pitivi - en to dz translation catalogue (139 entries)

en: %s is already running!
dz: %s འདི་ཧེ་མ་ལས་གཡོག་བཀོལ་དོ།!

en: An instance of %s is already running in this script.
dz: དུས་སྐབས་ཅིག་གི་ %s ཧེ་མ་ལས་ཡིག་ཚུགས་འདི་ནང་གཡོག་བཀོལ་འདི་ཡོད།

en: Could not find the GNonLin plugins!
dz: ཇི་ཨེན་ཨོ་ཨེན་ཨེལ་ཨའི་ཨེན་པ་ལག་ཨིན་འདི་ཚུ་འཛོལ་མ་ཐོབ།!

en: Make sure the plugins were installed and are available in the GStreamer plugins path.
dz: པ་ལག་ཨིན་ཚུ་གཞི་བཙུགས་འབད་ཡོདཔ་ཨིནམ་ངེས་ཏིག་བཟོ་ནི་དང་ཇི་སི་ཊི་མར་པ་ལག་ཨིནསི་འགྲུལ་ལམ་འདི་ནང་འཐོབ་ཚུགསཔ་བཟོ།

en: Could not find the autodetect plugins!
dz: རང་བཞིན་སྐྱོན་འཛིན་པ་པ་ལག་ཨིནསི་འདི་འཚོལ་མ་ཐོབ།!

en: Make sure you have installed gst-plugins-good and is available in the GStreamer plugin path.
dz: ཁྱོད་ཀྱིས་ཇི་ཨེསི་ཊི-པ་ལག་ཨིནསི-ལེགས་ཤོམ་གཞི་བཙུགས་འབད་ཡོདཔ་དང་ཇི་སི་ཊི་མར་པ་ལག་ཨིནསི་འགྲུལ་ལམ་འདི་ནང་འཐོབ་ཚུགསཔ་ངེས་ཏིག་བཟོ།

en: PyGTK doesn't have Cairo support!
dz: པི་ཝའི་ཇི་ཊི་ཀེ་འདི་ལུ་ཀའི་རོ་རྒྱབ་སྐྱོར་མེད!

en: Please use a version of the Python bindings for GTK+ built with Cairo support.
dz: པ་ཡི་ཐཱོན་སྡམ་ཐག་ཚུ་གི་ཐོན་རིམ་ཅིག་ཇི་ཊི་ཀེ་+བཟོ་བརྩིགས་དང་གཅིག་ཁར་ཀའི་རོ་རྒྱབ་སྐྱོར་དོན་ལུ་ལག་ལེན་འཐབ་གནང་།

en: Could not initiate the video output plugins
dz: ཝི་ཌའོ་ཨའུཊི་པུཊི་པ་ལག་ཨིནསི་འདི་འགོ་འབྱེད་འབད་མ་ཚུགསཔ།

en: Make sure you have at least one valid video output sink available (xvimagesink or ximagesink)
dz: ཁྱོད་ལུ་ཉུང་མཐའ་ནུས་ཅན་ཝི་ཌིའོ་ཨའུཊི་པུཊི་འཁྱུ་གཞོང་གཅིག་འཐོབ་ཚུགསཔ་(ཨེགསི་ཝི་ཨི་མེཇི་སིངཀ་ཡང་ན་ཨེགསི་ཨི་མེཇི་སིངཀ་)ངེས་ཏིག་བཟོ།

en: Could not initiate the audio output plugins
dz: རྣར་ཉན་ཨའུཊི་པུཊི་པ་ལག་ཨིནསི་འདི་འགོ་འབྱེད་འབད་མ་ཚུགསཔ།

en: Make sure you have at least one valid audio output sink available (alsasink or osssink)
dz: ཁྱོད་ལུ་ཉུང་མཐའ་ནུས་ཅན་རྣར་ཉན་ཨའུཊི་པུཊི་འཁྱུ་གཞོང་འཐོབ་ཚུགསཔ་(ཨལ་ས་སིངཀ་ཡང་ན་ཨོསི་སི་སིངཀ་)ངེས་ཏིག་བཟོ།

en: Could not import the Python bindings for cairo
dz: ཀའི་རོ་གི་དོན་ལུ་པ་ཡི་ཐཱོན་སྡམ་ཐག་འདི་ནང་འདྲེན་འབད་མ་ཚུགས་

en: Make sure you have the Python bindings for cairo installed
dz: ཀའི་རོ་གཞི་བཙུགས་འབད་ཡོད་མི་གི་དོན་ལུ་  ཁྱོད་ལུ་པའི་ཐཱོན་བསྡམ་ཐག་ཡོདཔ་ངེས་གཏན་བཟོ་

en: Could not import the Python bindings for libglade
dz: ལིབ་གེལེཌི་གི་དོན་ལུ་  པའི་ཐཱོན་བསྡམ་ཐག་འདི་ནང་འདྲེན་འབད་མ་ཚུགས་

en: Make sure you have the Python bindings for libglade installed
dz: ལིབ་གེལེཌི་གཞི་བཙུགས་འབད་ཡོད་མི་གི་དོན་ལུ་  ཁྱོད་ལུ་པའི་ཐཱོན་བསྡམ་ཐག་ཚུ་ཡོདཔ་ངེས་གཏན་འབད་

en: You do not have a recent enough version of the GTK+ Python Bindings (currently %s)
dz: ཇི་ཊི་ཀེ་+པའི་ཐཱོན་བསྡམ་ཐག་(ད་ལྟོ་ %s) ཚུ་གི་  འཕྲལ་གྱི་ཐོན་རིམ་ལངམ་འདི་  ཁྱོད་ལུ་མེདཔ་ཨིན་

en: You do not have a recent enough version of the GStreamer Python Bindings (currently %s)
dz: ཇི་སི་ཊི་མར་པའི་ཐཱོན་བསྡམ་ཐག་(currently %s)ཚུ་གི་འཕྲལ་ཐོན་རིམ་ལངམ་ཅིག་  ཁྱོད་ལུ་མེདཔ་ཨིན་

en: You do not have a recent enough version of GStreamer (currently %s)
dz: ཇི་སི་ཊི་མར་ (currently %s) གི་ འཕྲལ་ཐོན་རིམ་ལངམ་ཅིག་  ཁྱོད་ལུ་མེདཔ་ཨིན་

en: You do not have a recent enough version of the Cairo Python Bindings (currently %s)
dz: ཀའི་རོ་པའི་ཐཱོན་བསྡམ་ཐག་(ད་ལྟོ་ %s)ཚུ་གི་  འཕྲལ་ཐོན་རིམ་ལངམ་འདི་ ཁྱོད་ལུ་མེདཔ་ཨིན་

en: You do not have a recent enough version of the GNonLin GStreamer plugin (currently %s)
dz: ཇི་ཨོན་ལིན་ཇི་སི་ཊི་མར་པ་ལག་ཨིན་ (ད་ལྟོ་ %s) གི་འཕྲལ་ལང་པའི་ཐོན་རིམ་འདི་ ཁྱོད་ལུ་མེདཔ་ཨིན་

en: Could not establish the duration of the file.
dz: ཡིག་སྣོད་འདི་གི་ དུས་ཡུན་འདི་ གཞི་འཛུགས་འབད་མ་ཚུགས།

en: This clip seems to be in a format which cannot be accessed in a random fashion.
dz: འ་ནི་ཆ་ཕྲན་འདི་ གང་འབྱུང་དུས་བབས་གྱོན་ཆས་ནང་འཛུལ་སྤྱོད་འབད་མ་བཏུབ་པའི་རྩ་སྒྲིག་ནང་ལུ་ཡོད་དོ་བཟུམ་འདུག

en: Couldn't construct pipeline.
dz: རྒྱུད་དུང་འབྲེལ་ལམ་བཟོ་བསྐྲུན་འབད་མ་ཚུགས།

en: GStreamer does not have an element to handle files coming from this type of file system.
dz: ཇི་སི་ཊི་མར་ལུ་ འ་ནི་བཟུམ་མའི་ཡིག་སྣོད་རིམ་ལུགས་ལསའོང་མི་ཡིག་སྣོད་ཚུ་ལེགས་སྐྱོང་འཐབ་ནི་གི་དོན་ལུ་ རྒྱུ་རྫས་ཅིག་ཡང་མེད།

en: Pipeline didn't want to go to PAUSED.
dz: རྒྱུད་དུང་འབྲེལ་ལམ་འདི་ པཱསིཌི་ལུ་འགྱོ་དགོ་མ་མནོ་བས།

en: Pipeline didn't want to go to PLAYING.
dz: རྒྱུད་དུང་འབྲེལ་ལམ་འདི་པིལེ་ཡེང་ན་འགྱོ་དགོ་མ་མནོ་བས།

en: File contains a redirection to another clip.
dz: ཡིག་སྣོད་ནང་ཆ་ཕྲན་གཞན་ཅིག་ལུ་སླར་ལོག་འབད་ནི་ཅིག་འདུག

en: Pitivi does not currently does not handle redirection files.
dz: པི་ཊི་ཝི་གིས་ད་ལྟོ་ སླར་ལོག་ཡིག་སྣོད་ཚུ་ ལེགས་སྐྱོང་འཐབ་སྟེ་མིན་འདུག

en: An internal error occured while analyzing this file : %s
dz: ནང་འཁོད་ཀྱི་འཛོལ་བ་ཅིག་ ཡིག་སྣོད་ཚུ་དཔྱད་ཞིབ་འབད་བའི་སྐབས་བྱུང་ནུག : %s

en: Got unknown stream type : %s
dz: མ་ཤེས་པའི་རྒྱུན་རིམ་གྱི་དབྱེ་བ་ཅིག་ཐོབ་སྟེ་ཡོད་:%s

en: You are missing an element to handle this media type.
dz: འ་ནི་བརྡ་ལམ་གྱི་དབྱེ་བ་འདི་ ལེགས་སྐྱོང་འཐབ་ནི་ལུ་ ཁྱོད་ཀྱི་རྒྱུ་རྫས་ཅིག་བརླག་སྟོར་བཞུགས་ཡོད།

en: <small><b>File:</b> %s
dz: <small><b>ཡིག་སྣོད།:</b> %s

en: There is already a %s instance, inform developers
dz: ཧེ་མ་ལས་ %s དུས་སྐབས་བརྡ་དོན་བཟོ་མི་ཚུ་ཡོདཔ་ཨིན།

en: New Project
dz: ལས་འགུལ་གསརཔ།

en: Video output is busy
dz: ཝི་ཌིའོ་ཨའུཊི་པུཊི་འདི་ཁོམ་མེད།

en: Please check that your video output device isn't already used by another application
dz: ཁྱོད་ཀྱི་ཝི་ཌིའོ་ཨའུཊི་པུཊི་ཐབས་འཕྲུལ་དེ་གཞན་གློག་རིམ་གྱིས་ཧེ་མ་ལས་ལག་ལེན་མ་འཐབ་ཞིབ་དཔྱད་འབད་གནང་།

en: Video output problem
dz: ཝི་ཌིའོ་ཨའུཊི་པུཊི་དཀའ་ངལ།

en: There is a problem with your video output device
dz: ཁྱོད་ཀྱི་ཝི་ཌིའོ་ཨའུཊི་པུཊི་ཐབས་འཕྲུལ་དང་གཅིག་ཁར་དཀའ་ངལ་ཅིག་ཡོདཔ།

en: Audio output device is busy
dz: རྣར་ཉན་ཨའུཊི་པུཊི་ཐབས་འཕྲུལ་འདི་ཁོམ་མེད།

en: Please check that your audio output device isn't already used by another application.
dz: ཁྱོད་ཀྱི་རྣར་ཉན་ཨའུཊི་པུཊི་ཐབས་འཕྲུལ་དེ་གཞན་གློག་རིམ་གྱིས་ཧེ་མ་ལས་ལག་ལེན་མ་འཐབ་ཨིནམ་ཞིབ་དཔྱད་འབད་གནང་།

en: Audio output problem
dz: རྣར་ཉན་ཨའུཊི་པུཊི་དཀའ་ངལ།

en: There is a problem with your audio output device
dz: ཁྱོད་ཀྱི་རྣར་ཉན་ཨའུཊི་པུཊི་ཐབས་འཕྲུལ་དང་གཅིིག་ཁར་དཀའ་ངལ་ཅིག་ཡོདཔ།

en: %s doesn't yet handle non local projects
dz: %s དེ་གིས་ད་ཚུན་ཉ་གནས་ལས་འགུལ་མེནམ་ལེགས་སྐྱོང་འཐབ་ནི་མེདཔ།

en: Export Settings
dz: ཕྱིར་འདྲེན་སྒྲིག་སྟངས་ཚུ།

en: Video :
dz: ཝི་ཌིའོ། :

en: 
    Audio :
dz: 
    རྣར་ཉན། :

en: 
    Muxer :
dz: 
    མུཀཟར། :

en: <b>Video:</b> %d x %d <i>pixels</i> at %.2f<i>fps</i>
dz: <b>ཝི་ཌིའོ:</b> %d x %d <i>པིག་སེལ་ཚུ་</i> ལུ་ %.2f<i>ཨེཕ་པི་ཨེསི།</i>

en: <b>Image:</b> %d x %d <i>pixels</i>
dz: <b>གཟུགས་བརྙན:</b> %d x %d <i>པིག་སེལ་ཚུ།</i>

en: <b>Unknown Video format:</b> %s
dz: <b>མ་ཤེས་པའི་ཝི་ཌིའོ་རྩ་སྒྲིག:</b> %s

en: <b>Audio:</b> %d channels at %d <i>Hz</i> (%d <i>bits</i>)
dz: <b>རྣར་ཉན་:</b> %d རྒྱུན་ལམ་ཚུ་ %d <i>ཨེཆ་ཇེཌི་</i> (%d <i>བིཌིསི་ལུ།</i>)

en: <b>Unknown Audio format:</b> %s
dz: <b>མ་ཤེས་པའི་རྣར་ཉན་རྩ་སྒྲིག:</b> %s

en: <b>Text:</b> %s
dz: <b>ཚིག་ཡིག:</b> %s

en: Name
dz: མིང་།

en: Description
dz: འགྲེལ་བཤད།

en: <b>Author:</b>
dz: <b>རྩོམ་པ་པོ།:</b>

en: <b>Description:</b>
dz: <b>འགྲེལ་བཤད།:</b>

en: <b>Plugin Name</b>
dz: <b>པ་ལག་ཨིན་མིང་།</b>

en: <b>Properties</b>
dz: <b>རྒྱུ་དངོས་ཚུ།</b>

en: Author
dz: རྩོམ་པ་པོ།

en: Properties for <element>
dz: དོན་ལུ་རྒྱུ་དངོས་ཚུ་ <element>

en: <b>Audio :</b>
dz: <b>རྣར་་ཉན། :</b>

en: <b>Nothing yet</b>
dz: <b>ག་ནི་ཡང་མེདཔ་ད་ཚུན།</b>

en: <b>Settings</b>
dz: <b>སྒྲིག་སྟངས་ཚུ།</b>

en: <b>Video :</b>
dz: <b>ཝི་ཌིའོ། :</b>

en: Choose File
dz: ཡིག་སྣོད་གདམ།

en: Modify
dz: ལེགས་བཅོས།

en: Output file:
dz: ཨའུཊི་པུཊི་ཡིག་སྣོད་:

en: <b>Audio Output</b>
dz: <b>རྣར་ཉན་ཨའུཊི་པུཊི།</b>

en: <b>Export to</b>
dz: <b>ལུ་ཕྱིར་འདྲེན།</b>

en: <b>Video Output</b>
dz: <b>ཝི་ཌིའོ་ཨའུཊི་པུཊི།</b>

en: Audio Codec
dz: རྣར་ཉན་ཀོ་ཌེཀ།

en: Audio Codec:
dz: རྣར་ཉན་ཀོ་ཌེཀ།:

en: Audio Preset
dz: རྣར་ཉན་སྔར་སྒྲིག

en: Channels:
dz: རྒྱུན་ལམ་ཚུ།:

en: Container:
dz: འཛིན་སྣོད།:

en: Depth:
dz: གཏིང་།:

en: Frame rate:
dz: གཞི་ཁྲམ་མགྱོགས་ཚད།:

en: Height:
dz: མཐོ་ཚད།:

en: Mono (1)
    Stereo (2)
dz: རྐྱང་པོ (༡)
    གླུ་སྒྲོམ། (༢)

en: Muxer
dz: མུཀཟར།

en: Rate:
dz: མགྱོགས་ཚད།:

en: Settings
dz: སྒྲིག་སྟངས་ཚུ།

en: Video Codec
dz: ཝི་ཌིའི་ཀོ་ཌེཀ།

en: Video Codec:
dz: ཝི་ཌིའོ་ཀོ་ཌེཀ།:

en: Video Preset
dz: ཝི་ཌིའོ་སྔར་སྒྲིག

en: Width:
dz: རྒྱ་ཚད།:

en: Export settings
dz: ཕྱིར་འདྲེན་གྱི་སྒྲིག་སྟངས་ཚུ

en: Unknown reason
dz: རྒྱུ་མཚན་མ་ཤེསཔ།

en: URI :
dz: ཡེ་ཨར་ཨའེ་:

en: Problem :
dz: དཀའ་ངལ་:

en: Extra information :
dz: བརྡ་དོན་ཐེབས་:

note: set title and frame label
en: Properties for
dz: དོན་ལུ་རྒྱ་དངོས་ཚུ།

en: Create a new project
dz: ལས་འགུལ་གསརཔ་ཅིག་གསར་བསྐྲུན་འབད།

en: Open an existing project
dz: ཡོད་བཞིན་པའི་ལས་འགུལ་ཅིག་ཁ་ཕྱེ།

en: Save the current project
dz: ད་ལྟོའི་ལས་འགུལ་འདི་སྲུངས་བཞག་འབད།

en: Project settings
dz: ལས་འགུལ་གྱི་སྒྲིག་སྟངས་ཚུ

en: Edit the project settings
dz: ལས་འགུལ་སྒྲིག་སྟངས་ཚུ་ཞུན་དག་འབད།

en: _Render project
dz: ལས་འགུལ་ལྷག་སྟོན་འབད་(_R)

en: Render project
dz: ལས་འགུལ་ལྷག་སྟོན་འབད་

en: Information about %s
dz: སྐོར་ལས་བརྡ་དོན། %s

en: _File
dz: ཡིག་སྣོད།(_F)

en: _View
dz: མཐོང་སྣང་།(_V)

en: _Help
dz: གྲོགས་རམ།(_H)

en: View the main window on the whole screen
dz: གསལ་གཞི་ཧྲིལ་བུམ་འདི་གུ་ཝིནཌོ་གཙོ་བོ་འདི་བལྟ།

en: Contributors:
dz: ཕན་འདེབས་པ་ཚུ།:

en: GNU Lesser General Public License
    See http://www.gnu.org/copyleft/lesser.html for more details
dz: ཇི་ཨེན་ཡུ་ཉུང་མི་ཡོངས་ཁྱབ་མི་མང་གི་ཆོག་ཐམ།
    རྒྱས་བཤད་དོན་ལུབལྟ་ http://www.gnu.org/copyleft/lesser.html

en: Choose file to render to
dz: ཡིག་སྣོད་ལྷག་སྟོན་འབད་ནི་ལུ་གདམ།

en: Finished in %dm%ds
dz: ནང་མཇུག་བསྡུ་ཡོདཔ། %dm%ds

en: Rendering
dz: ལྷག་སྟོན་འབད་དོ།

en: Couldn't start rendering
dz: ལྷག་སྟོན་འབད་ནི་འགོ་བཙུགས་མ་ཚུགསཔ།

en: Rendering Complete
dz: ལྷག་སྟོན་འབད་ནི་མཇུག་བསྡུ།

en: Close
dz: ཁ་བསྡམ་

en: A short description of your project.
dz: ཁྱོད་ཀྱི་ལས་འགུལ་གྱི་འགྲེལ་བཤད་ཐུང་ཀུ་ཅིག

en: Description:
dz: འགྲེལ་བཤད།:

en: Name:
dz: མིང་།:

en: Project Settings
dz: ལས་འགུལ་སྒྲིག་སྟངས་ཚུ།

en: The name of your project.
dz: ཁྱོད་རའི་ལས་འགུལ་གྱི་མིང་འདི།

en: Add Clips...
dz: ཆ་ཕྲན་་ཚུ་ཁ་སྐོང་རྐྱབས་...

en: Remove Clip
dz: ཆ་ཕྲན་རྩ་བསྐྲད་གཏང་

en: Play Clip
dz: ཆ་ཕྲན་གཏང་

en: Icon
dz: ངོས་དཔར།

en: Information
dz: བརྡ་དོན།

en: Duration
dz: དུས་ཡུན།

en: <span size='x-large'>Import your clips by dragging them here or by using the buttons above.</span>
dz: <span size='x-large'>ཁྱོད་རའི་ཆ་ཕྲན་འདི་ ནཱ་ལུ་འདྲུད་དེ་ ཡང་ན་  ལྟགགི་ཨེབ་རྟ་ལག་ལེན་འཐབ་ཐོག་ལས་ ནང་འདྲེན་འབད།</span>

en: _Import clips...
dz: ཆ་ཕྲན་ཚུ་ནང་འདྲེན་འབད་(_I)...

en: Import clips to use
dz: ཆ་ཕྲན་ཚུ་ལག་ལེན་འཐབ་ནིའི་དོན་ལུ་ནང་འདྲེན་འབད་

en: _Import folder of clips...
dz: ཆ་ཕྲན་་ཀྱི་སྣོད་འཛིན་ནང་འདྲེན་འབད་(_I)...

en: Import folder of clips to use
dz: ཆ་ཕྲན་ཚུ་གི་སྣོད་འཛིན་ལག་ལེན་འཐབ་ནིའི་ལུ་ནང་འདྲེན་འབད་

en: Import a folder
dz: སྣོད་འཛིན་ཅིག་ནང་འདྲེན་འབད།

en: Import a clip
dz: ཆ་ཕྲན་ཅིག་་འདྲེན་འབད་

en: Importing clips...
dz: ཆ་ཕྲན་ཚུ་ནང་འདྲེན་འབད་དོ་

en: Error(s) occured while importing
dz: ནང་འདྲེན་འབད་བའི་སྐབས་འཛོལ་བ་(ཚུ་)བྱུང་ཡོདཔ་

en: An error occured while importing
dz: ནང་འདྲེན་འབད་བའི་སྐབས་འཛོལ་བ་ཅི་བྱུང་ཡོདཔ་

en: Error while analyzing files
dz: ཡིག་སྣོད་ཚུ་དཔྱད་ཞིབ་འབད་བའི་སྐབས་འཛོལ་བ།

en: The following files can not be used with Pitivi.
dz: འོག་གི་ཡིག་སྣོད་འདི་ཚུ་ པི་ཊི་ཝི་དང་གཅིག་ཁར་་ལག་ལེན་འཐབ་མི་བཏུབ།

en: Error while analyzing a file
dz: ཡིག་སྣོད་་དཔྱད་ཞིབ་འབད་བའི་སྐབས་འཛོལ་བ་

en: The following file can not be used with Pitivi.
dz: འོག་གི་ཡིག་སྣོད་འདི་ པི་ཊི་ཝི་དང་གཅིག་ཁར་་ལག་ལེན་འཐབ་མི་བཏུབ།
