planner - en to dz translation catalogue (507 entries)

en: Add Predecessor
dz: སྔོན་མམ་ ཁ་སྐོང་རྐྱབས།

en: _Lag:
dz: ཤུལ་ལུས་:(_L)

en: _Name:
dz: མིང་:(_N)

en: _Relation type:
dz: མཐུན་འབྲེལ་གྱི་དབྱེ་བ་:(_R)

en: 
    The selected day type has the following working hours:
dz: 
    སེལ་འཐུ་འབད་ཡོད་པའི་གཟའ་གི་དབྱེ་བ་ལུ་ འོག་གི་ལཱ་འབད་ནིའི་དུས་ཚོད་ཡོད་:

en: <b>Calendar:</b>
dz: <b>ཟླ་ཐོ་:</b>

en: <b>Day types</b>
dz: <b>གཟའི་དབྱེ་བ་</b>

en: <b>Working hours</b>
dz: <b>ལཱ་གི་ཆུ་ཚོད་</b>

en: <b>Working time</b>
dz: <b>ལཱ་གི་དུས་ཚོད་</b>

en: Add Day Type
dz: གཟའི་དབྱེ་བ་ ཁ་སྐོང་རྐྱབས།

en: Apply
dz: འཇུག་སྤྱོད་འབད།

en: C_opy an existing calendar
dz: ཡོད་བཞིན་པའི་ཟླ་ཐོ་ འདྲ་བཤུས་རྐྱབས།(_o)

en: C_reate
dz: གསར་བསྐྲུན་འབད།(_r)

en: Calendar Editor
dz: ཟླ་ཐོའི་ཞུན་དགཔ།

en: Create an _empty calendar
dz: ཟླ་ཐོ་སྟོངམ་ གསར་བསྐྲུན་འབད།(_e)

en: Custom working time
dz: ཚོང་མགྲོན་པའི་ལཱ་གི་དུས་ཚོད།

en: Day type:
dz: གཟའི་དབྱེ་བ་:

en: Default Week
dz: སྔོན་སྒྲིག་བདུན་ཕྲག

en: Default week...
dz: སྔོན་སྒྲིག་བདུན་ཕྲག་་་་

en: Edit Day Types
dz: གཟའི་དབྱེ་བ་ཚུ་ ཞུན་དག་འབད།

en: Edit Working Time
dz: ལཱ་གི་དུས་ཚོད་ ཞུན་དག་འབད།

en: From:
dz: ལས་:

en: New Calendar
dz: ཟླ་ཐོ་གསརཔ།

en: Select a Calendar
dz: ཟླ་ཐོ་ སེལ་འཐུ་འབད།

en: Select a weekday and the day type to use for that day in the default week for this calendar.
dz: སྔོན་སྒྲིག་བདུན་ཕྲག་ནང་ཟླ་ཐོའི་དོན་ལུ་ ཉིནམ་དེར་ལག་ལེན་འཐབ་ནིའི་དོན་ལས་ བདུན་ཕྲག་ཉིནམ་དང་ཉིནམ་གྱི་དབྱེ་བ་ སེལ་འཐུ་འབད།

en: Set day type to:
dz: ལུ་ གཟའི་དབྱེ་བ་ གཞི་སྒྲིག་འབད་:

en: To:
dz: ལུ་:

en: Use working time from derived calendar
dz: བྱུང་ཡོད་པའི་ཟླ་ཐོའི་ནང་ལས་ ལཱ་གི་དུས་ཚོད་ལག་ལེན་འཐབ།

en: Week day:
dz: བདུན་ཕྲག་གི་གཟའ་:

en: Working time...
dz: ལཱ་གི་དུས་ཚོད་་་

en: _Derive from a calendar
dz: ཟླ་ཐོ་ནང་ལས་ འབྱུང་ནི།(_D)

en: _Existing calendars:
dz: ཡོད་བཞིན་པའི་ཟླ་ཐོ་ཚུ་:(_E)

en: _Name of the new calendar:
dz: ཟླ་ཐོ་གསརཔ་གི་མིང་:(_N)

en: _New...
dz: གསརཔ་་་(_N)

en: Hidden columns:
dz: གསང་བའི་ཀེར་ཐིག་ཚུ་:

en: Visible columns:
dz: མཐོང་ཚུགས་པའི་ཀེར་ཐིག་ཚུ་:

en: _Hide
dz: སྦ།(_H)

en: _Show
dz: སྟོན།(_S)

en: Loading resource data
dz: འབྱུང་ཁུངས་གནད་སྡུད་ མངོན་གསལ་འབད་བའི་བསྒང་།

en: Search
dz: འཚོལ་ཞིབ།

en: Select All
dz: ཆ་མཉམ་ སེལ་འཐུ་འབད།

en: Select group
dz: སྡེ་ཚན་ སེལ་འཐུ་འབད།

en: Unselect All
dz: ཆ་མཉམ་ སེལ་འཐུ་མ་འབད།

en: dialog1
dz: ཌའི་ལོག་ ༡།

en: Group Editor
dz: སྡེ་ཚན་ཞུན་དགཔ།

en: Add Property
dz: རྒྱུ་དངོས་ཚུ་ ཁ་སྐོང་འབད།

en: _Description:
dz: འགྲེལ་བཤད་:(_D)

en: _Label:
dz: ཁ་ཡིག་:(_L)

en: _Type:
dz: དབྱེ་བ་:(_T)

en: Custom
dz: སྲོལ་སྒྲིག

en: Edit Project Phases
dz: ལས་འགུལ་གོ་རིམ་ཚུ་ ཞུན་དག་འབད།

en: General
dz: ཡོངས་ཁྱབ།

en: New Project Phase
dz: ལས་འགུལ་གོ་རིམ་གསརཔ།

en: Project Properties
dz: ལས་འགུལ་རྒྱུ་དངོས་ཚུ།

en: Select...
dz: སེལ་འཐུ་་་་

en: _Calendar:
dz: ཟླ་ཐོ་:(_C)

en: _Manager:
dz: འཛིན་སྐྱོང་པ་:(_M)

en: _Organization:
dz: ཚོགས་སྡེ་:(_O)

en: _Phase:
dz: གོ་རིམ་:(_P)

en: _Start:
dz: འགོ་བཙུགས་:(_S)

en: Custom Properties
dz: སྲོལ་སྒྲིག་རྒྱུ་དངོས་ཚུ།

en: C_ost:
dz: གླ་ཆ་:(_o)

en: Calendar
dz: ཟླ་ཐོ།

en: Edit Calendars...
dz: ཟླ་ཐོ་ཞུན་དག་འབད་་་

en: Notes
dz: དྲན་འཛིན་ཚུ།

en: Optional - overrides resource name in Gantt view.
dz: གདམ་ཁ་ཅན་-གཱནཊི་ མཐོང་སྣང་ནང་འབྱུང་ཁུངས་མིང་ ཟུར་བཞག་འབདཝ་ཨིན།

en: Select the calendar to use for this resource. If you want to use the default calendar of the project, select 'None'.
dz: འབྱུང་ཁུངས་དེ་གི་དོན་ལུ་ལག་ལེན་འཐབ་ནིའི་དོན་ལས་ ཟླ་ཐོ་སེལ་འཐུ་འབད། ཁྱོད་ཀྱིས་ལས་འགུལ་གྱི་སྔོན་སྒྲིག་འདི་ལག་ལེན་འཐབ་ནི་ཨིན་པ་ཅིན་ 'ཅི་མེད་' སེལ་འཐུ་འབད།

en: _Email:
dz: གློག་འཕྲིན་:(_E)

en: _Group:
dz: སྡེ་ཚན་:(_G)

en: _Insert time stamp
dz: དུས་བཀོད་ བཙུགས།(_I)

en: _Short name:
dz: མིང་ཐུང་ཀུ་:(_S)

en: Insert Resource
dz: འབྱུང་ཁུངས་ བཙུགས།

en: Optional - overrides resource name in gantt view.
dz: གདམ་ཁ་ཅན་ -གཱནཊི་ མཐོང་སྣང་ནང་འབྱུང་ཁུངས་མིང་ ཟུར་བཞག་འབདཝ་ཨིན།

en: _Insert
dz: བཙུགས།(_I)

en: Open Database
dz: གནད་སྡུད་གཞི་རྟེན་ ཁ་ཕྱེ།

en: Select a Project
dz: ལས་འགུལ་ སེལ་འཐུ་འབད།

en: The database contains the following projects. Select a project to open:
dz: གནད་སྡུད་གཞི་རྟེན་འདི་ནང་ འོག་གི་ལས་འགུལ་ཚུ་ཡོདཔ་ཨིན། ཁ་ཕྱེ་ནིའི་དོན་ལས་ ལས་འགུལ་ སེལ་འཐུ་འབད་:

en: _Database:
dz: གནད་སྡུད་གཞི་རྟེན་:(_D)

en: _Password:
dz: ཆོག་ཡིག་:(_P)

en: _Server:
dz: སར་བར་:(_S)

en: _Username:
dz: ལག་ལེན་པའི་མིང་:(_U)

en: As soon as possible
    No earlier than
    On fixed date
dz: ག་དེ་མགྱོགས་མགྱོགས།
    དེ་གི་ཧེ་མ་འདི་མེན།
    གཏན་བཟོས་ཚེས་གྲངས་ལུ།

en: Cancel
dz: ཆ་མེད་གཏང་།

note: The verb "schedule". This is the verb "schedule" I18n: the verb "schedule" here.
en: Schedule:
dz: འཆར་རིམ་བཟོ་:

en: Select
dz: སེལ་འཐུ།

en: Today
dz: ད་རེས།

en: window
dz: སྒོ་སྒྲིག

en: C_omplete:
dz: མཇུག་བསྡུ་:(_o)

en: Predecessors
dz: སྔོན་མམ་ཚུ།

en: Resources
dz: འབྱུང་ཁུངས་ཚུ།

en: _Duration:
dz: དུས་ཡུན་:(_D)

en: _Fixed duration
dz: གཏན་བཟོས་དུས་ཡུན།(_F)

en: _Insert Time Stamp
dz: དུས་བཀོད་ བཙུགས།(_I)

en: _Milestone
dz: གལ་ཅན་གྲུབ་འབྲས།(_M)

en: _Priority:
dz: གཙོ་རིམ་:(_P)

en: _Work:
dz: ལཱག་གཡོག་:(_W)

en: Insert Task
dz: ལས་ཀ་ བཙུགས།

en: Documents/Project Management
dz: ཡིག་ཆ་ཚུ་/ལས་འགུལ་འཛིན་སྐྱོང་།

en: Project Plan
dz: ལས་འགུལ་འཆར་གཞི།

en: Planner project plan
dz: རྩམ་མི་ལས་འགུལ་འཆར་གཞི།

en: Planner Project Management
dz: རྩམ་མི་ལས་འགུལ་འཛིན་སྐྱོང་།

en: Project Management
dz: ལས་འགུལ་འཛིན་སྐྱོང་།

en: Display nonstandard days in Gantt view
dz: གཱནཊི་མཐོང་སྣང་ནང་ ཚད་ལྡན་མ་ཡིན་པའི་ཉིནམ་ཚུ་བཀྲམ་སྟོན་འབད།

en: Highlight critical path in Gantt view
dz: གཱནཊི་མཐོང་སྣང་ནང་ཚབས་ཆེན་འགྲུལ་ལམ་ གཙོ་དམིགས་འབད།

en: Highlight critical path in Task view
dz: ལས་ཀའི་མཐོང་སྣང་ནང་ཚབས་ཆེན་འགྲུལ་ལམ་ གཙོ་དམིགས་འབད།

en: Print the Gantt view
dz: གཱནཊི་མཐོང་སྣང་ དཔར་བསྐྲུན་འབད།

en: Print the Resource view
dz: འབྱུང་ཁུངས་མཐོང་སྣང་ དཔར་བསྐྲུན་འབད།

en: Print the Task view
dz: ལས་ཀའི་མཐོང་སྣང་ དཔར་བསྐྲུན་འབད།

en: The active view
dz: ཤུགས་ལྡན་མཐོང་སྣང་།

en: Whether printing of the Gantt view is enabled.
dz: གཱནཊི་མཐོང་སྣང་གི་དཔར་བསྐྲུན་ ལྕོགས་ཅན་ཨིན་ན་མེན།

en: Whether printing of the Resource view is enabled.
dz: འབྱུང་ཁུངས་མཐོང་སྣང་གི་དཔར་བསྐྲུན་ ལྕོགས་ཅན་ཨིན་ན་མེན།

en: Whether printing of the Task view is enabled.
dz: ལས་ཀ་མཐོང་སྣང་གི་དཔར་བསྐྲུན་ ལྕོགས་ཅན་ཨིན་ན་མེན།

en: Whether to display nonstandard days in the Gantt view.
dz: གཱནིཊི་མཐོང་སྣང་ནང་ ཚད་ལྡན་མ་ཡིན་པའི་ཉིནམ་ཚུ་བཀྲམ་སྟོན་འབད་ནི་ཨིན་ན་མེན།

en: Whether to highlight the tasks along the cricital path in the Gantt view.
dz: གཱནཊི་མཐོང་སྣང་ནང་ ཚབས་ཆེན་འགྲུལ་ལམ་བདའ་སྟེ་ལས་ཀ་ཚུ་ གཙོ་དམིགས་འབད་ནི་ཨིན་ན་མེན།

en: Whether to highlight the tasks along the cricital path in the Task view.
dz: ལས་ཀའི་མཐོང་སྣང་ནང་ ཚབས་ཆེན་འགྲུལ་ལམ་བདའ་སྟེ་ལས་ཀ་ཚུ་ གཙོ་དམིགས་འབད་ནི་ཨིན་ན་མེན།

en: Which view to display in the user interface.
dz: ལག་ལེན་པའི་ངོས་འདྲ་བ་ནང་ མཐོང་སྣང་ག་ཅི་འདི་བཀྲམ་སྟོན་འབད་ནི་ཨིན་ན།

en: Company:
dz: ཚོང་སྡེ།

en: Complete
dz: མཇུག་བསྡུ།

en: Finish:
dz: མཇུག་བསྡུ་:

en: Gantt Chart
dz: གཱནཊི་དཔེ་རིས།

en: Manager:
dz: འཛིན་སྐྱོང་པ་:

en: Phase:
dz: གོ་རིམ་:

en: Priority
dz: གཙོ་རིམ་:

en: Report Date:
dz: ཚེས་གྲངས་སྙན་ཞུ་འབད།

en: Start:
dz: འགོ་བཙུགས་:

en: This file was generated by
dz: གིས་ཡིག་སྣོད་དེ་བཟོ་བཏོན་འབད་ཡོདཔ།

en: Unnamed Project
dz: མིང་མ་བཏགས་པའི་ལས་འགུལ།

en: Week
dz: བདུན་ཕྲག

en:  (invalid Unicode)
dz:  (ནུས་མེད་ཀྱི་ཡུ་ནི་ཀོཌི་)

en: Working
dz: ལཱ་འབད་བའི་བསྒང་།

en: A default working day
dz: སྔོན་སྒྲིག་ཉིན་ལཱ།

en: Nonworking
dz: ལས་མེད་ཀྱི།

en: A default non working day
dz: སྔོན་སྒྲིག་ལས་མེད་ཀྱི་ཉིནམ།

en: Use base
dz: གཞི་རྟེན་ ལག་ལེན་འཐབ།

en: Use day from base calendar
dz: གཞི་རྟེན་ཟླ་ཐོའི་ནང་ལས་ གཟའ་ལག་ལེན་འཐབ།

en: This format does not support reading
dz: རྩ་སྒྲིག་འདི་གིས་ལྷག་ནི་ལུ་ རྒྱབ་སྐྱོར་མི་འབད།

en: Could not create XML tree
dz: ཨེགསི་ཨེམ་ཨེལ་རྩ་འབྲེལ་ གསར་བསྐྲུན་འབད་མ་ཚུགས།

en: Could not write XML file
dz: ཨེགསི་ཨེམ་ཨེལ་ཡིག་སྣོད་བྲིས་མ་ཚུགས།

en: Default
dz: སྔོན་སྒྲིག

en: Invalid URI: '%s'
dz: ནུས་མེད་ཀྱི་ཡུ་ཨར་ཨའི་: '%s'

en: Couldn't find a suitable file module for loading '%s'
dz: '%s' མངོན་གསལ་འབད་ནིའི་དོན་ལུ་ འོས་འབབ་དང་ལྡན་པའི་ཡིག་སྣོད་ཚད་གཞི་ཅིག་ འཚོལ་མ་ཐོབ།

en: No support for SQL storage built into this version of Planner.
dz: འཆར་གཞི་རྩམ་མིའི་ཐོན་རིམ་ནང་ལུ་བཟོ་བརྩིགས་འབད་ཡོད་པའི་ཨེསི་ཀིའུ་ཨེལ་ གསག་མཛོད་ཀྱི་དོན་ལུ་ རྒྱབ་སྐྱོར་མེད།

en: Invalid URI.
dz: ནུས་མེད་ཀྱི་ ཡུ་ཨར་ཨེལ།

en: Unable to find file writer identified by '%s'
dz:  '%s'གིས་ངེས་འཛིན་འབད་ཡོད་པའི་ཡིག་སྣོད་འབྲི་མི་འདི་ འཚོལ་མ་ཐོབ།

en: Couldn't find a suitable file module for loading project
dz: ལས་འགུལ་མངོན་གསལ་འབད་ནིའི་དོན་ལུ་ འོས་འབབ་ལྡན་པའི་ཡིག་སྣོད་ཚད་གཞི་ཅིག་ འཚོལ་མ་ཐོབ།

en: Text
dz: ཚིག་ཡིག

en: String list
dz: ཡིག་རྒྱུན་ཐོ་ཡིག

en: Integer number
dz: ཧྲིལ་ཨང་།

en: Floating-point number
dz: ལྡིང་ཚད་ཨང་གྲངས།

en: Date
dz: ཚེས་གྲངས།

en: Duration
dz: དུས་ཡུན།

en: Cost
dz: གླ་ཆ།

en: None
dz: ཅི་མེད།

en: Can't connect to database server
dz: གནད་སྡུད་གཞི་རྟེན་སར་བར་ལུ་ མཐུད་མི་ཚུགས།

note: Give up.
en: Invalid Unicode
dz: ནུས་མེད་ཀྱི་ཡུ་ནི་ཀོཌི།

en: Connection to database '%s' failed.
dz: གནད་སྡུད་གཞི་རྟེན་  '%s' ལུ་མཐུད་ལམ་ འཐུས་ཤོར་བྱུང་ཡོདཔ།

en: Connection to database '%s' failed.
    %s
dz: གནད་སྡུད་གཞི་རྟེན་  '%s' ལུ་མཐུད་ལམ་ འཐུས་ཤོར་བྱུང་ཡོདཔ།
    %s

en: BEGIN command failed %s.
dz: འགོ་བཙུགས་བརྡ་བཀོད་འཐུས་ཤོར་བྱུང་ཡོདཔ་%s།

en: The project '%s' has been changed by the user '%s' since you opened it. Do you want to save anyway?
dz: ལས་འགུལ་ '%s' འདི་ཁྱོད་ཀྱིས་ཁ་ཕྱེ་བའི་བསྒང་ལས་རང་ ལག་ལེན་པ་ '%s' གིས་བསྒྱུར་བཅོས་འབད་ནུག  དེ་ཁྱོད་ཀྱིས་ག་དེ་འབད་རུང་སྲུང་ནི་ཨིན་ན?

en: Connection to database '%s' failed.
dz: གནད་སྡུད་གཞི་རྟེན་ '%s'ལུ་མཐུད་ལམ་ འཐུས་ཤོར་བྱུང་ཡོདཔ།

en: Invalid SQL URI (must start with 'sql://' and contain '#').
dz: ནུས་མེད་ཨེསི་ཀིའུ་ཨེལ་ ཡུ་ཨར་ཨའི་('sql://'དང་ ནང་དོན་ '#' གི་ཐོག་ལས་ འགོ་བཙུགས་དགོ)།

en: Invalid SQL URI (invalid project id).
dz: ནུས་མེད་ཨེསི་ཀིའུ་ཨེལ་ ཡུ་ཨར་ཨའི་(ནུས་མེད་ལས་འགུལ་ ཨའི་ཌི་)།

en: Invalid SQL URI (no database name specified).
dz: ནུས་མེད་ཨེསི་ཀིའུ་ཨེལ་ ཡུ་ཨར་ཨའི་(གནད་སྡུད་གཞི་རྟེན་གྱི་མིང་ གསལ་བཀོད་མ་འབད་བས་)།

en: Could not add a predecessor relation, because the tasks are already related.
dz: སྔོན་མམ་མཐུན་འབྲེལ་ཁ་སྐོང་བརྐྱབ་མི་ཚུགས་པས་ ག་ཅི་འབད་ཟེར་བ་ཅིན་ ལས་ཀ་ཚུ་ཧེ་མ་ལས་འབྲེལ་བ་བྱུང་ནུག

en: Start to Finish relation type cannot be combined with other relations.
dz: གཞན་མཐུན་འབྲེལ་ཚུ་དང་གཅིག་ཁར་མཉམ་མཐུད་འབད་མ་བཏུབ་པའི་མཐུན་འབྲེལ་དབྱེ་བ་མཇུག་བསྡུ་ནི་ལུ་འགོ་བཙུགས།

en: Finish to Finish relation type cannot be combined with other relations.
dz: གཞན་མཐུན་འབྲེལ་ཚུ་དང་གཅིག་ཁར་མཉམ་མཐུད་འབད་མ་བཏུབ་པའི་མཐུན་འབྲེལ་དབྱེ་བ་མཇུག་བསྡུ་ནི་ལུ་མཇུག་བསྡུ།

en: Start to Finish relation type cannot be combined with Start No Earlier Than constraint.
dz: བར་ཆད་ལས་སྔ་ཆའི་འགོ་མ་བཙུགས་མི་དང་གཅིག་ཁར་མཉམ་མཐུད་འབད་མ་བཏུབ་པའི་མཐུན་འབྲེལ་དབྱེ་བ་མཇུག་བསྡུ་ནི་ལུ་མཇུག་བསྡུ།

en: Finish to Finish relation type cannot be combined with Start No Earlier Than constraint.
dz: བར་ཆད་ལས་སྔ་ཆའི་འགོ་མ་བཙུགས་མི་དང་གཅིག་ཁར་མཉམ་མཐུད་འབད་མ་བཏུབ་པའི་མཐུན་འབྲེལ་དབྱེ་བ་མཇུག་བསྡུ་ནི་ལུ་མཇུག་བསྡུ།

en: Start to Finish relation cannot be set. Predecessor starts on project start date.
dz: མཐུན་འབྲེལ་གཞི་སྒྲིག་་འབད་མི་ཚུགསཔ་མཇུག་བསྡུ་ནི་ལུ་འགོ་བཙུགས། སྔོན་མམ་འདི་འགོ་བཙུགས་ཚེས་གྲངས་ལས་འགུལ་གུ་འགོ་བཙུགསཔ་ཨིན།

en: Cannot add a predecessor, because it would result in a loop.
dz: སྔོན་མམ་མངོན་གསལ་འབད་མི་ཚུགས་ ག་ཅི་འབད་ཟེར་བ་ཅིན་འཕྲལ་བཀོལ་ལུ་འགྱུར་འོང་།

en: Cannot move the task, because it would result in a loop.
dz: ལས་ཀ་སྤོ་བཤུད་འབད་མི་ཚུགས་ ག་ཅི་འབད་ཟེར་བ་ཅིན་འཕྲལ་བཀོལ་ལུ་འགྱུར་འོང་།

en: Export to HTML failed
dz: ཨེཅི་ཊི་ཨེམ་ཨེལ་ལུ་ཕྱིར་ཚོང་འཐབ་ནི་ འཐུས་ཤོར་བྱུང་ཡོདཔ།

en: Insert
dz: བཙུགས།

en: Remove
dz: རྩ་བསྐྲད།

en: Unlink
dz: འབྲེལ་ལམ་བཤོལ།

en: Link
dz: ལིངཀ

en: Indent
dz: འགོ་མཚམས།

en: Unindent
dz: འགོ་མཚམས་མ་ཡིན་པ།

en: Move up
dz: ཡར་ སྤོ།

en: Move down
dz: མར་ སྤོ།

en: Edit
dz: ཞུན་དག

en: Change day type
dz: གཟའི་དབྱེ་བ་ བསྒྱུར་བཅོས་འབད།

en: Remove calendar
dz: ཟླ་ཐོ་ རྩ་བསྐྲད་གཏང་།

en: Add new calendar
dz: ཟླ་ཐོ་གསརཔ་ ཁ་སྐོང་འབད།

en: As soon as possible
dz: ག་དེ་མགྱོགས་མགྱོགས།

en: No earlier than
dz: དེ་གི་ཧེ་མ་འདི་མེན།

en: On fixed date
dz: གཏན་བཟོས་ཚེས་གྲངས་ལུ།

en: Undo '%s'
dz: འབད་བཤོལ་ '%s'།

en: Undo
dz: འབད་བཤོལ།

en: Redo '%s'
dz: ལོག་འབད་ '%s'།

en: Redo
dz: ལོག་འབད།

en: Add day type "%s"
dz: གཟའི་དབྱེ་བ་ "%s" ཁ་སྐོང་རྐྱབས།

en: Remove day type "%s"
dz: གཟའི་དབྱེ་བ་ "%s" རྩ་བསྐྲད་གཏང་།

en: Monday
dz: མིག་དམར།

en: Tuesday
dz: ལྷག་པ།

en: Wednesday
dz: ཕུར་བུ།

en: Thursday
dz: སྤ་སངས།

en: Friday
dz: སྤེན་པ།

en: Saturday
dz: ཉི་མ།

en: Sunday
dz: ཟླ་བ།

en: No working time
dz: ལཱ་འབད་ནིའི་དུས་ཚོད་མེད།

en: Edit default week
dz: སྔོན་སྒྲིག་བདུན་ཕྲག་ ཞུན་དག་འབད།

en: EDS
dz: ཨི་ཌི་ཨེསི།

en: Import resources from Evolution Data Server
dz: ཨི་བོ་ལུ་ཤཱན་གནད་སྡུད་སར་བར་ནང་ལས་ འབྱུང་ཁུངས་ཚུ་ནང་འདྲེན་འབད།

en: Name
dz: མིང་།

en: Email
dz: གློག་འཕྲིན།

en: Import
dz: ནང་འདྲེན།

en: Photo
dz: པར།

en: Imported from Evolution Data Server
dz: ཨི་བོ་ལུ་ཤཱན་གནད་སྡུད་སར་བར་ནང་ལས་ ནང་འདྲེན་འབད་ཡི།

en: Updated from Evolution Data Server
dz: ཨི་བོ་ལུ་ཤཱན་གནད་སྡུད་སར་བར་ནང་ལས་ དུས་མཐུན་བཟོ་ཡི།

en: Query cancelled.
dz: འདྲི་དཔྱད་ ཆ་མེད་བཏང་ཡི།

en: Evolution Data Server UID
dz: ཨི་བོ་ལུ་ཤཱན་གནད་སྡུད་སར་བར་ ཡུ་ཨའི་ཌི།

en: Identifier used by Evolution Data Server for resources
dz: འབྱུང་ཁུངས་ཀྱི་དོན་ལུ་ ཨི་བོ་ལུ་ཤཱན་གནད་སྡུད་སར་བར་གྱིས་ལག་ལེན་འཐབ་ཡོད་པའི་ངེས་འཛིན་འབད་མི།

en: mon
dz: མིག

note: month unit variant accepted in input
en: month
dz: ཟླ།

note: month unit variant accepted in input
en: months
dz: ཟླ་ཚུ།

note: week unit variant accepted in input
en: week
dz: བདུན་ཕྲག

note: week unit variant accepted in input
en: weeks
dz: བདུན་ཕྲག་ཚུ།

note: day unit variant accepted in input
en: day
dz: ཉིནམ།

note: day unit variant accepted in input
en: days
dz: ཉིནམ་ཚུ།

note: hour unit variant accepted in input
en: hour
dz: ཆུ་ཚོད།

note: hour unit variant accepted in input
en: hours
dz: ཆུ་ཚོད་ཚུ།

note: hour unit variant accepted in input
en: min
dz: སྐར་མ།

note: minute unit variant accepted in input
en: minute
dz: སྐར་མ།

note: minute unit variant accepted in input
en: minutes
dz: སྐར་མ་ཚུ།

en: Project start
dz: ལས་འགུལ་འགོ་བཙུགས།

en: Work
dz: ལཱ་གཡོག

en: Unnamed
dz: མིང་མ་བཏགསཔ།

en: No name
dz: མིང་མེད།

en: Make task '%s' a predecessor of '%s'
dz: ལས་ཀ་ '%s'འདི་ '%s'གི་སྔོན་མམ་འབད་བཟོ།

en: Change work to %s
dz: %s ལུ་ལཱ་གཡོག་བསྒྱུར་བཅོས་འབད།

en: Edit task property
dz: ལས་ཀའི་རྒྱུ་དངོས་ ཞུན་དག་འབད།

en: _Insert Task
dz: ལས་ཀ་ བཙུགས།(_I)

en: Insert a new task
dz: ལས་ཀ་གསརཔ་ བཙུགས།

en: In_sert Tasks...
dz: ལས་ཀ་ བཙུགས་་་་(_s)

en: _Remove Task
dz: ལས་ཀ་ རྩ་བསྐྲད་གཏང་།(_R)

en: Remove the selected tasks
dz: སེལ་འཐུ་འབད་ཡོད་པའི་ལས་ཀ་ཚུ་ རྩ་བསྐྲད་གཏང་།

en: _Edit Task Properties...
dz: ལས་ཀའི་རྒྱུ་དངོས་ཚུ་ ཞུན་དག་འབད་་་(_E)

en: Select _All
dz: ཆ་མཉམ་ སེལ་འཐུ་འབད།(_A)

en: Select all tasks
dz: ལས་ཀ་ཆ་མཉམ་ སེལ་འཐུ་འབད།

en: _Unlink Task
dz: ལས་ཀ་ འབྲེལ་མཐུད་འབད་བཤོལ།(_U)

en: Unlink the selected tasks
dz: སེལ་འཐུ་འབད་ཡོད་པའི་ལས་ཀ་ཚུ་ འབྲེལ་མཐུད་འབད་བཤོལ།

en: _Link Tasks
dz: འབྲེལ་ལམ་ལས་ཀ་ཚུ།(_L)

en: Link the selected tasks
dz: སེལ་འཐུ་འབད་ཡོད་པའི་ལས་ཀ་ཚུ་ འབྲེལ་མཐུད་འབད།

en: I_ndent Task
dz: འགོ་མཚམས་ལས་ཀ(_n)

en: Indent the selected tasks
dz: སེལ་འཐུ་འབད་ཡོད་པའི་ལས་ཀ་ཚུ་ འགོ་མཚམས་བཀལ།

en: Unin_dent Task
dz: འགོ་མཚམས་མ་ཡིན་པའི་ལས་ཀ(_d)

en: Unindent the selected tasks
dz: སེལ་འཐུ་འབད་ཡོད་པའི་ལས་ཀ་ཚུ་ འགོ་མཚམས་བཀལ་བཤོལ།

en: Move Task _Up
dz: ལས་ཀ་མར་ སྤོ།(_U)

en: Move the selected tasks upwards
dz: སེལ་འཐུ་འབད་ཡོད་པའི་ལས་ཀ་ཚུ་ ཡར་ཕྱོགས་སྤོ།

en: Move Task Do_wn
dz: ལས་ཀ་མར་ སྤོ།(_w)

en: Move the selected tasks downwards
dz: སེལ་འཐུ་འབད་ཡོད་པའི་ལས་ཀ་ཚུ་ མར་ཕྱོགས་སྤོ།

en: Reset _Constraint
dz: བར་ཆད་ སླར་སྒྲིག་འབད།(_C)

en: Zoom To _Fit
dz: ཚུད་སྒྲིག་དོན་ལུ་རྒྱས་ཟུམ།(_F)

en: Zoom to fit the entire project
dz: ལས་འགུལ་ཧྲིལ་བུ་ཚུད་སྒྲིག་དོན་ལུ་རྒྱས་ཟུམ།

en: _Zoom In
dz: ཕྱིར་རྒྱས།(_Z)

en: Zoom in
dz: ཕྱིར་རྒྱས།

en: Zoom _Out
dz: ནང་ཟུམ།(_O)

en: Zoom out
dz: ནང་ཟུམ།

en: Edit _Visible Columns
dz: མཐོང་ཚུགས་པའི་ཀེར་ཐིག་ཚུ་ ཞུན་དག་འབད།(_V)

en: Edit visible columns
dz: མཐོང་ཚུགས་པའི་ཀེར་ཐིག་ཚུ་ ཞུན་དག་འབད།

en: _Highlight Critical Tasks
dz: ཚབས་ཆེན་གྱི་ལས་ཀ་ཚུ་ གཙོ་དམིགས་འབད།(_H)

en: _Show Guide Lines
dz: ལམ་སྟོན་གྱལ་ཚུ་སྟོན།(_S)

en: _Nonstandard Days
dz: ཚད་ལྡན་མ་ཡིན་པའི་ཉིནམ་ཚུ།(_N)

note: i18n: Label used for the sidebar. Please try to make it short and use * a linebreak if necessary/possible.
en: Gantt
dz: གཱནཊི།

en: _Gantt Chart
dz: གཱནཊི་དཔེ་རིས།(_G)

en: Start
dz: འགོ་བཙུགས།

en: Finish
dz: མཇུག་བསྡུ།

en: Slack
dz: ལྷོད་ལྷོད།

en: Assigned to
dz: ལུ་ འགན་སྤྲོད་འབད་ཡི།

en: Edit Gantt Columns
dz: གཱནཊི་ཀེར་ཐིག་ཚུ་ ཞུན་དག་འབད།

en: Insert group
dz: སྡེ་ཚན་ བཙུགས།

en: Remove group
dz: སྡེ་ཚན་ རྩ་བསྐྲད་གཏང་།

en: Default group
dz: སྔོན་སྒྲིག་སྡེ་ཚན།

en: Edit group property
dz: སྡེ་ཚན་དངོས་པོ་ ཞུན་དག་འབད།

en: Manager name
dz: འཛིན་སྐྱོང་པའི་མིང་།

en: Manager phone
dz: འཛིན་སྐྱོང་པའི་བརྒྱུད་འཕྲིན།

en: Manager email
dz: འཛིན་སྐྱོང་པའི་གློག་འཕྲིན།

en: HTML
dz: ཨེཅི་ཊི་ཨེམ་ཨེལ།

en: Export project to HTML
dz: ཨེཅི་ཊི་ཨེམ་ཨེལ་ལུ་ ལས་འགུལ་ཕྱིར་འདྲེན་འབད།

en: Could not export to HTML
dz: ཨེཅི་ཊི་ཨེམ་ཨེལ་ལུ་ ཕྱིར་འདྲེན་འབད་མ་ཚུགས།

en: Export to HTML
dz: ཨེཅི་ཊི་ཨེམ་ཨེལ་ལུ་ ཕྱིར་འདྲེན་འབད།

en: Show result in browser
dz: བ་རའུ་ཟར་ནང་གྲུབ་འབྲས་སྟོན།

en: File "%s" exists, do you want to overwrite it?
dz: ཡིག་སྣོད་  "%s"འདི་ཡོདཔ་ཨིན་ ཁྱོད་ཀྱིས་ཚབ་སྲུང་འབད་ནི་ཨིན་ན?

en: Create the initial window with the given geometry.
dz: གྲ་སྒྲིག་འབད་ཡོད་པའི་ཐིག་རྩིས་ཀྱི་ཐོག་ལས་ འགོ་ཐོག་སྒོ་སྒྲིག་གསར་བསྐྲུན་འབད།

en: GEOMETRY
dz: ཐིག་རྩིས།

en: [FILE...]
dz: [ཡིག་སྣོད་...]

en: MS Project XML...
dz: ཨེམ་ཨེསི་ལས་འགུལ་ ཨེགསི་ཨེམ་ཨེལ་་་་

en: Import an MS Project XML file
dz: ཨེམ་ཨེསི་ ལས་འགུལ་ ཨེགསི་ཨེམ་ཨེལ་ ཡིག་སྣོད།

en: Couldn't import file.
dz: ཡིག་སྣོད་ནང་འདྲེན་འབད་མ་ཚུགས།

en: Import a File
dz: ཡིག་སྣོད་ནང་འདྲེན་འབད།

en: XML Files
dz: ཨེགསི་ཨེམ་ཨེལ་ ཡིག་སྣོད་ཚུ།

en: All Files
dz: ཡིག་སྣོད་ཆ་མཉམ།

en: Insert phase
dz: གོ་རིམ་ བཙུགས།

en: Remove phase
dz: གོ་རིམ་ རྩ་བསྐྲད་གཏང་།

en: Could not open plugin file '%s'
dz: པ་ལག་ཡིན་ཡིག་སྣོད་ '%s' ཁ་ཕྱེ་མ་ཚུགས།

en: FS
dz: ཨེཕི་ཨེསི།

en: FF
dz: ཨེཕི་ཨེཕི།

en: SS
dz: ཨེསི་ཨེསི།

en: SF
dz: ཨེསི་ཨེཕི།

en: Print Project
dz: ལས་འགུལ་ དཔར་བསྐྲུན་འབད།

en: Select views
dz: མཐོང་སྣང་ཚུ་ སེལ་འཐུ་འབད།

en: Select the views to print:
dz: དཔར་བསྐྲུན་འབད་ནིའི་དོན་ལུ་ མཐོང་སྣང་ཚུ་སེལ་འཐུ་འབད།

en: Select a calendar to use for this project:
dz: ལས་འགུལ་གྱི་དོན་ལས་ལག་ལེན་འཐབ་ནིའི་དོན་ལུ་ ཟླ་ཐོ་སེལ་འཐུ་འབད་:

en: Edit Project Name
dz: ལས་འགུལ་གྱི་མིང་ ཞུན་དག་འབད།

en: Edit Organization
dz: ཚོགས་སྡེ་ ཞུན་དག་འབད།

en: Edit Manager
dz: འཛིན་སྐྱོང་པ་ ཞུན་དག་འབད།

en: Edit Project Start
dz: ལས་འགུལ་འགོ་བཙུགས་ ཞུན་དག་འབད།

en: OK
dz: བཏུབ།

en: Edit Project Phase
dz: ལས་འགུལ་གོ་རིམ་ ཞུན་དག་འབད།

en: Property
dz: རྒྱུ་དངོས།

en: Value
dz: བེ་ལུ།

en: The name of the custom property needs to start with a letter.
dz: སྲོལ་སྒྲིག་རྒྱུ་དངོས་འདི་ ཡི་གུའི་ཐོག་ལས་འགོ་བཙུགས་དགོཔ་ཨིན།

en: Do you really want to remove the property '%s' from the project?
dz: ཁྱོད་ཀྱིས་ལས་འགུལ་ནང་ལས་རྒྱུ་དངོས་ '%s' ཐད་རི་འབའ་རི་རྩ་བསྐྲད་གཏང་ནི་ཨིན་ན?

en: Could not create properties dialog.
dz: རྒྱུ་དངོས་ཌའི་ལོག་གསར་བསྐྲུན་འབད་མ་ཚུགས།

en: Date...
dz: ཚེས་གྲངས་་་

en: Add project property
dz: ལས་འགུལ་གྱི་རྒྱུ་དངོས་ ཁ་སྐོང་རྐྱབས།

en: Remove project property
dz: ལས་འགུལ་གྱི་རྒྱུ་དངོས་ རྩ་བསྐྲད་གཏང་།

en: Edit project property value
dz: ལས་འགུལ་རྒྱུ་དངོས་བེ་ལུ་ ཞུན་དག་འབད།

en: Label
dz: ཁ་ཡིག

en: Type
dz: དབྱེ་བ།

en: Add property
dz: རྒྱུ་དངོས་ ཁ་སྐོང་རྐྱབས།

en: Remove property
dz: རྒྱུ་དངོས་ རྩ་བསྐྲད་གཏང་།

en: Edit property label
dz: རྒྱུ་དངོས་ཁ་ཡིག་ ཞུན་དག་འབད།

en: Insert resource
dz: འབྱུང་ཁུངས་ བཙུགས།

note: Put "no group" at the top.
en: (None)
dz: (ཅི་མེད་)

en: (No name)
dz: (མིང་མེད་)

en: Edit resource calendar
dz: འབྱུང་ཁུངས་ཟླ་ཐོ་ ཞུན་དག་འབད།

en: Edit resource note
dz: འབྱུང་ཁུངས་དྲན་འཛིན་ ཞུན་དག་འབད།

en: Edit resource cost
dz: འབྱུང་ཁུངས་ཀྱི་རིན་ ཞུན་དག་འབད།

en: Edit resource property
dz: འབྱུང་ཁུངས་རྒྱུ་དངོས་ ཞུན་དག་འབད།

en: None (use project default)
dz: ཅི་མེད་(ལས་འགུལ་སྔོན་སྒྲིག་ ལག་ལེན་འཐབ་)།

en: Edit resource properties
dz: འབྱུང་ཁུངས་རྒྱུ་དངོས་ཚུ་ ཞུན་དག་འབད།

en: Material
dz: ཅ་ཆས།

en: _Insert Resource
dz: འབྱུང་ཁུངས་ བཙུགས།(_I)

en: Insert a new resource
dz: འབྱུང་ཁུངས་གསརཔ་ བཙུགས།

en: In_sert Resources...
dz: འབྱུང་ཁུངས་ཚུ་ བཙུགས་་་་་(_s)

en: _Remove Resource
dz: འབྱུང་ཁུངས་ རྩ་བསྐྲད་གཏང་།(_R)

en: Remove the selected resource
dz: སེལ་འཐུ་འབད་ཡོད་པའི་འབྱུང་ཁུངས་ རྩ་བསྐྲད་གཏང་།

en: _Edit Resource Properties...
dz: འབྱུང་ཁུངས་རྒྱུ་དངོས་ཚུ་ ཞུན་དག་འབད་་་་་(_E)

en: Edit _Groups
dz: སྡེ་ཚན་ཚུ་ ཞུན་དག་འབད།(_G)

en: Edit resource groups
dz: འབྱུང་ཁུངས་སྡེ་ཚན་ཚུ་ ཞུན་དག་འབད།

en: Edit _Custom Properties...
dz: སྲོལ་སྒྲིག་རྒྱུ་དངོས་ཚུ་ ཞུན་དག་འབད་་་་་(_C)

en: /_Insert resource
dz: /འབྱུང་ཁུངས་ བཙུགས།(_I)

en: /_Remove resource
dz: /འབྱུང་ཁུངས་ རྩ་བསྐྲད་གཏང་།(_R)

en: /_Edit resource...
dz: འབྱུང་ཁུངས་ ཞུན་དག་འབད་་་་(_E)

en: _Resources
dz: འབྱུང་ཁུངས་ཚུ།(_R)

en: Remove resource
dz: འབྱུང་ཁུངས་ རྩ་བསྐྲད་གཏང་།

en: Edit Resource Columns
dz: འབྱུང་ཁུངས་ཀེར་ཐིག་ཚུ་ ཞུན་དག་འབད།

en: Edit custom resource properties
dz: སྲོལ་སྒྲིག་འབྱུང་ཁུངས་ཀྱི་རྒྱུ་དངོས་ཚུ་ ཞུན་དག་འབད།

en: Short name
dz: མིང་ཐུང་ཀུ

en: Group
dz: སྡེ་ཚན།

note: i18n: Short "Week", preferably 2 letters.
en: Wk %d
dz: བདུན་ཕྲག་ %d

en: Week %d
dz: བདུན་ཕྲག་ %d

note: i18n: Week, year.
en: Week %d, %d
dz: བདུན་ཕྲག་ %d, %d

note: i18n: Short "Quarter", preferably 1 letter.
en: Q%d
dz: %d བཞི་དཔྱ་གཅིག

note: i18n: Short "Quarter", preferably 2-3 letters.
en: Qtr %d
dz: %d བཞི་དཔྱ་གཅིག

note: i18n: Year, short "Quarter", preferably 2-3 letters.
en: %d, Qtr %d
dz: %d, %d བཞི་དཔྱ་གཅིག

note: i18n: Short "Half year", preferably 1 letter.
en: H%d
dz: ལོ་ཕྱེད་%d

note: i18n: Year, short "Half year", preferably 1 letter.
en: %04d, H%d
dz: %04d,ལོ་ཕྱེད་%d

en: Open from Database...
dz: གནད་སྡུད་གཞི་རྟེན་ནང་ལས་ ཁ་ཕྱེ་་་་་

en: Open a project from a database
dz: གནད་སྡུད་གཞི་རྟེན་ནང་ལས་ལས་འགུལ་ ཁ་ཕྱེ།

en: Save to Database
dz: གནད་སྡུད་གཞི་རྟེན་ལུ་ སྲུངས།

en: Save the current project to a database
dz: ད་ལྟོའི་ལས་འགུལ་འདི་གནད་སྡུད་གཞི་རྟེན་ལུ་ སྲུངས།

en: No errors reported.
dz: འཛོལ་བ་ཚུའི་སྙན་ཞུ་མ་འབད།

en: Database %s needs to be upgraded from version %s to version %s.
    Please backup database before the upgrade.
dz: གནད་སྡུད་གཞི་རྟེན་ %s འདི་ ཐོན་རིམ་ %sལས་ ཐོན་རིམ་ %s ལུ་ ཡར་བསྐྱེད་འབད་དགོཔ་འདུག 
    ཡར་བསྐྱེད་མ་འབད་བའི་ཧེ་མ་ གནད་སྡུད་གཞི་རྟེན་འདི་རྒྱབ་ཐག་འབད།

en: Upgrade
dz: ཡར་བསྐྱེད་འབད་ནི།

en: Could not upgrade database %s.
     Upgrade file used: %s.
    
    Database error: 
    %s
dz: གནད་སྡུད་གཞི་རྟེན་  %s འདི་ཡར་བསྐྱེད་འབད་མ་ཚུགས།
    ཡར་བསྐྱེད་ཡིག་སྣོད་ལག་ལེན་འཐབ་ཡོདཔ་: %s.
    
    གནད་སྡུད་གཞི་རྟེན་གྱི་འཛོལ་བ་
    %s

en: Can't create tables in database %s
dz: གནད་སྡུད་གཞི་རྟེན་ %s ནང་ལུ་ ཐིག་ཁྲམ་ཚུ་གསར་བསྐྲུན་འབད་མི་ཚུགས།

en: Database %s is not setup for Planner. Do you want to do that?
dz: གནད་སྡུད་གཞི་རྟེན་ %s འདི་འཆར་གཞི་རྩམ་མིའི་དོན་ལུ་ གཞི་སྒྲིག་མ་འབད།  ཁྱོད་ཀྱིས་དེ་འབད་ནི་ཨིན་ན?

en: Connection to database '%s@%s' failed.
dz: གནད་སྡུད་གཞི་རྟེན་ '%s@%s' ལུ་མཐུད་ལམ་ འཐུས་ཤོར་བྱ྄ང་ཡོདཔ།

en: Test to tables in database '%s' failed.
dz: གནད་སྡུད་གཞི་རྟེན་ '%s'ནང་ཐིག་ཁྲམ་ལུ་བརྟག་ཞིབ་འབད་ནི་འཐུས་ཤོར་བྱུང་ཡོདཔ།

en: ID
dz: ཨའི་ཌི།

en: Project
dz: ལས་འགུལ།

en: Phase
dz: གོ་རིམ།

en: Revision
dz: བསྐྱར་སྦྱོང་།

en: Open from Database
dz: གནད་སྡུད་གཞི་རྟེན་ལས་ཁ་ཕྱེ་ནི།

en: Link task
dz: འབྲེལ་ལམ་ལས་ཀ

en: Unlink task
dz: འབྲེལ་ལམ་བཤོལ་བའི་ལས་ཀ

en: Insert task
dz: ལས་ཀ་ བཙུགས།

en: Edit task type
dz: ལས་ཀའི་དབྱེ་བ་ ཞུན་དག་འབད།

en: Toggle fixed duration
dz: སོར་སྟོན་གཏན་བཟོས་ཀྱི་དུས་ཡུན།

en: Edit task scheduling
dz: ལས་ཀའི་འཆར་རིམ་བཀོད་དོ་ཡོད་མི་འདི་ ཞུན་དག་འབད།

en: Assign resource to task
dz: ལས་ཀ་ལུ་འབྱུང་ཁུངས་ འགན་སྤྲོད་འབད།

en: Unassign resource from task
dz: ལས་ཀ་ལས་འབྱུང་ཁུངས་འགན་སྤྲོད་མ་འབད།

en: Change resource units in task
dz: འབྱུང་ཁུངས་ཆ་ཕྲན་ཚུ་ ལས་ཀ་ནང་ བསྒྱུར་བཅོས་འབད།

en: Edit task predecessor
dz: ལས་ཀ་སྔོན་མམ་ ཞུན་དག་འབད།

en: Edit lag predecessor
dz: ཤུལ་ལུས་སྔོན་མམ་ ཞུན་དག་འབད།

en: Edit task note
dz: ལས་ཀའི་དྲན་འཛིན་ ཞུན་དག་འབད།

en: No earlier than %s
dz: %sགི་ཧེ་མ་འདི་མེན།

en: On fixed date %s
dz: གཏན་བཟོས་ཚེས་གྲངས་%s ལུ།

en: Finish to start (FS)
dz: འགོ་བཙུགས་ནི་ལུ་མཇུག་བསྡུ་(ཨེཕི་ཨེསི་)།

en: Finish to finish (FF)
dz: མཇུག་བསྡུ་ནི་ལུ་མཇུག་བསྡུ་(ཨེཕ་ཨེཕ་)

en: Start to start (SS)
dz: འགོ་བཙུགས་ནི་ལུ་འགོ་བཙུགས་(ཨེསི་ཨེསི་)།

en: Start to finish (SF)
dz: འགོ་བཙུགས་ནི་ལུ་མཇུག་བསྡུ་(ཨེསི་ཨེསི་)

en: Can't add new predecessor. No task selected!
dz: སྔོན་མམ་ཁ་སྐོང་རྐྱབ་མི་ཚུགས་པས། ལས་ཀ་སེལ་འཐུ་མ་འབད་!

en: Change...
dz: བསྒྱུར་བཅོས་་་་་

en: Assigned
dz: འགན་སྤྲོད་འབད་ཡོདཔ།

en: Units
dz: ཆ་ཕྲན་ཚུ།

en: Lag
dz: ཤུལ་ལུས།

en: Edit task properties
dz: ལས་ཀའི་རྒྱུ་དངོས་ཚུ་ ཞུན་དག་འབད།

en: /_Insert task
dz: /ལས་ཀ་ བཙུགས།(_I)

en: /Insert _subtask
dz: ལས་ཀ་ཡན་ལག་ བཙུགས།(_s)

en: /_Remove task
dz: /ལས་ཀ་ རྩ་བསྐྲད་གཏང་།(_R)

en: /_Unlink task
dz: འབྲེལ་ལམ་བཤོལ་བའི་ལས་ཀ(_U)

en: /Assign _resources...
dz: འགན་སྤྲོད་འབྱུང་ཁུངས་ཚུ་་་་་(_r)

en: /_Edit task...
dz: ལས་ཀ་ ཞུན་དག་འབད་་་་་(_E)

en: Remove task
dz: ལས་ཀ་ རྩ་བསྐྲད་གཏང་།

en: Apply constraint to task
dz: ལས་ཀ་ལུ་ བར་ཆད་འཇུག་སྤྱོད་འབད།

en: Reset task constraint
dz: ལས་ཀའི་བར་ཆད་ སླར་སྒྲིག་འབད།

en: N/A
dz: ཨེན་/ཨེ།

en: Remove tasks
dz: ལས་ཀ་ཚུ་རྩ་བསྐྲད་གཏང་།

en: You are about to open an edit dialog each for %i tasks. Are you sure that you want to do that?
dz: ཁྱོད་ཀྱིས་ %i ལས་ཀ་རེ་ལུ་ ཞུན་དག་ཌའི་ལོག་ཁ་ཕྱེ་ནི་འབད་དེ། ཁྱོད་ཀྱིས་འཐད་རི་འབའ་རི་འབད་ནི་ཨིན་ན?

en: Unlink tasks
dz: འབྲེལ་ལམ་བཤོལ་བའི་ལས་ཀ་ཚུ།

en: Link tasks
dz: འབྲེལ་ལམ་ལས་ཀ་ཚུ།

en: Indent tasks
dz: འགོ་མཚམས་ལས་ཀ་ཚུ།

en: Indent task
dz: འགོ་མཚམས་ལས་ཀ

en: Unindent tasks
dz: འགོ་མཚམས་བཤོལ་བའི་ལས་ཀ་ཚུ།

en: Unindent task
dz: འགོ་མཚམས་བཤོལ་བའི་ལས་ཀ

en: Move tasks up
dz: ལས་ཀ་ཚུ་ ཡར་སྤོ།

en: Move task up
dz: ལས་ཀ་ ཡར་སྤོ།

en: Move tasks down
dz: ལས་ཀ་ཚུ་ མར་སྤོ།

note: Moving task from 'position' to 'position + 1'
en: Move task down
dz: ལས་ཀ་ མར་སྤོ།

en: Reset task constraints
dz: ལས་ཀའི་བར་ཆད་ཚུ་ སླར་སྒྲིག་འབད།

en: Reset all task constraints
dz: ལས་ཀའི་བར་ཆད་ཚུ་ཆ་མཉམ་ སླར་སྒྲིག་འབད།

en: _Edit Task
dz: ལས་ཀ་ ཞུན་དག་འབད།(_E)

en: _Edit Custom Properties...
dz: སྲོལ་སྒྲིག་རྒྱུ་དངོས་ཚུ་ ཞུན་དག་འབད་་་་་་(_E)

en: Tasks
dz: ལས་ཀ་ཚུ།

en: _Tasks
dz: ལས་ཀ་ཚུ།(_T)

en: Edit custom task properties
dz: སྲོལ་སྒྲིག་ལས་ཀའི་རྒྱུ་དངོས་ཚུ།

en: Edit Task Columns
dz: ལས་ཀའི་ཀེར་ཐིག་ཚུ་ ཞུན་དག་འབད།

en: /_Expand all resources
dz: འབྱུང་ཁུངས་ཚུ་ཆ་མཉམ་རྒྱ་འཕར།(_E)

en: /_Collapse all resources
dz: འབྱུང་ཁུངས་ཚུ་ཆ་མཉམ་ ཧྲམས།(_C)

en: 
    Name
dz: 
    མིང་།

en: 
    Task
dz: 
    ལས་ཀ

en: Zoom to fit
dz: ཚུད་སྒྲིག་དོན་ལུ་རྒྱས་ཟུམ།

note: i18n: Label used for the sidebar. Please try to make it short and use * a linebreak if necessary/possible.
en: Resource
    Usage
dz: འབྱུང་ཁུངས་
     ལག་ལེན།

en: Resource _Usage
dz: འབྱུང་ཁུངས་ལག་ལེན།(_U)

en: Edit Resource Usage Columns
dz: འབྱུང་ཁུངས་ལག་ལེན་ཀེར་ཐིག་ཚུ་ ཞུན་དག་འབད།

en: _File
dz: ཡིག་སྣོད།(_F)

en: _New Project
dz: ལས་འགུལ་གསརཔ།(_N)

en: Create a new project
dz: ལས་འགུལ་གསརཔ་ཅིག་ གསར་བསྐྲུན་འབད།

en: _Open...
dz: ཁ་ཕྱེ་་་(_O)

en: Open a project
dz: ལས་འགུལ་ཁ་ཕྱེ།

en: _Import
dz: ནང་འདྲེན།(_I)

en: _Save
dz: སྲུངས།(_S)

en: Save the current project
dz: ད་ལྟོའི་ལས་འགུལ་འདི་ སྲུངས།

en: _Export
dz: ཕྱིར་འདྲེན།(_E)

en: Save _As...
dz: བཟུམ་སྦེ་ སྲུངས་་་(_A)

en: Save the current project with a different name
dz: ད་ལྟོའི་ལས་འགུལ་འདི་མིང་སོ་སོའི་ཐོག་ལས་ སྲུངས།

en: _Print...
dz: དཔར་བསྐྲུན་་་(_P)

en: Print the current project
dz: ད་ལྟོའི་ལས་འགུལ་ དཔར་བསྐྲུན་འབད།

en: Print Pre_view
dz: སྔོན་ལྟ་དཔར་བསྐྲུན་འབད།(_v)

en: Print preview of the current project
dz: ད་ལྟོའི་ལས་འགུལ་གྱི་སྔོན་ལྟ་འདི་ དཔར་བསྐྲུན་འབད།

en: _Close
dz: ཁ་བསྡམ།(_C)

en: Close the current file
dz: ད་ལྟོའི་ཡིག་སྣོད་ ཁ་བསྡམ།

en: _Quit
dz: སྤང་།(_Q)

en: Exit the program
dz: ལས་འགུལ་ ཕྱི་ཁར་བཏོན།

en: _Edit
dz: ཞུན་དག(_E)

en: _Undo
dz: འབད་བཤོལ།(_U)

en: Undo the last action
dz: མཇུག་གི་བྱ་བ་འདི་ འབད་བཤོལ།

en: _Redo
dz: ལོག་འབད།(_R)

en: Redo the undone action
dz: འབད་བཤོལ་ཡོད་པའི་བྱ་བ་ ལོག་འབད།

en: _View
dz: མཐོང་སྣང་།(_V)

en: _Actions
dz: བྱ་བ།(_A)

en: _Project
dz: ལས་འགུལ།(_P)

en: _Manage Calendars
dz: ཟླ་ཐོ་ཚུ་ འཛིན་སྐྱོང་འཐབ།(_M)

en: Edit Day _Types
dz: གཟའི་དབྱེ་བ་ཚུ་ ཞུན་དག་འབད།(_T)

en: Edit Project _Phases
dz: ལས་འགུལ་གྱི་གོ་རིམ་ཚུ་ ཞུན་དག་འབད།(_P)

en: _Edit Project Properties
dz: ལས་འགུལ་གྱི་རྒྱུ་དངོས་ཚུ་ ཞུན་དག་འབད།(_E)

en: Edit the project properties
dz: ལས་འགུལ་གྱི་རྒྱུ་དངོས་ཚུ་ ཞུན་དག་འབད།

en: _Help
dz: གྲོགས་རམ།(_H)

en: _User Guide
dz: ལག་ལེན་པའི་ལམ་སྟོན།(_U)

en: Show the Planner User Guide
dz: འཆར་གཞི་རྩམ་མི་ལག་ལེན་པའི་ལམ་སྟོན།

en: _About
dz: སྐོར་ལས།(_A)

en: About this application
dz: གློག་རིམ་འདི་གི་སྐོར་ལས།

note: Note: these strings are leaked.
en: Switch to the view "%s"
dz: མཐོང་སྣང་ "%s" ལུ་ སོར་བསྒྱུར་འབད།

en: Open a File
dz: ཡིག་སྣོད་ཁ་ཕྱེ།

en: Planner Files
dz: འཆར་གཞི་རྩམ་མིའི་ཡིག་སྣོད་ཚུ།

en: A Project Management application for the GNOME desktop
dz: ཇི་ནོམ་ཌེཀསི་ཊོཔ་གི་དོན་ལུ་ ལས་འགུལ་འཛིན་སྐྱོང་གློག་རིམ།

en: The Planner Homepage
dz: འཆར་གཞི་རྩམ་མིའི་ཁྱིམ་ཤོག་ལེབ།

en: If you don't save, changes made the last minute will be discarded.
dz: ཁྱོད་ཀྱིས་མ་སྲུངས་པ་ཅིན་ མཐའ་མཇུག་གི་སྐར་མ་ནང་བསྒྱུར་བཅོས་འབད་ཡོད་མི་ཚུ་ བཏོན་བཀོག་འོང་།

en: If you don't save, changes made the last %d minute will be discarded. | If you don't save, changes made the last %d minutes will be discarded.
dz[0]: ཁྱོད་ཀྱིས་མ་སྲུངས་པ་ཅིན་ མཐའ་མཇུག་གི་ %d སྐར་མ་བསྒྱུར་བཅོས་འབད་ཡོད་མི་ཚུ་ བཏོན་བཀོག་འོང་།
dz[1]: ཁྱོད་ཀྱིས་མ་སྲུངས་པ་ཅིན་ མཐའ་མཇུག་གི་ %d སྐར་མ་ཚུ་བསྒྱུར་བཅོས་འབད་ཡོད་མི་ཚུ་ བཏོན་བཀོག་འོང་།

en: If you don't save, changes made the last hour will be discarded.
dz: ཁྱོད་ཀྱིས་མ་སྲུངས་པ་ཅིན་ མཐའ་མཇུག་གི་ཆུ་ཚོད་ནང་བསྒྱུར་བཅོས་འབད་ཡོད་མི་ཚུ་ བཏོན་བཀོག་འོང་།

en: If you don't save, changes made the last %d hour will be discarded. | If you don't save, changes made the last %d hours will be discarded.
dz[0]: ཁྱོད་ཀྱིས་མ་སྲུངས་པ་ཅིན་ མཐའ་མཇུག་གི་ %d ཆུ་ཚོད་་བསྒྱུར་བཅོས་འབད་ཡོད་མི བཏོན་བཀོག་འོང་།
dz[1]: ཁྱོད་ཀྱིས་མ་སྲུངས་པ་ཅིན་ མཐའ་མཇུག་གི་ %d ཆུ་ཚོད་ཚུ་་བསྒྱུར་བཅོས་འབད་ཡོད་མི་ བཏོན་བཀོག་འོང་།

en: Save changes to document '%s' before closing?
dz: ཁ་མ་བསྡམ་པའི་ཧེ་མ་ ཡིག་ཆ་ '%s'ལུ་བསྒྱུར་བཅོས་འབད་ཡོད་མི་ཚུ་ སྲུངས།

en: C_lose without saving
dz: མ་སྲུང་བ་ ཁ་བསྡམ།(_l)

en: _Cancel
dz: ཆ་མེད་གཏང་།(_C)

en: Save a File
dz: ཡིག་སྣོད་སྲུངས།

en: You have opened a file that was saved with an old version of Planner.
    
    When loading old files, all tasks will use the constraint 'Must Start On', since the old version did not fully support automatic rescheduling. To take advantage of this new feature, you should add predecessor relations between tasks that are dependent on each other.
    
    You can add a predecessor relation by clicking on the predecessor and dragging to the successor.
    
    After doing this, you can remove all constraints by selecting the menu item 'Remove all constraints' in the 'Edit' menu.
dz: ཁྱོད་ཀྱིས་འཆར་གཞི་རྩམ་མིའི་ཐོན་རིམ་དང་བཅས་སྲུང་བཞག་འབད་ཡོད་པའི་ཡིག་སྣོད་འདི་ ཁ་ཕྱེ་ནུག
    
    ཡིག་སྣོད་རྙིངམ་ཚུ་མངོན་གསལ་འབད་བའི་བསྒང་ལུ་ ཐོན་རིམ་རྙིངམ་འདི་གིས་ རང་བཞིན་གྱི་སླར་ འཆར་རིམ་བཀོད་ནི་ལུ་རྒྱབ་སྐྱོར་ཆ་ཚང་སྦེ་མ་འབདཝ་ལས་ ལས་ཀ་ཆ་མཉམ་གྱིས་བར་ཆད་ 'འགོ་བཙུགས་དགོ་' འདི་ལག་ལེན་འཐབ་འོང་། ཁྱད་རྣམ་གསརཔ་འདིའི་གོ་སྐབས་ལེན་ནིའི་དོན་ལུ་ ཁྱོད་ཀྱིས་ཕན་ཚུན་བརྟེན་པའི་ལས་ཀའི་བར་ན་ སྔོན་མམ་གྱི་མཐུན་འབྲེལ་ ཁ་སྐོང་བརྐྱབ་དགོ
    
    ཁྱོད་ཀྱིས་ སྔོན་མམ་གུ་ཨེབ་གཏང་འབད་ནི་དང་ཤུལ་མམ་ལུ་འདྲུད་ནི་ཚུའི་ཐོག་ལས་ སྔོན་མམ་གྱི་མཐུན་འབྲེལ་ ཁ་སྐོང་འབད་ཚུགས།
    
    དེ་ཚུ་འབད་བའི་ཤུལ་མ་ ཁྱོད་ཀྱིས་  'ཞུན་དག་' དཀར་ཆག་ནང་ལུ་ དཀར་ཆག་རྣམ་གྲངས་ 'བར་ཆད་ཆ་མཉམ་རང་རྩ་བསྐྲད་གཏང་' འདི་སེལ་འཐུ་འབད་བའི་ཐོག་ལས་ བར་ཆད་ཆ་མཉམ་ཁ་སྐོང་འབད་ཚུགས།

note: Hack.
en: Unnamed database project
dz: མིང་མ་བཏགས་པའི་གནད་སྡུད་གཞི་རྟེན་ལས་འགུལ།

en: Open '%s'
dz: '%s' ཁ་ཕྱེ།

en: Edit working time
dz: ལཱ་གི་དུས་ཚོད་ ཞུན་དག་འབད།

en: Planner 0.11 Format
dz: འཆར་གཞི་རྩམ་མི་ ༠་༡༡ རྩ་སྒྲིག

en: Export project to a file suitable for Planner 0.11
dz: འཆར་གཞི་རྩམ་མི་ ༠་༡༡ གི་དོན་ལུ་འོས་འབབ་ཡོད་པའི་ཡིག་སྣོད་ལུ་ ལས་འགུལ་ཕྱིར་འདྲེན་འབད།

en: Export
dz: ཕྱིར་འདྲེན།

en: EDS UID
dz: ཨི་ཌི་ཨེསི་ཡུ་ཨའི་ཌི།

en: Identifier used by Evolution Data Server for tasks
dz: ལས་ཀ་ཚུ་གི་དོན་ལུ་ ཨི་བོ་ལུ་ཤཱན་གནད་སྡུད་སར་བར་གྱིས་ལག་ལེན་འཐབ་ཡོད་པའི་ངེས་འཛིན་འབད་མི།

en: EDS Categories
dz: ཨི་ཌི་ཨེསི་དབྱེ་རིམ་ཚུ།

en: Categories for a task used by Evolution Data Server
dz: ཨི་བོ་ལུ་ཤཱན་གནད་སྡུད་སར་བར་གྱིས་ ལས་ཀ་ཅིག་གི་དོན་ལུ་ལག་ལེན་འཐབ་ཡོད་མི་དབྱེ་རིམ་ཚུ།

en: EDS Classification
dz: ཨི་ཌི་ཨེསི་དབྱེ་བཟོ།

en: Task access classification used by Evolution Data Server
dz:  ཨི་བོ་ལུ་ཤཱན་གནད་སྡུད་སར་བར་གྱིས་ལག་ལེན་འཐབ་ཡོད་པའི་ལས་ཀ་འཛུལ་སྤྱོད་འབད་ནི་དབྱེ་བཟོ།

en: EDS URL
dz: ཨི་ཌི་ཨེསི་ ཡུ་ཨར་ཨེལ།

en: URL for a Task used by Evolution Data Server
dz: ཨི་བོ་ལུ་ཤཱན་གནད་སྡུད་སར་བར་་གྱིས་་ལག་ལེན་འཐབ་ཡོད་མི་་ལས་ཀ་ཅིག་གི་དོན་ལུ་ཡུ་ཨར་ཨེལ།

en: Invalid server URI
dz: སར་བར་་ཡུ་ཨར་ཨེལ་ནུས་མེད།

note: book_target = (EABConfigTargetSource *) data->target; source = book_target->source;
en: Select planner file
dz: འཆར་གཞི་རྩམ་མིའི་ཡིག་སྣོདསེལ་འཐུ་འབད།

en: The filename extension of this file isn't the planner usual file extension (%s) Do you want to continue?
dz: ཡིག་སྣོད་འདི་གི་ཡིག་སྣོད་མིང་རྒྱ་བསྐྱེད་འདི་སྤྱིར་བཏང་ཡིག་སྣོད་རྒྱ་བསྐྱེད་འཆར་གཞི་རྩོམ་མི་འདི་མེནམ་ལས་ (%s) ཁྱོད་ཀྱིས་འཕྲོ་མཐུད་ནི་ཨིན་ན?
