planner - en to ca translation catalogue (496 entries)

en: Add Predecessor
ca: Afig un predecessor

en: _Lag:
ca: _Retard:

en: _Name:
ca: _Nom:

en: _Relation type:
ca: Tipus de _relació:

en: 
    The selected day type has the following working hours:
ca: 
    El tipus de dia seleccionat té les següents hores laborables:

en: -
ca: _

en: <b>Calendar:</b>
ca: <b>Calendari:</b>

en: <b>Day types</b>
ca: <b>Tipus de dies</b>

en: <b>Working hours</b>
ca: <b>Hores laborables</b>

en: <b>Working time</b>
ca: <b>Temps laborable</b>

en: Add Day Type
ca: Afig un tipus de dia

en: Apply
ca: Aplica

en: C_opy an existing calendar
ca: C_opia un calendari existent

en: C_reate
ca: C_rea

en: Calendar Editor
ca: Editor del calendari

en: Create an _empty calendar
ca: Crea un cal_endari buit

en: Custom working time
ca: Temps laborable personalitzat

en: Day type:
ca: Tipus de dia:

en: Default Week
ca: Setmana predeterminada

en: Default week...
ca: Setmana predeterminada...

en: Edit Day Types
ca: Edita els tipus de dies

en: Edit Working Time
ca: Edita el temps laborable

en: From:
ca: De:

en: New Calendar
ca: Calendari nou

en: Select a Calendar
ca: Seleccioneu un calendari

en: Select a weekday and the day type to use for that day in the default week for this calendar.
ca: Seleccioneu un dia de la setmana i un tipus de dia per a este dia en la setmana predeterminada d'este calendari.

en: Set day type to:
ca: Estableix el tipus de dia a:

en: To:
ca: A:

en: Use working time from derived calendar
ca: Utilitza el temps laborable d'un calendari derivat

en: Week day:
ca: Dia de la setmana:

en: Working time...
ca: Temps laborable...

en: _Derive from a calendar
ca: _Deriva d'un calendari

en: _Existing calendars:
ca: Calendaris e_xistents:

en: _Name of the new calendar:
ca: _Nom del calendari nou:

en: _New...
ca: _Nou...

en: Hidden columns:
ca: Columnes ocultes:

en: Visible columns:
ca: Columnes visibles:

en: _Hide
ca: _Oculta

en: _Show
ca: _Mostra

en: Loading resource data
ca: S'estan carregant les dades del recurs

en: Search
ca: Cerca

en: Select All
ca: Selecciona-ho tot

en: Select group
ca: Selecciona un grup

en: Unselect All
ca: No seleccionis res

en: dialog1
ca: diàleg1

en: Group Editor
ca: Editor de grups

en: Add Property
ca: Afig una propietat

en: _Description:
ca: _Descripció:

en: _Label:
ca: _Etiqueta:

en: _Type:
ca: _Tipus:

en: Custom
ca: Personalitzat

en: Edit Project Phases
ca: Edita les fases del projecte

en: New Project Phase
ca: Fase del projecte nova

en: Project Properties
ca: Propietats del projecte

en: Select...
ca: Selecciona...

en: _Calendar:
ca: _Calendari:

en: _Manager:
ca: _Gestor:

en: _Organization:
ca: _Organització:

en: _Phase:
ca: _Fase:

en: _Start:
ca: _Inici:

en: Custom Properties
ca: Propietats personalitzades

en: Calendar
ca: Calendari

en: Edit Calendars...
ca: Edita els calendaris...

en: Optional - overrides resource name in Gantt view.
ca: Opcional - substitueix el nom del recurs a la vista de Gannt.

en: Select the calendar to use for this resource. If you want to use the default calendar of the project, select 'None'.
ca: Seleccioneu el calendari per a utilitzar per este recurs. Si voleu utilitzar el calendari predeterminat del projecte, seleccioneu «Cap».

en: _Email:
ca: Correu _electrònic:

en: _Group:
ca: _Grup:

en: _Insert time stamp
ca: _Insereix una marca horària

en: _Short name:
ca: _Nom curt:

en: Insert Resource
ca: Insereix el recurs

en: _Insert
ca: _Insereix

en: Open Database
ca: Obri la base de dades

en: Select a Project
ca: Seleccioneu un projecte

en: The database contains the following projects. Select a project to open:
ca: La base de dades conté els projectes següents. Seleccioneu un project a obrir:

en: _Database:
ca: Base de _dades:

en: _Password:
ca: _Contrasenya:

en: _Server:
ca: _Servidor:

en: _Username:
ca: Nom d'_usuari:

en: As soon as possible
    No earlier than
    On fixed date
ca: El més prompte possible
    No abans que
    En una data fixa

en: Cancel
ca: Cancel·la

note: The verb "schedule". This is the verb "schedule" I18n: the verb "schedule" here.
en: Schedule:
ca: Planifica:

en: Select
ca: Seleccioneu

en: Today
ca: Hui

en: window
ca: finestra

en: C_omplete:
ca: C_omplet:

en: Predecessors
ca: Predecessores

en: Resources
ca: Recursos

en: _Duration:
ca: _Duració:

en: _Fixed duration
ca: _Duració fixa

en: _Insert Time Stamp
ca: _Insereix una marca horària

en: _Milestone
ca: _Fita

en: _Priority:
ca: _Prioritat:

en: _Work:
ca: _Faena:

en: Insert Task
ca: Insereix una tasca

en: Documents/Project Management
ca: Gestió de documents/projectes

en: Project Plan
ca: Pla del projecte

en: Planner project plan
ca: Gestor de plans del Planner

en: Planner Project Management
ca: Gestor de projectes del Planner

en: Project Management
ca: Gestió de projectes

en: Display nonstandard days in Gantt view
ca: Mostra els dies no estàndards en la vista de Gannt

en: Highlight critical path in Gantt view
ca: Destaca el camí crític en la vista de Gantt

en: Highlight critical path in Task view
ca: Ressalta el camí crític en la vista de tasques

en: Print the Gantt view
ca: Imprimeix la vista de Gantt

en: Print the Resource view
ca: Imprimeix la vista de recursos

en: Print the Task view
ca: Imprimeix la vista de tasques

en: The active view
ca: La vista activa

en: Whether printing of the Gantt view is enabled.
ca: Si la impressió de la vista de Gantt està habilitada.

en: Whether printing of the Resource view is enabled.
ca: Si la impressió de la vista de recursos està habilitada.

en: Whether printing of the Task view is enabled.
ca: Si la impressió de la vista de tasques dels recursos està habilitada.

en: Whether to display nonstandard days in the Gantt view.
ca: Si es mostren els dies no estàndards en la vista de Gannt.

en: Whether to highlight the tasks along the cricital path in the Gantt view.
ca: Si es ressalten les tasques junt amb els camins crítics a la vista de Gantt.

en: Whether to highlight the tasks along the cricital path in the Task view.
ca: Si es ressalten les tasques junt amb els camins crítics a la vista de tasques.

en: Which view to display in the user interface.
ca: La vista que s'ha de mostrar a la interfície d'usuari.

en: Company:
ca: Empresa:

en: Complete
ca: Complet

en: Finish:
ca: Finalitza:

en: Gantt Chart
ca: Gràfic de Gantt

en: Manager:
ca: Gestor:

en: Phase:
ca: Fase:

en: Priority
ca: Prioritat

en: Report Date:
ca: Data de l'informe:

en: Start:
ca: Inici:

en: This file was generated by
ca: Este fitxer ha estat generat per

en: Unnamed Project
ca: Projecte sense nom

en: Week
ca: Setmana

en: Working
ca: Laborable

en: A default working day
ca: Un dia laborable predeterminat

en: Nonworking
ca: Festiu

en: A default non working day
ca: Un dia festiu predeterminat

en: Use base
ca: Fes servir la base

en: Use day from base calendar
ca: Fes servir un dia del calendari base

en: This format does not support reading
ca: Este format no permet la lectura

en: Could not create XML tree
ca: No s'ha pogut crear l'arbre XML

en: Could not write XML file
ca: No s'ha pogut escriure el fitxer XML

en: Default
ca: Predeterminat

en: Invalid URI: '%s'
ca: URI invàlida: «%s»

en: Couldn't find a suitable file module for loading '%s'
ca: No s'ha pogut trobar cap fitxer de mòdul per a carregar «%s»

en: No support for SQL storage built into this version of Planner.
ca: Esta versió del Planner no permet emmagatzemar SQL.

en: Invalid URI.
ca: URI invàlida.

en: Unable to find file writer identified by '%s'
ca: No s'ha pogut trobar cap escriptor de fitxer identificat per «%s»

en: Couldn't find a suitable file module for loading project
ca: No s'ha pogut trobar cap mòdul per a carregar el projecte

en: String list
ca: Llista de cadenes

en: Integer number
ca: Nombre enter

en: Floating-point number
ca: Nombre de coma flotant

en: Date
ca: Data

en: Duration
ca: Durada

en: None
ca: Cap

en: Can't connect to database server
ca: No s'ha pogut connectar al servidor de la base de dades

en: No errors reported.
ca: No s'ha informat de cap error.

note: Give up.
en: Invalid Unicode
ca: Unicode invàlid

en: Connection to database '%s' failed.
ca: Ha fallat la connexió a la base de dades «%s».

en: Connection to database '%s' failed.
    %s
ca: Ha fallat la connexió a la base de dades «%s».
    %s

en: Failed to create a dictionary for the database connection.
ca: No s'ha pogut crear un diccionari per a la connexió a la base de dades.

en: BEGIN command failed %s.
ca: L'orde BEGIN ha fallat %s.

en: The project '%s' has been changed by the user '%s' since you opened it. Do you want to save anyway?
ca: El projecte «%s» ha estat modificat per l'usuari «%s» des que l'heu obert. Voleu alçar-lo igualment?

en: Connection to database '%s' failed.
ca: Ha fallat la connexió a la base de dades «%s».

en: Invalid SQL URI (must start with 'sql://' and contain '#').
ca: URI d'SQL invàlida (ha de començar amb «sql://» i contindre «#»).

en: Invalid SQL URI (invalid project id).
ca: URI d'SQL invàlida (id del projecte invàlid)

en: Invalid SQL URI (no database name specified).
ca: URI d'SQL invàlida (no s'ha especificat cap nom de base de dades).

en: Could not add a predecessor relation, because the tasks are already related.
ca: No s'ha pogut afegir cap relació predecessora, atès que les tasques ja estan relacionades.

en: Start to Finish relation type cannot be combined with other relations.
ca: El tipus de relació Inici a Fi no pot combinar-se amb altres relacions.

en: Finish to Finish relation type cannot be combined with other relations.
ca: El tipus de relació Fi a Fi no pot combinar-se amb altres relacions.

en: Start to Finish relation type cannot be combined with Start No Earlier Than constraint.
ca: El tipus de relació Inici a Fi no pot combinar-se amb una restricció Inici no abans restricció.

en: Finish to Finish relation type cannot be combined with Start No Earlier Than constraint.
ca: El tipus de relació Fi a Fi no pot utilitzar-se combinada amb una restricció Inici no abans.

en: Start to Finish relation cannot be set. Predecessor starts on project start date.
ca: No es pot establir el tipus de relació Inici a Fi. El predecessor comença en la data d'inici del projecte.

en: Cannot add a predecessor, because it would result in a loop.
ca: No s'ha pogut afegir cap predecessor, atès que resultaria en un bucle infinit.

en: Cannot move the task, because it would result in a loop.
ca: No s'ha pogut moure la tasca, atès que resultaria en un bucle infinit.

note: Translators: Example output: October 9, 2006
en: %B %e, %Y
ca: %e %B del %Y

en: Export to HTML failed
ca: Ha fallat l'exportació a HTML

en: Insert
ca: Insereix

en: Remove
ca: Suprimeix

en: Unlink
ca: Desenllaça

en: Link
ca: Enllaç

en: Indent
ca: Sagna

en: Unindent
ca: Desfés el sagnat

en: Move up
ca: Mou cap amunt

en: Move down
ca: Mou cap a baix

en: Edit
ca: Edita

en: Change day type
ca: Canvia el tipus de dia

en: Remove calendar
ca: Suprimeix el calendari

en: Add new calendar
ca: Afig un calendari nou

en: As soon as possible
ca: El més prompte possible

en: No earlier than
ca: No abans de

en: On fixed date
ca: En una data fixa

en: Undo '%s'
ca: Desfés «%s»

en: Undo
ca: Desfés

en: Redo '%s'
ca: Refés «%s»

en: Redo
ca: Refés

en: Add day type "%s"
ca: Afig un tipus de dia «%s»

en: Remove day type "%s"
ca: Suprimeix el tipus de dia  «%s»

en: Monday
ca: Dilluns

en: Tuesday
ca: Dimarts

en: Wednesday
ca: Dimecres

en: Thursday
ca: Dijous

en: Friday
ca: Divendres

en: Saturday
ca: Dissabte

en: Sunday
ca: Diumenge

en: No working time
ca: Sense dies laborables

en: Edit default week
ca: Edita la setmana predeterminada

en: Import resources from Evolution Data Server
ca: Importa recursos de l'Evolution Data Server

en: Name
ca: Nom

en: Email
ca: Correu electrònic

en: Import
ca: Importa

en: Photo
ca: Fotografia

en: Imported from Evolution Data Server
ca: Importat des de l'Evolution Data Server

en: Updated from Evolution Data Server
ca: Actualitzat des de l'Evolution Data Server

en: Query cancelled.
ca: S'ha cancel·lat la consulta.

en: Evolution Data Server UID
ca: UID de l'Evolution Data Server

en: Identifier used by Evolution Data Server for resources
ca: Identificador utilitzat per l'Evolution Data Server per als recursos

note: i18n: this string is the date nr and month name, displayed * e.g. in the date cells in the task tree. See * libmrproject/docs/DateFormat.
en: %b %e
ca: %e %b

en: mon
ca: mes

note: month unit variant accepted in input
en: month
ca: mes

note: month unit variant accepted in input
en: months
ca: mesos

note: month unit variant accepted in input
en: w
ca: s

note: week unit variant accepted in input
en: week
ca: setmana

note: week unit variant accepted in input
en: weeks
ca: setmanes

note: day unit variant accepted in input
en: day
ca: dia

note: day unit variant accepted in input
en: days
ca: dies

note: hour unit variant accepted in input
en: hour
ca: hora

note: hour unit variant accepted in input
en: hours
ca: hores

note: minute unit variant accepted in input
en: minute
ca: minut

note: minute unit variant accepted in input
en: minutes
ca: minuts

note: i18n: project start, the date format is described in * libmrproject/docs/DateFormat.
en: %Y %b %d
ca: %d %b %Y

en: Project start
ca: Inici projecte

en: Work
ca: Faena

en: Unnamed
ca: Sense nom

en: Change work to %s
ca: Canvia la faena a %s

en: Change progress to %u%% complete
ca: Canvia el progrés a %u%% completat

en: No name
ca: Sense nom

en: Make task '%s' a predecessor of '%s'
ca: Fes que la tasca «%s» siga predecessora de «%s»

en: Edit task property
ca: Edita la propietat de la tasca

en: _Insert Task
ca: _Insereix una tasca

en: Insert a new task
ca: Insereix una tasca nova

en: In_sert Tasks...
ca: Inse_reix tasques...

en: _Remove Task
ca: _Suprimeix la tasca

en: Remove the selected tasks
ca: Suprimeix les tasques seleccionades

en: _Edit Task Properties...
ca: _Edita les propietats de la tasca...

en: Select _All
ca: Selecciona-_ho tot

en: Select all tasks
ca: Selecciona totes les tasques

en: _Unlink Task
ca: _Desenllaça la tasca

en: Unlink the selected tasks
ca: _Desenllaça les tasques seleccionades

en: _Link Tasks
ca: _Enllaça les tasques

en: Link the selected tasks
ca: _Enllaça les tasques seleccionades

en: I_ndent Task
ca: Sa_gna la tasca

en: Indent the selected tasks
ca: Sagna les tasques seleccionades

en: Unin_dent Task
ca: De_sagna la tasca

en: Unindent the selected tasks
ca: Desfés el sagnat de les tasques seleccionades

en: Move Task _Up
ca: Mo_u la tasca cap amunt

en: Move the selected tasks upwards
ca: Mou les tasques seleccionades cap amunt

en: Move Task Do_wn
ca: Mou la tasca cap a _baix

en: Move the selected tasks downwards
ca: Mou les tasques seleccionades cap a baix

en: Reset _Constraint
ca: Re_inicia la restricció

en: Zoom To _Fit
ca: Es_cala per a encabir-ho

en: Zoom to fit the entire project
ca: Escala per a encabir tot el projecte

en: _Zoom In
ca: A_propa

en: Zoom in
ca: Apropa

en: Zoom _Out
ca: Al_lunya

en: Zoom out
ca: Allunya

en: Edit _Visible Columns
ca: Edita les columnes _visibles

en: Edit visible columns
ca: Edita les columnes visibles

en: _Highlight Critical Tasks
ca: _Ressalta les tasques crítiques

en: _Show Guide Lines
ca: _Mostra les línies de guia

en: _Nonstandard Days
ca: _Dies no estàndard

note: i18n: Label used for the sidebar. Please try to make it short and use * a linebreak if necessary/possible.
en: Gantt
ca: Gràfic de Gantt

en: _Gantt Chart
ca: Gràfic de _Gantt

en: Start
ca: Comença

en: Finish
ca: Acaba

en: Slack
ca: Fluix

en: Assigned to
ca: Assignat a

note: i18n: The string "% Complete" will be used in the header * of a column containing values from 0 upto 100, indicating * what part of a task has been completed.
en: % Complete
ca: % completat

en: Edit Gantt Columns
ca: Edita les columnes de Gantt

en: Insert group
ca: Insereix un grup

en: Remove group
ca: Suprimeix el grup

en: Default group
ca: Grup predeterminat

en: Edit group property
ca: Edita la propietat del grup

en: Manager name
ca: Nom del gestor

en: Manager phone
ca: Gestor de telèfons

en: Manager email
ca: Gestor de correu electrònic

en: Export project to HTML
ca: Exporta el projecte a HTML

en: Could not export to HTML
ca: No s'ha pogut exportar a HTML

en: Export to HTML
ca: Exporta a HTML

en: Show result in browser
ca: Mostra el resultat en el navegador

en: File "%s" exists, do you want to overwrite it?
ca: Existeix el fitxer «%s», el voleu sobreescriure?

en: Create the initial window with the given geometry.
ca: Crea la finestra inicial amb la geometria donada.

en: GEOMETRY
ca: GEOMETRIA

en: MS Project XML...
ca: XML del Microsoft Project...

en: Import an MS Project XML file
ca: Importa un fitxer XML del Microsoft Project

en: Couldn't import file.
ca: No s'ha pogut importar el fitxer.

en: Import a File
ca: Importa un fitxer

en: XML Files
ca: Fitxers XML

en: All Files
ca: Tots els fitxers

en: Insert phase
ca: Insereix una fase

en: Remove phase
ca: Suprimeix la fase

en: Could not open plugin file '%s'
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer «%s» del connector

en: FS
ca: AS

en: FF
ca: AA

en: SS
ca: CC

en: SF
ca: CA

en: Select the views to print:
ca: Seleccioneu les vistes a imprimir:

en: Select views
ca: Selecciona les vistes

en: Select a calendar to use for this project:
ca: Seleccioneu un calendari per a utilitzar en este projecte:

en: Edit Project Name
ca: Edita el nom del projecte

en: Edit Organization
ca: Edita l'organització

en: Edit Manager
ca: Edita el gestor

en: Edit Project Start
ca: Edita el començament del projecte

en: OK
ca: D'acord

en: Edit Project Phase
ca: Edita la fase del projecte

en: Property
ca: Propietat

en: Value
ca: Valor

en: The name of the custom property needs to start with a letter.
ca: El nom de la propietat personalitzada s'ha de començar amb una lletra.

en: Do you really want to remove the property '%s' from the project?
ca: Segur que voleu suprimir la propietat «%s» del projecte?

en: Could not create properties dialog.
ca: No s'ha pogut crear el diàleg de propietats.

en: Date...
ca: Data...

en: Add project property
ca: Afig una propietat del projecte

en: Remove project property
ca: Suprimeix la propietat del projecte

en: Edit project property value
ca: Edita el valor de la propietat del projecte

en: Label
ca: Etiqueta

en: Type
ca: Tipus

en: Add property
ca: Afig una propietat

en: Remove property
ca: Suprimeix la propietat

en: Edit property label
ca: Edita l'etiqueta de la propietat

en: Insert resource
ca: Insereix el recurs

note: Put "no group" at the top.
en: (None)
ca: (Cap)

en: (No name)
ca: (Sense nom)

en: Edit resource calendar
ca: Edita el calendari de recursos

en: Edit resource note
ca: Edita la nota del recurs

en: Edit resource cost
ca: Edita el cost del recurs

en: Edit resource property
ca: Edita la propietat del recurs

en: None (use project default)
ca: Cap (utilitza el del projecte predeterminat)

en: Edit resource properties
ca: Edita les propietats del recurs

en: _Insert Resource
ca: _Insereix el recurs

en: Insert a new resource
ca: Insereix un recurs nou

en: In_sert Resources...
ca: Inserei_x recursos...

en: _Remove Resource
ca: _Suprimeix el recurs

en: Remove the selected resource
ca: Suprimeix el recurs seleccionat

en: _Edit Resource Properties...
ca: _Edita les propietats del recurs...

en: Edit _Groups
ca: Edita els _grups

en: Edit resource groups
ca: Edita els grups de recursos

en: Edit _Custom Properties...
ca: Edit_a les propietats personalitzades...

en: /_Insert resource
ca: /_Insereix un recurs

en: /_Remove resource
ca: /_Suprimeix el recurs

en: /_Edit resource...
ca: /_Edita el recurs...

en: _Resources
ca: _Recursos

en: Remove resource
ca: Suprimeix el recurs

en: Edit Resource Columns
ca: Edita les columnes del recurs

en: Edit custom resource properties
ca: Edita les propietats personalitzades del recurs

en: Short name
ca: Nom curt

en: Group
ca: Grup

note: i18n: Short "Week", preferably 2 letters.
en: Wk %d
ca: Sm. %d

en: Week %d
ca: Setmana %d

en: Week %d, %d
ca: Setmana %d, %d

en: Open from Database...
ca: Obri des d'una base de dades...

en: Open a project from a database
ca: Obri un projecte des d'una base de dades

en: Save to Database
ca: Alça a la base de dades

en: Save the current project to a database
ca: Alça el projecte actual a una base de dades

en: Database %s needs to be upgraded from version %s to version %s.
    Please backup database before the upgrade.
ca: La base de dades %s necessita actualitzar-se de la versió %s a la %s.
    Feu una còpia de seguretat abans d'actualitzar.

en: Upgrade
ca: Actualitza

en: Could not upgrade database %s.
     Upgrade file used: %s.
    
    Database error: 
    %s
ca: No s'ha pogut actualitzar la base de dades %s.
     Fitxer d'actualització utilitzat: %s.
    
    Error de la base de dades: 
    %s

en: Can't create tables in database %s
ca: No s'han pogut crear les taules a la base de dades %s

en: Database %s is not setup for Planner. Do you want to do that?
ca: La base de dades %s no està configurada per al Planner. Voleu fer-ho?

en: Connection to database '%s@%s' failed.
ca: Ha fallat la connexió a la base de dades «%s@%s».

en: Test to tables in database '%s' failed.
ca: S'ha produït un error en provar les taules a la base de dades «%s».

en: Project
ca: Projecte

en: Phase
ca: Fase

en: Revision
ca: Revisió

en: Open from Database
ca: Obri d'una base de dades

en: Link task
ca: Enllaça la tasca

en: Unlink task
ca: Desenllaça la tasca

en: Insert task
ca: Insereix una tasca

en: Edit task type
ca: Edita el tipus de tasca

en: Toggle fixed duration
ca: Canvia a durada fixa

en: Edit task scheduling
ca: Edita la planificació de la tasca

en: Assign resource to task
ca: Assigna un recurs a la tasca

en: Unassign resource from task
ca: Desfés l'assignació del recurs de la tasca

en: Change resource units in task
ca: Canvia les unitats del recurs en la tasca

en: Edit task predecessor
ca: Edita el predecessor de la tasca

en: Edit lag predecessor
ca: Edita el retard del predecessor

en: Edit task note
ca: Edita la nota de la tasca

en: No earlier than %s
ca: No començar abans de %s

en: On fixed date %s
ca: En una data fixa %s

en: Finish to start (FS)
ca: Acaba la tasca per començar (AC)

en: Finish to finish (FF)
ca: Acaba la tasca per a acabar (AA)

en: Start to start (SS)
ca: Comença la tasca per a començar (CC)

en: Start to finish (SF)
ca: Comença la tasca per a acabar (CA)

en: Can't add new predecessor. No task selected!
ca: No s'ha pogut afegir cap predecessora nova. No s'ha seleccionat cap tasca!

en: Change...
ca: Canvia...

en: Assigned
ca: Assignat

en: Units
ca: Unitats

en: Lag
ca: Retard

en: Edit task properties
ca: Edita les propietats de la tasca

en: /_Insert task
ca: /_Insereix una tasca

en: /Insert _subtask
ca: /Insereix una subtasca

en: /_Remove task
ca: /_Suprimeix la tasca

en: /_Unlink task
ca: /_Desenllaça la tasca

en: /Assign _resources...
ca: /_Assigna recursos...

en: /_Edit task...
ca: /_Edita la tasca...

en: Remove task
ca: Suprimeix la tasca

en: Apply constraint to task
ca: Aplica una restricció a la tasca

en: Reset task constraint
ca: Reinicia la restricció de la tasca

en: N/A
ca: N/D

en: Remove tasks
ca: Suprimeix les tasques

en: You are about to open an edit dialog each for %i tasks. Are you sure that you want to do that?
ca: Esteu a punt d'obrir un diàleg d'edició per a %i tasques. Segur que ho voleu fer?

en: Unlink tasks
ca: Desenllaça les tasques

en: Link tasks
ca: Enllaça les tasques

en: Indent tasks
ca: Sagna les tasques

en: Indent task
ca: Sagna la tasca

en: Unindent tasks
ca: Desfés el sagnat de les tasques

en: Unindent task
ca: Desfés el sagnat de la tasca

en: Move tasks up
ca: Mou les tasques cap amunt

en: Move task up
ca: Mou la tasca cap amunt

en: Move tasks down
ca: Mou les tasques cap a baix

note: Moving task from 'position' to 'position + 1'
en: Move task down
ca: Mou la tasca cap a baix

en: Reset task constraints
ca: Reinicia les restriccions de la tasca

en: Reset all task constraints
ca: Reinicia totes les restriccions de la tasca

en: _Edit Task
ca: _Edita la tasca

en: _Edit Custom Properties...
ca: _Edita les propietats personalitzades...

en: Tasks
ca: Tasques

en: _Tasks
ca: _Tasques

en: Edit custom task properties
ca: Edita les propietats personalitzades de la tasca

en: Edit Task Columns
ca: Edita les columnes de les tasques

en: /_Expand all resources
ca: /_Expandeix tots els recursos

en: /_Collapse all resources
ca: /_Col·lapsa tots els recursos

en: 
    Name
ca: 
    Nom

en: 
    Task
ca: 
    Tasca

en: Zoom to fit
ca: Escala per a encabir

note: i18n: Label used for the sidebar. Please try to make it short and use * a linebreak if necessary/possible.
en: Resource
    Usage
ca: Ús dels
    recursos

en: Resource _Usage
ca: _Ús dels recursos

en: Edit Resource Usage Columns
ca: Edita les columnes d'ús dels recursos

en: _File
ca: _Fitxer

en: _New Project
ca: _Projecte nou

en: Create a new project
ca: Crea un projecte nou

en: _Open...
ca: _Obri...

en: Open a project
ca: Obri un projecte

en: _Import
ca: _Importa

en: _Save
ca: Al_ça

en: Save the current project
ca: Alça el projecte actual

en: _Export
ca: _Exporta

en: Save _As...
ca: Anomena i al_ça...

en: Save the current project with a different name
ca: Alça el projecte actual amb un nom diferent

en: Page Set_up...
ca: _Configuració de la pàgina...

en: Setup the page settings for your current printer
ca: Configura els paràmetres de la pàgina per a la impressora actual

en: _Print...
ca: _Imprimeix...

en: Print the current project
ca: Imprimeix el projecte actual

en: Print Pre_view
ca: E_xemple d'impressió

en: Print preview of the current project
ca: Exemple d'impressió del projecte actual

en: _Close
ca: _Tanca

en: Close the current file
ca: Tanca el fitxer actual

en: _Quit
ca: I_x

en: Exit the program
ca: Ix del programa

en: _Edit
ca: _Edita

en: _Undo
ca: _Desfés

en: Undo the last action
ca: Desfés l'última acció

en: _Redo
ca: _Refés

en: Redo the undone action
ca: Torna a fer l'acció prèviament desfeta

en: _View
ca: _Visualitza

en: _Actions
ca: _Accions

en: _Project
ca: _Projecte

en: _Manage Calendars
ca: _Gestiona els calendaris

en: Edit Day _Types
ca: E_dita els tipus de dies

en: Edit Project _Phases
ca: Edi_ta les fases del projecte

en: _Edit Project Properties
ca: Edita _les propietats del projecte

en: Edit the project properties
ca: Edita les propietats del projecte

en: _Help
ca: Aj_uda

en: _User Guide
ca: _Guia d'usuari

en: Show the Planner User Guide
ca: Mostra la guia d'usuari del Planner

en: _About
ca: _Quant a

en: About this application
ca: Quant a esta aplicació

en: Switch to the view "%s"
ca: Canvia a la vista «%s»

en: Open a File
ca: Obri un fitxer

en: Planner Files
ca: Fitxers del Planner

en: A Project Management application for the GNOME desktop
ca: Una aplicació de gestió de projectes per a l'escriptori GNOME

en: The Planner Homepage
ca: Pàgina web del Planner

en: If you don't save, changes made the last minute will be discarded.
ca: Si no ho alceu, es descartaran els últims canvis fets.

en: If you don't save, changes made the last %d minute will be discarded. | If you don't save, changes made the last %d minutes will be discarded.
ca[0]: Si no ho alceu, es descartaran els canvis fets en l'últim minut.
ca[1]: Si no ho alceu, es descartaran els canvis fets en els últims %d minuts.

en: If you don't save, changes made the last hour will be discarded.
ca: Si no ho alceu, es descartaran els canvis fets en l'última hora.

en: If you don't save, changes made the last %d hour will be discarded. | If you don't save, changes made the last %d hours will be discarded.
ca[0]: Si no ho alceu, es descartaran els canvis fets en l'última hora.
ca[1]: Si no ho alceu, es descartaran els canvis fets en les últimes %d hores.

en: Save changes to document '%s' before closing?
ca: Voleu alçar els canvis del document «%s» abans de tancar-lo?

en: C_lose without saving
ca: T_anca sense alçar

en: _Cancel
ca: _Cancel·la

en: Save a File
ca: Alça un fitxer

en: You have opened a file that was saved with an old version of Planner.
    
    When loading old files, all tasks will use the constraint 'Must Start On', since the old version did not fully support automatic rescheduling. To take advantage of this new feature, you should add predecessor relations between tasks that are dependent on each other.
    
    You can add a predecessor relation by clicking on the predecessor and dragging to the successor.
    
    After doing this, you can remove all constraints by selecting the menu item 'Remove all constraints' in the 'Edit' menu.
ca: Heu obert un fitxer que ha estat alçat amb una versió antiga del Planner.
    
    Quan es carreguen fitxers antics, totes les tasques utilitzen la restricció «S'ha de començar», ja que la versió antiga no implementa completament la planificació automàtica. Per a aprofitar esta característica nova, heu d'afegir relacions predecessores entre tasques que són dependents l'una de l'altra.
    
    Podeu afegir una relació predecessora fent clic sobre el predecessor i arrossegar-lo al successor.
    
    Després de fer això, podeu suprimir totes les restriccions si seleccioneu l'element del menú «Esborra totes les restriccions» dins del menú «Edita».

note: Hack.
en: Unnamed database project
ca: Base de dades del projecte sense nom

en: Edit working time
ca: Edita el temps de treball

en: Planner 0.11 Format
ca: Format del Planner 0.11

en: Export project to a file suitable for Planner 0.11
ca: Exporta el projecte a un fitxer adequat per al Planner 0.11

en: Export
ca: Exporta

en: Identifier used by Evolution Data Server for tasks
ca: Identificador que utilitza l'Evolution Data Server per a les tasques

en: EDS Categories
ca: Categories de l'EDS

en: Categories for a task used by Evolution Data Server
ca: Les categories utilitzades per l'Evolution Data Server per a les tasques

en: EDS Classification
ca: Classificació de l'EDS

en: Task access classification used by Evolution Data Server
ca: La classificació d'accés de la tasca que utilitza l'Evolution Data Server

en: EDS URL
ca: URL de l'EDS

en: URL for a Task used by Evolution Data Server
ca: URL per a una tasca que utilitza l'Evolution Data Server

en: Invalid server URI
ca: URI del servidor invàlid

note: book_target = (EABConfigTargetSource *) data->target; source = book_target->source;
en: Select planner file
ca: Seleccioneu un fitxer del Planner

en: The filename extension of this file isn't the planner usual file extension (%s) Do you want to continue?
ca: L'extensió del nom de fitxer d'este fitxer no és l'extensió de fitxer normal del Planner (%s). Voleu continuar?
