planner master - en to eu translation catalogue (507 entries)

en: Planner project plan
eu: Planner proiektu-plana

en: Project Management
eu: Proiektu-kudeaketa

en: Handle the tasks, resources, and cost of your projects
eu: Kudeatu zure proiektuen zereginak, baliabideak eta kostuak

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Gantt;Chart;Critical path;Relationship;Dependency;WBS;
eu: Gantt;Diagrama;Bide kritikoa;Erlazioak;Mendekotasuna;WBS;

en: Highlight critical path in Gantt view
eu: Nabarmendu bide kritikoak Gantt ikuspegian

en: Whether to highlight the tasks along the critical path in the Gantt view.
eu: Zereginak Gantt ikuspegiko bide kritikoan zehar nabarmenduko den ala ez.

en: Display nonstandard days in Gantt view
eu: Bistaratu egun ez-estandarrak Gantt ikuspegian

en: Whether to display nonstandard days in the Gantt view.
eu: Egun ez-estandarrak Gantt ikuspegian bistaratuko diren ala ez.

en: Print the Gantt view
eu: Inprimatu Gantt-en ikuspegia

en: Whether printing of the Gantt view is enabled.
eu: Gantt ikuspegia inprimatzea gaituta dagoen ala ez.

en: Highlight critical path in Task view
eu: Nabarmendu bide kritikoak zereginen ikuspegian

en: Whether to highlight the tasks along the critical path in the Task view.
eu: Zereginen ikuspegian zereginak bide kritikoan zehar nabarmenduko diren ala ez.

en: Display nonstandard days in Task view
eu: Bistaratu egun ez-estandarrak zereginen ikuspegian

en: Whether to display nonstandard days in the Task view.
eu: Egun ez-estandarrak zereginen ikuspegian bistaratuko diren ala ez.

en: Print the Task view
eu: Inprimatu zereginen ikuspegia

en: Whether printing of the Task view is enabled.
eu: Zereginen ikuspegia inprimatzea gaituta dagoen ala ez.

en: Print the Resource view
eu: Inprimatu baliabideen ikuspegia

en: Whether printing of the Resource view is enabled.
eu: Baliabideen ikuspegia inprimatzea gaituta dagoen ala ez.

en: The active view
eu: Ikuspegi aktiboa

en: Which view to display in the user interface.
eu: Zein ikuspegi bistaratu erabiltzailearen interfazean.

en: Host
eu: Ostalaria

en: The host running the SQL server.
eu: SQL zerbitzaria exekutatzen ari den ostalaria.

en: Database
eu: Datu-basea

en: The SQL server database.
eu: SQL zerbitzariaren datu-basea.

en: User
eu: Erabiltzailea

en: The SQL server user name.
eu: SQL zerbitzariko erabiltzaile-izena.

en: Add Predecessor
eu: Gehitu aurrekoa

en: _Name:
eu: _Izena:

en: _Relation type:
eu: _Erlazio-mota:

en: _Lag:
eu: _Atzerapena:

en: Calendar Editor
eu: Egutegi-editorea

en: _New...
eu: Berr_ia...

en: Working time...
eu: Lanaldia...

en: Default week...
eu: Aste lehenetsia...

en: Use working time from derived calendar
eu: Erabili egutegi eratorriko lanaldia

en: Set day type to:
eu: Ezarri egun-mota:

en: Custom working time
eu: Lanaldi pertsonalizatua

en: <b>Working time</b>
eu: <b>Lanaldia</b>

en: From:
eu: Hasi:

en: To:
eu: Amaitu:

en: Apply
eu: Aplikatu

en: Select a Calendar
eu: Hautatu egutegi bat

en: Hidden columns:
eu: Ezkutatutako zutabeak:

en: _Show
eu: E_rakutsi

en: _Hide
eu: E_zkutatu

en: Visible columns:
eu: Zutabe ikusgaiak:

en: Edit Day Types
eu: Editatu egun-motak

en: Default Week
eu: Aste lehenetsia

en: <b>Calendar:</b>
eu: <b>Egutegia:</b>

en: Select a weekday and the day type to use for that day in the default week for this calendar.
eu: Hautatu astegun bat eta egun horrentzat egutegi honetako aste lehenetsian erabiliko den egun-mota.

en: Week day:
eu: Asteguna:

en: Day type:
eu: Egun-mota:

en: 
    The selected day type has the following working hours:
eu: 
    Hautatutako egun-motak ondorengo lan-orduak ditu:

en: dialog1
eu: 1dialogoa

en: Select group
eu: Hautatu taldea

en: Search
eu: Bilatu

en: Select All
eu: Hautatu _denak

en: Unselect All
eu: Desautatu _denak

en: Loading resource data
eu: Baliabide-datuak kargatzen

en: Group Editor
eu: Taldeen editorea

en: New Calendar
eu: Egutegi berria

en: C_reate
eu: S_ortu

en: _Existing calendars:
eu: _Lehendik dauden egutegiak:

en: _Name of the new calendar:
eu: _Egutegi berriaren izena:

en: _Derive from a calendar
eu: _Eratorri egutegi batetik

en: C_opy an existing calendar
eu: _Kopiatu lehendik dagoen egutegi bat

en: Create an _empty calendar
eu: Gehitu egutegi _huts bat

en: Add Day Type
eu: Gehitu egun-mota

en: New Project Phase
eu: Proiektu-fase berria

en: Add Property
eu: Gehitu propietatea

en: _Description:
eu: _Azalpena:

en: _Type:
eu: _Mota:

en: _Label:
eu: _Etiketa:

en: Edit Project Phases
eu: Editatu proiektu-faseak

en: Project Properties
eu: Proiektu-propietateak

en: _Start:
eu: _Hasiera:

en: _Organization:
eu: E_rakundea:

en: _Manager:
eu: _Kudeatzailea:

en: _Calendar:
eu: E_gutegia:

en: Select...
eu: Hautatu...

en: _Phase:
eu: _Fasea:

en: Date...
eu: Data...

en: General
eu: Orokorra

en: Custom
eu: Pertsonalizatua

en: Custom Properties
eu: Propietate pertsonalizatuak

en: _Email:
eu: _Helb. el.:

en: _Group:
eu: _Taldea:

en: C_ost:
eu: K_ostua:

en: _Short name:
eu: _Izen laburra:

en: Optional - overrides resource name in Gantt view.
eu: Aukerakoa - gainidatzi baliabide-izena Gantt ikuspegian.

en: Select the calendar to use for this resource. If you want to use the default calendar of the project, select 'None'.
eu: Hautatu baliabide honekin erabiltzeko egutegia. Proiektuko egutegi lehenetsia erabili nahi izanez gero, hautatu 'Bat ere ez'.

en: Edit Calendars...
eu: Editatu egutegiak...

en: Calendar
eu: Egutegia

en: _Insert time stamp
eu: _Txertatu data-zigilua

en: Notes
eu: Oharrak

en: Insert Resource
eu: Txertatu baliabidea

en: _Insert
eu: _Txertatu

en: Open Database
eu: Ireki datu-basea

en: _Server:
eu: _Zerbitzaria:

en: _Username:
eu: _Erabiltzaile-izena:

en: _Password:
eu: _Pasahitza:

en: _Database:
eu: _Datu-basea:

en: Select a Project
eu: Hautatu proiektu bat

en: The database contains the following projects. Select a project to open:
eu: Datu-baseak ondorengo proiektuak ditu. Hautatu proiektu bat irekitzeko:

en: _Work:
eu: La_na:

en: _Duration:
eu: _Iraupena:

en: C_omplete:
eu: A_maituta:

en: _Priority:
eu: _Lehentasuna:

en: _Milestone
eu: _Mugarria

en: _Fixed duration
eu: I_raupen finkoa

note: This is the verb "schedule"
en: Schedule:
eu: Antolaketa

en: Change...
eu: Aldatu...

en: Resources
eu: Baliabideak

en: Predecessors
eu: Aurrekoak

en: _Insert Time Stamp
eu: T_xertatu data-zigilua

en: Insert Task
eu: Txertatu zeregina

en: Edit Working Time
eu: Editatu lanaldia

en: <b>Day types</b>
eu: <b>Egun-motak</b>

en: <b>Working hours</b>
eu: <b>Lan-orduak</b>

en: Working
eu: Laneguna

en: A default working day
eu: Lanegun lehenetsi bat

en: Nonworking
eu: Jaieguna

en: A default non working day
eu: Jaiegun lehenetsi bat

en: Use base
eu: Erabili basea

en: Use day from base calendar
eu: Hartu eguna egutegitik

en: This format does not support reading
eu: Formatu honek ez du irakurketa onartzen

en: Could not create XML tree
eu: Ezin izan da XML zuhaitza sortu

en: Could not write XML file
eu: Ezin izan da idatzi XML fitxategian

en: Default
eu: Lehenetsia

en: Invalid URI: '%s'
eu: URI baliogabea: %s

en: Couldn't find a suitable file module for loading '%s'
eu: Ezin izan da aurkitu '%s' kargatzeko fitxategi-modulu egokirik

en: No support for SQL storage built into this version of Planner.
eu: SQL biltegiratzeen euskarririk ez du Planner-en bertsio honek.

en: Invalid URI.
eu: URI baliogabea.

en: Unable to find file writer identified by '%s'
eu: Ezin da aurkitu '%s' gisa identifikatutako fitxategi-idazlerik

en: Couldn't find a suitable file module for loading project
eu: Ezin izan da aurkitu proiektua kargatzeko fitxategi-modulu egokirik

en: Text
eu: Testua

en: String list
eu: Kate-zerrenda

en: Integer number
eu: Osoko zenbakia

en: Floating-point number
eu: Koma mugikorreko zenbakia

en: Date
eu: Data

en: Duration
eu: Iraupena

en: Cost
eu: Kostua

en: None
eu: Bat ere ez

en: Can't connect to database server
eu: Ezin da datu-basearen zerbitzariarekin konektatu

en: No errors reported.
eu: Ez du errorerik eman.

note: Give up.
en: Invalid Unicode
eu: Unicode baliogabea

en: Connection to database '%s' failed.
eu: '%s' datu-baserako konexioak huts egin du.

en: Connection to database '%s' failed.
    %s
eu: '%s' datu-baserako konexioak huts egin du.
    %s

en: BEGIN command failed %s.
eu: BEGIN komandoak huts egin du: %s

en: The project '%s' has been changed by the user '%s' since you opened it. Do you want to save anyway?
eu: '%s' proiektua aldatu egin du '%s' erabiltzaileak, zuk ireki eta gero. Gorde nahi duzu hala ere?

en: Connection to database '%s' failed.
eu: '%s' datu-baserako konexioak huts egin du.

en: Invalid SQL URI (must start with 'sql://' and contain '#').
eu: SQL URI baliogabea (honela hasi behar du: 'sql://', eta '#' eduki behar du).

en: Invalid SQL URI (invalid project id).
eu: SQL URI baliogabea (proiektu-id baliogabea).

en: Invalid SQL URI (no database name specified).
eu: SQL URI baliogabea (ez da datu-base izenik zehaztu).

en: Could not add a predecessor relation, because the tasks are already related.
eu: Ezin izan da aurreko-erlaziorik gehitu; zereginak dagoeneko erlazionatuta daude.

en: Start to Finish relation type cannot be combined with other relations.
eu: 'Hasieratik amaierara' motako erlazioak ezin dira bestelako erlazioekin konbinatu.

en: Finish to Finish relation type cannot be combined with other relations.
eu: 'Amaieratik amaierara' motako erlazioak ezin dira bestelako erlazioekin konbinatu.

en: Start to Finish relation type cannot be combined with Start No Earlier Than constraint.
eu: 'Hasieratik amaierara' motako erlazioak ezin dira 'Ez hasi hau baino lehen' murriztapenekin konbinatu.

en: Finish to Finish relation type cannot be combined with Start No Earlier Than constraint.
eu: 'Amaieratik amaierara' motako erlazioak ezin dira 'Ez hasi hau baino lehen' murriztapenekin konbinatu.

en: Start to Finish relation cannot be set. Predecessor starts on project start date.
eu: 'Hasieratik amaierara' erlazioa ezin da ezarri. Aurrekoaren hasiera proiektuaren hasierako data baita.

en: Cannot add a predecessor, because it would result in a loop.
eu: Ezin da gehitu aurrekorik, begizta eragingo bailuke.

en: Cannot move the task, because it would result in a loop.
eu: Ezin da lekuz aldatu zeregina, begizta eragingo bailuke.

note: Translators: Example output: October 9, 2006
en: %B %e, %Y
eu: %Y %B %e

en: Export to HTML failed
eu: Huts egin du HTMLra esportatzean

en: Insert
eu: Txertatu

en: Remove
eu: Kendu

en: Unlink
eu: Desestekatu

en: Link
eu: Estekatu

en: Indent
eu: Koska

en: Unindent
eu: Kendu koska

en: Move up
eu: Eraman gorantz

en: Move down
eu: Eraman beherantz

en: Edit
eu: Editatu

en: Change day type
eu: Aldatu egun-mota:

en: Remove calendar
eu: Kendu egutegia

en: Add new calendar
eu: Gehitu egutegi berria

en: Today
eu: Gaur

note: The order of items has to match the CONSTRAINT_COMBO_* constants in C file
en: As soon as possible
eu: Ahal bezain laster

en: No earlier than
eu: Ez hasi hau baino lehen

en: On fixed date
eu: Finkatutako datan

en: Undo '%s'
eu: Desegin '%s'

en: Undo
eu: Desegin

en: Redo '%s'
eu: Berregin '%s'

en: Redo
eu: Berregin

en: Add day type "%s"
eu: Gehitu egun-mota: "%s"

en: Remove day type "%s"
eu: Kendu egun-mota: "%s"

en: Monday
eu: Astelehena

en: Tuesday
eu: Asteartea

en: Wednesday
eu: Asteazkena

en: Thursday
eu: Osteguna

en: Friday
eu: Ostirala

en: Saturday
eu: Larunbata

en: Sunday
eu: Igandea

en: No working time
eu: Lanik gabeko eguna

en: Edit default week
eu: Editatu aste lehenetsia

en: EDS
eu: EDZ

en: Import resources from Evolution Data Server
eu: Inportatu baliabideak Evolution Datu-Zerbitzaritik

en: Name
eu: Izena

en: Email
eu: Helb. el.

en: Import
eu: Inportatu

en: Photo
eu: Argazkia

en: Imported from Evolution Data Server
eu: Evolution Datu-Zerbitzaritik inportatuta

en: Updated from Evolution Data Server
eu: Evolution Datu-Zerbitzaritik eguneratuta

en: Query cancelled.
eu: Kontsulta bertan behera utzita.

en: Evolution Data Server UID
eu: Evolution Datu-Zerbitzariko UIDa

en: Identifier used by Evolution Data Server for resources
eu: Identifikatzailea Evolution Datu-Zerbitzariak baliabideentzako erabiltzen duena

en: %dd %dh
eu: %de %do

en: %dd
eu: %de

en: %dh %dmin
eu: %do %dmin

en: %dh
eu: %do

en: mon
eu: hil

note: month unit variant accepted in input
en: month
eu: hilabete

note: month unit variant accepted in input
en: months
eu: hilabete

note: month unit variant accepted in input
en: w
eu: a

note: week unit variant accepted in input
en: week
eu: aste

note: week unit variant accepted in input
en: weeks
eu: aste

note: week unit variant accepted in input
en: d
eu: e

note: day unit variant accepted in input
en: day
eu: egun

note: day unit variant accepted in input
en: days
eu: egun

note: day unit variant accepted in input
en: h
eu: o

note: hour unit variant accepted in input
en: hour
eu: ordu

note: hour unit variant accepted in input
en: hours
eu: ordu

note: minute unit variant accepted in input
en: minute
eu: minutu

note: minute unit variant accepted in input
en: minutes
eu: minutu

en: Project start
eu: Proiektu-hasiera

en: %a, %e %b %Y
eu: %a, %Y %b %e

en: Work
eu: Lanekoa

en: Unnamed
eu: Izengabea

en: Change work to %s
eu: Aldatu lana --> %s

en: Change progress to %u%% complete
eu: Aldatu progresioa %%%u-(e)ra osatzeko

en: No name
eu: Izenik ez

en: Make task '%s' a predecessor of '%s'
eu: Egin '%s' zeregina '%s'(r)en aurreko

en: Edit task property
eu: Editatu zeregin-propietatea

en: _Insert Task
eu: _Txertatu zeregina

en: Insert a new task
eu: Txertatu zeregin berria

en: In_sert Tasks...
eu: Tx_ertatu zereginak...

en: _Remove Task
eu: _Kendu zeregina

en: Remove the selected tasks
eu: Hautatutako zereginak kentzen ditu

en: _Edit Task Properties...
eu: _Editatu zeregin-propietateak...

en: Select _All
eu: Hautatu _denak

en: Select all tasks
eu: Hautatu zeregin guztiak

en: _Unlink Task
eu: _Desestekatu zeregina

en: Unlink the selected tasks
eu: Desestekatu hautatutako zereginak

en: _Link Tasks
eu: _Estekatu zereginak

en: Link the selected tasks
eu: Estekatu hautatutako zereginak

en: I_ndent Task
eu: _Koskatu zeregina

en: Indent the selected tasks
eu: Koskatu hautatutako zereginak

en: Unin_dent Task
eu: Ke_ndu koska zereginari

en: Unindent the selected tasks
eu: Kendu koska hautatutako zereginei

en: Move Task _Up
eu: Eraman zeregina _gora

en: Move the selected tasks upwards
eu: Hautatutako zereginak gorantz eramaten ditu

en: Move Task Do_wn
eu: Eraman zeregina be_hera

en: Move the selected tasks downwards
eu: Hautatutako zereginak beherantz eramaten ditu

en: Reset _Constraint
eu: Berrezarri _murriztapena

en: Zoom To _Fit
eu: D_oitzeko zooma

en: Zoom to fit the entire project
eu: Zooma ezartzen du proiektu osora doitzeko

en: _Zoom In
eu: _Handiagotu

en: Zoom in
eu: Handiagotu zooma

en: Zoom _Out
eu: _Txikiagotu

en: Zoom out
eu: Txikiagotu zooma

en: Edit _Visible Columns
eu: Editatu zutabe _ikusgaiak

en: Edit visible columns
eu: Editatu zutabe ikusgaiak

en: _Highlight Critical Tasks
eu: _Nabarmendu zeregin kritikoak

en: _Show Guide Lines
eu: _Erakutsi gida-lerroak

en: _Nonstandard Days
eu: Egun e_z-estandarrak

en: _Gantt Chart
eu: _Gantt diagrama

note: i18n: WBS is short for work breakdown structure, and is a * project management term. You might want to leave it * untranslated unless there is a localized term for it. i18n: WBS is sort for work breakdown structure, and is a
en: WBS
eu: LDE

en: Start
eu: Hasi

en: Finish
eu: Amaitu

en: Slack
eu: Lasaiera

en: Assigned to
eu: Honi esleitua

note: i18n: The string "% Complete" will be used in the header * of a column containing values from 0 upto 100, indicating * what part of a task has been completed.
en: % Complete
eu: Osatuta (%)

en: Edit Gantt Columns
eu: Editatu Gantt zutabeak

en: Insert group
eu: Txertatu taldea

en: Remove group
eu: Kendu taldea

en: Default group
eu: Talde lehenetsia

en: Edit group property
eu: Editatu talde-propietateak

en: Manager name
eu: Kudeatzailearen izena

en: Manager phone
eu: Kudeatzailearen telefonoa

en: Manager email
eu: Kudeatzailearen helb.el.

en: Export project to HTML
eu: Esportatu proiektua HTMLra

en: Could not export to HTML
eu: Ezin izan da HTMLra esportatu

en: Export to HTML
eu: Esportatu HTMLra

en: Show result in browser
eu: Ikusi emaitza arakatzailean

en: File "%s" exists, do you want to overwrite it?
eu: "%s" fitxategia badago lehendik. Gainidatzi nahi duzu?

en: Create the initial window with the given geometry.
eu: Sortu hasierako leihoa emandako geometriarekin.

en: GEOMETRY
eu: GEOMETRIA

en: FILES|URIs
eu: FITXATEGIAK|URIak

en: - Planner project management
eu: - Planner proiektu-kudeaketa

en: %s
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
eu: %s
    Exekutatu '%s --help' aukeren zerrenda osoa ikusteko.

en: Invalid geometry string "%s"
eu: "%s" geometria-kate baliogabea

en: Import an MS Project XML file
eu: Inportatu MS Project XML fitxategia

en: Couldn't import file.
eu: Ezin izan da fitxategia inportatu

en: Import a File
eu: Inportatu fitxategia

en: XML Files
eu: XML fitxategiak

en: All Files
eu: Fitxategi denak

en: Insert phase
eu: Txertatu fasea

en: Remove phase
eu: Kendu fasea

en: Could not open plugin file '%s'
eu: Ezin izan da ireki '%s' plugin-fitxategia

note: i18n: finish-to-start, not sure if it should be translated...
en: FS
eu: AH

en: FF
eu: AA

en: SS
eu: HH

en: SF
eu: HA

en: Select the views to print:
eu: Hautatu inprimatzeko ikuspegiak:

en: Select views
eu: Hautatu ikuspegiak

en: Select a calendar to use for this project:
eu: Hautatu proiektu honetan erabiltzeko egutegia:

en: Edit Project Name
eu: Editatu proiektuaren izena

en: Edit Organization
eu: Editatu erakundea

en: Edit Manager
eu: Editatu kudeatzailea

en: Edit Project Start
eu: Editatu proiektuaren hasiera

en: Edit Project Phase
eu: Editatu proiektuaren faseak

en: Property
eu: Propietatea

en: Value
eu: Balioa

en: The name of the custom property needs to start with a letter.
eu: Propietate pertsonalizatuaren izenak letra batekin hasi behar du.

en: Do you really want to remove the property '%s' from the project?
eu: Ziur zaude '%s' propietatea proiektutik kendu nahi duzula?

en: Add project property
eu: Gehitu proiektuaren propietatea

en: Remove project property
eu: Kendu proiektuaren propietatea

en: Edit project property value
eu: Editatu proiektu-propietatearen balioa

en: Label
eu: Etiketa

en: Type
eu: Mota

en: Add property
eu: Gehitu propietatea

en: Remove property
eu: Kendu propietatea

en: Edit property label
eu: Editatu etiketa-propietatea

en: Insert resource
eu: Txertatu baliabidea

en: Material
eu: Materiala

en: (None)
eu: (Bat ere ez)

en: (No name)
eu: (Izenik ez)

en: Edit resource calendar
eu: Editatu baliabide-egutegia

en: Edit resource note
eu: Editatu baliabide-oharrak

en: Edit resource cost
eu: Editatu baliabide-kosteak

en: Edit resource property
eu: Editatu baliabide-propietatea

note: i18n: time stamp format for notes in task dialog, see strftime(3) for * a detailed description.
en: %a %d %b %Y, %H:%M
eu: %a, %Y %b %d, %H:%M

en: None (use project default)
eu: Bat ere ez (erabili proiektuko lehenetsia)

en: Edit resource properties
eu: Editatu baliabide-propietateak

en: _Insert Resource
eu: _Txertatu baliabidea

en: Insert a new resource
eu: Txertatu baliabide berria

en: In_sert Resources...
eu: Txertatu _baliabideak...

en: _Remove Resource
eu: _Kendu baliabidea

en: Remove the selected resource
eu: Kendu hautatutako baliabidea

en: _Edit Resource Properties...
eu: _Editatu baliabide-propietateak...

en: Edit _Groups
eu: Editatu ta_ldeak

en: Edit resource groups
eu: Editatu baliabide-taldeak

en: Edit _Custom Properties...
eu: Editatu propie_tate pertsonalizatuak...

en: _Resources
eu: _Baliabideak

en: Remove resource
eu: Kendu baliabidea

en: Edit Resource Columns
eu: Editatu baliabide-zutabeak

en: Edit custom resource properties
eu: Editatu baliabide-propietate pertsonalizatuak

en: Short name
eu: Izen laburra

en: Group
eu: Taldea

note: i18n: Short "Week", preferably 2 letters.
en: Wk %d
eu: %d. as

en: Week %d
eu: %d. astea

note: i18n: Week, year.
en: Week %d, %d
eu: %d. astea, %d

note: i18n: Short "Quarter", preferably 1 letter.
en: Q%d
eu: %dHh

note: i18n: Short "Quarter", preferably 2-3 letters.
en: Qtr %d
eu: %d. Hh

note: i18n: Year, short "Quarter", preferably 2-3 letters.
en: %d, Qtr %d
eu: %d, %d. Hh

note: i18n: Short "Half year", preferably 1 letter.
en: H%d
eu: %dSh

note: i18n: Year, short "Half year", preferably 1 letter.
en: %04d, H%d
eu: %04d, %dSh

en: Open from Database...
eu: Ireki datu-basetik...

en: Open a project from a database
eu: Ireki proiektua datu-basetik

en: Save to Database
eu: Gorde datu-basean

en: Save the current project to a database
eu: Gorde uneko proiektua datu-base batean

en: Database %s needs to be upgraded from version %s to version %s.
    Please backup database before the upgrade.
eu: %s datu-baseak bertsio-berritzea eskatzen du (%s bertsiotik %s bertsiora).
    Datu-basearen babeskopia egin bertsio-berritu aurretik.

en: Upgrade
eu: Bertsio-berritu

en: Could not upgrade database %s.
     Upgrade file used: %s.
    
    Database error: 
    %s
eu: Ezin izan da %s datu-basea bertsio-berritu.
    Erabilitako fitxategia bertsio-berritzeko: %s.
    
    Datu-baseko errorea:
    %s

en: Can't create tables in database %s
eu: Ezin da %s datu-basean taularik sortu

en: Database %s is not setup for Planner. Do you want to do that?
eu: %s datu-basea ez dago Planner-entzako konfiguratua. Hori egitea nahi duzu?

en: Connection to database '%s@%s' failed.
eu: '%s@%s' datu-baserako konexioak huts egin du.

en: Test to tables in database '%s' failed.
eu: '%s' datu-baseko taulen probak huts egin du.

en: ID
eu: IDa

en: Project
eu: Proiektua

en: Phase
eu: Fasea

en: Revision
eu: Berrikuspena

en: Open from Database
eu: Ireki datu-basetik

en: Link task
eu: Estekatu zeregina

en: Unlink task
eu: Desestekatu zeregina

en: Insert task
eu: Txertatu zeregina

en: Finish to start (FS)
eu: Amaieratik hasierara (AH)

en: Finish to finish (FF)
eu: Amaieratik amaierara (AA)

en: Start to start (SS)
eu: Hasieratik hasierara (HH)

en: Start to finish (SF)
eu: Hasieratik amaierara (HA)

en: Edit task type
eu: Editatu zeregin-mota

en: Toggle fixed duration
eu: Txandakatu iraupen finkoa

en: Edit task scheduling
eu: Editatu zeregin-antolaketa

en: Assign resource to task
eu: Esleitu baliabidea zereginera...

en: Unassign resource from task
eu: Desesleitu baliabidea zereginetik

en: Change resource units in task
eu: Aldatu zeregineko baliabide-unitateak

en: Edit task predecessor
eu: Editatu aurreko zeregina

en: Edit lag predecessor
eu: Gehitu aurreko atzerapena

en: Edit task note
eu: Editatu zeregin-oharra

en: No earlier than %s
eu: Ez hasi %s baino lehen

en: On fixed date %s
eu: Finkatutako %s datan

en: Can't add new predecessor. No task selected!
eu: Ezin da aurreko berririk gehitu. Ez da zereginik hautatu!

en: Assigned
eu: Esleitua

en: Units
eu: Unitateak

en: Lag
eu: Atzerapena

en: Edit task properties
eu: Editatu zeregin-propietateak

en: _Insert task
eu: _Txertatu zeregina

en: Insert _subtask
eu: Txertatu _azpizeregina

en: _Remove task
eu: _Kendu zeregina

en: _Unlink task
eu: _Desestekatu zeregina

en: Assign _resources...
eu: Esleitu _baliabideak...

en: _Edit task...
eu: _Editatu zeregina...

en: Remove task
eu: Kendu zeregina

en: Apply constraint to task
eu: Aplikatu murriztapena zereginari

en: Reset task constraint
eu: Berrezarri zereginaren murriztapena

en: N/A
eu: E/E

en: Remove tasks
eu: Kendu zereginak

en: You are about to open an edit dialog each for %i tasks. Are you sure that you want to do that?
eu: %i zeregin bakoitzarentzat edizio-koadro bat irekitzera zoaz. Ziur zaude hori egin nahi duzula?

en: Unlink tasks
eu: Desestekatu zereginak

en: Link tasks
eu: Estekatu zereginak

en: Indent tasks
eu: Koskatu zereginak

en: Indent task
eu: Koskatu zeregina

en: Unindent tasks
eu: Kendu koska zereginei

en: Unindent task
eu: Kendu koska zereginari

en: Move tasks up
eu: Eraman zereginak gora

en: Move task up
eu: Eraman zeregina gora

en: Move tasks down
eu: Eraman zereginak behera

note: Moving task from 'position' to 'position + 1'
en: Move task down
eu: Eraman zeregina behera

en: Reset task constraints
eu: Berrezarri zereginaren murriztapenak

en: Reset all task constraints
eu: Berrezarri zeregin guztien murriztapenak

en: _Edit Task
eu: _Editatu zeregina

en: _Edit Custom Properties...
eu: _Editatu propietate pertsonalizatuak...

en: Tasks
eu: Zereginak

en: _Tasks
eu: _Zereginak

en: Edit custom task properties
eu: Editatu zereginaren propietate pertsonalizatuak

en: Edit Task Columns
eu: Editatu zereginen zutabea

en: Edit _resource...
eu: Editatu b_aliabidea...

en: E_xpand all resources
eu: _Zabaldu baliabide guztiak

en: _Collapse all resources
eu: _Tolestu baliabide guztiak

en: 
    Name
eu: 
    Izena

en: 
    Task
eu: 
    Zeregina

en: Zoom to fit
eu: Doitzeko zooma

note: i18n: Label used for the sidebar. Please try to make it short and use * a linebreak if necessary/possible.
en: Resource
    Usage
eu: Baliabideen
    erabilera

en: Resource _Usage
eu: Baliabide-erabi_lera

en: Edit Resource Usage Columns
eu: Editatu baliabideen erabilera-zutabeak

en: Unable to open '%s'
eu: Ezin da '%s' ireki

en: Unable to open help file
eu: Ezin da laguntzako fitxategia ireki

en: _File
eu: _Fitxategia

en: _New Project
eu: Proiekt_u berria

en: Create a new project
eu: Proiektu berria sortzen du

en: _Open...
eu: _Ireki...

en: Open a project
eu: Proiektu bat irekitzen du

en: Open _Recent
eu: Ireki _oraintsukoa

en: _Import
eu: _Inportatu

en: _Save
eu: _Gorde

en: Save the current project
eu: Uneko proiektua gordetzen du

en: _Export
eu: _Esportatu

en: Save _As...
eu: Gorde hone_la...

en: Save the current project with a different name
eu: Uneko proiektua beste izen batekin gordetzen du

en: Page Set_up...
eu: _Prestatu orrialdea...

en: Setup the page settings for your current printer
eu: Orrialdearen ezarpenak konfiguratzea uneko inprimagailuarentzako

en: _Print...
eu: I_nprimatu...

en: Print the current project
eu: Uneko proiektua inprimatzen du

en: Print Pre_view
eu: _Inprimatzeko aurrebista

en: Print preview of the current project
eu: Uneko proiektua inprimatzeko aurrebista

en: _Close
eu: It_xi

en: Close the current file
eu: Itxi uneko fitxategia

en: _Quit
eu: I_rten

en: Exit the program
eu: Irten programatik

en: _Edit
eu: _Editatu

en: _Undo
eu: _Desegin

en: Undo the last action
eu: Azken ekintza desegiten du

en: _Redo
eu: B_erregin

en: Redo the undone action
eu: Desegindako ekintza berregiten du

en: _View
eu: I_kusi

en: _Actions
eu: _Ekintzak

en: _Project
eu: _Proiektua

en: _Manage Calendars
eu: _Kudeatu egutegiak

en: Edit Day _Types
eu: Editatu egun-mo_tak

en: Edit Project _Phases
eu: Editatu _proiektuaren faseak

en: _Edit Project Properties
eu: _Editatu proiektuaren propietateak

en: Edit the project properties
eu: Proiektuaren propietateak editatzen ditu

en: _Help
eu: _Laguntza

en: _User Guide
eu: _Erabiltzailearen gida

en: Show the Planner User Guide
eu: Erakutsi Planner-en erabiltzailearen gida

en: _About
eu: Honi _buruz

en: About this application
eu: Aplikazio honi buruz

en: Switch to the view "%s"
eu: Aldatu "%s" ikuspegira

en: Open a File
eu: Ireki fitxategia

en: Planner Files
eu: Planner fitxategiak

en: A Project Management application for the GNOME desktop
eu: Proiektuak kudeatzeko aplikazioa GNOME mahaigainerako

en: The Planner Homepage
eu: Planner-en gune nagusia

en: Save changes to document '%s' before closing?
eu: '%s' dokumentuko azken aldaketak gorde nahi dituzu itxi aurretik?

en: If you don't save, changes made the last minute will be discarded.
eu: Ez baduzu gordetzen, azken minutuan egindako aldaketak galdu egingo dira.

en: If you don't save, changes made the last %d minute will be discarded. | If you don't save, changes made the last %d minutes will be discarded.
eu[0]: Ez baduzu gordetzen, azken minutuan (%d) egindako aldaketak galdu egingo dira.
eu[1]: Ez baduzu gordetzen, azken %d minutuetan egindako aldaketak galdu egingo dira.

en: If you don't save, changes made the last hour will be discarded.
eu: Ez baduzu gordetzen, azken orduan egindako aldaketak galdu egingo dira.

en: If you don't save, changes made the last %d hour will be discarded. | If you don't save, changes made the last %d hours will be discarded.
eu[0]: Ez baduzu gordetzen, azken orduan (%d) egindako aldaketak galdu egingo dira.
eu[1]: Ez baduzu gordetzen, azken %d orduetan egindako aldaketak galdu egingo dira.

en: C_lose without saving
eu: _Itxi gorde gabe

en: _Cancel
eu: _Utzi

en: Save a File
eu: Gorde fitxategi bat

en: You have opened a file that was saved with an old version of Planner.
    
    When loading old files, all tasks will use the constraint 'Must Start On', since the old version did not fully support automatic rescheduling. To take advantage of this new feature, you should add predecessor relations between tasks that are dependent on each other.
    
    You can add a predecessor relation by clicking on the predecessor and dragging to the successor.
    
    After doing this, you can remove all constraints by selecting the menu item 'Remove all constraints' in the 'Edit' menu.
eu: Planner-en bertsio zaharrago batekin gordetako fitxategi bat ireki duzu.
    
    Fitxategi zaharrak kargatzean, zeregin guztiek 'Hasi behar du' murriztapena erabiliko dute, bertsio zaharrak ez baitzuen onartzen berrantolatze automatikoa. Eginbide hori baliatzeko, aurrekoekiko erlazioak gehitu behar dituzu elkarren mendekoak diren zereginen artean.
    
    Aurreko-erlazioak gehitzeko, egin klik aurrekoan, eta arrastatu ondorengora.
    
    Hori egindakoan, murriztapen guztiak ken ditzakezu, 'Kendu murriztapen guztiak' aukera hautatuz 'Editatu' menuan.

note: Hack.
en: Unnamed database project
eu: Proiektuaren datu-base izengabea

en: Edit working time
eu: Editatu lanaldia

en: Planner 0.11 Format
eu: Planner 0.11 formatua

en: Export project to a file suitable for Planner 0.11
eu: Esportatu proiektua Planner 0.11 formatuko fitxategira

en: Export
eu: Esportatu

en: EDS UID
eu: EDZ UIDa

en: Identifier used by Evolution Data Server for tasks
eu: Identifikatzailea Evolution Datu-Zerbitzariak zereginentzako erabiltzen duena

en: EDS Categories
eu: EDZ kategoriak

en: Categories for a task used by Evolution Data Server
eu: Evolution Datu-Zerbitzariak erabiltzen duen zeregin baten kategoriak

en: EDS Classification
eu: EDZ sailkapena

en: Task access classification used by Evolution Data Server
eu: Evolution Datu-Zerbitzariak erabiltzen duen sailkapena zereginetara sarbidetzeko

en: EDS URL
eu: EDZ URLa

en: URL for a Task used by Evolution Data Server
eu: Evolution Datu-Zerbitzariak erabiltzen duen zereginaren URLa

en: Invalid server URI
eu: Zerbitzariaren URI baliogabea

note: book_target = (EABConfigTargetSource *) data->target; source = book_target->source;
en: Select planner file
eu: Hautatu planner fitxategia

en: The filename extension of this file isn't the planner usual file extension (%s) Do you want to continue?
eu: Fitxategiaren luzapena ez da planner-ek erabili ohi duena (%s). Jarraitzea nahi duzu?
