pitivi 0.13.5.1 - en to nb translation catalogue (307 entries)

en: Create and edit your own movies
nb: Lag og rediger dine egne videoer

en: Pitivi Video Editor
nb: Pitivi videoredigering

en: <b><big>Performing Auto-Alignment</big></b>
nb: <b><big>Utfører automatisk justering</big></b>

en: Auto-Alignment Starting
nb: Automatisk justering starter

en: Estimating...
nb: Estimerer …

en: <b>Crop</b>
nb: <b>Beskjær</b>

en: <b>Position</b>
nb: <b>Posisjon</b>

en: <b>Size</b>
nb: <b>Størrelse</b>

en: <b>Viewer Zoom</b>
nb: <b>Zoom for visning</b>

en: Height:
nb: Høyde:

en: Width:
nb: Bredde:

en: Install
nb: Installer

en: Missing Dependencies
nb: Mangler avhengigheter

en: label
nb: etikett

en: Properties for <element>
nb: Egenskaper for <element>

en: 29.97 fps
nb: 29.97 bps

en: 6 channels (5.1)
nb: 6 kanaler (5.1)

en: Advanced...
nb: Avansert …

en: Audio
nb: Lyd

en: Codec:
nb: Kodek:

en: Container format
nb: Kontainerformat

en: Container format:
nb: Kontainerformat:

en: Draft (no special effects, single pass)
nb: Skisse (ingen spesielle effekter, en gjennomgang)

en: Edit Project Settings...
nb: Rediger innstillinger for prosjekt …

en: File name
nb: Filnavn

en: File name:
nb: Filnavn:

en: Folder
nb: Mappe

en: Folder:
nb: Mappe:

en: Frame rate:
nb: Bilderate:

en: Framerate
nb: Bilderate

en: General
nb: Generelt

en: Height
nb: Høyde

en: Number of channels:
nb: Antall kanaler:

en: Render
nb: Tegn

en: Render only the selected clips
nb: Tegne kun valgte klipp

en: Scale
nb: Skalering

en: Scale:
nb: Skalering:

en: <b><big>Rendering movie</big></b>
nb: <b><big>Tegner film</big></b>

en: <b>Estimated filesize:</b>
nb: <b>Estimert filstørrelse</b>

en: <b>Frames per second:</b>
nb: <b>Bilder per sekund:</b>

en: <b>Phase:</b>
nb: <b>Fase:</b>

en: Rendering
nb: Tegning

en: Unknown
nb: Ukjent

en: <b>Some changes will not take effect until you restart Pitivi</b>
nb: <b>Noen endringer vil ikke gjelde før du starter Pitivi på nytt</b>

en: Preferences
nb: Brukervalg

en: Reset to Factory Settings
nb: Gå tilbake til fabrikkinnstillinger

en: Revert
nb: Forkast

en: Section
nb: Del

en: 25 FPS
nb: 25 BPS

en: <b>Aspect Ratio</b>
nb: <b>Høyde-/breddeforhold</b>

en: <b>Audio Preset</b>
nb: <b>Forhåndssatt lyd</b>

en: <b>Frame Rate</b>
nb: <b>Bilderate</b>

en: <b>Size (Pixels)</b>
nb: <b>Størrelse (piksler)</b>

en: <b>Video Preset</b>
nb: <b>Forhåndssatt video</b>

en: Author:
nb: Forfatter:

en: Channels:
nb: Kanaler:

en: Display Aspect Ratio
nb: Vis høyde-/breddeforhold

note: Translators: This is an action, the title of a button
en: Link
nb: Lag lenke

en: Project Settings
nb: Innstillinger for prosjekt

en: Project title:
nb: Tittel på prosjekt:

en: Year:
nb: År:

en: Browse projects...
nb: Bla gjennom prosjekter …

en: Double-click a project below to load it:
nb: Dobbeltklikk på et prosjekt under for å laste det:

en: Missing dependencies...
nb: Mangler avhengigheter …

en: Welcome
nb: Velkommen

en: Cannot open more than one PROJECT_FILE
nb: Kan ikke åpne mer enn en PROSJEKT_FIL

en: %s is already running
nb: %s kjører allerede

en: An instance of %s is already running in this script.
nb: En instans av %s kjører allerede i dette skriptet.

en: Could not find the GNonLin plugins
nb: Fant ikke tillegg for GNonLin

en: Make sure the plugins were installed and are available in the GStreamer plugins path.
nb: Sjekk at tilleggene er installert og tilgjengelige i tilleggstien for GStreamer.

en: Could not find the autodetect plugins
nb: Fant ikke autogjenkjenningstillegg

en: Make sure you have installed gst-plugins-good and that it's available in the GStreamer plugin path.
nb: Sjekk at gst-plugins-good er installert og tilgjengelig i tilleggstien for GStreamer.

en: PyGTK doesn't have cairo support
nb: PyGTK har ikke støtte for cairo

en: Could not initiate the video output plugins
nb: Kunne ikke initiere tillegg for videoutdata

en: Could not initiate the audio output plugins
nb: Kunne ikke initiere tillegg for lydutdata

en: Could not import the cairo Python bindings
nb: Kunne ikke importere Python-bindinger for Cairo

en: Make sure you have the cairo Python bindings installed.
nb: Sjekk at du har Python-bindinger for Cairo installert.

en: Could not import the goocanvas Python bindings
nb: Kunne ikke importere Python-bindinger for goocanvas

en: Make sure you have the goocanvas Python bindings installed.
nb: Sjekk at du har Python-bindinger for goocanvas installert.

en: Could not import the xdg Python library
nb: Kunne ikke importere Python-biblioteket xdg

en: Could not import the Zope interface module
nb: Kunne ikke importere grensesnittmodul for Zope

en: Additional video effects
nb: Ekstra videoeffekter

en: Missing plugins:
    %s
nb: Manglende tillegg:
    %s

note: woot, nothing decodable
en: Cannot decode file.
nb: Kan ikke dekode fil.

en: Timeout while analyzing file.
nb: Tidsavbrudd under analyse av fil.

en: File does not exist
nb: Filen eksisterer ikke

en: File not readable by current user
nb: Filen er ikke lesbar av aktiv bruker

en: An internal error occurred while analyzing this file: %s
nb: Det oppsto en intern feil under analyse av denne filen: %s

en: All effects
nb: Alle effekter

en: Colors
nb: Farger

en: Noise
nb: Støy

en: Analysis
nb: Analyse

en: Blur
nb: Uskarp

en: Geometry
nb: Geometri

en: Time
nb: Tid

en: Uncategorized
nb: Ikke kategorisert

en: Audio |audio
nb: Lyd |audio

en: effect
nb: effekt

note: TODO: Find a way to install the missing effect.
en: The project contains effects which are not available on the system.
nb: Prosjektet inneholder effekter som ikke er tilgjengelig på systemet.

en: Failed loading %(uri)s.
nb: Klarte ikke å laste %(uri)s.

en: Pitivi Native (XML)
nb: Pitivi-format (XML)

en: Playlist format
nb: Spillelisteformat

en: Not a valid project file.
nb: Ikke en gyldig prosjektfil.

en: Couldn't close current project
nb: Kunne ikke lukke aktivt prosjekt

en: No URI specified.
nb: Ingen URI oppgitt.

en: New Project
nb: Nytt prosjekt

en: Export Settings
nb: Eksporter innstillinger

en: 
    Audio:
nb: 
    Lyd:

en: Remove effect
nb: Fjern effekt

en: Activated
nb: Aktivert

en: Effect name
nb: Navn på effekt

en: Effects
nb: Effekter

en: Select a clip on the timeline to configure its associated effects
nb: Velg et klipp på tidslinjen for å konfigurere assosierte effekter

en: Transformation
nb: Transformering

en: <b>Audio:</b> %d channel at %d <i>Hz</i> (%d <i>bits</i>) | <b>Audio:</b> %d channels at %d <i>Hz</i> (%d <i>bits</i>)
nb[0]: <b>Lyd:</b> %d kanal ved %d <i>Hz</i> (%d <i>bits</i>)
nb[1]: <b>Lyd:</b> %d kanaler ved %d <i>Hz</i> med (%d <i>bits</i>)

en: <b>Unknown Audio format:</b> %s
nb: <b>Ukjent lydformat:</b> %s

en: <b>Video:</b> %d×%d <i>pixels</i> at %.2f<i>fps</i>
nb: <b>Video:</b> %dx%d <i>piksler</i> med %.2f<i>bps</i>

en: <b>Image:</b> %d×%d <i>pixels</i>
nb: <b>Bilde:</b> %dx%d <i>piksler</i>

en: <b>Unknown Video format:</b> %s
nb: <b>Ukjent videoformat:</b> %s

en: <b>Text:</b> %s
nb: <b>Tekst:</b> %s

note: Translators: fps is for frames per second
en: %d fps
nb: %d bps

en: %.3f fps
nb: %.3f bps

en: %.2f fps
nb: %.2f bps

en: 6 Channels (5.1)
nb: 6 kanaler (5.1)

en: 4 Channels (4.0)
nb: 4 kanaler (4.0)

en: Implement Me
nb: Implementer meg

en: Custom
nb: Tilpasset

en: Save Preset
nb: Lagre forhåndsverdi

en: Choose...
nb: Velg …

en: Video effects
nb: Videoeffekter

en: Audio effects
nb: Lydeffekter

note: Prevents being flush against the notebook
en: Search:
nb: Søk:

en: Name
nb: Navn

en: Description
nb: Beskrivelse

en: Show Video Effects as a List
nb: Vis videoeffekter som en liste

en: Show Video Effects as Icons
nb: Vis videoeffekter som ikoner

en: A file name is required.
nb: Et filnavn kreves.

en: This file already exists.
    If you don't want to overwrite it, choose a different file name or folder.
nb: Filen eksisterer allerede.
    Velg et annet filnavn eller en annen mappe hvis du ikke vil overskrive den.

en: Pitivi can not preview this file.
nb: Pitivi kan ikke forhåndsvise denne filen.

en: More info
nb: Mer informasjon

en: <b>Resolution</b>: %d×%d
nb: <b>Oppløsning</b>: %dx%d

en: <b>Duration</b>: %s
nb: <b>Varighet</b>: %s

en: Error while analyzing a file
nb: Feil under analyse av en fil

en: Unknown reason
nb: Ukjent årsak

en: Extra information:
nb: Ekstra informasjon:

en: No properties...
nb: Ingen egenskaper …

en: Reset to default value
nb: Sett til utgangsverdi

note: set title and frame label
en: Properties for %s
nb: Egenskaper for %s

en: Split
nb: Del opp

en: Keyframe
nb: Nøkkelbilde

en: Unlink
nb: Fjern lenke

en: Ungroup
nb: Fjern gruppering

note: Translators: This is an action, the title of a button
en: Group
nb: Grupper

en: Align
nb: Juster

en: Start Playback
nb: Start avspilling

en: Stop Playback
nb: Stopp avspilling

en: Loop over selected area
nb: Kjør i løkke over valgt område

en: Create a new project
nb: Opprett et nytt prosjekt

en: _Open...
nb: _Åpne …

en: Open an existing project
nb: Åpne et eksisterende prosjekt

en: Save the current project
nb: Lagre aktivt prosjekt

en: Save _As...
nb: L_agre som …

en: Reload the current project
nb: Last aktivt prosjekt på nytt

en: Edit the project settings
nb: Rediger innstillinger for prosjektet

en: _Render Project...
nb: _Lag prosjekt …

en: Export your project as a finished movie
nb: Eksporter ditt prosjekt som en ferdig film

en: _Undo
nb: _Angre

en: Undo the last operation
nb: Angre siste operasjon

en: _Redo
nb: Gjenopp_rett

en: Redo the last operation that was undone
nb: Gjenopprett siste operasjon som ble angret

en: _Preferences
nb: _Brukervalg

en: Information about %s
nb: Informasjon om %s

en: User Manual
nb: Brukerhåndbok

en: _Project
nb: _Prosjekt

en: _Edit
nb: R_ediger

en: _View
nb: _Vis

en: _Library
nb: Bib_liotek

en: _Timeline
nb: _Tidslinje

en: Previe_w
nb: Forhånds_vis

en: Loop
nb: Løkke

en: _Help
nb: _Hjelp

en: View the main window on the whole screen
nb: Vis hovedvinduet på hele skjermen

en: Main Toolbar
nb: Hovedverktøylinje

en: Timeline Toolbar
nb: Verktøylinje for tidslinje

en: Undock Viewer
nb: Fjern visning fra dokk

en: Put the viewer in a separate window
nb: Plasser visning i et eget vindu

en: Media Library
nb: Mediebibliotek

en: Effect Library
nb: Effektbibliotek

en: Clip configuration
nb: Konfigurasjon av klipp

en: Contributors:
nb: Bidragsytere:

en: Open File...
nb: Åpne fil …

en: All Supported Formats
nb: Alle støttede formater

en: Close without saving
nb: Lukk uten å lagre

en: Save changes to the current project before closing?
nb: Lagre endringer i aktivt prosjekt før du lukker det?

en: If you don't save some of your changes will be lost
nb: Hvis du ikke lagrer vil noen av dine endringer gå tapt

en: Do you want to reload current project?
nb: Vil du laste dette prosjektet på nytt?

en: Revert to saved project
nb: Gå tilbake til lagret prosjekt

en: All unsaved changes will be lost.
nb: Alle ikke-lagrede endringer vil gå tapt.

en: Unable to load project "%s"
nb: Kan ikke laste prosjekt «%s»

en: Error Loading Project
nb: Feil ved lasting av prosjekt

en: Locate missing file...
nb: Finn manglende fil …

note: The file is probably an image, not video or audio.
en: The following file has moved: "<b>%s</b>"
    Please specify its new location:
nb: Følgende fil er flyttet: «<b>%s</b>»
    Vennligst oppgi den nye lokasjonen:

en: The following file has moved: "<b>%s</b>" (duration: %s)
    Please specify its new location:
nb: Følgende fil er flyttet: «<b>%s</b>» (varighet: %s
    Vennligst oppgi den nye lokasjonen:

en: Save As...
nb: Lagre som …

en: Untitled.xptv
nb: Uten navn.xptv

en: Detect Automatically
nb: Gjenkjenn automatisk

en: Untitled project
nb: Prosjekt uten navn

en: Appearance
nb: Utseende

en: Thumbnail gap
nb: Mellomrom mellom miniatyrer

en: The spacing between thumbnails, in pixels
nb: Mellomrom mellom miniatyrer i piksler

en: Performance
nb: Ytelse

en: Thumbnail every
nb: Intervall for å lage miniatyrer

en: %s second
nb: %s sekund

en: %s seconds
nb: %s sekunder

en: minute
nb: minutt

en: The interval, in seconds, between thumbnails.
nb: Intervall mellom miniatyrer i sekunder.

en: Enable video thumbnails
nb: Slå på miniatyrer for videoer

en: Show thumbnails on video clips
nb: Vis miniatyrer på videoklipp

en: Enable audio waveforms
nb: Slå på bølgeformer for lyd

en: Show waveforms on audio clips
nb: Vis bølgeformer på lydklipp

en: Square
nb: Firkant

en: 480p Wide
nb: 480p bred

en: 480i Wide
nb: 480i bred

en: 576p Wide
nb: 576p bred

en: 576i Wide
nb: 576i bred

en: DV Widescreen (16:9)
nb: DV bredt format (16:9)

en: Cinema (1.37)
nb: Kino (1.37)

en: Cinema (1.66)
nb: Kino (1.66)

en: Cinema (1.85)
nb: Kino (1.85)

en: Anamorphic (2.35)
nb: Anamorfisk (2.35)

en: Anamorphic (2.39)
nb: Anamorfisk (2.39)

en: Anamorphic (2.4)
nb: Anamorfisk (2.4)

en: "%s" already exists.
nb: «%s» eksisterer allerede.

en: New Preset
nb: Ny forhåndsinnstilling

en: New Preset %d
nb: Ny forhåndsinnstilling %d

en: Import Files...
nb: Importer filer …

en: Remove Clip
nb: Fjern klipp

en: Play Clip
nb: Spill av klipp

en: Icon
nb: Ikon

en: Information
nb: Informasjon

en: Duration
nb: Varighet

en: Add media to your project by dragging files and folders here or by using the "Import Files..." button.
nb: Legg til medier i prosjektet ved å dra filer og mapper hit eller ved å bruke knappen «Importer filer …».

en: Hide
nb: Skjul

en: _Import Files...
nb: _Importer filer …

en: Add media files to your project
nb: Legg til mediefiler i ditt prosjekt

en: Import _Folders...
nb: Importer _mapper …

en: Add the contents of a folder as clips in your project
nb: Legg til innhold av en mappe som klipp i prosjektet

en: Select Unused Media
nb: Velg ubrukte medier

en: Select clips that have not been used in the project
nb: Velg klipp som ikke har vært brukt i prosjektet

en: _Remove from Project
nb: Fje_rn fra prosjekt

en: Insert at _End of Timeline
nb: Sett inn ved slutt_en av tidslinjen

en: Show Clips as a List
nb: Vis klipp som en liste

en: Show Clips as Icons
nb: Vis klipp som ikoner

en: Select One or More Folders
nb: Velg en eller flere mapper

en: Select One or More Files
nb: Velg en eller flere filer

en: Close after importing files
nb: Lukk etter import av filer

en: Importing clip %(current_clip)d of %(total)d
nb: Importerer klipp %(current_clip)d av %(total)d

en: Errors occurred while importing.
nb: Det oppsto en feil under import.

en: View errors
nb: Vis feil

en: An error occurred while importing.
nb: En feil oppsto under import.

en: View error
nb: Vis feil

en: Error while analyzing files
nb: Feil under analyse av filer

en: The following files can not be used with Pitivi.
nb: Følgende filer kan ikke brukes med Pitivi.

en: The following file can not be used with Pitivi.
nb: Følgende fil kan ikke brukes med Pitivi.

en: Behavior
nb: Oppførsel

en: Snap distance
nb: Festeavstand

en: Threshold (in pixels) at which two clips will snap together when dragging or trimming.
nb: Terskel i piksler hvor to klipp vil feste seg sammen ved draoperasjoner eller trimming.

en: Audio:
nb: Lyd:

en: Text:
nb: Tekst:

note: tooltip text for toolbar
en: Delete Selected
nb: Slett valgte

en: Split clip at playhead position
nb: Del klipp ved avspilt posisjon

en: Add a keyframe
nb: Legg til nøkkelbilde

en: Move to the previous keyframe
nb: Flytt til forrige nøkkelbilde

en: Move to the next keyframe
nb: Flytt til neste nøkkelbilde

en: Zoom In
nb: Zoom inn

en: Zoom Out
nb: Zoom ut

en: Zoom Fit
nb: Zoom tilpasset

en: Break links between clips
nb: Bryt lenker mellom klipp

en: Link together arbitrary clips
nb: Lenk sammen tilfeldige klipp

en: Ungroup clips
nb: Fjern gruppering av klipp

en: Group clips
nb: Grupper klipp

en: Align clips based on their soundtracks
nb: Juster klipp basert på lydspor

en: One or more GStreamer errors occured!
nb: En eller flere GStreamer-feil oppsto

en: Error List
nb: Feilliste

en: The following errors have been reported:
nb: Følgende feil har blitt rapportert:

en: Zoom Timeline
nb: Zoom i tidslinjen

en: Add a Keyframe
nb: Legg til et nøkkelbilde

en: _Previous Keyframe
nb: _Forrige nøkkelbilde

en: _Next Keyframe
nb: _Neste nøkkelbilde

en: Color for video clips
nb: Farge for videoklipp

en: The background color for clips in video tracks.
nb: Bakgrunnsfarge for klipp i videospor.

en: Color for audio clips
nb: Farge for lydklipp

en: The background color for clips in audio tracks.
nb: Bakgrunnsfarge for klipp i lydspor.

en: Selection color
nb: Utvalgsfarge

en: Selected clips will be tinted with this color.
nb: Valgte klipp vil få et innslag av denne fargen.

en: Clip font
nb: Skrift for klipp

en: The font to use for clip titles
nb: Skrift til bruk for titler på klipp

en: Go to the beginning of the timeline
nb: Gå til starten av tidslinjen

en: Go back one second
nb: Gå tilbake ett sekund

en: Go forward one second
nb: Gå fremover ett sekund

en: Go to the end of the timeline
nb: Gå til slutten av tidslinjen

en: Dock Viewer
nb: Dokkvisning

en: Play
nb: Spill av

en: %d hour | %d hours
nb[0]: %d time
nb[1]: %d timer

en: %d minute | %d minutes
nb[0]: %d minutt
nb[1]: %d minutter

en: %d second | %d seconds
nb[0]: %d sekund
nb[1]: %d sekunder

note: Translators: "non local" means the project is not stored on a local filesystem
en: %s doesn't yet handle non-local projects
nb: %s håndterer ikke eksterne prosjekter ennå
