previous values (before you opened the preferences dialog)
sr: Вратите сва подешавања на претходне вредности (пре него ли сте отворили прозорче поставки)

en: Close
sr: Затвори

en: Some changes will not take effect until you restart Pitivi
sr: Неке промене неће бити доступне све док поново не покренете Питиви

en: Cancel
sr: Откажи

en: Preset:
sr: Подешеност:

en: Size:
sr: Величина:

en: pixels
sr: тачака

note: When checked, changing the width or height affects also the other so that the aspect ratio value (width / height) does not change.
en: Constrain proportions
sr: Ограничи пропорције

en: Maintain aspect ratio
sr: Задржи однос размере

en: Frame rate:
sr: Проток кадрова:

note: The title of the section with the video settings
en: Video
sr: Видео

en: Author:
sr: Аутор:

en: Year:
sr: Година:

note: The title of the section with the name, author, year fields
en: Info
sr: Информације

en: Scaled proxies resolution:
sr: Резолуција скалираних посредника:

en: <a href='#'>Proxy Preferences</a>
sr: <a href='#'>Поставке посредника</a>

en: Proxy
sr: Посредник

en: Title:
sr: Наслов:

en: Action:
sr: Радња:

en: Safe Areas
sr: Безбедне области

en: Render
sr: Генерисање

en: Quality:
sr: Квалитет:

en: Custom
sr: Произвољно

en: Container format:
sr: Формат садржаоца:

en: Automatically render from proxy files
sr: Самостално исцртај из датотека посредника

en: Use proxy files if they are available and the source asset media format is not officially supported.
    
    This option is a good trade-off between quality of the rendered video and stability.
sr: Користи датотеке посредника ако су доступне а медијски формат изворног добра није званично подржан.
    
    Ова опција је добра нагодба између квалитета исцртаног снимка и стабилности.

en: Always render from proxy files
sr: Увек исцртај из датотека посредника

en: Render all proxied clips from the proxy assets. There might be some quality loss during the rendering process.
sr: Исцртава све посредничке снимке из добара посредника. Може доћи до губитка квалитета за време поступка исцртавања.

en: Never render from proxy files
sr: Никада не исцртавај из датотека посредника

en: Always use source assets for rendering. It is the best choice for the quality of the rendered video, but you might hit some bugs because of the use of not officially supported media formats.
    <i>Use at your own risk!</i>
sr: Увек ће користити изворна добра за исцртавање. То је најбољи избор за квалитет исцртаног снимка, али можете наићи на неке грешке због коришћења не званично подржаних записа медија.
    <i>Користите на сопствену одговорност!</i>

en: Channels:
sr: Број канала:

en: Advanced...
sr: Напредно...

en: Codec:
sr: Кодек:

en: Sample rate:
sr: Проток узорка:

en: Audio
sr: Аудио

en: Scale:
sr: Размера:

en: Scale
sr: Скалирај

en: Height
sr: Висина

en: Project Settings...
sr: Подешавања пројекта...

en: Framerate
sr: Проток кадрова

en: Advanced
sr: Напредно

en: Select file
sr: Изабери датотеку

en: File path:
sr: Путања датотеке:

en: Rendering
sr: Исцртај

en: Pause
sr: Паузирај

en: Play
sr: Пусти

en: Open Folder
sr: Отворите фасциклу

en: <small>This process may take a long time depending on the selected codecs, the image resolution, your computer's processing power, applied effects and the length of your movie.</small>
sr: <small>Овај процес може да потраје мало дуже у зависности од изабраних кодека, резолуције слике, снаге процесора вашег рачунара, примењених ефеката и трајања вашег филма.</small>

en: Initializing...
sr: Покрећем...

en: Estimated filesize:
sr: Процењена величина датотеке:

en: Split clips at playhead position
sr: Поделите снимке на прву позицију

en: Split
sr: Подели

en: Delete clips
sr: Обришите снимке

en: Delete
sr: Обриши

en: Group clips
sr: Групишите снимке

en: Group
sr: Групиши

en: Ungroup clips
sr: Разгрупишите снимке

en: Ungroup
sr: Разгрупиши

en: Cut clips
sr: Исеците снимке

en: Cut
sr: Исеци

en: Copy clips
sr: Умножи снимке

en: Copy
sr: Умножи

en: Paste clips
sr: Убаци снимке

en: Paste
sr: Убаци

en: Align clips based on their soundtracks
sr: Поравнајте снимке на основу њихових звучних нумера

en: Align
sr: Поравнај

en: Toggle gapless mode
    When enabled, adjacent clips automatically move to fill gaps.
sr: Пребацује режим без размака
    Када је укључено, суседни снимци се самостално премештају да попуне размаке.

en: Gapless mode
sr: Режим без размака

en: Choose a font
sr: Изаберите фонт

en: Pick a text color
sr: Изаберите боју текста

en: Pick a background color
sr: Изаберите боју позадине

en: Pick an outline color
sr: Изаберите боју контуре

en: Drop Shadow
sr: Додај сенку

en: Alignment
sr: Поравнање

en: Horizontal:
sr: Водоравно:

en: Vertical:
sr: Усправно:

en: Tracked Objects:
sr: Праћени објекти:

en: Drag&drop on the video to delimit an object to be tracked.
sr: Превуците-убаците на видео снимак да ограничите објекат да би био праћен.

en: Go back one frame
sr: Премотајте уназад за један кадар

en: Go forward one frame
sr: Премотајте унапред за један кадар

en: Tracking Algorithm
sr: Алгоритам праћења

en: Track
sr: Прати

en: Search Action
sr: Радња претраге

en: General
sr: Опште

en: Undo the most recent action
sr: Поништите најскорију радњу

en: Redo the most recent action
sr: Повратите најскорију радњу

en: Quit
sr: Изађи

en: Show the Shortcuts Window
sr: Прикажи прозор са пречицама

note: Translators: %s is a Python module name or another OS component
en: - %s not found on the system
sr: — нисам нашао на систему „%s“

note: Translators: %s is a Python module name or another OS component
en: - %s version %s is installed but Pitivi requires at least version %s
sr: — „%s“ издање %s је инсталиран али Питиви захтева најмање издање %s

note: Translators: %s is a Python module name or another OS component
en: - %s GStreamer plug-in not found on the system
sr: — нисам нашао „%s“ Гстример прикључак на систему

note: Translators: %s is a Python module name or another OS component
en: - %s Gstreamer plug-in version %s is installed but Pitivi requires at least version %s
sr: — „%s“ Гстример прикључак издање %s је инсталиран али Питиви захтева најмање издање %s

note: Translators: %s is a Python module name or another OS component
en: - %s GStreamer element not found on the system
sr: — нисам нашао „%s“ Гстример елемент на систему

en: ERROR - The following hard dependencies are unmet:
sr: ГРЕШКА — Следеће тешке зависности нису задовољене:

en: Missing soft dependency:
sr: Недостајуће благе зависности:

en: ERROR — Could not create a Gst.Fraction — this means gst-python is not installed correctly.
sr: ГРЕШКА — Не могу да направим „Gst.Fraction“ — то значи да „gst-python“ није исправно инсталиран.

en: Could not create audio output sink. Make sure you have a valid one (pulsesink, alsasink or osssink).
sr: Не могу да направим излазни усклађивач звука. Уверите се да имате неки исправан („pulsesink“, „alsasink“ или „osssink“).

en: Could not create video output sink. Make sure you have a gtksink available.
sr: Не могу да направим излазни усклађивач видеа. Уверите се да вам је доступан гтксинк.

en: Could not import '%s'. Make sure you have it available.
sr: Не могу да увезем „%s“. Уверите се да вам је доступан.

en: Could not import 'gi'. Make sure you have pygobject available.
sr: Не могу да увезем „gi“. Уверите се да вам је доступан „pygobject“.

en: enables sound notifications when rendering is complete
sr: укључује звучна обавештења када се заврши исцртавање

en: enables visual notifications when rendering is complete
sr: укључује видна обавештења када се заврши исцртавање

en: additional multimedia codecs through the GStreamer Libav library
sr: додатни мултимедијски кодеци кроз Либав библиотеку

en: enables a watchdog in the GStreamer pipeline. Use to detect errors happening in GStreamer and recover from them
sr: укључује чуваркућу у спојци Гстримера. Користите га за откривање грешака у Гстримеру и за њихово исправљање

en: enables object tracking
sr: укључује праћење објекта

en: enables beat detection functionality
sr: укључује функционалност откривања такта

note: Translators: This is the default text of a title clip.
en: Title Clip
sr: Снимак наслова

en: Select a clip on the timeline to configure its properties and effects or create a new clip:
sr: Изаберите снимак на временској линији да подесите његова својства и ефекте или направите нови снимак:

en: Create a title clip
sr: Направите снимак наслова

en: Create a color clip
sr: Направите снимак боје

en: Time
sr: Време

en: Speed
sr: Брзина

en: Reset to default value
sr: Вратите на основне вредности

en: Effects
sr: Ефекти

en: To apply an effect to the clip, drag it from the Effect Library or use the button below.
sr: Да примените ефекат на снимак, превуците га из библиотеке ефеката или користите дугме испод.

en: Add Effect
sr: Додај ефекат

en: Cover Object
sr: Објекат омотнице

en: Transformation
sr: Преображај

en: Show keyframes
sr: Прикажите кључне кадрове

en: Activate keyframes
sr: Покрените кључне кадрове

en: Hide keyframes
sr: Сакријте кључне кадрове

en: Color
sr: Боје

en: Compositing
sr: Слагање

note: Translators: These are compositing operators. See https://www.cairographics.org/operators/ for explanation and visualizations.
en: Source
sr: Извор

en: Over
sr: Преко

en: Text
sr: Текст

en: Clip markers
sr: Обележивачи снимака

en: Magnetic
sr: Магнетни

en: Title clip duration
sr: Трајање снимка наслова

en: Default clip length (in milliseconds) of titles when inserting on the timeline.
sr: Основно трајање снимка наслова (у милисекундама) приликом уметања на временску линију.

en: Title
sr: Наслов

note: TODO: Remove when we upgrade pylint https://github.com/PyCQA/pylint/issues/4962 pylint: disable=superfluous-parens
en: Absolute
sr: Апсолутно

en: Top
sr: Горе

en: Center
sr: По средини

en: Bottom
sr: Доле

en: Baseline
sr: Подножје

en: Left
sr: Лево

en: Right
sr: Десно

en: Version %s
sr: Издање %s

en: Version %(cur_ver)s — %(new_ver)s is available
sr: Издање %(cur_ver)s — %(new_ver)s је доступно

en: Current maintainers:
sr: Тренутни одржаваоци:

en: Past maintainers:
sr: Бивши одржаваоци:

en: Contributors:
sr: Доприносиоци:

en: Open Project…
sr: Отвори пројекат…

en: Open
sr: Отвори

en: All supported formats
sr: Сви подржани записи

en: Variable
sr: Променљива

en: Image:
sr: Слика:

en: Unknown reason
sr: Непознат разлог

en: Problem:
sr: Проблем:

en: Extra information:
sr: Додатне информације:

en: Locate missing file...
sr: Пронађите датотеку која недостаје...

en: The following file could not be found:
sr: Не могу да нађем следећу датотеку:

en: Please specify its new location:
sr: Наведите њено ново место:

note: Translators: this is a format filter in a filechooser. Ex: "AVI files"
en: %s files
sr: %s датотеке

en: All files
sr: Све датотеке

en: Timeline
sr: Временска линија

en: Plugins
sr: Прикључци

en: Shortcuts
sr: Пречице

en: Proxies
sr: Посредници

en: Other
sr: Друго

en: This resolution will be used as the default target resolution for new projects and projects missing scaled proxy meta-data.
sr: Ова резолуција ће се користити као основна циљна резолуција за нове пројекте и пројекте којима недостају скалирани метаподаци посредника.

en: Initial proxy size for new projects
sr: Почетна величина посредника за нове пројекте

en: Proxy resolution for the current project is %d×%d px
sr: Резолуција посредника за тренутни пројекат је %d×%d тачкица

en: Reset the shortcut to the default accelerator
sr: Вратите пречицу на основни убрзивач

en: Set Shortcut
sr: Постави пречицу

note: Setup the widgets used in the dialog.
en: Apply
sr: Примени

en: Apply the accelerator to this shortcut.
sr: Примените убрзивач на ову пречицу.

en: Replace
sr: Замени

en: Remove this accelerator from where it was used previously and set it for this shortcut.
sr: Уклоните овај убрзивач са места где је коришћен претходно и поставите га за ову пречицу.

en: Enter new shortcut for <b>%s</b>, or press Esc to cancel.
sr: Унесите нову пречицу за <b>%s</b>, или притисните „Есц“ да откажете.

en: The accelerator you are trying to set might interfere with typing. Try using Control, Shift or Alt with some other key, please.
sr: Убрзивач који покушавате да поставите може сметати приликом куцања. Покушајте да користите Контрол, Помак или Алт са неким другим тастером.

en: This key combination is already used by <b>%s</b>. Press Replace to use it for <b>%s</b> instead.
sr: Ову комбинацију тастера већ користи <b>%s</b>. Притисните „Замени“ да је користите за <b>%s</b>.

en: No description available.
sr: Опис није доступан.

en: Unable to load the plugin '{module_name}'
sr: Не могу да учитам прикључак „{module_name}“

note: We could use Gtk.ListBox.set_placeholder, but it appears bad inside the list widget.
en: No plugins available
sr: Нема доступних прикључака

en: You can create <a href='{doc_url}'>plugins</a> into your <a href='{dir_url}'>plugins directory</a>.
sr: Можете да направите <a href='{doc_url}'>прикључке</a> у вашем <a href='{dir_url}'>директоријуму прикључака</a>.

en: Media Library
sr: Библиотека медија

en: Effect Library
sr: Библиотека ефекта

en: Clip
sr: Снимак

en: Transition
sr: Прелаз

en: Undo
sr: Опозови

note: pylint: disable=attribute-defined-outside-init
en: Save
sr: Сачувај

en: Export your project as a finished movie
sr: Извезите ваш пројекат као завршен филм

en: Save the current project
sr: Сачувајте текући пројекат

en: Save the current project as
sr: Сачувајте текући пројекат као

en: Quick intros to Pitivi
sr: Кратки увод у Питиви

en: Unable to save project "%s"
sr: Не могу да сачувам пројекат „%s“

en: Save as...
sr: Сачувај као...

en: Close without saving
sr: Затвори без чувања

en: Save changes to the current project before closing?
sr: Да сачувам измене у текућем пројекту пре затварања?

en: If you don't save, the changes from the last %s will be lost.
sr: Ако не сачувате, измене које сте начинили у последњих %s ће бити изгубљене.

en: If you don't save, your changes will be lost.
sr: Ако не сачувате, ваше измене ће бити изгубљене.

en: Revert to saved project version?
sr: Да вратим на издање сачуваног пројекта?

en: This will reload the current project. All unsaved changes will be lost.
sr: Ово ће поново учитати текући пројекат. Све несачуване измене ће бити изгубљене.

note: Signal the project loading failure. You have to do this *after* successfully creating a blank project, or the startupwizard will still be connected to that signal too.
en: No replacement file was provided for "<i>%s</i>".
    
    Pitivi does not currently support partial projects.
sr: Није обезбеђена заменска датотека за „<i>%s</i>“.
    
    Питиви тренутно не подржава делимичне пројекте.

en: Export To...
sr: Извези у...

en: Tar archive
sr: Тар архива

en: Detect automatically
sr: Сам откриј

en: Untitled
sr: Неименовано

en: PNG image
sr: ПНГ слика

en: JPEG image
sr: ЈПЕГ слика

en: Preview
sr: Претпреглед

en: Colors
sr: Боје

en: Noise & blur
sr: Шум и замућење

en: Analysis
sr: Анализа

en: Geometry
sr: Геометрија

en: Fancy
sr: Кичерај

en: effect
sr: дејство

note: Translators: How the video effect which covers/hides a tracked object is listed. The {} is entered by the user and denotes the tracked object.
en: {} cover
sr: „{}“ омотница

en: Object cover effect
sr: Дејство омотнице објекта

note: Add Uncategorized only if there are other categories defined.
en: Uncategorized
sr: Некатегорисано

en: No effects
sr: Без ефеката

en: Add to Favorites
sr: Додај у омиљене

en: New
sr: Ново

en: Create a new project
sr: Направите нови пројекат

en: Open…
sr: Отвори…

en: Open an existing project
sr: Отворите већ постојећи пројекат

en: Select projects for removal
sr: Изаберите пројекте за уклањање

en: Click an item to select
sr: Кликните на ставку да је изаберете

en: Select a Project
sr: Изаберите пројекат

en: Open a project
sr: Отворите пројекат

en: Pitivi %s is available.
sr: Питиви %s је доступан.

en: To enable additional features, please install the following packages and restart Pitivi:
sr: Да омогућите додатне функције, инсталирајте следеће пакете и поново покрените Питиви:

note: pylint: disable=attribute-defined-outside-init
en: Start Overview
sr: Покрени претпреглед

en: Welcome to Pitivi!
sr: Добродошли у Питиви!

en: Drag files here to import them
sr: Превуците датотеке овде да их увезете

en: Drag clips in the timeline to arrange them
sr: Превуците снимке на временску зону да их поређате

en: Right-click anywhere to move the playhead
sr: Десни клик било где да померите главу пуштања

en: Preview with the play button
sr: Прикажите преглед са дугметом пуштања

en: Export your project to share it
sr: Извезите ваш пројекат да га делите

en: See all the keyboard shortcuts
sr: Видите све пречице тастатуре

en: Dark Theme
sr: Тамна тема

en: Whether or not to use a dark theme.
sr: Да ли ће се користити тамна тема или неће.

en: Project
sr: Пројекат

en: Help
sr: Помоћ

en: About
sr: О програму

en: Show the menu button content
sr: Прикажите садржај дугмета изборника

en: Unable to load project "%s"
sr: Не могу да учитам пројекат „%s“

en: Pitivi can not preview this file.
sr: Питиви не може да прикаже преглед ове датотеке.

en: More info
sr: Још података

en: <b>Resolution</b>: %d×%d
sr: <b>Резолуција</b>: %d×%d

en: <b>Duration</b>: %s
sr: <b>Трајање</b>: %s

en: Error while analyzing a file | Error while analyzing files
sr[0]: Грешка приликом анализирања датотеке
sr[1]: Грешка приликом анализирања датотека
sr[2]: Грешка приликом анализирања датотека
sr[3]: Грешка приликом анализирања датотеке

en: Keep dialog open
sr: Остави прозорче отворено

en: When importing files keep the dialog open
sr: Приликом увоза датотека држаће отвореним прозорче

note: Translators: Create optimized media for unsupported files.
en: Optimize:
sr: Прилагоди:

en: Unsupported assets
sr: Неподржана добра

en: All
sr: Све

en: Scale assets larger than %s×%s px.
sr: Промените размеру добара већу од %s×%s тачкица.

en: Unknown
sr: Непознато

en: Remove the selected assets
sr: Уклоните изабрана добра

en: Insert selected assets at the end of the timeline
sr: Уметните изабрана добра на крај временске линије

en: Select One or More Files
sr: Изабери једну или више датотека

en: Add
sr: Додај

en: Supported file formats
sr: Подржани облици датотеке

note: Translators: this string indicates the estimated time remaining until an action (such as rendering) completes. The "%s" is an already-localized human-readable duration, such as "31 seconds", "1 minute" or "1 hours, 14 minutes". In some languages, "About %s left" can be expressed roughly as "There re
en: Transcoding %d asset: %d%% (About %s left) | Transcoding %d assets: %d%% (About %s left)
sr[0]: Прекодирам %d добро: %d%% (преостало време: %s)
sr[1]: Прекодирам %d добра: %d%% (преостало време: %s)
sr[2]: Прекодирам %d добара: %d%% (преостало време: %s)
sr[3]: Прекодирам %d добро: %d%% (преостало време: %s)

en: View error | View errors
sr[0]: Прегледајте грешку
sr[1]: Прегледајте грешке
sr[2]: Прегледајте грешке
sr[3]: Прегледајте грешку

note: Translators: {0:d} is just like %d (integer number variable)
en: An error occurred while importing. | {0:d} errors occurred while importing.
sr[0]: Догодила се {0:d} грешка приликом увоза.
sr[1]: Догодиле су се {0:d} грешке приликом увоза.
sr[2]: Догодило се {0:d} грешака приликом увоза.
sr[3]: Догодила се {0:d} грешка приликом увоза.

en: The project settings have been set to match file '%s'
sr: Подешавања пројекта су постављена да одговарају датотеци „%s“

en: The following file can not be used with Pitivi. | The following files can not be used with Pitivi.
sr[0]: Следећа датотека не може бити коришћена у Питивију.
sr[1]: Следеће датотеке не могу бити коришћене у Питивију.
sr[2]: Следеће датотеке не могу бити коришћене у Питивију.
sr[3]: Следећа датотека не може бити коришћена у Питивију.

en: Tag as:
sr: Означи као:

en: Enter tag
sr: Унеси ознаку

en: Open containing folder
sr: Отвори садржајну фасциклу

en: Edit
sr: Уреди

en: Do not use Optimised Proxy for selected asset | Do not use Optimised Proxies for selected assets
sr[0]: Не користи прилагођеног посредника за изабрано добро
sr[1]: Не користи прилагођене посреднике за изабрана добра
sr[2]: Не користи прилагођене посреднике за изабрана добра
sr[3]: Не користи прилагођеног посредника за изабрано добро

en: Delete corresponding proxy file | Delete corresponding proxy files
sr[0]: Обриши одговарајућу датотеку посредника
sr[1]: Обриши одговарајуће датотеке посредника
sr[2]: Обриши одговарајуће датотеке посредника
sr[3]: Обриши одговарајућу датотеку посредника

en: Do not use Proxy for selected asset | Do not use Proxies for selected assets
sr[0]: Не користи посредника за изабрано добро
sr[1]: Не користи посреднике за изабрана добра
sr[2]: Не користи посреднике за изабрана добра
sr[3]: Не користи посредника за изабрано добро

en: Do not use Scaled Proxy for selected asset | Do not use Scaled Proxies for selected assets
sr[0]: Не користи скалираног посредника за изабрано добро
sr[1]: Не користи скалиране посреднике за изабрана добро
sr[2]: Не користи скалиране посреднике за изабрана добро
sr[3]: Не користи скалираног посредника за изабрано добро

en: Use Optimised Proxy for selected asset | Use Optimised Proxies for selected assets
sr[0]: Користи прилагођеног посредника за изабрано добро
sr[1]: Користи прилагођене посреднике за изабрана добра
sr[2]: Користи прилагођене посреднике за изабрана добра
sr[3]: Користи прилагођеног посредника за изабрано добро

en: Use Scaled Proxy for selected asset | Use Scaled Proxies for selected assets
sr[0]: Користи скалираног посредника за изабрано добро
sr[1]: Користи скалиране посредникае за изабрана добра
sr[2]: Користи скалиране посредникае за изабрана добра
sr[3]: Користи скалираног посредника за изабрано добро

en: User plugins
sr: Кориснички прикључци

en: System plugins
sr: Системски прикључци

en: New preset
sr: Нова подешеност

en: New preset %d
sr: Нова подешеност %d

note: GTK does not allow an empty string as the dialog title, so we use the same translatable one as render.py's pipeline error message dialog:
en: Sorry, something didn’t work right.
sr: Извините, нешто није одрађено како треба.

en: Pitivi detected a serious backend problem and could not recover from it, even after multiple tries. The only thing that can be done at this point is to <b>restart Pitivi</b>.
    
    This is a rare and severe kind of bug. Please see our <a href="http://developer.pitivi.org/Bug_reporting.html">bug reporting guide</a> and take the time to report it! We will be very happy to fix this bug and make sure it does not occur again in future versions.
    
    Before closing Pitivi, you can save changes to the existing project file or as a separate project file.
sr: Питиви је открио озбиљан проблем позадинца и не може да се опорави, чак и након више покушаја. Једина ствар која може бити урађена у овом тренутку је <b>поновно покретање Питивија</b>.
    
    Ово је ретка и озбиљна врста грешке. Погледајте наш <a href="http://developer.pitivi.org/Bug_reporting.html">водич за пријављивање грешака</a> и нађите времена да нас обавестите о томе! Са задовољством ћемо исправити ту грешку и осигураћемо да се не понови у будућим издањима.
    
    Пре затварања Питивија, можете да сачувате измене у постојећој датотеци пројекта или као засебну датотеку пројекта.

en: Close Pitivi
sr: Затвори Питиви

en: This might be due to a bug or an unsupported project file format. If you were trying to add a media file to your project, use the "Import" button instead.
sr: Ово може бити последица грешке или неподржаног облика датотеке пројекта. Ако сте покушали да додате медијску датотеку вашем пројекту, уместо тога користите дугме „Увези“.

en: Ignore backup
sr: Занемари резерву

en: Restore from backup
sr: Врати из резерве

en: An autosaved version of your project file was found. It is %s newer than the saved project.
    
    Would you like to load it instead?
sr: Једно самосачувано издање вашег пројекта је пронађено. Новије је од сачуваног пројекта за %s.
    
    Да ли бисте желели да га учитате?

en: You do not have permissions to write to this folder.
sr: Немате овлашћења да пишете у ову фасиклу.

note: Save the project to a temporary file.
en: project
sr: пројекат

en: Pitivi encoding profile
sr: Профил кодирања Питивија

en: YouTube
sr: Јутјуб

en: DVD
sr: ДВД

note: Translators: This must contain exclusively low case alphanum and '-'
en: new-profile
sr: нови-профил

note: Translators: This must contain exclusively low case alphanum and '-'
en: new-profile-%d
sr: нови-профил-%d

en: Rendering — %d%% complete
sr: Исцртавање — %d%% је завршено

note: Translators: this string indicates the estimated time remaining until an action (such as rendering) completes. The "%s" is an already-localized human-readable duration, such as "31 seconds", "1 minute" or "1 hours, 14 minutes". In some languages, "About %s left" can be expressed roughly as "There re
en: About %s left
sr: Преостаје око %s

en: Currently rendering
sr: Тренутно исцртавам

en: medium
sr: средње

en: high
sr: високо

note: Translators: This item appears in a combobox's popup and contains as children the unsupported (but still available) muxers and encoders.
en: Unsupported
sr: Неподржано

en: A file name is required.
sr: Потребан је назив датотеке.

en: This file already exists.
    If you don't want to overwrite it, choose a different file name or folder.
sr: Ова датотека већ постоји.
    Ако не желите да је препишете, изаберите неки други назив датотеке или фасцикле.

en: Invalid file path
sr: Неисправна путања датотеке

en: <b>Make sure your rendering size is even, x264enc might not be able to render otherwise.</b>
sr: <b>Уверите се да је ваша величина исцртавања парна, у супротном „x264enc“ неће бити у могућности да створи излз.</b>

en: An error occurred while trying to render your project.
sr: Дошло је до грешке приликом покушаја стварања вашег пројекта.

en: You might want to check our troubleshooting guide or file a bug report. The GStreamer error was:
sr: Можда ћете пожелети да проверите водич за решавање проблема или да попуните извештај о грешци. Грешка Гстримера је:

en: Select file path to render
sr: Изаберите путању датотеку за стварање

en: Render complete
sr: Генерисање је завршено

en: "%s" has finished rendering.
sr: „%s“ је завршио са исцртавањем.

note: Translators: This is a tooltip for a clip's keyframe curve, showing what the keyframe curve affects, the timestamp at the mouse cursor location, and the value at that timestamp.
en: Property: %s
    Timestamp: %s
    Value: %s
sr: Својство: %s
    Ознака времена: %s
    Вредност: %s

en: Timestamp: %s
sr: Време и датум: %s

en: Audio crossfade
sr: Ишчезавање звука

en: Move layer to top
sr: Помери слој на врх

en: Move layer up
sr: Помери слој горе

en: Move layer down
sr: Помери слој доле

en: Move layer to bottom
sr: Помери слој на дно

en: Delete layer
sr: Обриши слој

en: Layer %d
sr: Слој „%d“

en: Frame #%d
sr: Кадар #%d

en: Markers magnetic by default
sr: Магнетни обележивачи по основи

en: Whether markers created on new clips will be snapping targets by default.
sr: Да ли ће обележивачи створени на новим снимцима бити прилепљене мете по основи.

en: Snap distance
sr: Растојање пријањања

en: Threshold (in pixels) at which two clips will snap together when dragging or trimming.
sr: Праг (у пикселима) при коме ће два снимка пријањати заједно приликом превлачења или дотеривања.

en: Image clip duration
sr: Трајање снимка слике

en: Default clip length (in milliseconds) of images when inserting on the timeline.
sr: Основно трајање снимка слике (у милисекундама) приликом уметања на временску линију.

en: Left click also seeks
sr: Леви тастер такође премотава

en: Whether left-clicking also seeks besides selecting and editing clips.
sr: Да ли притисак левим тастером такође премотава осим што бира и уређује снимке.

en: Add layer
sr: Додајте слој

en: Action Search
sr: Претрага радње

en: Delete selected clips
sr: Уклоните изабране снимке

en: Delete selected clips and shift following ones
sr: Обришите изабране снимке и промените оне пратеће

en: Group selected clips together
sr: Групишите изабране снимке

en: Ungroup selected clips
sr: Разгрупишите изабране снимке

en: Cut selected clips
sr: Исеците изабране снимке

en: Copy selected clips
sr: Умножите изабране снимке

en: Paste selected clips
sr: Убаците изабране снимке

en: Seek to the first clip edge after the playhead
sr: Премотајте на ивицу првог снимка након главе пуштања

en: Seek to the first clip edge before the playhead
sr: Премотајте на ивицу првог снимка пре главе пуштања

en: Shift selected clips one frame forward
sr: Промешајте изабране снимке унапред један кадар

en: Shift selected clips one frame backward
sr: Промешајте изабране снимке уназад један кадар

en: Snap selected clips to the next clip
sr: Прионите изабране снимке на следећи снимак

en: Snap selected clips to the previous clip
sr: Прионите изабране снимке на претходни снимак

en: Add an effect to the selected clip
sr: Додајте ефекат изабраном снимку

en: Split the clip at the position
sr: Поделите снимак на положају

en: Add keyframe to the keyframe curve of selected clip
sr: Додајте кључни кадар на криву кључног кадра изабраног снимка

en: Timeline Navigation
sr: Навигација временском линијом

en: Zoom in
sr: Увећај

en: Zoom out
sr: Умањи

en: Adjust zoom to fit the project to the window
sr: Дотерајте увеличање да уклопи пројекат у прозор

en: Seek backward one frame
sr: Премотајте уназад за један кадар

en: Seek forward one frame
sr: Премотајте унапред за један кадар

en: Seek backward one second
sr: Идите назад једну секунду

en: Seek forward one second
sr: Идите напред једну секунду

en: Add a marker
sr: Додајте обележивач

en: Seek to the first marker before the playhead
sr: Премотајте на први обележивач пре главе пуштања

en: Seek to the first marker after the playhead
sr: Премотајте на први обележивач након главе пуштања

en: Object {}
sr: Објекат „{}“

en: Go back
sr: Врати се

en: Track objects
sr: Пратите објекте

en: Normal
sr: Обично

en: Loop
sr: Понављање

en: Reverse direction
sr: Супротан смер

en: Create a transition by overlapping two adjacent clips on the same layer. Click the transition on the timeline to change the transition type.
sr: Направите прелаз преклапајући два суседна снимка на истом слоју. Кликните прелаз на временској линији да измените врсту прелаза.

en: Slow
sr: Споро

en: Fast
sr: Брзо

en: Epileptic
sr: Падавичарски

en: Sharp
sr: Оштро

en: Smooth
sr: Меко

note: Translators: The list of markers created by the user.
en: User markers
sr: Кориснички обележивачи

note: Translators: The list of markers representing detected audio beats.
en: Beats
sr: Тактови

en: Failed to open the user manual. Make sure to have either the `yelp` GNOME documentation viewer or a web browser installed
sr: Нисам успео да отворим корисничко упутство. Проверите да ли је инсталиран прегледник Гномове документације „yelp“ или прегледник веба

en: The system's locale that you are using is not UTF-8 capable. Unicode support is required for Python3 software like Pitivi. Please correct your system settings; if you try to use Pitivi with a broken locale, weird bugs will happen.
sr: Језик система који користите не подржава УТФ-8. Потребна је подршка Уникода за програме Питона3 као што је Питиви. Исправите подешавања система; јер ако покушате да користите Питиви са оштећеним језиком, дешаваће се врло чудне грешке.

en: Error while decoding a string
sr: Грешка приликом декодирања ниске

en: Max number of parallel transcoding jobs
sr: Највећи број паралелних послова транскодирања

en: Max CPU usage dedicated to transcoding
sr: Највеће искоришћење процесора додељеног за транскодирање

note: Translators: 'fps' is for 'frames per second'
en: {0:s} fps
sr: {0:s} к/с

en: Mono
sr: Моно

en: Stereo
sr: Стерео

en: <b>Duration:</b> %s
sr: <b>Трајање:</b> %s

en: <b>Proxy creation progress:</b> %d%%
sr: <b>Напредовање стварања посредника:</b> %d%%

en: <b>Path</b>: %s
sr: <b>Путања</b>: %s

en: <b>Size</b>: %s
sr: <b>Величина</b>: %s

en: <b>Audio:</b> %d channel at %d <i>Hz</i> (%d <i>bits</i>) | <b>Audio:</b> %d channels at %d <i>Hz</i> (%d <i>bits</i>)
sr[0]: <b>Аудио:</b> %d канал при %d <i>Hz</i> (%d <i>бита</i>)
sr[1]: <b>Аудио:</b> %d канала при %d <i>Hz</i> (%d <i>бита</i>)
sr[2]: <b>Аудио:</b> %d каналa при %d <i>Hz</i> (%d <i>бита</i>)
sr[3]: <b>Аудио:</b> %d канал при %d <i>Hz</i> (%d <i>бита</i>)

en: <b>Video:</b> %d×%d <i>pixels</i> at %s <i>fps</i>
sr: <b>Видео:</b> %d×%d <i>пиксела</i> при %s <i>к/с</i>

en: <b>Image:</b> %d×%d <i>pixels</i>
sr: <b>Слика:</b> %dx%d <i>пиксела</i>

en: %d hour | %d hours
sr[0]: %d сат
sr[1]: %d сата
sr[2]: %d сати
sr[3]: %d сат

en: %d minute | %d minutes
sr[0]: %d минут
sr[1]: %d минута
sr[2]: %d минута
sr[3]: %d минут

en: %d second | %d seconds
sr[0]: %d секунда
sr[1]: %d секунде
sr[2]: %d секунди
sr[3]: %d секунда

en: %d day | %d days
sr[0]: %d дан
sr[1]: %d дана
sr[2]: %d дана
sr[3]: %d дан

en: Just now
sr: Управо сада

en: An hour ago
sr: Пре сат времена

en: Today
sr: Данас

en: Yesterday
sr: Јуче

en: About a year ago
sr: Око пре једне године

en: About %d year ago | About %d years ago
sr[0]: Око пре %d године
sr[1]: Око пре %d године
sr[2]: Око пре %d година
sr[3]: Око пре %d године

en: Implement Me
sr: Реализуј ме

en: No properties.
sr: Без података.

note: Avoid the ugly selection outline
en: Show keyframes for this value
sr: Прикажите кључне кадрове за ову вредност

en: Properties for %s
sr: Својства за %s

en: Zoom Fit
sr: Испуните увећање

en: Zoom
sr: Зумирај

note: Translators: %s represents a duration, for example "10 minutes"
en: %s displayed
sr: %s приказивања

en: %d nanoseconds displayed, because we can
sr: %d наносекунде приказивања, зато што можемо

en: 3 by 3
sr: 3 са 3

en: Vertical/Horizontal
sr: Усправно/Водоравно

en: Diagonals
sr: Дијагонално

en: Composition Guidelines
sr: Вођице слагања

en: Currently playing
sr: Тренутно пуштам

en: Select composition guidelines
sr: Изаберите вођице слагања

en: Go to the beginning of the timeline
sr: Идите на почетак временске линије

en: Go back one second
sr: Идите назад једну секунду

en: Go forward one second
sr: Идите напред једну секунду

en: Go to the end of the timeline
sr: Идите на крај временске линије

en: Enter a timecode or frame number
    and press "Enter" to go to that position
sr: Унесите временски код или број кадра
    и притисните „Унеси“ да пређете на тај положај

en: Detach the viewer
    You can re-attach it by closing the newly created window.
sr: Отјачите прегледача
    Можете поново да га прикачите затварањем новог прозора.

en: Viewer
sr: Прегледач

en: Toggle the currently selected composition guidelines
sr: Окините тренутно изабране вођице слагања

en: Toggle safe areas on viewer
sr: Окините безбедне области на прегедачу

en: Show this window in fullscreen
sr: Прикажите овај прозор преко целог екрана

en: Exit fullscreen mode
sr: Напустите режим целог екрана

en: Console
sr: Конзола

note: Translators: The color of the content from stderr.
en: Standard error color
sr: Стандардна грешка боје

note: Translators: The color of the content from stdout.
en: Standard output color
sr: Стандардна боја излаза

en: Font
sr: Слова

en: Developer Console
sr: Програмерска конзола

en: Pitivi Console
sr: Конзола Питивија

en: You can use the following shortcuts:
sr: Можете користито следеће пречице:

en: Type "{help}(<command>)" for more information.
sr: Упишите „{help}(<naredba>)“ за више информација.

en: Not possible to override {key}, because shortcuts commands are read-only.
sr: Није могуће преписати „{key}“, јер су наредбе пречица само за читање.
