planner 0 - en to hr translation catalogue (495 entries)

en: Planner project plan
hr: Plan projekta rokovnika

en: Planner
hr: Rokovnik

en: Project Management
hr: Upravljanje projektima

en: Handle the tasks, resources, and cost of your projects
hr: Rukujte zadacima, resursima i troškovima svojeg projekta

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Gantt;Chart;Critical path;Relationship;Dependency;WBS;
hr: Gantt;Graf;Kritična putanja;Veze;Ovisnosti;WBS;

en: Highlight critical path in Gantt view
hr: Istakni kritične putanje u Gantt prikazu

en: Whether to highlight the tasks along the critical path in the Gantt view.
hr: Treba li istaknuti zadatke duž kritične putanje u Gantt prikazu.

en: Display nonstandard days in Gantt view
hr: Prikaži nestandardne dane u Gantt prikazu

en: Whether to display nonstandard days in the Gantt view.
hr: Treba li prikazati nestandardne dane u Gantt prikazu.

en: Print the Gantt view
hr: Ispiši Ganttov prikaz

en: Whether printing of the Gantt view is enabled.
hr: Treba li ispisati kada je Ganttov prikaz omogućen.

en: Highlight critical path in Task view
hr: Istakni kritične putanje u prikazu zadatka

en: Whether to highlight the tasks along the critical path in the Task view.
hr: Treba li istaknuti zadatke duž kritične putanje u prikazu zadatka.

en: Display nonstandard days in Task view
hr: Prikaži nestandardne dane u prikazu zadatka

en: Whether to display nonstandard days in the Task view.
hr: Treba li prikazati nestandardne dane u prikazu zadatka.

en: Print the Task view
hr: Ispiši prikaz zadatka

en: Whether printing of the Task view is enabled.
hr: Treba li ispisati kada je prikaz zadatka omogućen.

en: Print the Resource view
hr: Ispiši prikaz resursa

en: Whether printing of the Resource view is enabled.
hr: Treba li ispisati kada je prikaz resursa omogućen.

en: The active view
hr: Aktivan prikaz

en: Which view to display in the user interface.
hr: Koji prikaz prikazati u korisničkom sučelju.

en: Add Predecessor
hr: Dodaj prethodnika

en: _Name:
hr: _Ime:

en: _Relation type:
hr: _Vrsta odnosa:

en: _Lag:
hr: _Kašnjenje:

en: Calendar Editor
hr: Uređivač kalendara

en: _New...
hr: _Novi...

en: Working time...
hr: Radno vrijeme...

en: Default week...
hr: Uobičajeni tjedan...

en: Use working time from derived calendar
hr: Upotrijebi dan iz osnovnog kalendara

en: Set day type to:
hr: Postavi vrstu dana na:

en: Custom working time
hr: Prilagođeno radno vrijeme

en: <b>Working time</b>
hr: <b>Radno vrijeme</b>

en: From:
hr: Od:

en: To:
hr: Za:

en: Apply
hr: Primijeni

en: Select a Calendar
hr: Odaberi kalendar

en: Hidden columns:
hr: Skriveni stupci:

en: _Show
hr: _Prikaži

en: _Hide
hr: _Sakrij

en: Visible columns:
hr: Vidljivi stupci:

en: Edit Day Types
hr: Uredi vrste dana

en: Default Week
hr: Uobičajeni tjedan

en: <b>Calendar:</b>
hr: <b>Kalendar:</b>

en: Select a weekday and the day type to use for that day in the default week for this calendar.
hr: Odaberite radni dan i vrstu dana koja se koristi za taj dan u uobičajenom tjednu za ovaj kalendar

en: Week day:
hr: Radni dan:

en: Day type:
hr: Vrsta dana:

en: 
    The selected day type has the following working hours:
hr: 
    Odabrana vrsta dana ima sljedeće radne sate:

en: dialog1
hr: dijalog1

en: Select group
hr: Odaberi grupu

en: Search
hr: Pretraga

en: Select All
hr: Odaberi sve

en: Unselect All
hr: Ukloni sav odabir

en: Loading resource data
hr: Učitavanje podataka resursa

en: Group Editor
hr: Uređivač grupa

en: New Calendar
hr: Novi kalendar

en: C_reate
hr: _Stvori

en: _Existing calendars:
hr: _Postojeći kalendari:

en: _Name of the new calendar:
hr: _Naziv kalendara:

en: _Derive from a calendar
hr: _Upotrijebi dan iz osnovnog kalendara

en: C_opy an existing calendar
hr: _Kopiraj postojeći kalendar

en: Create an _empty calendar
hr: Stvori prazni kalendar

en: Add Day Type
hr: Dodaj vrstu dana

en: New Project Phase
hr: Nova faza projekta

en: Add Property
hr: Dodaj svojstvo

en: _Description:
hr: _Opis:

en: _Type:
hr: _Vrsta:

en: _Label:
hr: _Oznaka:

en: Edit Project Phases
hr: Uređivanje faza projekta

en: Project Properties
hr: Svojstva projekta

en: _Start:
hr: _Početak:

en: _Organization:
hr: _Organizacija:

en: _Manager:
hr: _Upravitelj:

en: _Calendar:
hr: _Kalendar:

en: Select...
hr: Odaberi...

en: _Phase:
hr: _Faza:

en: Date...
hr: Datum...

en: General
hr: Općenito

en: Custom
hr: Prilagođeno

en: Custom Properties
hr: Prilagođene postavke

en: _Email:
hr: _E-pošta:

en: _Group:
hr: _Grupa:

en: C_ost:
hr: _Trošak:

en: _Short name:
hr: _Nadimak:

en: Optional - overrides resource name in Gantt view.
hr: Neobavezno - zaobilazi nazive resursa u Gantt prikazu.

en: Select the calendar to use for this resource. If you want to use the default calendar of the project, select 'None'.
hr: Odaberite kalendar koji treba koristiti za ovaj izvor. Ako želite koristiti uobičajeni kalendar projekta nemojte odabrati 'Ništa'.

en: Edit Calendars...
hr: Uredi kalendare...

en: Calendar
hr: Kalendar

en: _Insert time stamp
hr: _Umetni vrijeme

en: Notes
hr: Bilješke

en: Insert Resource
hr: Umet_ni resurs

en: _Insert
hr: _Umetni

en: Open Database
hr: Otvori bazu podataka

en: _Server:
hr: _Poslužitelj:

en: _Username:
hr: _Korisničko ime:

en: _Password:
hr: _Lozinka:

en: _Database:
hr: _Baza podataka:

en: Select a Project
hr: Odaberi projekt

en: The database contains the following projects. Select a project to open:
hr: Baza podataka sadrži sljedeće projekte. Odaberite projekt koji treba otvoriti:

en: _Work:
hr: _Rad:

en: _Duration:
hr: _Trajanje:

en: C_omplete:
hr: _Završetak:

en: _Priority:
hr: _Prioritet:

en: _Milestone
hr: _Točka osvrta

en: _Fixed duration
hr: _Dogovoerno trajanje

note: This is the verb "schedule"
en: Schedule:
hr: Raspored:

en: Change...
hr: Promijeni...

en: Resources
hr: Resursi

en: Predecessors
hr: Prethodnici

en: _Insert Time Stamp
hr: _Umetni oznaku vremena

en: Insert Task
hr: Umetni zadatak

en: Edit Working Time
hr: Uređivanje radnog vremena

en: <b>Day types</b>
hr: <b>Vrste dana</b>

en: <b>Working hours</b>
hr: <b>Radni sati</b>

en: Working
hr: Radim

en: A default working day
hr: Predefinirani radni dan

en: Nonworking
hr: Ne radeći

en: A default non working day
hr: Predefinirani neradni dan

en: Use base
hr: Upotrijebi bazu

en: Use day from base calendar
hr: Upotijebi dan iz osnovnog kalendara

en: This format does not support reading
hr: Ovaj format ne podržava čitanje

en: Could not create XML tree
hr: Ne mogu stvoriti XML stablo

en: Could not write XML file
hr: Nisam mogao zapisati XML datoteku

en: Default
hr: Uobičajeno

en: Invalid URI: '%s'
hr: Neispravan URI: '%s'

en: Couldn't find a suitable file module for loading '%s'
hr: Nemoguć pronalazak prikladnog datotečnog modula za učitavanje '%s'

en: No support for SQL storage built into this version of Planner.
hr: Nema ugrađene podrške za SQL pohranu u ovoj inačici programa Rokovnika.

en: Invalid URI.
hr: Neispravan URI.

en: Unable to find file writer identified by '%s'
hr: Nemoguć pronalazak zapisnika datoteke, kojeg je prepoznao '%s'

en: Couldn't find a suitable file module for loading project
hr: Nemoguć pronalazak odgovarajućeg datotečnog modula za učitavanje projekta

en: Text
hr: Tekst

en: String list
hr: Popis niza podataka

en: Integer number
hr: Prirodni broj

en: Floating-point number
hr: Broj s pomičnom zarezom

en: Date
hr: Datum

en: Duration
hr: Trajanje

en: Cost
hr: Cijena

en: None
hr: Nijedan

en: Can't connect to database server
hr: Nemoguće povezivanje s poslužiteljem baze podataka

en: No errors reported.
hr: Nema prijavljenih grešaka.

note: Give up.
en: Invalid Unicode
hr: Neispravan unikôd

en: Connection to database '%s' failed.
hr: Povezivanje s bazom podataka '%s' neuspjelo.

en: Connection to database '%s' failed.
    %s
hr: Povezivanje s bazom podataka '%s' neuspjelo.
    %s

en: BEGIN command failed %s.
hr: BEGIN naredba neuspjela %s.

en: The project '%s' has been changed by the user '%s' since you opened it. Do you want to save anyway?
hr: Projekt '%s' je promijenjenio korisnik '%s' od zadnjeg puta kad ste ga otvorili. Želite li svejedno snimiti?

en: Connection to database '%s' failed.
hr: Povezivanje na bazu podataka '%s' nije uspjelo.

en: Invalid SQL URI (must start with 'sql://' and contain '#').
hr: Neispravan SQL URI (mora počinjati sa 'sql://' i sadržavati '#').

en: Invalid SQL URI (invalid project id).
hr: Neispravan SQL URI (neispravna identifikacijska oznaka projekta)

en: Invalid SQL URI (no database name specified).
hr: Neispravan SQL URI (nije navedeno ime baze podataka)

en: Could not add a predecessor relation, because the tasks are already related.
hr: Nemoguće dodavanje relacije prethodnika, zato jer su zadaci već završeni.

en: Start to Finish relation type cannot be combined with other relations.
hr: Od početka do kraja - vrsta relacije ne može se kombinirati s drugim relacijama.

en: Finish to Finish relation type cannot be combined with other relations.
hr: Od kraja do kraja - vrsta relacije ne može se kombinirati s drugim relacijama.

en: Start to Finish relation type cannot be combined with Start No Earlier Than constraint.
hr: Od početka do kraja - vrsta relacije ne može se kombinirati s ograničenjem - Ne počni ranije od.

en: Finish to Finish relation type cannot be combined with Start No Earlier Than constraint.
hr: Od kraja do kraja - vrsta relacije ne može se kombinirati s ograničenjem - Ne počni ranije od.

en: Start to Finish relation cannot be set. Predecessor starts on project start date.
hr: Od početka do kraja - relacija se ne može postaviti. Prethodnik počinje na datum početka projekta.

en: Cannot add a predecessor, because it would result in a loop.
hr: Nemoguće dodavanje prethodnika, zato što će to rezultirati petljom.

en: Cannot move the task, because it would result in a loop.
hr: Nemoguće je pomaknuti zadatak, jer bi završio u petlji.

note: Translators: Example output: October 9, 2006
en: %B %e, %Y
hr: %e %B, %Y

en: Export to HTML failed
hr: Izvoz u HTML neuspio

en: Insert
hr: Umetni

en: Remove
hr: Ukloni

en: Unlink
hr: Ukloni vezu

en: Link
hr: Poveznica

en: Indent
hr: Uvučeno

en: Unindent
hr: Izvučeno

en: Move up
hr: Pomakni gore

en: Move down
hr: Pomakni dolje

en: Edit
hr: Uređivanje

en: Change day type
hr: Promijeni vrstu dana

en: Remove calendar
hr: Ukloni kalendar

en: Add new calendar
hr: Dodaj novi kalendar

en: Today
hr: Danas

note: The order of items has to match the CONSTRAINT_COMBO_* constants in C file
en: As soon as possible
hr: Što je prije moguće

en: No earlier than
hr: Ne ranije od

en: On fixed date
hr: Na utvrđeni datum

en: Undo '%s'
hr: Poništi '%s'

en: Undo
hr: Poništi

en: Redo '%s'
hr: Ponovi '%s'

en: Redo
hr: Ponovi

en: Add day type "%s"
hr: Dodaj vrstu dana "%s"

en: Remove day type "%s"
hr: Ukloni vrstu dana "%s"

en: Monday
hr: Ponedjeljak

en: Tuesday
hr: Utorak

en: Wednesday
hr: Srijeda

en: Thursday
hr: Četvrtak

en: Friday
hr: Petak

en: Saturday
hr: Subota

en: Sunday
hr: Nedjelja

en: No working time
hr: Nema radnog vremena

en: Edit default week
hr: Uredi uobičajeni tjedan

en: EDS
hr: EPP

en: Import resources from Evolution Data Server
hr: Uvezi resurse iz Evolution poslužitelja podataka

en: Name
hr: Ime

en: Email
hr: E-pošta

en: Import
hr: Uvezi

en: Photo
hr: Fotografija

en: Imported from Evolution Data Server
hr: Uvezi iz Evolution poslužitelja podataka

en: Updated from Evolution Data Server
hr: Nadopuni iz Evolution poslužitelja podataka

en: Query cancelled.
hr: Upit otkazan.

en: Evolution Data Server UID
hr: UID Evolution poslužitelja podataka

en: Identifier used by Evolution Data Server for resources
hr: Identifikator koji koristi Evolution poslužitelja podataka za resurse

en: %dh %dmin
hr: %ds %dmin

en: mon
hr: pon

note: month unit variant accepted in input
en: month
hr: mjesec

note: month unit variant accepted in input
en: months
hr: mjeseci

note: month unit variant accepted in input
en: w
hr: k

note: week unit variant accepted in input
en: week
hr: tjedan

note: week unit variant accepted in input
en: weeks
hr: tjedna

note: week unit variant accepted in input
en: d
hr: a

note: day unit variant accepted in input
en: day
hr: dan

note: day unit variant accepted in input
en: days
hr: dana

note: hour unit variant accepted in input
en: hour
hr: s

note: hour unit variant accepted in input
en: hours
hr: sate

note: minute unit variant accepted in input
en: minute
hr: beznačajan

note: minute unit variant accepted in input
en: minutes
hr: minuta

note: Fallback to black i18n: project start, the date format is described in * libmrproject/docs/DateFormat.
en: %Y %b %d
hr: %e %d %Y

en: Project start
hr: Početak projekta

en: %a, %e %b %Y
hr: %a, %e %b %Y, %H:%M

en: Work
hr: Posao

en: Unnamed
hr: Neimenovano

en: Change work to %s
hr: Promjeni posao u %s

en: Change progress to %u%% complete
hr: Promijeni napredak u %u%% za završiti

en: No name
hr: Bez imena

en: Make task '%s' a predecessor of '%s'
hr: Učini zadatak '%s' prethodnikom zadatka '%s'

en: Edit task property
hr: Uređivanje svojstva zadatka

en: _Insert Task
hr: _Umetni zadatak

en: Insert a new task
hr: Umetni novi zadatak

en: In_sert Tasks...
hr: Um_etni zadatke...

en: _Remove Task
hr: _Ukloni zadatak

en: Remove the selected tasks
hr: Ukloni odabrani zadatak

en: _Edit Task Properties...
hr: _Uredi postavke zadatka...

en: Select _All
hr: Odaberi _sve

en: Select all tasks
hr: Odaberi sve zadatke

en: _Unlink Task
hr: _Ukloni poveznicu zadatka

en: Unlink the selected tasks
hr: Ukloni poveznicu odabranog zadatka

en: _Link Tasks
hr: _Poveži zadatak

en: Link the selected tasks
hr: Poveži odabrani zadatak

en: I_ndent Task
hr: _Uvuci zadatak

en: Indent the selected tasks
hr: Uvuci odabrani zadatak

en: Unin_dent Task
hr: Izvu_ci zadatak

en: Unindent the selected tasks
hr: Izvuci odabrani zadatak

en: Move Task _Up
hr: Pomakni zadatke _gore

en: Move the selected tasks upwards
hr: Pomakni odabrani zadatak prema gore

en: Move Task Do_wn
hr: Pomakni zadatke _dolje

en: Move the selected tasks downwards
hr: Pomakni odabrani zadatak prema dolje

en: Reset _Constraint
hr: Vrati na početno ograničenje

en: Zoom To _Fit
hr: Prilagodi na prikaz cijelog _projekta

en: Zoom to fit the entire project
hr: Prilagodi uvećanje za prikaz cijelog projekta

en: _Zoom In
hr: _Uvećaj

en: Zoom in
hr: Uvećaj

en: Zoom _Out
hr: U_manji

en: Zoom out
hr: Umanji

en: Edit _Visible Columns
hr: Uredi _vidljive stupce

en: Edit visible columns
hr: Uredi vidljive stupce

en: _Highlight Critical Tasks
hr: _Istakni kritične zadatke

en: _Show Guide Lines
hr: _Prikaži crte vodiča

en: _Nonstandard Days
hr: _Nestandardni dani

en: _Gantt Chart
hr: _Ganttov dijagram

note: i18n: WBS is short for work breakdown structure, and is a * project management term. You might want to leave it * untranslated unless there is a localized term for it. i18n: WBS is sort for work breakdown structure, and is a
en: WBS
hr: Pauza

en: Start
hr: Početak

en: Finish
hr: Završetak

en: Slack
hr: Ugib

en: Assigned to
hr: Dodijeljeno

note: i18n: The string "% Complete" will be used in the header * of a column containing values from 0 upto 100, indicating * what part of a task has been completed.
en: % Complete
hr: % dovršeno

en: Edit Gantt Columns
hr: Uredi Gantt stupce

en: Insert group
hr: Umetni grupu

en: Remove group
hr: Ukloni grupu

en: Default group
hr: Zadana grupa

en: Edit group property
hr: Uredi svojstvo grupe

en: Manager name
hr: Ime upravitelja

en: Manager phone
hr: Telefon upravitelja

en: Manager email
hr: E-pošta upravitelja

en: Export project to HTML
hr: Izvoz projekta u HTML

en: Could not export to HTML
hr: Nemoguć izvoz projekta u HTML

en: Export to HTML
hr: Izvoz u HTML

en: Show result in browser
hr: Prikaži rezultate u pregledniku

en: File "%s" exists, do you want to overwrite it?
hr: Datoteka "%s" postoji, želite li je prebrisati?

en: Create the initial window with the given geometry.
hr: Stvaranje početnog prozora s datom geometrijom.

en: GEOMETRY
hr: GEOMETRIJA

en: FILES|URIs
hr: FILES|URI-ji

en: - Planner project management
hr: - Rokovnikovo upravljanje projektima

en: %s
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
hr: %s
    Pokrenite '%s --help' za popis svih mogućih naredbi naredbenog retka.

en: Invalid geometry string "%s"
hr: Neispravan izraz geometrije "%s"

en: MS Project XML...
hr: MS projekt XML...

en: Import an MS Project XML file
hr: Uvezi XML datoteku MS projekta

en: Couldn't import file.
hr: Nemoguć uvoz datoteke.

en: Import a File
hr: Uvezi datoteku

en: XML Files
hr: XML datoteke

en: All Files
hr: Sve datoteke

en: Insert phase
hr: Umetni fazu

en: Remove phase
hr: Ukloni fazu

en: Could not open plugin file '%s'
hr: Nemoguće otvaranje datoteke priključka '%s'

en: Select the views to print:
hr: Odaberite poglede za ispis:

en: Select views
hr: Odaberite poglede

en: Select a calendar to use for this project:
hr: Odaberite kalendar koji se koristi za ovaj projekt:

en: Edit Project Name
hr: Uređivanje naziva projekta

en: Edit Organization
hr: Uređivanje organizacije

en: Edit Manager
hr: Upravitelj uređivanjem

en: Edit Project Start
hr: Uređivanje početak projekta

en: Edit Project Phase
hr: Uređivanje faze projekta

en: Property
hr: Svojstvo

en: Value
hr: Vrijednost

en: The name of the custom property needs to start with a letter.
hr: Naziv prilagođenog svojstva treba početi sa slovom.

en: Do you really want to remove the property '%s' from the project?
hr: Želite li doista ukloniti stavku '%s' iz projekta?

en: Add project property
hr: Dodaj svojstvo projekta

en: Remove project property
hr: Uređivanje svojstava projekta

en: Edit project property value
hr: Uređivanje vrijednosti svojstava projekta

en: Label
hr: Oznaka

en: Type
hr: Vrsta

en: Add property
hr: Dodaj svojstvo

en: Remove property
hr: Ukloni svojstvo

en: Edit property label
hr: Uređivanje oznake svojstva

en: Insert resource
hr: Umetni resurs

en: Material
hr: Materijal

en: (None)
hr: (Nijedno)

en: (No name)
hr: (Bezimeno)

en: Edit resource calendar
hr: Uređivanje resursa kalendara

en: Edit resource note
hr: Uređivanje napomene resursa

en: Edit resource cost
hr: Uređivanje troškova resursa

en: Edit resource property
hr: Uređivanje svojstva resursa

note: i18n: time stamp format for notes in task dialog, see strftime(3) for * a detailed description.
en: %a %d %b %Y, %H:%M
hr: %a, %e %b %Y, %H:%M

en: None (use project default)
hr: Ništa (koristi uobičajene postavke projekta)

en: Edit resource properties
hr: Uređivanje svojstava izvora

en: _Insert Resource
hr: _Umetni resurs

en: Insert a new resource
hr: Umetni odabrani resurs

en: In_sert Resources...
hr: Ume_tni resurse...

en: _Remove Resource
hr: _Ukloni resurs

en: Remove the selected resource
hr: Ukloni odabrani resurs

en: _Edit Resource Properties...
hr: _Uredi svojstva resursa...

en: Edit _Groups
hr: Uredi _grupe

en: Edit resource groups
hr: Uređivanje resursa grupa

en: Edit _Custom Properties...
hr: Uredi _prilagođena svojstava...

en: _Resources
hr: _Resursi

en: Remove resource
hr: Ukloni resurse

en: Edit Resource Columns
hr: Uređivanje stupaca resursa

en: Edit custom resource properties
hr: Uređivanje prilagođenih svojstava resursa

en: Short name
hr: Kratak naziv

en: Group
hr: Grupa

en: %a, %b %e
hr: %a, %e %b

note: i18n: Short "Week", preferably 2 letters.
en: Wk %d
hr: Tj %d

en: Week %d
hr: Tjedan %d

note: i18n: Week, year.
en: Week %d, %d
hr: Tjedan %d, %d

note: i18n: Short "Quarter", preferably 1 letter.
en: Q%d
hr: K%d

note: i18n: Short "Quarter", preferably 2-3 letters.
en: Qtr %d
hr: Kv.%d

note: i18n: Year, short "Quarter", preferably 2-3 letters.
en: %d, Qtr %d
hr: %d, kv. %d

note: i18n: Short "Half year", preferably 1 letter.
en: H%d
hr: P%d

note: i18n: Year, short "Half year", preferably 1 letter.
en: %04d, H%d
hr: %04d, P%d

en: Open from Database...
hr: Otvori iz baze podataka...

en: Open a project from a database
hr: Otvori projekt iz baze podataka

en: Save to Database
hr: Spremi u bazu podataka

en: Save the current project to a database
hr: Spremi trenutni projekt u bazu podataka

en: Database %s needs to be upgraded from version %s to version %s.
    Please backup database before the upgrade.
hr: Baza podataka %s mora biti nadograđena s inačice %s na inačicu %s.
    Sigurnosno kopirajte bazu podataka prije nadogradnje.

en: Upgrade
hr: Nadogradi

en: Could not upgrade database %s.
     Upgrade file used: %s.
    
    Database error: 
    %s
hr: Nemoguća nadogradnja baze podataka %s.
     Korištena datoteka nadogradnje: %s.
    
    Greška baze podataka: 
    %s

en: Can't create tables in database %s
hr: Nemoguće stvaranje tablica u bazi podataka %s

en: Database %s is not setup for Planner. Do you want to do that?
hr: Baza podataka %s nije postavljena za Rokovnik. Želite li ju postaviti?

en: Connection to database '%s@%s' failed.
hr: Povezivanje s bazom podataka '%s@%s' nije uspjela.

en: Test to tables in database '%s' failed.
hr: Testiranje tablica u bazi podataka '%s' nije uspjelo.

en: Project
hr: Projekt

en: Phase
hr: Faza

en: Revision
hr: Revizija

en: Open from Database
hr: Otvori iz baze podataka

en: Link task
hr: _Poveži zadatak

en: Unlink task
hr: _Ukloni poveznicu zadatka

en: Insert task
hr: Umetni zadatak

en: Finish to start (FS)
hr: Od kraja do početka (KP)

en: Finish to finish (FF)
hr: Od kraja do kraja (KK)

en: Start to start (SS)
hr: Od početka do početka (PP)

en: Start to finish (SF)
hr: Od početka do kraja (PK)

en: Edit task type
hr: Uređivanje vrste zadatka

en: Toggle fixed duration
hr: Ukl/Isklj ugovoreno trajanje

en: Edit task scheduling
hr: Uredi raspored zadataka

en: Assign resource to task
hr: Dodijeli resurs zadatku

en: Unassign resource from task
hr: Ukloni resurs iz zadatka

en: Change resource units in task
hr: Promijeni jedinice resursa u zadatku

en: Edit task predecessor
hr: Uređivanje prijašnjeg zadatka

en: Edit lag predecessor
hr: Uredi prethodnika kašnjenja

en: Edit task note
hr: Uredi napomenu zadataka

en: No earlier than %s
hr: Nemoj početi prije %s

en: On fixed date %s
hr: Na ugovoreni dan %s

en: Can't add new predecessor. No task selected!
hr: Nemoguće dodavanje prethodnika. Nema odabranog zadatka!

en: Assigned
hr: Dodijeljeno

en: Units
hr: Jedinice

en: Lag
hr: Kašnjenje

en: Edit task properties
hr: Uredi svojstava zadataka

en: _Insert task
hr: _Umetni zadatak

en: Insert _subtask
hr: Umetni _podzadatak

en: _Remove task
hr: _Ukloni zadatak

en: _Unlink task
hr: _Ukloni poveznicu zadatka

en: Assign _resources...
hr: Dodijeli _resurs...

en: _Edit task...
hr: _Uredi zadatak...

en: Remove task
hr: Ukloni zadatak

en: Apply constraint to task
hr: Primijeni ograničenje na zadatak

en: Reset task constraint
hr: Vrati na početno ograničenje zadatka

en: N/A
hr: N/D

en: Remove tasks
hr: Ukloni zadatke

en: You are about to open an edit dialog each for %i tasks. Are you sure that you want to do that?
hr: Otvoriti ćete dijalog uređivanja za svaki %i zadatak. Želite li to učiniti?

en: Unlink tasks
hr: Ukloni poveznice zadataka

en: Link tasks
hr: Poveži zadatak

en: Indent tasks
hr: Uvuci zadatke

en: Indent task
hr: Uvuci zadatak

en: Unindent tasks
hr: Izvuci zadatka

en: Unindent task
hr: Izvuci zadatka

en: Move tasks up
hr: Pomakni zadatke gore

en: Move task up
hr: Pomakni zadatak gore

en: Move tasks down
hr: Pomakni zadatke dolje

note: Moving task from 'position' to 'position + 1'
en: Move task down
hr: Pomakni zadatak dolje

en: Reset task constraints
hr: Vrati na početno ograničenja zadatka

en: Reset all task constraints
hr: Vrati na početno ograničenja svih zadataka

en: _Edit Task
hr: _Uredi zadatak

en: _Edit Custom Properties...
hr: _Uredi prilagođene postavke...

en: Tasks
hr: Zadaci

en: _Tasks
hr: _Zadaci

en: Edit custom task properties
hr: Uređivanje prilagođenih svojstava zadataka

en: Edit Task Columns
hr: Uređivanje stupaca zadatka

en: Edit _resource...
hr: _Uredi resurs...

en: E_xpand all resources
hr: _Raširi sve resurse

en: _Collapse all resources
hr: _Sakupi sve resurse

en: 
    Name
hr: 
    Naziv

en: 
    Task
hr: 
    Zadatak

en: Zoom to fit
hr: Prilagodi na prikaz cijelog projekta

note: i18n: Label used for the sidebar. Please try to make it short and use * a linebreak if necessary/possible.
en: Resource
    Usage
hr: Upotreba resursa

en: Resource _Usage
hr: Upotreba _resursa

en: Edit Resource Usage Columns
hr: Uredi stupac upotrebe resursa

en: Unable to open '%s'
hr: Nemoguće je otvoriti '%s'

en: Unable to open help file
hr: Nemoguće otvaranje datoteke pomoći

en: _File
hr: _Datoteka

en: _New Project
hr: _Novi projekt

en: Create a new project
hr: Stvori novi projekt

en: _Open...
hr: _Otvori...

en: Open a project
hr: Otvori projekt

en: Open _Recent
hr: Otvori _nedavno

en: _Import
hr: _Uvoz

en: _Save
hr: _Spremi

en: Save the current project
hr: Spremi trenutni projekt

en: _Export
hr: _Izvoz

en: Save _As...
hr: _Spremi Kao...

en: Save the current project with a different name
hr: Spremi trenutni projekt pod drugim nazivom

en: Page Set_up...
hr: Postavke str_anice...

en: Setup the page settings for your current printer
hr: Postavi postavke stranice za vaš trenutni pisač

en: _Print...
hr: _Ispis...

en: Print the current project
hr: Ispis trenutnog projekta

en: Print Pre_view
hr: Pre_gled ispisa

en: Print preview of the current project
hr: Pregled ispisa trenutnog projekta

en: _Close
hr: _Zatvori

en: Close the current file
hr: Zatvori trenutnu datoteku

en: _Quit
hr: _Zatvori

en: Exit the program
hr: Zatvori program

en: _Edit
hr: _Uredi

en: _Undo
hr: _Vrati

en: Undo the last action
hr: Poništi posljednju radnju

en: _Redo
hr: _Ponovi

en: Redo the undone action
hr: Ponovi posljednju poništenu radnju

en: _View
hr: P_ogled

en: _Actions
hr: _Radnje

en: _Project
hr: _Projekt

en: _Manage Calendars
hr: _Upravljanje kalendarima

en: Edit Day _Types
hr: Uredi _vrste dana

en: Edit Project _Phases
hr: Uređivanje početke projekta

en: _Edit Project Properties
hr: _Uredi svojstva projekta

en: Edit the project properties
hr: Uređivanje svojstava projekta

en: _Help
hr: _Pomoć

en: _User Guide
hr: _Priručnik

en: Show the Planner User Guide
hr: Pokaži upute za korištenje Rokovnika

en: _About
hr: _O programu

en: About this application
hr: O ovoj aplikaciji

en: Switch to the view "%s"
hr: Prebaci na prikaz "%s"

en: Open a File
hr: Otvori datoteku

en: Planner Files
hr: Datoteke rokovnika

en: A Project Management application for the GNOME desktop
hr: Aplikacija za upravljanje projektima za GNOME radnu površinu

en: The Planner Homepage
hr: Rokovnikova web stranica

en: Save changes to document '%s' before closing?
hr: Spremi promjene na dokumentu '%s' prije zatvaranja?

en: If you don't save, changes made the last minute will be discarded.
hr: Ako ne spremite, promjene napravljene u zadnjoj minuti će biti izgubljene.

en: If you don't save, changes made the last %d minute will be discarded. | If you don't save, changes made the last %d minutes will be discarded.
hr[0]: Ako ne spremite, promjene napravljene u zadnjih %d minuta će biti izgubljene.
hr[1]: Ako ne spremite, promjene napravljene u zadnje %d minute će biti izgubljene.
hr[2]: Ako ne spremite, promjene napravljene u zadnjih %d minuta će biti izgubljene.

en: If you don't save, changes made the last hour will be discarded.
hr: Ako ne spremite, promjene napravljene u zadnjem satu će biti izgubljene.

en: If you don't save, changes made the last %d hour will be discarded. | If you don't save, changes made the last %d hours will be discarded.
hr[0]: Ako ne spremite, promjene napravljene u zadnjih %d sati će biti izgubljene.
hr[1]: Ako ne spremite, promjene napravljene u zadnja %d sata će biti izgubljene.
hr[2]: Ako ne spremite, promjene napravljene u zadnjih %d sati će biti izgubljene.

en: C_lose without saving
hr: _Zatvori bez spremanja

en: _Cancel
hr: _Odustani

en: Save a File
hr: Spremi datoteku

en: You have opened a file that was saved with an old version of Planner.
    
    When loading old files, all tasks will use the constraint 'Must Start On', since the old version did not fully support automatic rescheduling. To take advantage of this new feature, you should add predecessor relations between tasks that are dependent on each other.
    
    You can add a predecessor relation by clicking on the predecessor and dragging to the successor.
    
    After doing this, you can remove all constraints by selecting the menu item 'Remove all constraints' in the 'Edit' menu.
hr: Otvorili ste datoteku spremljenu u starijoj inačici Rokovnika.
    
    Prilikom učitavanja starijih datoteka, svi zadaci će koristiti ograničenje, 'Mora početi na' jer starije inačice nisu u potpunosti podržavale promjenu rasporeda zadataka. Kako bi iskoristili prednosti nove mogućnosti, trebate dodati odnose između zadataka koji su zavisni jedan o drugome.
    
    Možete dodati odnos prethodnika klikom na prethodnika i povlačenjem na sljedećeg.
    
    Nakon što to napravite, možete ukloniti ograničenja odabirom stavke izbornika 'Ukloni sva ograničenja' u izborniku 'Uredi'.

note: Hack.
en: Unnamed database project
hr: Neimenovana baza podataka

en: Edit working time
hr: Uredi radno vrijeme

en: Planner 0.11 Format
hr: Rokovnik 0.11 Format

en: Export project to a file suitable for Planner 0.11
hr: Izvezi projekt u datoteku prikladnu za Rokovnik 0.11

en: Export
hr: Izvoz

en: EDS UID
hr: EPP UID

en: Identifier used by Evolution Data Server for tasks
hr: Identifikator koji koristi Evolution poslužitelja podataka za zadatke

en: EDS Categories
hr: EPP kategorije

en: Categories for a task used by Evolution Data Server
hr: Kategorije koje koristi Evolution poslužitelja podataka

en: EDS Classification
hr: EPP podjela

en: Task access classification used by Evolution Data Server
hr: Podjela pristupa zadatku koju koristi Evolution poslužitelj podataka

en: URL for a Task used by Evolution Data Server
hr: URL za zadatak koju koristi Evolution poslužitelj podataka

en: Invalid server URI
hr: Neispravan URI poslužitelja

note: book_target = (EABConfigTargetSource *) data->target; source = book_target->source;
en: Select planner file
hr: Odaberi datoteku rokovnika

en: The filename extension of this file isn't the planner usual file extension (%s) Do you want to continue?
hr: Datotečni nastavak ove datoteke nije uobičajeni datotečni nastavak rokovnika (%s). Želite li nastavit?
