pitivi - en to sr translation catalogue (386 entries)

en: Create and edit your own movies
sr: Stvarajte i uređujte vaše lične video zapise

en: Pitivi is a video editor that aims to appeal to hobbyists and professionals alike, with a strong focus on efficiency, quality and usability. It integrates well with other applications and sports a beautiful user interface designed to be powerful yet easy to learn.
sr: Pitivi je video uređivač koji ima za cilj da se podjednako dopadne hobistima i profesionalcima, sa jakim naglaskom na delotvornost, kvalitet i upotrebljivost. Odlično se objedinjuje sa drugim programima i poseduje lepo korisničko sučelje osmišljeno da bude snažno i lako za učenje.

en: With a non-modal editing workflow, a framerate-independent and playhead-centric timeline, Pitivi allows you quickly and accurately trim, split and review your scenes. Pitivi's ripple and roll editing features allow spending more time on storytelling and less time on "pushing clips around".
sr: Sa ne-modalnim radnim tokom uređivanja, vremenskom linijom središne prve pozicije nezavisnom od protoka kadra, Pitivi vam omogućava da brzo i tačno skratite, podelite i pregledate vaše scene. Pitivijeve uređivačke funkcije talasanja i kotrljanja obezbeđuju više vremena na razradi teme a manje na „premeštanju snimaka unaokolo“.

en: Some other features include:
sr: U ostale funkcije spadaju:

en: Accepts any file formats supported by the GStreamer multimedia framework
sr: Prihvata bilo koji zapis datoteke podržan Gstrimerovim multimedijskim radnim sklopom

en: Can animate hundreds of special effects and filters with keyframable properties
sr: Može da proizvede stotine posebnih efekata i propusnika sa svojstvima ključnog kadra

en: Ability to set custom aspect ratios, framerates and rendering presets
sr: Sposobnost postavljanja proizvoljnih odnosa razmere, protoka kadrova i podešavanja iscrtavanja

en: Easy to use crossfades and SMPTE transitions
sr: Postepeno isčezavanje i SMPTE prelazi laki za korišćenje

en: Multihead-friendly with detachable user interface components
sr: Višeglavna korisnost sa otkačivim sastojcima korisničkog sučelja

en: The Pitivi Team
sr: Tim Pitivija

en: Video Editor
sr: Video urednik

en: video;film;movie;editor;
sr: snimak;video;film;uređivač;

en: Auto-Alignment Starting
sr: Samoporavnanje je započeto

en: <b><big>Performing Auto-Alignment</big></b>
sr: <big><b>Izvršavam samoporavnanje</b></big>

en: Estimating...
sr: Približno...

en: Clip Properties
sr: Svojstva snimka

en: _Cancel
sr: _Otkaži

en: _Apply to project
sr: _Primeni na projekat

en: Size (pixels):
sr: Veličina (piksela):

en: Frame rate:
sr: Protok kadrova:

note: PAR is the aspect ratio "of the pixels", not an aspect ratio "in pixels".
en: Pixel aspect ratio:
sr: Odnos razmere piksela:

en: Channels:
sr: Broj kanala:

en: Sample rate:
sr: Protok uzorka:

en: Width:
sr: Širina:

en: Height:
sr: Visina:

en: Missing Dependencies
sr: Nedostajuće zavisnosti

en: Install
sr: Instaliraj

en: To enable additional features, please install the following packages and restart Pitivi:
sr: Da omogućite dodatne funkcije, instalirajte sledeće pakete i ponovo pokrenite Pitivi:

en: Show video effects
sr: Prikaži video efekte

en: Show audio effects
sr: Prikaži audio efekte

en: Clear the current search
sr: Očisti tekuću pretragu

en: Search...
sr: Potraži...

en: Reset all
sr: Vrati sve

en: OK
sr: U redu

en: New project
sr: Novi projekat

en: Open project...
sr: Otvori projekat...

en: Save the current project under a new name or a different location
sr: Sačuvajte tekući projekat pod novim nazivom ili na drugom mestu

en: Save As...
sr: Sačuvaj kao...

en: Reload the current project
sr: Ponovo učitajte trenutni projekat

en: Revert to saved version
sr: Vratite na sačuvano izdanje

en: Export the current project and all its media in a .tar archive
sr: Izvezite tekući projekat i sve njegove medije u „.tar“ arhivi

en: Export as Archive...
sr: Izvezi kao arhivu...

en: Export the frame at the current playhead position as an image file.
sr: Izvezite kadar na trenutni položaj skale puštanja kao datoteku slike.

en: Export current frame...
sr: Izvezi tekući kadar...

en: Edit the project settings
sr: Uredite podešavanja projekta

en: Project Settings
sr: Podešavanja projekta

en: Preferences
sr: Postavke

en: Keyboard Shortcuts
sr: Prečice tastature

en: User Manual
sr: Uputstvo korisnika

en: About
sr: O programu

en: Add media files to your project
sr: Dodajte datoteke snimaka vašem projektu

en: Import
sr: Uvezi

en: Remove selected clips from the project
sr: Uklonite izabrane snimke iz projekta

en: _Remove from Project
sr: _Ukloni iz projekta

en: Clip properties...
sr: Svojstva snimka...

en: Insert the selected clips at the end of the timeline
sr: Umetnite izabrane snimke na kraj vremenske linije

en: Insert at _End of Timeline
sr: Ubaci na _kraj vremenske linije

en: Show clips as a detailed list
sr: Prikaži snimke kao detaljan spisak

note: This is used as a toolbar button tooltip. Here, "select" means "find" rather than "choose". It is not the user who selects, but rather the user requesting the application to select the relevant items.
en: Select clips that have not been used in the project
sr: Izaberite snimke koji nisu korišćeni u projektu

en: Show all clips
sr: Prikaži sve snimke

en: Add media to your project by dragging files and folders here or by using the "Import" button.
sr: Dodajte medije vašem projektu tako što ćete ovde prevući datoteke i fascikle ili koristite dugme „Uvezi“.

en: Reset to Factory Settings
sr: Vrati na fabrička podešavanja

en: Reset all settings to their default values
sr: Vratite sva podešavanja na osnovne vrednosti

en: Revert
sr: Vrati

en: Revert all settings to the previous values (before you opened the preferences dialog)
sr: Vratite sva podešavanja na prethodne vrednosti (pre nego li ste otvorili prozorče postavki)

en: Close
sr: Zatvori

en: Some changes will not take effect until you restart Pitivi
sr: Neke promene neće biti dostupne sve dok ponovo ne pokrenete Pitivi

en: Cancel
sr: Otkaži

en: Preset:
sr: Podešenost:

en: Size:
sr: Veličina:

en: pixels
sr: tačaka

note: When checked, changing the width or height affects also the other so that the aspect ratio value (width / height) does not change.
en: Link
sr: Sastavi

en: Aspect Ratio:
sr: Odnos razmere:

note: DAR is the aspect ratio of the image being displayed to the viewer. "Display" is used as a noun, not as a verb/action.
en: Display aspect ratio
sr: Odnos razmere ekrana

note: PAR is the aspect ratio "of the pixels", not an aspect ratio "in pixels".
en: Pixel aspect ratio
sr: Odnos razmere piksela

en: Frame Rate:
sr: Protok kadrova:

en: Author:
sr: Autor:

en: Project title:
sr: Naziv projekta:

en: Year:
sr: Godina:

note: The title of the section with the name, author, year fields
en: Info
sr: Informacije

en: Render
sr: Generisanje

en: Folder:
sr: Fascikla:

en: File name:
sr: Naziv datoteke:

en: Container format:
sr: Format sadržaoca:

en: Help
sr: Pomoć

en: Scale:
sr: Razmera:

en: Scale
sr: Skaliraj

en: Height
sr: Visina

en: Project Settings...
sr: Podešavanja projekta...

en: Advanced...
sr: Napredno...

en: Codec:
sr: Kodek:

en: Framerate
sr: Protok kadrova

en: Automatically render from proxy files
sr: Samostalno iscrtaj iz datoteka posrednika

en: Use proxy files if they are available and the source asset media format is not officially supported.
    
    This option is a good trade-off between quality of the rendered video and stability.
sr: Koristi datoteke posrednika ako su dostupne a medijski zapis u posedu izvora nije zvanično podržan.
    
    Ova opcija je dobra nagodba između kvaliteta iscrtanog snimka i stabilnosti.

en: Always render from proxy files
sr: Uvek iscrtaj iz datoteka posrednika

en: Render all proxied clips from the proxy assets. There might be some quality loss during the rendering process.
sr: Iscrtava sve posredničke snimke iz poseda posrednika. Može doći do gubitka kvaliteta za vreme postupka iscrtavanja.

en: Never render from proxy files
sr: Nikada ne iscrtavaj iz datoteka posrednika

en: Always use source assets for rendering. It is the best choice for the quality of the rendered video, but you might hit some bugs because of the use of not officially supported media formats.
    <i>Use at your own risk!</i>
sr: Uvek će koristiti sredstva izvora za iscrtavanje. To je najbolji izbor za kvalitet iscrtanog snimka, ali možete naići na neke greške zbog korišćenja ne zvanično podržanih zapisa medija.
    <i>Koristite na sopstvenu odgovornost!</i>

en: Rendering
sr: Iscrtaj

en: <small>This process may take a long time depending on the selected codecs, the image resolution, your computer's processing power, applied effects and the length of your movie.</small>
sr: <small>Ovaj proces može da potraje malo duže u zavisnosti od izabranih kodeka, rezolucije slike, snage procesora vašeg računara, primenjenih efekata i trajanja vašeg filma.</small>

en: Pause
sr: Pauziraj

en: Play
sr: Pusti

en: Initializing...
sr: Pokrećem...

en: Estimated filesize:
sr: Procenjena veličina datoteke:

en: Welcome
sr: Dobrodošli

en: Double-click a project below to load it:
sr: Dvaput kliknite na projekat ispod da ga učitate:

en: New
sr: Novo

en: Browse projects...
sr: Pretraži projekte...

en: Keyboard shortcuts
sr: Prečice tastature

en: Missing dependencies...
sr: Nedostajuće zavisnosti...

en: Split clips at playhead position
sr: Podelite snimke na prvu poziciju

en: Split
sr: Podeli

en: Delete clips
sr: Obrišite snimke

en: Delete
sr: Obriši

en: Group clips
sr: Grupišite snimke

en: Group
sr: Grupiši

en: Ungroup clips
sr: Razgrupišite snimke

en: Ungroup
sr: Razgrupiši

en: Copy clips
sr: Umnoži snimke

en: Paste clips
sr: Ubaci snimke

en: Align clips based on their soundtracks
sr: Poravnajte snimke na osnovu njihovih zvučnih numera

en: Align
sr: Poravnaj

en: Toggle gapless mode
    When enabled, adjacent clips automatically move to fill gaps.
sr: Prebacuje režim bez razmaka
    Kada je uključeno, susedni snimci se samostalno premeštaju da popune razmake.

en: Gapless mode
sr: Režim bez razmaka

en: Create
sr: Napravi

en: Select a title clip to edit or create a new one.
sr: Izaberite snimak prevoda da uredite ili da napravite novi.

en: Choose a font
sr: Izaberite font

en: Text color
sr: Boja teksta

en: Pick a text color
sr: Izaberite boju teksta

en: Background color
sr: Boja pozadine

en: Pick a background color
sr: Izaberite boju pozadine

en: Horizontal:
sr: Vodoravno:

en: Vertical:
sr: Uspravno:

en: Alignment
sr: Poravnanje

en: General
sr: Opšte

en: Undo the most recent action
sr: Poništite najskoriju radnju

en: Redo the most recent action
sr: Povratite najskoriju radnju

en: Quit
sr: Izađi

en: Show the Shortcuts Window
sr: Prikaži prozor sa prečicama

note: Translators: %s is a Python module name or another os component
en: - %s not found on the system
sr: — nisam našao na sistemu „%s“

note: Translators: %s is a Python module name or another os component
en: - %s version %s is installed but Pitivi requires at least version %s
sr: — „%s“ izdanje %s je instaliran ali Pitivi zahteva najmanje izdanje %s

en: ERROR - The following hard dependencies are unmet:
sr: GREŠKA — Sledeće teške zavisnosti nisu zadovoljene:

en: Missing soft dependency:
sr: Nedostajuće blage zavisnosti:

en: ERROR — Could not create a Gst.Fraction — this means gst-python is not installed correctly.
sr: GREŠKA — Ne mogu da napravim „Gst.Fraction“ — to znači da „gst-python“ nije ispravno instaliran.

en: Could not create audio output sink. Make sure you have a valid one (pulsesink, alsasink or osssink).
sr: Ne mogu da napravim izlazni usklađivač zvuka. Uverite se da imate neki ispravan („pulsesink“, „alsasink“ ili „osssink“).

en: Could not create video output sink. Make sure you have a gtksink available.
sr: Ne mogu da napravim izlazni usklađivač videa. Uverite se da vam je dostupan gtksink.

en: Could not import '%s'. Make sure you have it available.
sr: Ne mogu da uvezem „%s“. Uverite se da vam je dostupan.

en: Could not import 'gi'. Make sure you have pygobject available.
sr: Ne mogu da uvezem „gi“. Uverite se da vam je dostupan „pygobject“.

en: enables sound notifications when rendering is complete
sr: uključuje zvučna obaveštenja kada se završi iscrtavanje

en: enables visual notifications when rendering is complete
sr: uključuje vidna obaveštenja kada se završi iscrtavanje

en: additional multimedia codecs through the GStreamer Libav library
sr: dodatni multimedijski kodeci kroz Libav biblioteku

en: enables a watchdog in the GStreamer pipeline. Use to detect errors happening in GStreamer and recover from them
sr: uključuje čuvarkuću u spojci Gstrimera. Koristite ga za otkrivanje grešaka u Gstrimeru i za njihovo ispravljanje

en: Effects
sr: Efekti

en: Remove effect
sr: Ukloni efekat

en: Active
sr: Aktiviran

en: Type
sr: Vrsta

en: Effect name
sr: Naziv efekta

en: Select a clip on the timeline to configure its associated effects
sr: Izaberite snimak na vremenskoj liniji da podesite njegove pridružene efekte

en: Clip Effects
sr: Efekti snimka

en: Remove the selected effect
sr: Uklonite izabrani efekat

en: Transformation
sr: Preobražaj

en: Colors
sr: Boje

en: Compositing
sr: Slaganje

en: Noise & blur
sr: Šum i zamućenje

en: Analysis
sr: Analiza

en: Geometry
sr: Geometrija

en: Fancy
sr: Kičeraj

en: Time
sr: Vreme

en: effect
sr: dejstvo

note: Add Uncategorized only if there are other categories defined.
en: Uncategorized
sr: Nekategorisano

en: All effects
sr: Sva dejstva

en: Media Library
sr: Biblioteka medija

en: Effect Library
sr: Biblioteka efekta

en: Clip
sr: Snimak

en: Transition
sr: Prelaz

en: Title
sr: Naslov

en: Undo
sr: Opozovi

en: Redo
sr: Povrati

en: Save
sr: Sačuvaj

en: Export your project as a finished movie
sr: Izvezite vaš projekat kao završen film

en: Project
sr: Projekat

en: Save the current project
sr: Sačuvajte tekući projekat

en: Create a new project
sr: Napravite novi projekat

en: Open a project
sr: Otvorite projekat

en: Save the current project as
sr: Sačuvajte tekući projekat kao

en: Show the menu button content
sr: Prikažite sadržaj dugmeta izbornika

en: Development version: %s
sr: Razvojno izdanje: %s

en: Version %(cur_ver)s — %(new_ver)s is available
sr: Izdanje %(cur_ver)s — %(new_ver)s je dostupno

en: Version %s
sr: Izdanje %s

en: Current maintainers:
sr: Trenutni održavaoci:

en: Past maintainers:
sr: Bivši održavaoci:

note: Translators: this paragraph is to be translated, the list of contributors is shown dynamically as a clickable link below it
en: Contributors:
    A handwritten list here would...
    • be too long,
    • be frequently outdated,
    • not show their relative merit.
    
    Out of respect for our contributors, we point you instead to:
sr: Doprinosioci:
    Ručno pisani spisak ovde...
    • bi bio predug,
    • bi često zastarevao,
    • ne bi prikazivao njihove stvarne zasluge.
    
    Uz dužno poštovanje prema našim doprinosiocima, upućujemo vas na:

note: Translators: keep the %s at the end of the 1st line
en: The list of contributors on Ohloh %s
    Or you can run: git shortlog -s -n
sr: Spisak doprinosioca na Ohlohu %s
    Ili možete da pokrenete: „git shortlog -s -n“

note: The user has not made a decision, don't do anything
en: Open File...
sr: Otvori datoteku...

en: Open
sr: Otvori

en: All supported formats
sr: Svi podržani zapisi

en: Unable to save project "%s"
sr: Ne mogu da sačuvam projekat „%s“

en: Save as...
sr: Sačuvaj kao...

en: Close without saving
sr: Zatvori bez čuvanja

en: Save changes to the current project before closing?
sr: Da sačuvam izmene u tekućem projektu pre zatvaranja?

en: If you don't save, the changes from the last %s will be lost.
sr: Ako ne sačuvate, izmene koje ste načinili u poslednjih %s će biti izgubljene.

en: If you don't save, your changes will be lost.
sr: Ako ne sačuvate, vaše izmene će biti izgubljene.

en: Revert to saved project version?
sr: Da vratim na izdanje sačuvanog projekta?

en: This will reload the current project. All unsaved changes will be lost.
sr: Ovo će ponovo učitati tekući projekat. Sve nesačuvane izmene će biti izgubljene.

en: Unable to load project "%s"
sr: Ne mogu da učitam projekat „%s“

en: Locate missing file...
sr: Pronađite datoteku koja nedostaje...

en: The following file could not be found:
sr: Ne mogu da nađem sledeću datoteku:

en: Please specify its new location:
sr: Navedite njeno novo mesto:

note: Translators: this is a format filter in a filechooser. Ex: "AVI files"
en: %s files
sr: %s datoteke

en: All files
sr: Sve datoteke

note: Signal the project loading failure. You have to do this *after* successfully creating a blank project, or the startupwizard will still be connected to that signal too.
en: No replacement file was provided for "<i>%s</i>".
    
    Pitivi does not currently support partial projects.
sr: Nije obezbeđena zamenska datoteka za „<i>%s</i>“.
    
    Pitivi trenutno ne podržava delimične projekte.

en: Export To...
sr: Izvezi u...

en: Untitled
sr: Neimenovano

en: Tar archive
sr: Tar arhiva

en: Detect automatically
sr: Sam otkrij

en: PNG image
sr: PNG slika

en: JPEG image
sr: JPEG slika

en: Preview
sr: Pretpregled

en: Pitivi can not preview this file.
sr: Pitivi ne može da prikaže pregled ove datoteke.

en: More info
sr: Još podataka

en: <b>Resolution</b>: %d×%d
sr: <b>Rezolucija</b>: %d×%d

en: <b>Duration</b>: %s
sr: <b>Trajanje</b>: %s

en: Error while analyzing a file | Error while analyzing files
sr[0]: Greška prilikom analiziranja datoteke
sr[1]: Greška prilikom analiziranja datoteka
sr[2]: Greška prilikom analiziranja datoteka
sr[3]: Greška prilikom analiziranja datoteke

en: Close after importing files
sr: Zatvori nakon uvoženja datoteka

en: Create proxies when the media format is not supported officially
sr: Napravi posrednike kada medisjki zapis nije zvanično podržan

en: Let Pitivi decide when to create proxy files and when not. The decision will be made depending on the file format, and how well it is supported. For example H.264, FLAC files contained in QuickTime will not be proxied, but AAC, H.264 contained in MPEG-TS will.
    
    <i>This is the only option officially supported by the Pitivi developers and thus is the safest.</i>
sr: Pustite Pitivija da odluči kada će da napravi posredničke datoteke a kada neće. Odluka će biti donesena u zavisnosti od zapisa datoteke, i od podržanosti istog. Na primer H.264, FLAK datoteke sadržane u KvikTajmu neće biti posrednovane, ali AAK, H.264 sadržane u MPEG-TS-u biće.
    
    <i>Ovo je jedina opcija koju zvanično podržavaju programeri Pitivija i kao takva je najbezbednija.</i>

en: Create proxies for all files
sr: Napravi posrednike za sve datoteke

en: Use proxies for every imported file whatever its current media format is.
sr: Koristiće posrednike za svaku uvezenu datoteku bez obzira na njen tekući medisjki zapis.

en: Do not use proxy files
sr: Ne koristi datoteke posrednika

en: Unknown
sr: Nepoznato

en: Icon
sr: Ikonica

en: Information
sr: Informacije

en: Remove the selected assets
sr: Uklonite izabrane vrednosti

en: Insert selected assets at the end of the timeline
sr: Umetnite izabrane vrednosti na kraj vremenske linije

en: Select One or More Files
sr: Izaberi jednu ili više datoteka

en: Add
sr: Dodaj

en: Supported file formats
sr: Podržani oblici datoteke

note: Translators: this string indicates the estimated time remaining until an action (such as rendering) completes. The "%s" is an already-localized human-readable duration, such as "31 seconds", "1 minute" or "1 hours, 14 minutes". In some languages, "About %s left" can be expressed roughly as "There re
en: Transcoding %d asset: %d%% (About %s left) | Transcoding %d assets: %d%% (About %s left)
sr[0]: Prekodiram %d vrednost: %d%% (preostalo vreme: %s)
sr[1]: Prekodiram %d vrednosti: %d%% (preostalo vreme: %s)
sr[2]: Prekodiram %d vrednosti: %d%% (preostalo vreme: %s)
sr[3]: Prekodiram %d vrednost %d%% (preostalo vreme: %s)

en: View error | View errors
sr[0]: Pregledajte grešku
sr[1]: Pregledajte greške
sr[2]: Pregledajte greške
sr[3]: Pregledajte grešku

note: Translators: {0:d} is just like %d (integer number variable)
en: An error occurred while importing. | {0:d} errors occurred while importing.
sr[0]: Dogodila se {0:d} greška prilikom uvoza.
sr[1]: Dogodile su se {0:d} greške prilikom uvoza.
sr[2]: Dogodilo se {0:d} grešaka prilikom uvoza.
sr[3]: Došlo je do greške prilikom uvoza.

en: The project settings have been set to match file '%s'
sr: Podešavanja projekta su postavljena da odgovaraju datoteci „%s“

en: The following file can not be used with Pitivi. | The following files can not be used with Pitivi.
sr[0]: Sledeća datoteka ne može biti korišćena u Pitiviju.
sr[1]: Sledeće datoteke ne mogu biti korišćene u Pitiviju.
sr[2]: Sledeće datoteke ne mogu biti korišćene u Pitiviju.
sr[3]: Sledeća datoteka ne može biti korišćena u Pitiviju.

en: Open containing folder
sr: Otvori sadržajnu fasciklu

en: Do not use proxy for selected asset | Do not use proxies for selected assets
sr[0]: Ne koristi posrednika za izabrano sredstvo
sr[1]: Ne koristi posrednike za izabrana sredstva
sr[2]: Ne koristi posrednike za izabrana sredstva
sr[3]: Ne koristi posrednika za izabrano sredstvo

en: Delete corresponding proxy file | Delete corresponding proxy files
sr[0]: Obriši odgovarajuću datoteku posrednika
sr[1]: Obriši odgovarajuće datoteke posrednika
sr[2]: Obriši odgovarajuće datoteke posrednika
sr[3]: Obriši odgovarajuću datoteku posrednika

en: Use proxy for selected asset | Use proxies for selected assets
sr[0]: Koristi posrednika za izabrano sredstvo
sr[1]: Koristi posrednike za izabrana sredstva
sr[2]: Koristi posrednike za izabrana sredstva
sr[3]: Koristi posrednika za izabrano sredstvo

en: Remove
sr: Ukloni

en: New preset
sr: Nova podešenost

en: New preset %d
sr: Nova podešenost %d

note: Translators: This must contain exclusively low case alphanum and '-'
en: new-profile
sr: novi-profil

note: Translators: This must contain exclusively low case alphanum and '-'
en: new-profile-%d
sr: novi-profil-%d

en: New Project
sr: Novi projekat

note: GTK does not allow an empty string as the dialog title, so we use the same translatable one as render.py's pipeline error message dialog:
en: Sorry, something didn’t work right.
sr: Izvinite, nešto nije odrađeno kako treba.

en: Pitivi detected a serious backend problem and could not recover from it, even after multiple tries. The only thing that can be done at this point is to <b>restart Pitivi</b>.
    
    This is a rare and severe kind of bug. Please see our <a href="http://developer.pitivi.org/Bug_reporting.html">bug reporting guide</a> and take the time to report it! We will be very happy to fix this bug and make sure it does not occur again in future versions.
    
    Before closing Pitivi, you can save changes to the existing project file or as a separate project file.
sr: Pitivi je otkrio ozbiljan problem pozadinca i ne može da se oporavi, čak i nakon više pokušaja. Jedina stvar koja može biti urađena u ovom trenutku je <b>ponovno pokretanje Pitivija</b>.
    
    Ovo je retka i ozbiljna vrsta greške. Pogledajte naš <a href="http://developer.pitivi.org/Bug_reporting.html">vodič za prijavljivanje grešaka</a> i nađite vremena da nas obavestite o tome! Sa zadovoljstvom ćemo ispraviti tu grešku i osiguraćemo da se ne ponovi u budućim izdanjima.
    
    Pre zatvaranja Pitivija, možete da sačuvate izmene u postojećoj datoteci projekta ili kao zasebnu datoteku projekta.

en: Close Pitivi
sr: Zatvori Pitivi

en: This might be due to a bug or an unsupported project file format. If you were trying to add a media file to your project, use the "Import" button instead.
sr: Ovo može biti posledica greške ili nepodržanog oblika datoteke projekta. Ako ste pokušali da dodate medijsku datoteku vašem projektu, umesto toga koristite dugme „Uvezi“.

en: Ignore backup
sr: Zanemari rezervu

en: Restore from backup
sr: Vrati iz rezerve

en: An autosaved version of your project file was found. It is %s newer than the saved project.
    
    Would you like to load it instead?
sr: Jedno samosačuvano izdanje vašeg projekta je pronađeno. Novije je od sačuvanog projekta za %s.
    
    Da li biste želeli da ga učitate?

en: You do not have permissions to write to this folder.
sr: Nemate ovlašćenja da pišete u ovu fasiklu.

note: Save the project to a temporary file.
en: project
sr: projekat

en: Pitivi encoding profile
sr: Profil kodiranja Pitivija

en: Rendering — %d%% complete
sr: Iscrtavanje — %d%% je završeno

note: Translators: this string indicates the estimated time remaining until an action (such as rendering) completes. The "%s" is an already-localized human-readable duration, such as "31 seconds", "1 minute" or "1 hours, 14 minutes". In some languages, "About %s left" can be expressed roughly as "There re
en: About %s left
sr: Preostaje oko %s

en: Currently rendering
sr: Trenutno iscrtavam

note: Translators: This item appears in a combobox's popup and contains as children the unsupported (but still available) muxers and encoders.
en: Unsupported
sr: Nepodržano

en: A file name is required.
sr: Potreban je naziv datoteke.

en: This file already exists.
    If you don't want to overwrite it, choose a different file name or folder.
sr: Ova datoteka već postoji.
    Ako ne želite da je prepišete, izaberite neki drugi naziv datoteke ili fascikle.

en: An error occurred while trying to render your project. You might want to check our troubleshooting guide or file a bug report. The GStreamer error was:
sr: Došlo je od greške dok sam pokušao da iscrtam vaš projekat. Možda ćete poželeti da proverite vodič za rešavanje problema ili da popunite izveštaj o grešci. Greška Gstrimera je:

en: Render complete
sr: Generisanje je završeno

en: "%s" has finished rendering.
sr: „%s“ je završio sa iscrtavanjem.

en: Title clip duration
sr: Trajanje snimka naslova

en: Default clip length (in milliseconds) of titles when inserting on the timeline.
sr: Osnovno trajanje snimka naslova (u milisekundama) prilikom umetanja na vremensku liniju.

en: Absolute
sr: Apsolutno

en: Top
sr: Gore

en: Center
sr: Po sredini

en: Bottom
sr: Dole

en: Baseline
sr: Podnožje

en: Left
sr: Levo

en: Right
sr: Desno

en: Normal
sr: Obično

en: Loop
sr: Ponavljanje

en: Reverse direction
sr: Suprotan smer

en: Create a transition by overlapping two adjacent clips on the same layer. Click the transition on the timeline to change the transition type.
sr: Napravite prelaz preklapajući dva susedna snimka na istom sloju. Kliknite prelaz na vremenskoj liniji da izmenite vrstu prelaza.

en: Slow
sr: Sporo

en: Fast
sr: Brzo

en: Epileptic
sr: Padavičarski

en: Sharp
sr: Oštro

en: Smooth
sr: Meko

en: Currently playing
sr: Trenutno puštam

en: Go to the beginning of the timeline
sr: Idite na početak vremenske linije

en: Go back one second
sr: Idite nazad jednu sekundu

en: Go forward one second
sr: Idite napred jednu sekundu

en: Go to the end of the timeline
sr: Idite na kraj vremenske linije

en: Enter a timecode or frame number
    and press "Enter" to go to that position
sr: Unesite vremenski kod ili broj kadra
    i pritisnite „Unesi“ da pređete na taj položaj

en: Detach the viewer
    You can re-attach it by closing the newly created window.
sr: Otjačite pregledača
    Možete ponovo da ga prikačite zatvaranjem novog prozora.

en: Show this window in fullscreen
sr: Prikažite ovaj prozor preko celog ekrana

en: Exit fullscreen mode
sr: Napustite režim celog ekrana

note: Translators: This is a tooltip for a clip's keyframe curve, showing what the keyframe curve affects, the timestamp at the mouse cursor location, and the value at that timestamp.
en: Property: %s
    Timestamp: %s
    Value: %s
sr: Svojstvo: %s
    Oznaka vremena: %s
    Vrednost: %s

en: Audio crossfade
sr: Iščezavanje zvuka

en: Move layer to top
sr: Pomeri sloj na vrh

en: Move layer up
sr: Pomeri sloj gore

en: Move layer down
sr: Pomeri sloj dole

en: Move layer to bottom
sr: Pomeri sloj na dno

en: Delete layer
sr: Obriši sloj

en: Layer %d
sr: Sloj „%d“

en: Frame #%d
sr: Kadar #%d

en: Snap distance
sr: Rastojanje prijanjanja

en: Threshold (in pixels) at which two clips will snap together when dragging or trimming.
sr: Prag (u pikselima) pri kome će dva snimka prijanjati zajedno prilikom prevlačenja ili doterivanja.

en: Image clip duration
sr: Trajanje snimka slike

en: Default clip length (in milliseconds) of images when inserting on the timeline.
sr: Osnovno trajanje snimka slike (u milisekundama) prilikom umetanja na vremensku liniju.

en: Left click also seeks
sr: Levi taster takođe premotava

en: Whether left-clicking also seeks besides selecting and editing clips.
sr: Da li pritisak levim tasterom takođe premotava osim što bira i uređuje snimke.

en: Timeline
sr: Vremenska linija

en: Delete selected clips
sr: Uklonite izabrane snimke

en: Group selected clips together
sr: Grupišite izabrane snimke

en: Ungroup selected clips
sr: Razgrupišite izabrane snimke

en: Copy selected clips
sr: Umnožite izabrane snimke

en: Paste selected clips
sr: Ubacite izabrane snimke

en: Split the clip at the position
sr: Podelite snimak na položaju

en: Add keyframe to the keyframe curve of selected clip
sr: Dodajte ključni kadar na krivu ključnog kadra izabranog snimka

en: Timeline Navigation
sr: Navigacija vremenskom linijom

en: Zoom in
sr: Uvećaj

en: Zoom out
sr: Umanji

en: Adjust zoom to fit the project to the window
sr: Doterajte uveličanje da uklopi projekat u prozor

en: Seek backward one frame
sr: Premotajte unazad za jedan kadar

en: Seek forward one frame
sr: Premotajte unapred za jedan kadar

en: Seek backward one second
sr: Idite nazad jednu sekundu

en: Seek forward one second
sr: Idite napred jednu sekundu

note: Translators: a label showing an invalid framerate value
en: invalid (%s fps)
sr: neispravan (%s k/s)

en: Image:
sr: Slika:

en: Unknown reason
sr: Nepoznat razlog

en: Extra information:
sr: Dodatne informacije:

en: Reset to default value
sr: Vratite na osnovne vrednosti

en: Shortcuts
sr: Prečice

en: Reset the shortcut to the default accelerator
sr: Vratite prečicu na osnovni ubrzivač

en: Set Shortcut
sr: Postavi prečicu

note: Setup the widgets used in the dialog.
en: Apply
sr: Primeni

en: Apply the accelerator to this shortcut.
sr: Primenite ubrzivač na ovu prečicu.

en: Replace
sr: Zameni

en: Remove this accelerator from where it was used previously and set it for this shortcut.
sr: Uklonite ovaj ubrzivač sa mesta gde je korišćen prethodno i postavite ga za ovu prečicu.

en: Enter new shortcut for <b>%s</b>, or press Esc to cancel.
sr: Unesite novu prečicu za <b>%s</b>, ili pritisnite „Esc“ da otkažete.

en: The accelerator you are trying to set might interfere with typing. Try using Control, Shift or Alt with some other key, please.
sr: Ubrzivač koji pokušavate da postavite može smetati prilikom kucanja. Pokušajte da koristite Kontrol, Pomak ili Alt sa nekim drugim tasterom.

en: This key combination is already used by <b>%s</b>. Press Replace to use it for <b>%s</b> instead.
sr: Ovu kombinaciju tastera već koristi <b>%s</b>. Pritisnite „Zameni“ da je koristite za <b>%s</b>.

en: Projects
sr: Projekti

en: Pitivi %s is available.
sr: Pitivi %s je dostupan.

en: Failed to open the user manual. Make sure to have either the `yelp` GNOME  documentation viewer or a web browser installed
sr: Nisam uspeo da otvorim korisničko uputstvo. Proverite da li je instaliran preglednik Gnomove dokumentacije „yelp“ ili preglednik veba

en: The system's locale that you are using is not UTF-8 capable. Unicode support is required for Python3 software like Pitivi. Please correct your system settings; if you try to use Pitivi with a broken locale, weird bugs will happen.
sr: Jezik sistema koji koristite ne podržava UTF-8. Potrebna je podrška Unikoda za programe Pitona3 kao što je Pitivi. Ispravite podešavanja sistema; jer ako pokušate da koristite Pitivi sa oštećenim jezikom, dešavaće se vrlo čudne greške.

en: Error while decoding a string
sr: Greška prilikom dekodiranja niske

en: <b>Duration:</b> %s
sr: <b>Trajanje:</b> %s

en: <b>Proxy creation progress:</b> %d%%
sr: <b>Napredovanje stvaranja posrednika:</b> %d%%

en: <b>Path</b>: %s
sr: <b>Putanja</b>: %s

en: <b>Size</b>: %s
sr: <b>Veličina</b>: %s

en: <b>Audio:</b> %d channel at %d <i>Hz</i> (%d <i>bits</i>) | <b>Audio:</b> %d channels at %d <i>Hz</i> (%d <i>bits</i>)
sr[0]: <b>Audio:</b> %d kanal pri %d <i>Hz</i> (%d <i>bita</i>)
sr[1]: <b>Audio:</b> %d kanala pri %d <i>Hz</i> (%d <i>bita</i>)
sr[2]: <b>Audio:</b> %d kanala pri %d <i>Hz</i> (%d <i>bita</i>)
sr[3]: <b>Audio:</b> %d kanal pri %d <i>Hz</i> (%d <i>bita</i>)

en: <b>Video:</b> %d×%d <i>pixels</i> at %.3f <i>fps</i>
sr: <b>Video:</b> %dx%d <i>piksela</i> pri %.3f<i>k/s</i>

en: <b>Image:</b> %d×%d <i>pixels</i>
sr: <b>Slika:</b> %dx%d <i>piksela</i>

en: %d hour | %d hours
sr[0]: %d sat
sr[1]: %d sata
sr[2]: %d sati
sr[3]: %d sat

en: %d minute | %d minutes
sr[0]: %d minut
sr[1]: %d minuta
sr[2]: %d minuta
sr[3]: %d minut

en: %d second | %d seconds
sr[0]: %d sekunda
sr[1]: %d sekunde
sr[2]: %d sekundi
sr[3]: %d sekunda

en: %d day | %d days
sr[0]: %d dan
sr[1]: %d dana
sr[2]: %d dana
sr[3]: %d dan

note: Translators: fps is for frames per second
en: %d fps
sr: %d k/s

en: %.3f fps
sr: %.3f k/s

en: %.2f fps
sr: %.2f k/s

en: 6 Channels (5.1)
sr: 6 kanala (5.1)

en: 4 Channels (4.0)
sr: 4 kanala (4.0)

en: Square
sr: Kvadrat

en: 480p Wide
sr: 480p široki

en: 480i Wide
sr: 480i široki

en: 576p Wide
sr: 576p široki

en: 576i Wide
sr: 576i široki

en: Standard (4:3)
sr: Standardni (4:3)

en: DV Widescreen (16:9)
sr: DV široki ekran (16:9)

en: Cinema (1.37)
sr: Bioskop (1.37)

en: Cinema (1.66)
sr: Bioskop (1.66)

en: Cinema (1.85)
sr: Bioskop (1.85)

en: Anamorphic (2.35)
sr: Anamorfni (2.35)

en: Anamorphic (2.39)
sr: Anamorfni (2.39)

en: Anamorphic (2.4)
sr: Anamorfni (2.4)

en: Implement Me
sr: Realizuj me

en: No properties.
sr: Bez podataka.

note: Avoid the ugly selection outline
en: Show keyframes for this value
sr: Prikažite ključne kadrove za ovu vrednost

en: Properties for %s
sr: Svojstva za %s

en: Zoom Fit
sr: Ispunite uvećanje

en: Zoom
sr: Zumiraj

note: Translators: %s represents a duration, for example "10 minutes"
en: %s displayed
sr: %s prikazivanja

en: %d nanoseconds displayed, because we can
sr: %d nanosekunde prikazivanja, zato što možemo
