plank - en to ga translation catalogue (49 entries)

en: Stupidly simple.
ga: Simplíocht shimplí.

en: Plank is meant to be the simplest dock on the planet. The goal is to provide just what a dock needs and absolutely nothing more.
ga: Ceapadh Plank mar an dug is simplí ar an domhan. Is í an sprioc atá againn ná na riachtanais duga a sholáthar agus sin an méid.

en: It is, however, a library which can be extended to create other dock programs with more advanced features. Thus, Plank is the underlying technology for Docky (starting in version 3.0.0) and aims to provide all the core features while Docky extends it to add fancier things like Docklets, painters, settings dialogs, etc.
ga: Ach tá sé ina leabharlann freisin gur féidir é a leathnú chun ríomhchláir duga eile a chruthú agus gnéithe níos forbartha acu. Mar sin, is é Plank an bhunteicneolaíocht le haghaidh Docky (ó leagan 3.0.0 amach) agus tá sprioc ann na gnéithe lárnacha Docky a sholáthar cé go bhfuil na gnéithe sin á leathnú ag Docky chun rudaí galánta mar dugaíní, péintéirí, dialóga socruithe, srl. a chur leis.

en: Theme:
ga: Téama:

en: Position:
ga: Suíomh

en: Left
ga: Clé

en: Right
ga: Deas

en: Top
ga: Barr

en: Bottom
ga: Bun

en: Alignment:
ga: Ailíniú

en: Fill
ga: Líon

en: Start
ga: Tús

en: End
ga: Deireadh

en: Center
ga: Lár

en: On Primary Display:
ga: Ar an bPríomhthaispeáint:

en: Offset in percent from the center of the screen-edge
ga: Seach-chur ó lár imeall an scáileáin mar chéatadán

en: Icon Alignment:
ga: Ailíniú Deilbhín:

en: Icon Size:
ga: Méid na nDeilbhíní:

en: Icon Zoom:
ga: Zúmáil na nDeilbhíní:

en: Appearance
ga: Cuma

en: Intellihide
ga: Glicfholú

en: Autohide
ga: Uathfholú

en: Dodge maximized window
ga: Seachain Fuinneoga Uasmhéadaithe

en: Window Dodge
ga: Seachain Fuinneoga

en: Dodge active window
ga: Seachain Fuinneog Ghníomhach

en: Hide Dock
ga: Folú an Duga

en: Hide Delay:
ga: Moill Folaithe:

en: Delay in ms before hiding the dock
ga: Moill i milleasoicindí roimh fholú an duga

en: Unhide Delay:
ga: Moill Nochta:

en: Delay in ms before showing the dock
ga: Moill i milleasoicindí roimh nochtadh an duga

en: Pressure Reveal:
ga: Nocht le Brú:

en: Item Management
ga: Bainistiú Míreanna

en: Show Unpinned:
ga: Taispeáin Míreanna Neamhghreamaithe

en: Restrict to Workspace:
ga: Srianta don Spás Oibre

en: Lock Icons:
ga: Glasáil Deilbhíní

en: Behaviour
ga: Iompraíocht

en: Docklets
ga: Dugaíní

en: Drop to add to dock
ga: Scaoil chun cur leis an duga

en: _Keep in Dock
ga: _Coinnigh sa Duga

en: _Close All
ga: _Dún Gach Rud

en: _Close
ga: _Dún

en: Drop to open with %s
ga: Scaoil chun é a oscailt le %s

en: _Open in File Browser
ga: _Oscail sa Bhrabhsálaí Comhad

en: _Open
ga: _Oscail

en: Open Containing _Folder
ga: Oscail an _Fillteán Coinneála

en: Drop applications or files here
ga: Scaoil ríomhchláir nó comhaid anseo

en: Get _Help Online...
ga: Faigh _Cabhair Ar Líne...

en: _Translate This Application...
ga: Déan _Aistriúchán den Chlár seo...

en: Preferences
ga: Sainroghanna
