plank - en to fi translation catalogue (49 entries)

en: Stupidly simple.
fi: Todella yksinkertainen.

en: Plank is meant to be the simplest dock on the planet. The goal is to provide just what a dock needs and absolutely nothing more.
fi: Plankin on tarkoitus olla maailman yksinkertaisin telakka. Sen tavoite on tarjota vain telakan tarvitsemat asiat, ei mitään muuta.

en: It is, however, a library which can be extended to create other dock programs with more advanced features. Thus, Plank is the underlying technology for Docky (starting in version 3.0.0) and aims to provide all the core features while Docky extends it to add fancier things like Docklets, painters, settings dialogs, etc.
fi: Se on kuitenkin samalla kirjasto, jota voi laajentaa samalla luoden muita telakkasovelluksia lisäominaisuuksilla. Plank toimii myös Docky-telakan pohjana versiosta 3.0.0 alkaen. Tavoite on tarjota telakan ydintoiminnot, jolloin Docky voi laajentaa ominaisuuksia omin lisäosin.

en: Theme:
fi: Teema:

en: Position:
fi: Sijainti:

en: Left
fi: Vasemmalla

en: Right
fi: Oikealla

en: Top
fi: Ylhäällä

en: Bottom
fi: Alhaalla

en: Alignment:
fi: Tasaus:

en: Fill
fi: Täyttö

en: Start
fi: Alku

en: End
fi: Loppu

en: Center
fi: Keskellä

en: On Primary Display:
fi: Ensisijaisella näytöllä:

en: Offset in percent from the center of the screen-edge
fi: Siirtymä prosenteissa näytön näytön reunan keskiosasta

en: Icon Alignment:
fi: Kuvakkeiden kohdistus:

en: Icon Size:
fi: Kuvakekoko:

en: Icon Zoom:
fi: Kuvakesuurennus:

en: Appearance
fi: Ulkoasu

en: Intellihide
fi: Piilota aktiivisen ikkunan edestä

en: Autohide
fi: Piilota automaattisesti

en: Dodge maximized window
fi: Väistä suurennettuja ikkunoita

en: Window Dodge
fi: Väistä ikkunoita

en: Dodge active window
fi: Väistä aktiivista ikkunaa

en: Hide Dock
fi: Piilota telakka

en: Hide Delay:
fi: Piilotuksen viive:

en: Delay in ms before hiding the dock
fi: Viive millisekunneissa, ennen kuin telakka piilotetaan

en: Unhide Delay:
fi: Piilotuksen poistamisen viive:

en: Delay in ms before showing the dock
fi: Viive millisekunneissa ennen telakan näyttämistä

en: Pressure Reveal:
fi: Paljastusherkkyys:

en: Item Management
fi: Kohteiden hallinta

en: Show Unpinned:
fi: Näytä kiinnittämättömät:

en: Restrict to Workspace:
fi: Rajoita työtilaan:

en: Lock Icons:
fi: Lukitse kuvakkeet:

en: Behaviour
fi: Toiminta

en: Docklets
fi: Telakkasovelmat

en: Drop to add to dock
fi: Tiputa lisätäksesi telakkaan

en: _Keep in Dock
fi: Pi_dä käynnistimessä

en: _Close All
fi: Sulje kai_kki

en: _Close
fi: _Sulje

en: Drop to open with %s
fi: Pudota avataksesi sovelluksella %s

en: _Open in File Browser
fi: A_vaa tiedostonhallinnassa

en: _Open
fi: _Avaa

en: Open Containing _Folder
fi: Näy_tä kansiossa

en: Drop applications or files here
fi: Pudota sovellukset tai tiedostot tähän

en: Get _Help Online...
fi: _Hae apua verkosta...

en: _Translate This Application...
fi: Kää_nnä tämä ohjelma...

en: Preferences
fi: Asetukset
