planner - en to bs translation catalogue (515 entries)

en: Add Predecessor
bs: Dodaj prethodnika

en: _Name:
bs: _Naziv:

en: _Relation type:
bs: _Vrsta odnosa:

en: _Lag:
bs: _Kašnjenje:

en: Default Week
bs: Podrazumijevana sedmica

en: <b>Calendar:</b>
bs: <b>Kalendar:</b>

en: Select a weekday and the day type to use for that day in the default week for this calendar.
bs: Izaberi dan u nedjelji i tip dana za taj dan u podrazumijevanoj nedjelji za ovaj kalendar.

en: Week day:
bs: Dan u nedjelji:

en: Day type:
bs: Vrsta dana:

en: 
    The selected day type has the following working hours:
bs: 
    Izabrani tip dana ima sljedeće radne sate:

en: Edit Working Time
bs: Izmjeni radno vrijeme

en: <b>Day types</b>
bs: <b>Tipovi dana</b>

en: <b>Working hours</b>
bs: <b>Radni sati</b>

en: Calendar Editor
bs: Uređivač kalendara

en: _New...
bs: _Novi...

en: Working time...
bs: Radno vrijeme...

en: Default week...
bs: Podrazumijevana sedmica...

en: Use working time from derived calendar
bs: Koristi radno vrijeme iz nastalog kalendara

en: Set day type to:
bs: Podesi tip dana na:

en: Custom working time
bs: Proizvoljno radno vrijeme

en: <b>Working time</b>
bs: <b>Radno vreme</b>

en: From:
bs: Od:

en: To:
bs: Za:

en: Apply
bs: Primijeni

en: New Calendar
bs: Novi kalendar

en: C_reate
bs: N_apravi

en: _Existing calendars:
bs: _Postojeći kalendari:

en: _Name of the new calendar:
bs: _Naziv novog kalendara:

en: _Derive from a calendar
bs: _Izvedi iz kalendara

en: C_opy an existing calendar
bs: K_opiraj postojeći kalendar

en: Create an _empty calendar
bs: Napravi _prazan kalendar

en: Select a Calendar
bs: Izaberite kalendar

en: Edit Day Types
bs: Izmjeni tipove dana

en: Add Day Type
bs: Dodaj vrstu dana

en: Hidden columns:
bs: Skrivene kolone:

en: _Show
bs: _Prikaži

en: _Hide
bs: _Sakrij

en: Visible columns:
bs: Prikazane kolone:

en: dialog1
bs: dijalog1

en: Select group
bs: Izaberi grupu

en: Search
bs: Pretraga

en: Select All
bs: Izaberi sve

en: Unselect All
bs: Poništi sav odabir

en: Loading resource data
bs: Učitavam podatke o resursima

en: Group Editor
bs: Urednik za grupe

en: Add Property
bs: Dodaj svojstvo

en: _Description:
bs: _Opis:

en: _Type:
bs: _Vrsta:

en: _Label:
bs: _Oznaka:

en: Project Properties
bs: Svojstva projekta

en: _Start:
bs: _Početak:

en: _Organization:
bs: _Organizacija:

en: _Manager:
bs: _Rukovodilac:

en: _Calendar:
bs: _Kalendar:

en: Select...
bs: Izaberi...

en: _Phase:
bs: _Faza:

en: General
bs: Opće

en: Custom
bs: Prilagođeno

en: Edit Project Phases
bs: Uredi faze projekta

en: New Project Phase
bs: Nova faza projekta

en: Custom Properties
bs: Posebna svojstva

en: _Email:
bs: _E-mail:

en: _Group:
bs: _Grupa:

en: C_ost:
bs: T_roškovi:

en: _Short name:
bs: _Kratko ime:

en: Optional - overrides resource name in Gantt view.
bs: Neobavezno - prevazilazi ime resursa u Gantt pregledu.

en: Select the calendar to use for this resource. If you want to use the default calendar of the project, select 'None'.
bs: Izaberi kalendar za upotrebu sa ovim izvorom. Ako želite da koristite podrazumijevani kalendar za projekat, izaberite „Nijedan“.

en: Edit Calendars...
bs: Uredi kalendare...

en: Calendar
bs: Kalendar

en: _Insert time stamp
bs: _Umetni vremensku oznaku

en: Notes
bs: Bilješke

en: Insert Resource
bs: Umetni resurs

en: _Insert
bs: _Unesi

en: Open Database
bs: Otvori bazu podataka

en: _Username:
bs: _Korisnik:

en: _Password:
bs: _Lozinka:

en: _Database:
bs: _Baza:

en: Select a Project
bs: Izaberi projekat

en: The database contains the following projects. Select a project to open:
bs: Baza sadrži sljedeće projekte. Izaberite projekat da otvorite:

en: window
bs: prozor

note: The verb "schedule". This is the verb "schedule" I18n: the verb "schedule" here.
en: Schedule:
bs: Zakaži:

en: As soon as possible
    No earlier than
    On fixed date
bs: Što je ranije moguće
    Ne ranije od
    Na naznačeni datum

en: Today
bs: Danas

en: Cancel
bs: Otkaži

en: Select
bs: Izaberi

en: _Work:
bs: _Rad:

en: _Duration:
bs: _Trajanje:

en: C_omplete:
bs: _Završeno:

en: _Priority:
bs: Priori_tet:

en: _Milestone
bs: _Težnja

en: _Fixed duration
bs: _Nepromenjivo trajanje

en: Resources
bs: Izvori

en: Predecessors
bs: Prethodnici

en: _Insert Time Stamp
bs: U_metni vremensku oznaku

en: Insert Task
bs: Umetni zadatak

en: Project Plan
bs: Plan projekta

en: Documents/Project Management
bs: Dokumenti/Upravljanje projektima

en: Planner project plan
bs: Planerov plan projeka

en: Planner
bs: Planer

en: Project Management
bs: Upravljanje projektima

en: Planner Project Management
bs: Upravljanje projektima Planerom

en: Handle the tasks, resources, and cost of your projects
bs: Upravljanje zadacima, resursima i troškovima projekata

en: Gantt;Chart;Critical path;Relationship;Dependency;WBS;
bs: Ganttov;Dijagram;CPM;Odnos;Zavisnost;WBS;

en: Highlight critical path in Gantt view
bs: Istakni kritičnu putanju u Gantovom pregledu

en: Whether to highlight the tasks along the critical path in the Gantt view.
bs: Da li da ističe zadatke duž kritične putanje u Gantovom pregledu.

en: Display nonstandard days in Gantt view
bs: Prikazuje vanredne dane u Ganttovom pregledu

en: Whether to display nonstandard days in the Gantt view.
bs: Da li da prikaže vanredne dane u Ganttovom pregledu.

en: Highlight critical path in Task view
bs: Istakni kritičnu putanju u pregledu zadataka

en: Whether to highlight the tasks along the critical path in the Task view.
bs: Da li da ističe zadatke duž kritične putanje u pregledu zadataka.

en: Print the Gantt view
bs: Štampaj Gantov pregled

en: Whether printing of the Gantt view is enabled.
bs: Da li je uključeno štampanje Gantovog pregleda.

en: Print the Task view
bs: Štampaj pregled zadataka

en: Whether printing of the Task view is enabled.
bs: Da li je uključeno štampanje pregleda zadataka.

en: Print the Resource view
bs: Štampaj pregled resursa

en: Whether printing of the Resource view is enabled.
bs: Da li je uključeno štampanje pregleda resursa.

en: The active view
bs: Aktivni pregled

en: Which view to display in the user interface.
bs: Koji pregled prikazati u korisničkom sučelju.

en: Company:
bs: Kompanija:

en: Manager:
bs: Rukovodilac:

en: Start:
bs: Početak:

en: Finish:
bs: Kraj:

en: Report Date:
bs: Datum izvještaja:

en: Week
bs: Sedmica

en: Priority
bs: Prioritet

en: Complete
bs: Kompletirano

en: This file was generated by
bs: Ovaj fajl je generisan od strane

en: Gantt Chart
bs: Granttov dijagram

en: Phase:
bs: Faza:

en: Unnamed Project
bs: Neimenovani Projekat

en: Working
bs: Radni

en: A default working day
bs: Podrazumijevani radni dan

en: Nonworking
bs: Neradni

en: A default non working day
bs: Podrazumijevani neradni dan

en: Use base
bs: Koristi osnovni

en: Use day from base calendar
bs: Koristi dan iz osnovnog kalendara

en: This format does not support reading
bs: Ovaj zapis ne podržava čitanje

en: Could not create XML tree
bs: Ne mogu da sačinim XML stablo

en: Could not write XML file
bs: Ne mogu da upišem XML datoteku

en: Default
bs: Podrazumevano

en: Invalid URI: '%s'
bs: Neispravna adresa: „%s“

en: Couldn't find a suitable file module for loading '%s'
bs: Nisam mogao da nađem prikladan datotečni modul da bi učitao '%s'

en: No support for SQL storage built into this version of Planner.
bs: Nema podrške za SQL smještaj u ovom izdanju Planera.

en: Invalid URI.
bs: Neispravna adresa.

en: Unable to find file writer identified by '%s'
bs: Ne može da pronađe pisce datoteke označenog pomoću „%s“

en: Couldn't find a suitable file module for loading project
bs: Nisam mogao da nađem prikladan datotečni modul da bi učitao projekat

en: Text
bs: Tekst

en: String list
bs: Lista nizova

en: Integer number
bs: Cio broj

en: Floating-point number
bs: Decimalni broj

en: Date
bs: Datum

en: Duration
bs: Trajanje

en: Cost
bs: Trošak

en: None
bs: Nijedan

en: Can't connect to database server
bs: Neuspješno povezivanje sa serverom baze

en: No errors reported.
bs: Nisu prijavljene greške.

note: Give up.
en: Invalid Unicode
bs: Neispravan Unikod

en: Connection to database '%s' failed.
bs: Neuspješno povezivanje sa bazom „%s“.

en: Connection to database '%s' failed.
    %s
bs: Neuspješno povezivanje sa bazom „%s“.
    %s

en: Failed to create a dictionary for the database connection.
bs: Kreiranje rječnika za povezivanje sa bazom nije uspjelo.

en: BEGIN command failed %s.
bs: BEGIN naredba neuspješna %s.

en: The project '%s' has been changed by the user '%s' since you opened it. Do you want to save anyway?
bs: Projekat „%s“ je izmijenjen od strane korisnika „%s“ nakon što ste ga vi otvorili. Želite li ipak da ga sačuvate?

en: Connection to database '%s' failed.
bs: Neuspješno povezivanje sa bazom „%s“.

en: Invalid SQL URI (must start with 'sql://' and contain '#').
bs: Neispravna SQL adresa (mora početi sa „sql://“ i mora sadržati „#“).

en: Invalid SQL URI (invalid project id).
bs: Neispravna SQL adresa (neispravan id projekta).

en: Invalid SQL URI (no database name specified).
bs: Neispravna SQL adresa (nije navedeno ime baze podataka).

en: Could not add a predecessor relation, because the tasks are already related.
bs: Ne mogu da dodam predhodničku relaciju,zato što su zadaci već relativni (povezani).

en: Start to Finish relation type cannot be combined with other relations.
bs: Relacija Početak - Kraj ne može se kombinirati sa ostalim relacijama.

en: Finish to Finish relation type cannot be combined with other relations.
bs: Relacija Kraj - Kraj ne može se kombinirati sa ostalim relacijama.

en: Start to Finish relation type cannot be combined with Start No Earlier Than constraint.
bs: Relacija Početak - Kraj ne može se kombinirati sa restrikcijom Ne Počinji Prije Nego.

en: Finish to Finish relation type cannot be combined with Start No Earlier Than constraint.
bs: Relacija Kraj - Kraj ne može se kombinirati sa restrikcijom Ne Počinji Prije Nego.

en: Start to Finish relation cannot be set. Predecessor starts on project start date.
bs: Relacija Početak - Kraj ne može biti uspostavljena. Prethodnik starta na datum početka projekta.

en: Cannot add a predecessor, because it would result in a loop.
bs: Ne mogu da dodam predhodnika, jer bi to napravilo ciklus.

en: Cannot move the task, because it would result in a loop.
bs: Ne mogu da premjestim zadatak, jer bi to napravilo ciklus.

en: Export to HTML failed
bs: Neuspješan izvoz u HTML

en: Insert
bs: Unesi

en: Remove
bs: Ukloni

en: Unlink
bs: Odveži

en: Link
bs: Veži

en: Indent
bs: Uvuci

en: Unindent
bs: Izvuci

en: Move up
bs: Pomjeri naviše

en: Move down
bs: Pomjeri naniže

en: Edit
bs: Uredi

en: Change day type
bs: Podesi vrstu dana na

en: Remove calendar
bs: Ukloni kalendar

en: Add new calendar
bs: Dodaj novi kalendar

en: As soon as possible
bs: Što je moguće prije

en: No earlier than
bs: Ne prije

en: On fixed date
bs: Naznačenog datuma

en: Undo '%s'
bs: Opozovi „%s“

en: Undo
bs: Opozovi

en: Redo '%s'
bs: Ponovi „%s“

en: Redo
bs: Ponovi

en: Add day type "%s"
bs: Dodaj vrstu dana „%s“

en: Remove day type "%s"
bs: Ukloni vrstu dana „%s“

en: Monday
bs: Ponedjeljak

en: Tuesday
bs: Utorak

en: Wednesday
bs: Srijeda

en: Thursday
bs: Četvrtak

en: Friday
bs: Petak

en: Saturday
bs: Subota

en: Sunday
bs: Nedjelja

en: No working time
bs: Nema radnog vremena

en: Edit default week
bs: Uredi podrazumijevanu sedmicu

en: EDS
bs: SPE

en: Import resources from Evolution Data Server
bs: Uvezi resurse iz Servera podataka Evolucije

en: Name
bs: Ime

en: Email
bs: E-pošta

en: Import
bs: Uvezi

en: Photo
bs: Slika

en: Imported from Evolution Data Server
bs: Uveženo iz Servera podataka Evolucije

en: Updated from Evolution Data Server
bs: Osveženo iz Servera podataka Evolucije

en: Query cancelled.
bs: Upit otkazan.

en: Evolution Data Server UID
bs: KIB servera podataka Evolucije

en: Identifier used by Evolution Data Server for resources
bs: Identifikator korišćen u serveru podataka Evolucije za resurse

en: mon
bs: mes

note: month unit variant accepted in input
en: month
bs: mjesec

note: month unit variant accepted in input
en: months
bs: mjeseci

note: month unit variant accepted in input
en: w
bs: s

note: week unit variant accepted in input
en: week
bs: sedmica

note: week unit variant accepted in input
en: weeks
bs: sedmice

note: day unit variant accepted in input
en: day
bs: dan

note: day unit variant accepted in input
en: days
bs: dana

note: day unit variant accepted in input
en: h
bs: č

note: hour unit variant accepted in input
en: hour
bs: čas

note: hour unit variant accepted in input
en: hours
bs: časova

note: minute unit variant accepted in input
en: minute
bs: minuta

note: minute unit variant accepted in input
en: minutes
bs: minute

en: Project start
bs: Početak projekta

en: Work
bs: Rad

en: Unnamed
bs: Neimenovani

en: Change work to %s
bs: Promjeni rad na %s

en: Change progress to %u%% complete
bs: Promijeni napredak na  %u%% izvršenosti

en: No name
bs: Bez imena

en: Make task '%s' a predecessor of '%s'
bs: Učini zadatak „%s“ prethodnikom „%s“

en: Edit task property
bs: Izmjeni svojstva zadatka

en: _Insert Task
bs: _Unesi zadatak

en: Insert a new task
bs: Umetni novi zadatak

en: In_sert Tasks...
bs: Unesi zadatke...

en: _Remove Task
bs: Ukloni zadatak

en: Remove the selected tasks
bs: Ukloni izabrane zadatke

en: _Edit Task Properties...
bs: _Izmeni svojstva zadatka...

en: Select _All
bs: Izaberi sve

en: Select all tasks
bs: Izaberi sve zadatke

en: _Unlink Task
bs: _Odveži zadatke

en: Unlink the selected tasks
bs: Odveži izabrane zadatke

en: _Link Tasks
bs: _Veži zadatke

en: Link the selected tasks
bs: Veži izabrane zadatke

en: I_ndent Task
bs: U_vuci zadatak

en: Indent the selected tasks
bs: Uvuci izabrane zadatke

en: Unin_dent Task
bs: Izvuci zadatak

en: Unindent the selected tasks
bs: Izvuci izabrane zadatke

en: Move Task _Up
bs: Pomjeri zadatak naviše

en: Move the selected tasks upwards
bs: Pomjeri izabrane zadatke naviše

en: Move Task Do_wn
bs: Pomjeri zadatak naniže

en: Move the selected tasks downwards
bs: Pomjeri izabrane zadatke naniže

en: Reset _Constraint
bs: Poništi o_graničenje

en: Zoom To _Fit
bs: Prikaži po veličini _prozora

en: Zoom to fit the entire project
bs: Uvećaj da stane čitav projekat

en: _Zoom In
bs: _Uvećaj

en: Zoom in
bs: Uvećaj

en: Zoom _Out
bs: U_manji

en: Zoom out
bs: Umanji

en: Edit _Visible Columns
bs: Uredi _prikazane kolone

en: Edit visible columns
bs: Uredi prikazane kolone

en: _Highlight Critical Tasks
bs: Istakni kritične zadatke

en: _Show Guide Lines
bs: _Prikaži Smjernice

en: _Nonstandard Days
bs: _Posebni Dani

note: i18n: Label used for the sidebar. Please try to makije it short and usi * a linebreak if necessary/possible.
en: Gantt
bs: Gant

en: _Gantt Chart
bs: _Gant karta

note: i18n: WBS is short for work breakdown structure, and is a * project management term. You might want to leave it * untranslated unless there is a localized term for it. i18n: WBS is sort for work breakdown structure, and is a
en: WBS
bs: SPP

en: Start
bs: Početak

en: Finish
bs: Kraj

en: Slack
bs: Promjenljiv

en: Assigned to
bs: Dodijeljen kome

note: i18n: The string "% Complete" will bje used in the header * of a column containing values from 0 upto 100, indicating * what part of a task has been completed.
en: % Complete
bs: % završeno

en: Edit Gantt Columns
bs: Uredi Gantove kolone

en: Insert group
bs: Umetni grupu

en: Remove group
bs: Ukloni grupu

en: Default group
bs: Podrazumijevana grupa

en: Edit group property
bs: Izmjeni svojstvo grupe

en: Manager name
bs: Ime upravnika

en: Manager phone
bs: Telefon upravnika

en: Manager email
bs: E-pošta upravnika

en: Export project to HTML
bs: Izvezi projekat u HTML

en: Could not export to HTML
bs: Ne mogu da izvezem u HTML

en: Export to HTML
bs: Izvezi u HTML

en: Show result in browser
bs: Prikaži rezultat u čitaču

en: File "%s" exists, do you want to overwrite it?
bs: Datoteka „%s“ postoji, hoćete li da je prepišete?

en: Create the initial window with the given geometry.
bs: Napravi početni prozor sa datom geometrijom.

en: GEOMETRY
bs: GEOMETRIJA

en: FILES|URIs
bs: FAJLOVI|URLovi

en: - Planner project management
bs: - Menadžment planer projekta

en: %s
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
bs: %s
    Pokrenite '%s --help' za popis svih mogućih naredbi komandne linije.

en: Invalid geometry string "%s"
bs: Nevažeći string za geometriju "%s"

en: MS Project XML...
bs: MS Projekat XML...

en: Import an MS Project XML file
bs: Uvezi XML datoteku MS Projekta

en: Couldn't import file.
bs: Ne mogu da uvezem datoteku.

en: Import a File
bs: Uvezi datoteku

en: XML Files
bs: XML datoteke

en: All Files
bs: Sve datoteke

en: Insert phase
bs: Umetni fazu

en: Remove phase
bs: Ukloni fazu

en: Could not open plugin file '%s'
bs: Ne mogu da otvorim datoteku dodatka „%s“

en: FS
bs: KP

en: FF
bs: KK

en: SS
bs: PP

en: SF
bs: PK

en: Select the views to print:
bs: Izaberi poglede za štampu:

en: Select views
bs: Izaberi poglede

en: Select a calendar to use for this project:
bs: Izaberi kalendar za upotrebu uz ovaj projekat:

en: Edit Project Name
bs: Izmjeni ime projekta

en: Edit Organization
bs: Izmjeni organizaciju

en: Edit Manager
bs: Izmjeni rukovodioca

en: Edit Project Start
bs: Izmjeni početak projekta

en: OK
bs: U redu

en: Edit Project Phase
bs: Izmjeni faze projekta

en: Property
bs: Svojstvo

en: Value
bs: Vrijednost

en: The name of the custom property needs to start with a letter.
bs: Naziv proizvoljnog svojstva mora početi slovom.

en: Do you really want to remove the property '%s' from the project?
bs: Da li stvarno želite da uklonite svojstvo „%s“ sa ovog projekta?

en: Could not create properties dialog.
bs: Ne mogu da napravim prozorče za svojstva.

en: Date...
bs: Datum...

en: Add project property
bs: Dodaj svojstva projekta

en: Remove project property
bs: Ukloni svojstva projekta

en: Edit project property value
bs: Uredi vrijednost svojstva projekta

en: Label
bs: Naljepnica

en: Type
bs: Tip

en: Add property
bs: Dodaj svojstvo

en: Remove property
bs: Ukloni svojstvo

en: Edit property label
bs: Uredi oznaku svojstva

en: Insert resource
bs: Unesi izvor

note: Put "no group" at the top.
en: (None)
bs: (Nijedan)

en: (No name)
bs: (Bez imena)

en: Edit resource calendar
bs: Uredi kalendar resursa

en: Edit resource note
bs: Uredi bilješku resursa

en: Edit resource cost
bs: Uredi cijenu resursa

en: Edit resource property
bs: Izmjeni svojstvo izvora

en: None (use project default)
bs: Nijedan (koristi podrazumevano za projekat)

en: Edit resource properties
bs: Izmjeni svojstva resursa

en: Material
bs: Materijal

en: _Insert Resource
bs: _Unesi izvor

en: Insert a new resource
bs: Unesi novi resurs

en: In_sert Resources...
bs: U_metni izvore...

en: _Remove Resource
bs: _Ukloni izvor

en: Remove the selected resource
bs: Ukloni izabrani izvor

en: _Edit Resource Properties...
bs: _Izmeni svojstva izvora...

en: Edit _Groups
bs: Izmjeni _grupe

en: Edit resource groups
bs: Izmjeni grupe izvora

en: Edit _Custom Properties...
bs: Izmjeni _proizvoljna svojstva zadatka...

en: /_Insert resource
bs: /_Unesi izvor

en: /_Remove resource
bs: /_Ukloni izvor

en: /_Edit resource...
bs: /_Izmeni izvor...

en: _Resources
bs: _Izvori

en: Remove resource
bs: Ukloni izvor

en: Edit Resource Columns
bs: Uredi kolone resursa

en: Edit custom resource properties
bs: Izmjeni proizvoljna svojstva izvora

en: Short name
bs: Kratko ime

en: Group
bs: Grupa

note: i18n: Short "Week", preferably 2 letters.
en: Wk %d
bs: Sd %d

en: Week %d
bs: Sedmica %d

en: Week %d, %d
bs: Sedmica %d, %d

note: i18n: Short "Quarter", preferably 1 letter.
en: Q%d
bs: K%d

note: i18n: Short "Quarter", preferably 2-3 letters.
en: Qtr %d
bs: Ktl %d

note: i18n: Year, short "Quarter", preferably 2-3 letters.
en: %d, Qtr %d
bs: %d, Ktl %d

note: i18n: Short "Half year", preferably 1 letter.
en: H%d
bs: P%d

note: i18n: Year, short "Half year", preferably 1 letter.
en: %04d, H%d
bs: %04d, P%d

en: Open from Database...
bs: Otvori iz baze podataka...

en: Open a project from a database
bs: Otvori projekat iz baze podataka

en: Save to Database
bs: Sačuvaj u bazu podataka

en: Save the current project to a database
bs: Sačuvaj tekući projekat u bazu

en: Database %s needs to be upgraded from version %s to version %s.
    Please backup database before the upgrade.
bs: Bazu %s treba nadograditi sa izdanja %s na izdanje %s.
    Napravite rezervni umnožak baze prije nadogradnje.

en: Upgrade
bs: Nadogradi

en: Could not upgrade database %s.
     Upgrade file used: %s.
    
    Database error: 
    %s
bs: Ne mogu da nadogradim bazu %s.
     Korišćena datoteka za nadogradnju: %s.
    
    Greška iz baze: 
    %s

en: Can't create tables in database %s
bs: Ne mogu da napravim tabele u bazi %s

en: Database %s is not setup for Planner. Do you want to do that?
bs: Baza %s nije pripremljena za Planer. Da li želite da je pripremite?

en: Connection to database '%s@%s' failed.
bs: Neuspješno povezivanje sa bazom „%s@%s“.

en: Test to tables in database '%s' failed.
bs: Neuspješna proba sa tabelama u bazi „%s“.

en: ID
bs: IB

en: Project
bs: Projekat

en: Phase
bs: Faza

en: Revision
bs: Revizija

en: Open from Database
bs: Otvori iz baze podataka

en: Link task
bs: Veži zadatak

en: Unlink task
bs: Odveži zadatak

en: Insert task
bs: Unesi zadatak

en: Edit task type
bs: Uredi vrstu zadatka

en: Toggle fixed duration
bs: Izmjeni utvrđeno trajanje

en: Edit task scheduling
bs: Uredi zakazivanje zadatka

en: Assign resource to task
bs: Dodjeli resurs zadatku

en: Unassign resource from task
bs: Oduzmi resurs sa zadatka

en: Change resource units in task
bs: Promjeni jedinice resursa na zadatku

en: Edit task predecessor
bs: Uredi prethodnika zadatka

en: Edit lag predecessor
bs: Uredi kašnjenje prethodnika

en: Edit task note
bs: Uredi bilješku zadatka

en: No earlier than %s
bs: Ne prije %s

en: On fixed date %s
bs: Naznačenog datuma %s

en: Finish to start (FS)
bs: Kraj sa početkom (KP)

en: Finish to finish (FF)
bs: Kraj sa krajem (KK)

en: Start to start (SS)
bs: Početak sa početkom (PP)

en: Start to finish (SF)
bs: Početak sa krajem (PK)

en: Can't add new predecessor. No task selected!
bs: Ne mogu da dodam prethodnika. Nije izabran zadatak!

en: Change...
bs: Promjeni...

en: Assigned
bs: Dodijeljen

en: Units
bs: Jedinice

en: Lag
bs: Kašnjenje

en: Edit task properties
bs: Izmjeni svojstva zadatka

en: /_Insert task
bs: /_Unesi zadatak

en: /Insert _subtask
bs: /U_metni podzadatak

en: /_Remove task
bs: /_Ukloni zadatak

en: /_Unlink task
bs: /_Odveži zadatak

en: /Assign _resources...
bs: /Dodeli _resurse...

en: /_Edit task...
bs: /_Izmeni zadatak...

en: Remove task
bs: Ukloni zadatak

en: Apply constraint to task
bs: Primjeni ograničenje na zadatak

en: Reset task constraint
bs: Poništi ograničenje zadatka

en: N/A
bs: N/D

en: Remove tasks
bs: Ukloni zadatke

en: You are about to open an edit dialog each for %i tasks. Are you sure that you want to do that?
bs: Otvarate po prozorče za svaki od %i zadataka. Sigurno to želite da uradite?

en: Unlink tasks
bs: Odveži zadatke

en: Link tasks
bs: Veži zadatke

en: Indent tasks
bs: Uvuci zadatke

en: Indent task
bs: Uvuci zadatak

en: Unindent tasks
bs: Izvuci zadatke

en: Unindent task
bs: Izvuci zadatak

en: Move tasks up
bs: Premjesti zadatke iznad

en: Move task up
bs: Premjesti zadatak iznad

en: Move tasks down
bs: Premjesti zadatke ispod

note: Moving task from 'position' to 'position + 1'
en: Move task down
bs: Premjesti zadatak ispod

en: Reset task constraints
bs: Poništi ograničenja zadatka

en: Reset all task constraints
bs: Poništi sva ograničenja zadatka

en: _Edit Task
bs: Ure_di zadatak

en: _Edit Custom Properties...
bs: _Izmeni proizvoljna svojstva...

en: Tasks
bs: Zadaci

en: _Tasks
bs: _Zadaci

en: Edit custom task properties
bs: Izmjeni proizvoljna svojstva zadatka

en: Edit Task Columns
bs: Uredi kolone zadatka

en: /_Expand all resources
bs: /_Raširi sve resurse

en: /_Collapse all resources
bs: /_Skupi sve resurse

en: 
    Name
bs: 
    Ime

en: 
    Task
bs: 
    Zadatak

en: Zoom to fit
bs: Uvećaj da stane

note: i18n: Label used for the sidebar. Please try to makije it short and usi * a linebreak if necessary/possible.
en: Resource
    Usage
bs: Zauzeće
    resursa

en: Resource _Usage
bs: _Zauzeće resursa

en: Edit Resource Usage Columns
bs: Uredi kolone za upotrebu resursa

en: Unable to open '%s'
bs: Ne može se otvoriti '%s'

en: Unable to open help file
bs: Ne može se otvoriti datoteka za pomoć

en: _File
bs: _Datoteka

en: _New Project
bs: _Novi projekat

en: Create a new project
bs: Napravi novi projekat

en: _Open...
bs: _Otvori...

en: Open a project
bs: Otvori projekat

en: Open _Recent
bs: Otvori _Posljednje Korišteno

en: _Import
bs: U_vezi

en: _Save
bs: _Sačuvaj

en: Save the current project
bs: Sačuvaj tekući projekat

en: _Export
bs: I_zvezi

en: Save _As...
bs: Sačuvaj _kao...

en: Save the current project with a different name
bs: Sačuvaj tekući projekat pod drugim imenom

en: Page Set_up...
bs: Podešavanje _strane...

en: Setup the page settings for your current printer
bs: Podesite postavke stranice za trenutni štampač

en: _Print...
bs: _Štampaj...

en: Print the current project
bs: Štampaj tekući projekat

en: Print Pre_view
bs: Pregled pre_d štampu

en: Print preview of the current project
bs: Pregled pred štampu tekućeg projekta

en: _Close
bs: _Zatvori

en: Close the current file
bs: Zatvori tekuću datoteku

en: _Quit
bs: _Izađi

en: Exit the program
bs: Izlaz iz programa

en: _Edit
bs: _Uređivanje

en: _Undo
bs: Opo_zovi

en: Undo the last action
bs: Poništi posljednju akciju

en: _Redo
bs: _Ponovi

en: Redo the undone action
bs: Vrati poništenu akciju

en: _View
bs: P_regled

en: _Actions
bs: _Akcije

en: _Project
bs: _Projekat

en: _Manage Calendars
bs: _Rukovanje kalendarima

en: Edit Day _Types
bs: Izmjeni _Tipove Dana

en: Edit Project _Phases
bs: Izmjeni _Faze Projekta

en: _Edit Project Properties
bs: Iz_meni svojstva projekta

en: Edit the project properties
bs: Izmjeni svojstva projekta

en: _Help
bs: _Pomoć

en: _User Guide
bs: Korisnički _vodič

en: Show the Planner User Guide
bs: Prikaži vodič za korisnike Planera

en: _About
bs: _O programu

en: About this application
bs: O ovom programu

en: Switch to the view "%s"
bs: Pređi na pregled „%s“

en: Open a File
bs: Otvori datoteku

en: Planner Files
bs: Datoteke Planera

en: A Project Management application for the GNOME desktop
bs: Program za vođenje projekata pod okruženjem Gnom

en: The Planner Homepage
bs: Domaća stranica Planera

en: If you don't save, changes made the last minute will be discarded.
bs: Ako ne sačuvate, promjene načinjene u zadnjem minutu će biti izgubljene.

en: If you don't save, changes made the last %d minute will be discarded. | If you don't save, changes made the last %d minutes will be discarded.
bs[0]: Ukoliko ne sačuvate, sve promjene načinjene u posljednjoj %d minuti bit će odbačene.
bs[1]: Ukoliko ne sačuvate, sve promjene načinjene u posljednjih %d minuta bit će odbačene.
bs[2]: Ukoliko ne sačuvate, sve promjene načinjene u posljednje %d minute bit će odbačene.

en: If you don't save, changes made the last hour will be discarded.
bs: Ako ne sačuvati, promjene načinjene zadnjih sat vremena će biti izgubljene.

en: If you don't save, changes made the last %d hour will be discarded. | If you don't save, changes made the last %d hours will be discarded.
bs[0]: Ukoliko ne sačuvate, promjene načinjene u posljednjem %d satu bit će odbačene.
bs[1]: Ukoliko ne sačuvate, promjene načinjene u posljednja %d sata bit će odbačene.
bs[2]: Ukoliko ne sačuvate, promjene načinjene u posljednjih %d sati bit će odbačene.

en: Save changes to document '%s' before closing?
bs: Sačuvati promjene načinjene u dokumentu „%s“ prije zatvaranja?

en: C_lose without saving
bs: Zatvori bez čuvanja

en: _Cancel
bs: Ot_kaži

en: Save a File
bs: Sačuvaj datoteku

en: You have opened a file that was saved with an old version of Planner.
    
    When loading old files, all tasks will use the constraint 'Must Start On', since the old version did not fully support automatic rescheduling. To take advantage of this new feature, you should add predecessor relations between tasks that are dependent on each other.
    
    You can add a predecessor relation by clicking on the predecessor and dragging to the successor.
    
    After doing this, you can remove all constraints by selecting the menu item 'Remove all constraints' in the 'Edit' menu.
bs: Otvorili ste datoteku koja je sačuvana na staroj verziji Planera.
    
    Kada otvarate stare datoteke, svi zadaci će koristiti restrikciju 'Mora Krenuti U', budući da stara verzija ne podržava u potpunosti automatsko raspoređivanje. Kako biste iskoristili ovaj dodatak, morate dodati  relaciju koja prethodi zadacima koji zavise jedni od drugih.
    
    Možete dodati relaciju prethodnika klikom na prethodnika i povlačenjem na sljedbenika.
    
    Nakon ovoga, možete ukloniti sve restrikcije izborom meni objekta 'Ukloni sve restrikcije' u 'Uredi' meniju.

note: Hack.
en: Unnamed database project
bs: Bezimeni projekat u bazi

en: Edit working time
bs: Uredi radno vrijeme

en: Planner 0.11 Format
bs: Zapis Planera 0.11

en: Export project to a file suitable for Planner 0.11
bs: Izvezi projekat u datoteku pogodnu za Planer 0.11

en: Export
bs: Izvezi

en: Identifier used by Evolution Data Server for tasks
bs: Identifikator je korišten od za zadatke od strane Naprednog Servera Datoteka

en: EDS Categories
bs: EDS Kategorije

en: Categories for a task used by Evolution Data Server
bs: Kategorije za zadatak korištene od strane Naprednog Servera Datoteka

en: EDS Classification
bs: EDS Klasifikacija

en: Task access classification used by Evolution Data Server
bs: Klasifikacija pristupa zadatku korištena od strane Naprednog Servera Datoteka

en: URL for a Task used by Evolution Data Server
bs: URL za Zadatak korišten od strane Evolution Data servera

en: Invalid server URI
bs: Pogrešan server URI

note: book_target = (EABConfigTargetSource *) data->target; source = book_target->source;
en: Select planner file
bs: Izaberi planer datoteku

en: The filename extension of this file isn't the planner usual file extension (%s) Do you want to continue?
bs: Ekstenzija ove datoteke nije uobičajeni sufiks datoteke  (%s) planera. Želite li nastaviti?
