plank - en to am translation catalogue (36 entries)

en: Stupidly simple.
am: በጣም ቀላል

en: Theme:
am: ገጽታ:

en: Position:
am: ቦታ:

en: Left
am: በ ግራ

en: Right
am: በ ቀኝ

en: Top
am: ከ ላይ

en: Bottom
am: ከ ታች

en: Alignment:
am: ማሰለፊያ:

en: Fill
am: መሙያ

en: Start
am: መጀመሪያ

en: End
am: መጨረሻ

en: Center
am: መሀከል

en: On Primary Display:
am: በ ቀዳሚ መመልከቻ ላይ:

en: Offset in percent from the center of the screen-edge
am: ከ መሀከል ከ መመልከቻ_ጠርዝ በ ፐርሰንት ማካካሻ

en: Icon Alignment:
am: ምልክት ማሰለፊያ:

en: Icon Size:
am: የምልክት መጠን:

en: Icon Zoom:
am: ምልክት ማሳያ:

en: Appearance
am: አቀራረብ

en: Intellihide
am: በራሱ መደበቂያ

en: Autohide
am: በራሱ መደበቂያ

en: Hide Dock
am: ማሳራፊያ መደበቂያ

en: Hide Delay:
am: መደበቂያ ማዘግያ:

en: Delay in ms before hiding the dock
am: መደበቂያ ማዘግያ በ ሚሊ ሰከንድ ማሳራፊያ ከ መደበቁ በፊት

en: Unhide Delay:
am: ማዘግያ ማሳያ:

en: Item Management
am: የ እቃ አስተዳዳሪ

en: Lock Icons:
am: ምልክቶች መቆለፊያ:

en: Behaviour
am: ባህሪው

en: _Keep in Dock
am: በ ማሳረፊያ ውስጥ ማስቀመጫ

en: _Close All
am: ሁሉንም _መዝጊያ

en: _Close
am: ዝጋ (_C)

en: _Open in File Browser
am: በ ፋይል መቃኛ _መክፈቻ

en: _Open
am: _መክፈቻ

en: Drop applications or files here
am: መተግበሪያ እና ፋይል እዚህ ይጣሉ

en: Get _Help Online...
am: _እርዳታ በ መስመር ላይ ያግኙ...

en: _Translate This Application...
am: ይህን መተግበሪያ _መተርጎሚያ...

en: Preferences
am: ምርጫዎች
