planner master - en to ka translation catalogue (317 entries)

en: Project Management
ka: პროექტის მართვა

en: Print the Gantt view
ka: განტის ხედის დაბეჭდვა

en: Print the Task view
ka: ამოცანის ხედის დაბეჭდვა

en: Print the Resource view
ka: რესურსის ხედის დაბეჭდვა

en: The active view
ka: აქტიური ხედი

en: Host
ka: ჰოსტი

en: The host running the SQL server.
ka: ჰოსტი, რომელზეც SQL სერვერია გაშვებული.

en: Database
ka: მონაცემთა ბაზა

en: The SQL server database.
ka: SQL სერვერის ბაზა.

en: User
ka: მომხმარებელი

en: The SQL server user name.
ka: SQL სერვერის მომხმარებლის სახელი.

en: _Name:
ka: _სახელი:

en: _Relation type:
ka: _ურთიერთობის ტიპი:

en: _Lag:
ka: _ლაგი:

en: Calendar Editor
ka: კალენდრის რედაქტორი

en: _New...
ka: _ახალი...

en: Working time...
ka: სამუშაო დრო...

en: Default week...
ka: ნაგულისხმები კვირა...

en: Set day type to:
ka: დღის ტიპის დაყენება:

en: Custom working time
ka: მორგებული სამუშაო დრო

en: <b>Working time</b>
ka: <b>სამუშაო დრო</b>

en: From:
ka: ვისგან:

en: To:
ka: ვის:

en: Apply
ka: გამოყენება

en: Select a Calendar
ka: კალენდრის არჩევა

en: Hidden columns:
ka: ფარული სვეტები:

en: _Show
ka: _ჩვენება

en: _Hide
ka: _დამალვა

en: Visible columns:
ka: ხილული სვეტები:

en: Edit Day Types
ka: დღის ტიპების რედაქტირება

en: Default Week
ka: ნაგულისხმები კვირა

en: <b>Calendar:</b>
ka: <b>კალენდარი:</b>

en: Week day:
ka: კვირის დღე:

en: Day type:
ka: დღის ტიპი:

en: Select group
ka: ჯგუფის მონიშვნა

en: Search
ka: ძებნა

en: Select All
ka: ყველას მონიშვნა

en: Unselect All
ka: მონიშვნის ყველაფერზე მოხსნა

en: Loading resource data
ka: რესურსის მონაცემების ჩატვირთვა

en: Group Editor
ka: ჯგუფის რედაქტორი

en: New Calendar
ka: ახალი კალენდარი

en: C_reate
ka: _შექმნა

en: _Existing calendars:
ka: _არსებული კალენდარები:

en: _Name of the new calendar:
ka: _ახალი კალენდარის სახელი:

en: _Derive from a calendar
ka: _გამომდინარეობს კალენდარიდან

en: Add Property
ka: თვისების დამატება

en: _Description:
ka: _აღწერა:

en: _Type:
ka: _ტიპი:

en: _Label:
ka: _ჭდე:

en: Edit Project Phases
ka: პროექტის ფაზების ჩასწორება

en: Project Properties
ka: პროექტის თვისებები

en: _Start:
ka: _დასაწყისი:

en: _Organization:
ka: _ორგანიზაცია:

en: _Manager:
ka: მ_მართველი:

en: _Calendar:
ka: _კალენდარი:

en: Select...
ka: აირჩიეთ...

en: _Phase:
ka: _ფაზა:

en: Date...
ka: თარიღი...

en: General
ka: მთავარი

en: Custom
ka: ხელით

en: Custom Properties
ka: მორგებული თვისებები

en: _Email:
ka: _ელფოსტა:

en: _Group:
ka: _ჯგუფი:

en: C_ost:
ka: _ღირებულება:

en: _Short name:
ka: _მოკლე სახელი:

en: Edit Calendars...
ka: კალენდრების რედაქტირება...

en: Calendar
ka: კალენდარი

en: _Insert time stamp
ka: დროის შტამპის _ჩასმა

en: Notes
ka: შენიშვნები

en: Insert Resource
ka: რესურსის ჩასმა

en: _Insert
ka: _ჩასმა

en: Open Database
ka: მონაცემთა ბაზის გახსნა

en: _Server:
ka: _სერვერი:

en: _Username:
ka: _მომხმარებელი:

en: _Password:
ka: _პაროლი:

en: _Database:
ka: _მონაცემთა ბაზა:

en: Select a Project
ka: აირჩიეთ პროექტი

en: _Work:
ka: _სამსახური:

en: _Duration:
ka: _ხანგრძლივობა:

en: C_omplete:
ka: _დასრულება:

en: _Priority:
ka: _პრიორიტეტი:

en: _Milestone
ka: _საფეხური

en: _Fixed duration
ka: _ფიქსირებული ხანგრძლივობა

note: This is the verb "schedule"
en: Schedule:
ka: განრიგი:

en: Change...
ka: შეცვლა...

en: Resources
ka: რესურსები

en: Predecessors
ka: წინამორბედები

en: _Insert Time Stamp
ka: დროის შტამპის _ჩასმა

en: Insert Task
ka: დავალების ჩასმა

en: Edit Working Time
ka: სამუშაო დროის რედაქტირება

en: <b>Day types</b>
ka: <b>დღის ტიპები</b>

en: <b>Working hours</b>
ka: <b>სამუშაო საათები</b>

en: Working
ka: მუშაობს

en: A default working day
ka: ნაგულისხმევი სამუშაო დღე

en: Nonworking
ka: არასამუშაო

en: Use base
ka: ბაზის გამოყენება

en: Default
ka: ნაგულისხმები

en: Invalid URI: '%s'
ka: არასწორი URI: '%s'

en: Invalid URI.
ka: არასწორი URI.

en: Text
ka: ტექსტი

en: String list
ka: სტრიქონების სია

en: Integer number
ka: მთელი რიცხვი

en: Floating-point number
ka: მცურავწერტილიანი რიცხვი

en: Date
ka: თარიღი

en: Duration
ka: ხანგრძლოვობა

en: Cost
ka: ფასი

en: None
ka: არაფერი

en: Can't connect to database server
ka: მონაცემთა ბაზის სერვერთან დაკავშირება შეუძლებელია

en: No errors reported.
ka: შეცდომების გარეშე.

note: Give up.
en: Invalid Unicode
ka: არასწორი უნიკოდი

en: Connection to database '%s' failed.
ka: მონაცემთა ბაზასთან კავშირი "%s" ვერ შედგა.

en: Connection to database '%s' failed.
    %s
ka: მონაცემთა ბაზასთან კავშირი "%s" ვერ შედგა.
    %s

en: BEGIN command failed %s.
ka: BEGIN ბრძანების შეცდომა %s.

en: Export to HTML failed
ka: HTML-ში გატანის შეცდომა

en: Insert
ka: ჩასმა

en: Remove
ka: წაშლა

en: Unlink
ka: მოხსნა

en: Link
ka: ბმული

en: Indent
ka: შეწევა

en: Unindent
ka: შეწევის გაუქმება

en: Move up
ka: აწევა

en: Move down
ka: ქვემოთ ჩამოწევა

en: Edit
ka: ჩასწორება

en: Change day type
ka: დღის ტიპის შეცვლა

en: Remove calendar
ka: კალენდარის წაშლა

en: Add new calendar
ka: ახალი კალენდარის დამატება

en: Today
ka: დღეს

note: The order of items has to match the CONSTRAINT_COMBO_* constants in C file
en: As soon as possible
ka: რაც შეიძლება სწრაფად

en: No earlier than
ka: არა უადრეს

en: On fixed date
ka: ფიქსირებული თარიღი

en: Undo '%s'
ka: %s-ის დაბრუნება

en: Undo
ka: ბრძანების გაუქმება

en: Redo '%s'
ka: %s-ის გამეორება

en: Redo
ka: ბრძანების აღდგენა

en: Add day type "%s"
ka: დაამატეთ დღის ტიპი "%s"

en: Monday
ka: ორშაბათი

en: Tuesday
ka: სამშაბათი

en: Wednesday
ka: ოთხშაბათი

en: Thursday
ka: ხუთშაბათი

en: Friday
ka: პარასკევი

en: Saturday
ka: შაბათი

en: Sunday
ka: კვირა

en: No working time
ka: სამუშაო დრო არ არის

en: Name
ka: სახელი

en: Email
ka: ელ-ფოსტა

en: Import
ka: შემოტანა

en: Photo
ka: ფოტო

en: Query cancelled.
ka: მოთხოვნა გაუქმდა.

en: %dd %dh
ka: %dდღე %dსთ

en: %dd
ka: %dდღე

en: %dh %dmin
ka: %dსთ %dწთ

en: %dh
ka: %dსთ

en: %dmin
ka: %dწთ

note: month unit variant accepted in input
en: month
ka: თვე

note: month unit variant accepted in input
en: months
ka: თვე

note: week unit variant accepted in input
en: week
ka: კვირა

note: week unit variant accepted in input
en: weeks
ka: კვირა

note: day unit variant accepted in input
en: day
ka: დღე

note: day unit variant accepted in input
en: days
ka: დღე

note: day unit variant accepted in input
en: h
ka: სთ

note: hour unit variant accepted in input
en: hour
ka: საათი

note: hour unit variant accepted in input
en: hours
ka: საათი

note: hour unit variant accepted in input
en: min
ka: წთ

note: minute unit variant accepted in input
en: minute
ka: წუთი

note: minute unit variant accepted in input
en: minutes
ka: წუთი

en: Project start
ka: პროექტის დასაწყისი

en: Work
ka: სამუშაო

en: Unnamed
ka: უსახელო

en: No name
ka: უსახელო

en: _Insert Task
ka: ამოცანის _ჩასმა

en: Insert a new task
ka: ახალი ამოცანის ჩასმა

en: In_sert Tasks...
ka: _ამოცანების ჩასმა...

en: _Remove Task
ka: _ამოცანის წაშლა

en: Remove the selected tasks
ka: მონიშნული ამოცანების წაშლა

en: _Edit Task Properties...
ka: ამოცანის თვისებების _ჩასწორება...

en: Select _All
ka: _ყველაფრის მონიშვნა

en: Select all tasks
ka: ყველა ამოცანის მონიშვნა

en: Zoom To _Fit
ka: გადიდება დაპა_ტარავებაზე

en: _Zoom In
ka: _გადიდება

en: Zoom in
ka: &გადიდება

en: Zoom _Out
ka: და_პატარავება

en: Zoom out
ka: &დაპატარავება

note: i18n: Label used for the sidebar. Please try to make it short and use * a linebreak if necessary/possible.
en: Gantt
ka: განტი

en: Start
ka: გაშვება

en: Finish
ka: დასრულება

note: i18n: The string "% Complete" will be used in the header * of a column containing values from 0 upto 100, indicating * what part of a task has been completed.
en: % Complete
ka: % დასრულებულია

en: Insert group
ka: ჯგუფის ჩამატება

en: Remove group
ka: ჯგუფის წაშლა

en: Default group
ka: ნაგულისხმებ ჯგუფი

en: Edit group property
ka: ჯგუფის თვისების ჩასწორება

en: Manager name
ka: მმართველის სახელი

en: Manager phone
ka: მმართველის ტელეფონი

en: Manager email
ka: მმართველის ელფოსტა

en: Export project to HTML
ka: პროექტის HTML-ში გატანა

en: Could not export to HTML
ka: HTML-ში გატანის შეცდომა

en: Export to HTML
ka: HTML-ში გატანა

en: Show result in browser
ka: შედეგების ბრაუზერში ჩვენება

en: GEOMETRY
ka: გეომეტრია

en: Invalid geometry string "%s"
ka: არასწორი გეომეტრიის სტრიქონი "%s"

en: Import an MS Project XML file
ka: MS Project XML ფაილის შემოტანა

en: Couldn't import file.
ka: ფაილის შემოტანის შეცდომა.

en: Import a File
ka: ფაილის შემოტანა

en: XML Files
ka: XML ფაილები

en: All Files
ka: ყველა ფაილი

en: Insert phase
ka: ფაზის ჩასმა

en: Remove phase
ka: ფაზის წაშლა

en: SS
ka: წწ

en: Select views
ka: აირჩიეთ ხედები

en: Edit Project Name
ka: პროეტქის ჩასწორება

en: Edit Organization
ka: ორგანიზაციის ჩასწორება

en: Edit Manager
ka: მმართველის ჩასწორება

en: Edit Project Start
ka: პროექტის დასაწყისის ჩასწორება

en: Edit Project Phase
ka: პროეტქის ფაზის ჩასწორება

en: Property
ka: პარამეტრი

en: Value
ka: მნიშვნელობა

en: Add project property
ka: პროექტის თვისების დამატება

en: Remove project property
ka: პროექტის თვისების წაშლა

en: Edit project property value
ka: პროექტის თვისების მნიშვნელობის ჩასწორება

en: Label
ka: ჭდე

en: Type
ka: ტიპი

en: Add property
ka: თვისების დამატება

en: Remove property
ka: თვისების წაშლა

en: Edit property label
ka: თვისების ჭდის ჩასწორება

en: Insert resource
ka: რესურსის ჩასმა

en: Material
ka: მასალა

en: (None)
ka: (არცერთი)

en: (No name)
ka: (სახელის გარეშე)

en: Edit resource calendar
ka: რესურსების კალენდრის რედაქტირება

en: Edit resource note
ka: რესურსის შენიშვნის ჩასწორება

en: Edit resource cost
ka: რესურსის ღირებულების ჩასწორება

en: Edit resource property
ka: რესურსის თვისების ჩასწორება

en: Edit resource properties
ka: რესურსის თვისებების ჩასწრება

en: _Insert Resource
ka: _რესურსის ჩასმა

en: Insert a new resource
ka: ახალი რესურსის ჩასმა

en: In_sert Resources...
ka: რესურსების ჩასმა...

en: _Remove Resource
ka: _რესურსის წაშლა

en: _Edit Resource Properties...
ka: რესურსის თვისებების _ჩასწორება..

en: Edit _Groups
ka: ჯგუფების ჩასწორება

en: Edit resource groups
ka: რესურსის ჯგუფების ჩასწორება

en: Edit _Custom Properties...
ka: _ხელით მითითებული თვისებების ჩასწორება...

en: _Resources
ka: ­_რესურსები

en: Remove resource
ka: რესურსის წაშლა

en: Edit Resource Columns
ka: რესურსის სვეტების ჩასწორება

en: Edit custom resource properties
ka: მორგებულ რესურსის თვისებების ჩასწორება

en: Short name
ka: მოკლე სახელი

en: Group
ka: ფენათა მენიუჯგუფი

note: i18n: Short "Week", preferably 2 letters.
en: Wk %d
ka: კვ %d

en: Week %d
ka: კვირა %d

note: i18n: Week, year.
en: Week %d, %d
ka: კვირა %d, %d

note: i18n: Short "Quarter", preferably 1 letter.
en: Q%d
ka: კვ%d

note: i18n: Short "Quarter", preferably 2-3 letters.
en: Qtr %d
ka: კვ %d

note: i18n: Year, short "Quarter", preferably 2-3 letters.
en: %d, Qtr %d
ka: %d, კვr %d

note: i18n: Short "Half year", preferably 1 letter.
en: H%d
ka: ნახ.წელ.%d

note: i18n: Year, short "Half year", preferably 1 letter.
en: %04d, H%d
ka: %04d, ნახევარი წელი%d

en: Open from Database...
ka: ბაზიდან გახსნა...

en: Open a project from a database
ka: პროექტის ბაზიდან გახსნა

en: Save to Database
ka: მონაცემთა ბაზაში შენახვა

en: Save the current project to a database
ka: მიმდინარე პროექტის ბააში შენახვა

en: Upgrade
ka: განახლება

en: ID
ka: აიდი

en: Project
ka: პროექტი

en: Phase
ka: ფაზა

en: Revision
ka: რევიზია

en: Open from Database
ka: ბაზიდან გახსნა

en: Assigned
ka: მინიჭებულია

en: Units
ka: საზომი ერთეულები

en: Lag
ka: ლაგი

en: Edit task properties
ka: ამოცანის თვისებების ჩასწორება

en: _Insert task
ka: ამოცანის _ჩასმა

en: _Remove task
ka: _ამოცანის წაშლა

en: Assign _resources...
ka: _რესურსების მინიჭება...

en: _Edit task...
ka: _ამოცანის ჩასწორება...

en: Remove task
ka: ამოცანის წაშლა

en: Indent task
ka: ამოცანის შეწევა

en: Unindent task
ka: ამოცანის შეწევის გაუქმება

en: Move task up
ka: ამოცანის მაღლა აწევა

note: Moving task from 'position' to 'position + 1'
en: Move task down
ka: ამოცანის დაბლა ჩამოწევა

en: _Edit Task
ka: ამოცანის _ჩასწორება

en: _Tasks
ka: _ამოცანები

en: 
    Name
ka: 
    სახელი

en: 
    Task
ka: 
    ამოცანა

en: Unable to open help file
ka: დახმარების ფაილის გახსნის შეცდომა

en: _File
ka: _ფაილი

en: _New Project
ka: ახალი პროექტი

en: Create a new project
ka: ახალი პროექტის შექმნა

en: _Open...
ka: _გახსნა...

en: Open a project
ka: პროექტის გახსნა

en: Open _Recent
ka: ბოლოს გახსნილი ფაილი

en: _Import
ka: _იმპორტირება

en: _Save
ka: _შენახვა

en: Save the current project
ka: მიმდინარე პროექტის შენახვა

en: _Export
ka: _გატანა

en: Save _As...
ka: შეინახვა როგორ_ც...

en: Page Set_up...
ka: გვერდის _მორგება...

en: _Print...
ka: _დაბეჭდვა...

en: Print the current project
ka: მიმდინარე პროექტის დაბეჭდვა

en: Print Pre_view
ka: ბეჭდვის გადახედვა

en: _Close
ka: _დახურვა

en: Close the current file
ka: მიმდინარე ფაილის დახურვა

en: _Quit
ka: დატოვება

en: Exit the program
ka: პროგრამიდან გასვლა

en: _Edit
ka: _დამუშავება

en: _Undo
ka: _დაბრუნება

en: _Redo
ka: _გამეორება

en: _View
ka: _ხედი

en: _Actions
ka: მოქმედებები

en: _Project
ka: _პროექტი

en: _Help
ka: _დახმარება

en: _User Guide
ka: მომხმარებლის _სახელმძღვანელო

en: _About
ka: _შესახებ

en: Open a File
ka: ფაილის გახსნა

en: _Cancel
ka: &გაუქმება

en: Save a File
ka: ფაილში შენახვა

en: Export
ka: გატანა

en: EDS Categories
ka: EDS კატეგორიები

en: EDS Classification
ka: EDS კლასიფიკაცია

en: Invalid server URI
ka: არასწორი სერვერი URI
