planner 0.15 - en to nb translation catalogue (505 entries)

en: Add Predecessor
nb: Legg til forgjenger

en: _Name:
nb: _Navn:

en: _Relation type:
nb: Type _relasjon:

en: _Lag:
nb: _Pause:

en: Default Week
nb: Forvalgt uke

en: <b>Calendar:</b>
nb: <b>Kalender:</b>

en: Select a weekday and the day type to use for that day in the default week for this calendar.
nb: Velg en ukedag og dagtype som skal brukes for dagen i forvalgt uke for denne kalenderen.

en: Week day:
nb: Ukedag:

en: Day type:
nb: Dagtype:

en: 
    The selected day type has the following working hours:
nb: 
    Valgt dagtype har følgende arbeidstider:

en: Edit Working Time
nb: Rediger arbeidstid

en: <b>Day types</b>
nb: <b>Typer dager</b>

en: <b>Working hours</b>
nb: <b>Arbeidstid</b>

en: Calendar Editor
nb: Redigering av kalender

en: _New...
nb: _Ny …

en: Working time...
nb: Arbeidstid …

en: Default week...
nb: Forvalgt uke …

en: Use working time from derived calendar
nb: Bruk arbeidstid fra derivert kalender

en: Set day type to:
nb: Sett dagtype til:

en: Custom working time
nb: Egendefinert arbeidstid

en: <b>Working time</b>
nb: <b>Arbeidstid</b>

en: From:
nb: Fra:

en: To:
nb: Til:

en: Apply
nb: Bruk

en: New Calendar
nb: Ny kalender

en: C_reate
nb: Opp_rett

en: _Existing calendars:
nb: _Eksisterende kalendere:

en: _Name of the new calendar:
nb: _Navn på den nye kalenederen:

en: _Derive from a calendar
nb: _Avled fra en kalender

en: C_opy an existing calendar
nb: K_opier en eksisterende kalender

en: Create an _empty calendar
nb: Oppr_ett en tom kalender

en: Select a Calendar
nb: Velg en kalender

en: Edit Day Types
nb: Rediger dagtyper

en: Add Day Type
nb: Legg til dagtype

en: Hidden columns:
nb: Skjulte kolonner:

en: _Show
nb: Vi_s

en: _Hide
nb: S_kjul

en: Visible columns:
nb: Synlige kolonner:

en: Select group
nb: Velg gruppe

en: Search
nb: Søk

en: Select All
nb: Velg alle

en: Unselect All
nb: Velg bort alle

en: Loading resource data
nb: Henter ressursdata

en: Group Editor
nb: Grupperedigering

en: Add Property
nb: Legg til egenskap

en: _Description:
nb: _Beskrivelse:

en: _Label:
nb: _Etikett:

en: Project Properties
nb: Egenskaper for prosjekt

en: _Organization:
nb: _Organisasjon:

en: _Manager:
nb: _Leder:

en: _Calendar:
nb: _Kalender:

en: Select...
nb: Velg …

en: _Phase:
nb: _Fase:

en: General
nb: Generell

en: Custom
nb: Tilpasset

en: Edit Project Phases
nb: Rediger prosjektfaser

en: New Project Phase
nb: Ny prosjektfase

en: Custom Properties
nb: Egendefinerte egenskaper

en: _Email:
nb: _E-post:

en: _Group:
nb: _Gruppe:

en: C_ost:
nb: K_ostnad:

en: _Short name:
nb: _Kort navn:

en: Optional - overrides resource name in Gantt view.
nb: Valgfri - overstyrer ressursnavn i Gantt-visningen.

en: Select the calendar to use for this resource. If you want to use the default calendar of the project, select 'None'.
nb: Velg kalender som skal brukes for denne ressursen. Hvis du vil bruke forvalgt kalender for prosjekget velger du «Ingen».

en: Edit Calendars...
nb: Rediger kalendere …

en: Calendar
nb: Kalender

en: _Insert time stamp
nb: Sett _inn tidsstempel

en: Notes
nb: Merknader

en: Insert Resource
nb: Sett inn ressurs

en: _Insert
nb: Sett _inn

en: Open Database
nb: Åpne database

en: _Server:
nb: _Tjener:

en: _Username:
nb: Br_ukernavn:

en: _Password:
nb: _Passord:

en: Select a Project
nb: Velg et prosjekt

en: The database contains the following projects. Select a project to open:
nb: Databasen inneholder følgende prosjekter. Velg et prosjekt som skal åpnes:

en: window
nb: vindu

note: The verb "schedule". This is the verb "schedule" I18n: the verb "schedule" here.
en: Schedule:
nb: Tidsplan:

en: As soon as possible
    No earlier than
    On fixed date
nb: Så fort som mulig
    Ikke tidligere enn
    På dato

en: Today
nb: I dag

en: Cancel
nb: Avbryt

en: Select
nb: Velg

en: _Work:
nb: _Arbeid:

en: _Duration:
nb: _Varighet:

en: C_omplete:
nb: _Fullført:

en: _Priority:
nb: _Prioritet:

en: _Milestone
nb: _Milepæl

en: _Fixed duration
nb: _Fast varighet

en: Resources
nb: Ressurser

en: Predecessors
nb: Forgjengere

en: _Insert Time Stamp
nb: Sett _inn tidsstempel

en: Insert Task
nb: Sett inn oppgave

en: Project Plan
nb: Prosjektplan

en: Documents/Project Management
nb: Dokumenter/Prosjektstyring

en: Planner project plan
nb: Planner prosjektplan

en: Project Management
nb: Prosjektstyring

en: Planner Project Management
nb: Planner prosjektstyring

en: Handle the tasks, resources, and cost of your projects
nb: Håndter oppgaver, ressurser og kostnader for dine prosjekter

en: Gantt;Chart;Critical path;Relationship;Dependency;WBS;
nb: Gantt;Chart;Critical Path;Relasjoner;Avhengigheter;WBS;

en: Highlight critical path in Gantt view
nb: Uthev kritiske baner i Gantt-visningen

en: Whether to highlight the tasks along the cricital path in the Gantt view.
nb: Om oppgaver langs kritisk bane skal utheves i Gantt-visningen.

en: Display nonstandard days in Gantt view
nb: Vis ikke-standard dager i Gantt visning

en: Whether to display nonstandard days in the Gantt view.
nb: Om ikke-standard dager skal vises i Gantt-visningen.

en: Highlight critical path in Task view
nb: Uthev kritiske oppgaver i oppgavevisningen

en: Whether to highlight the tasks along the cricital path in the Task view.
nb: Om oppgaver langs kritisk bane skal utheves i oppgavevisningen.

en: Print the Gantt view
nb: Skriv ut Gantt-visningen

en: Whether printing of the Gantt view is enabled.
nb: Om utskrift av Gantt-visningen er slått på.

en: Print the Task view
nb: Skriv ut oppgavevisningen

en: Whether printing of the Task view is enabled.
nb: Om utskrift av oppgavevisningen er slått på.

en: Print the Resource view
nb: Skriv ut ressursvisningen

en: Whether printing of the Resource view is enabled.
nb: Om utskrift av ressursvisningen er slått på.

en: The active view
nb: Den aktive visningen

en: Which view to display in the user interface.
nb: Hvilken visning som skal vises i brukergrensesnittet.

en: Company:
nb: Firma:

en: Manager:
nb: Leder:

en: Finish:
nb: Slutt:

en: Report Date:
nb: Rapportdato:

en: Week
nb: Uke

en: Priority
nb: Prioritet:

en: Complete
nb: Fullført

en: This file was generated by
nb: Denne filen er generert av

en: Gantt Chart
nb: Gantt-plott

en: Phase:
nb: Fase:

en: Unnamed Project
nb: Prosjekt uten navn

en: Working
nb: Arbeid

en: A default working day
nb: En forvalgt arbeidsdag

en: Nonworking
nb: Ikke arbeid

en: A default non working day
nb: En forvalgt fridag

en: Use base
nb: Bruk basis

en: Use day from base calendar
nb: Bruk dag fra grunnkalender

en: This format does not support reading
nb: Dette formatet støtter ikke lesing

en: Could not create XML tree
nb: Kunne ikke opprette XML-tre

en: Could not write XML file
nb: Kunne ikke skrive XML-fil

en: Default
nb: Forvalg

en: Invalid URI: '%s'
nb: Ugyldig URI: «%s»

en: Couldn't find a suitable file module for loading '%s'
nb: Kunne ikke finne en passende filmodul for lasting av «%s»

en: No support for SQL storage built into this version of Planner.
nb: Ingen støtte for SQL-lagring i denne versjonen av Planner.

en: Invalid URI.
nb: Ugyldig URI.

en: Unable to find file writer identified by '%s'
nb: Kunne ikke finne filskriver identifisert av «%s».

en: Couldn't find a suitable file module for loading project
nb: Kunne ikke finne en passende filmodul for lasting av prosjekt

en: Text
nb: Tekst

en: String list
nb: Liste med strenger

en: Integer number
nb: Heltall

en: Floating-point number
nb: Flyttall

en: Date
nb: Dato

en: Duration
nb: Varighet

en: Cost
nb: Kostnad

en: None
nb: Ingen

en: Can't connect to database server
nb: Kan ikke koble til databasetjener

en: No errors reported.
nb: Ingen feil rapportert.

note: Give up.
en: Invalid Unicode
nb: Ugyldig Unicode

en: Connection to database '%s' failed.
nb: Tilkobling til database «%s» feilet.

en: Connection to database '%s' failed.
    %s
nb: Tilkobling til database «%s» feilet.
    %s

en: Failed to create a dictionary for the database connection.
nb: Klarte ikke å lage en ordbok for databasetilkoblingen.

en: BEGIN command failed %s.
nb: BEGIN-kommando feilet %s.

en: The project '%s' has been changed by the user '%s' since you opened it. Do you want to save anyway?
nb: Prosjekt «%s» har vært endret av bruker «%s» siden du åpnet det sist. Vil du lagre det likevel?

en: Connection to database '%s' failed.
nb: Tilkobling til database «%s» feilet.

en: Invalid SQL URI (must start with 'sql://' and contain '#').
nb: Ugyldig URI for SQL (må starte med «sql://» og inneholde «#»).

en: Invalid SQL URI (invalid project id).
nb: Ugyldig URI for SQL (ugyldig prosjekt-ID).

en: Invalid SQL URI (no database name specified).
nb: Ugyldig URI for SQL (ingen databasenavn oppgitt).

en: Could not add a predecessor relation, because the tasks are already related.
nb: Kunne ikke legge til en opphavs-relasjon fordi oppgavene allerede er relatert.

en: Start to Finish relation type cannot be combined with other relations.
nb: Start til slutt relasjonstype kan ikke kombineres med andre relasjoner.

en: Finish to Finish relation type cannot be combined with other relations.
nb: Slutt til slutt relasjonstype kan ikke kombineres med andre relasjoner.

en: Start to Finish relation type cannot be combined with Start No Earlier Than constraint.
nb: Start til slutt relasjonstype kan ikke kombineres med Start ikke tidligere enn begrensning.

en: Finish to Finish relation type cannot be combined with Start No Earlier Than constraint.
nb: Slutt til slutt relasjonstype kan ikke kombineres med Start ikke tidligere enn begresning.

en: Start to Finish relation cannot be set. Predecessor starts on project start date.
nb: Start til slutt relasjon kan ikke settes. Forløper starter på prosjektets startdato.

en: Cannot add a predecessor, because it would result in a loop.
nb: Kan ikke legge til et opphav fordi det ville resultere i en løkke.

en: Cannot move the task, because it would result in a loop.
nb: Kan ikke flytte oppgaven fordi det ville resultere i en løkke.

note: Translators: Example output: October 9, 2006
en: %B %e, %Y
nb: %e %B, %Y

en: Export to HTML failed
nb: Eksport til HTML feilet

en: Insert
nb: Sett inn

en: Remove
nb: Fjern

en: Unlink
nb: Fjern lenke

en: Link
nb: Lenke

en: Indent
nb: Rykk inn

en: Unindent
nb: Fjern indentering

en: Move up
nb: Flytt opp

en: Move down
nb: Flytt ned

en: Edit
nb: Rediger

en: Change day type
nb: Endre dagtype

en: Remove calendar
nb: Fjern kalender

en: Add new calendar
nb: Legg til ny kalender

en: As soon as possible
nb: Så snart som mulig

en: No earlier than
nb: Ikke tidligere enn

en: On fixed date
nb: På dato

en: Undo '%s'
nb: Angre «%s»

en: Undo
nb: Angre

en: Redo '%s'
nb: Gjenopprett «%s»

en: Redo
nb: Gjenopprett

en: Add day type "%s"
nb: Legg til dagtype «%s»

en: Remove day type "%s"
nb: Fjern dagtype «%s»

en: Monday
nb: Mandag

en: Tuesday
nb: Tirsdag

en: Wednesday
nb: Onsdag

en: Thursday
nb: Torsdag

en: Friday
nb: Fredag

en: Saturday
nb: Lørdag

en: Sunday
nb: Søndag

en: No working time
nb: Ingen arbeidstid

en: %H:%M
nb: %H.%M

en: Edit default week
nb: Rediger forvalgt uke

en: Import resources from Evolution Data Server
nb: Importer ressurser fra Evolution Data Server

en: Name
nb: Navn

en: Email
nb: E-post

en: Photo
nb: Foto

en: Imported from Evolution Data Server
nb: Importert fra Evolution Data Server

en: Updated from Evolution Data Server
nb: Oppdatert fra Evolution Data Server

en: Query cancelled.
nb: Spørring avbrutt.

en: Evolution Data Server UID
nb: Evolution Data Server-UID

en: Identifier used by Evolution Data Server for resources
nb: Identifikator brukt av Evolution Data Server til ressurser

en: %dh %dmin
nb: %dd %dmin

note: i18n: this string is the date nr and month name, displayed * e.g. in the date cells in the task tree. See * libmrproject/docs/DateFormat.
en: %b %e
nb: %e %b

en: mon
nb: måned

note: month unit variant accepted in input
en: month
nb: måned

note: month unit variant accepted in input
en: months
nb: måneder

note: month unit variant accepted in input
en: w
nb: u

note: week unit variant accepted in input
en: week
nb: uke

note: week unit variant accepted in input
en: weeks
nb: uker

note: day unit variant accepted in input
en: day
nb: dag

note: day unit variant accepted in input
en: days
nb: dager

note: day unit variant accepted in input
en: h
nb: t

note: hour unit variant accepted in input
en: hour
nb: time

note: hour unit variant accepted in input
en: hours
nb: timer

note: minute unit variant accepted in input
en: minute
nb: minutt

note: minute unit variant accepted in input
en: minutes
nb: minutter

note: i18n: project start, the date format is described in * libmrproject/docs/DateFormat.
en: %Y %b %d
nb: %d %b %Y

en: Project start
nb: Prosjektstart

en: Work
nb: Arbeid

en: Unnamed
nb: Uten navn

en: Change work to %s
nb: Endre arbeid til %s

en: Change progress to %u%% complete
nb: Endre framdrift til %u%% fullført

en: No name
nb: Uten navn

en: Make task '%s' a predecessor of '%s'
nb: Gjør oppgave «%s» til en forgjenger av «%s»

en: Edit task property
nb: Rediger egenskap for oppgave

en: _Insert Task
nb: Sett _inn oppgave

en: Insert a new task
nb: Sett inn en ny oppgave

en: In_sert Tasks...
nb: _Sett inn oppgaver …

en: _Remove Task
nb: Fje_rn oppgave

en: Remove the selected tasks
nb: Fjern valgte oppgaver

en: _Edit Task Properties...
nb: R_ediger egenskaper for oppgave …

en: Select _All
nb: Velg _alle

en: Select all tasks
nb: Velg alle oppgaver

en: _Unlink Task
nb: Fjern _lenke til oppgave

en: Unlink the selected tasks
nb: Fjern lenker til valgte oppgaver

en: _Link Tasks
nb: _Lenker til oppgaver

en: Link the selected tasks
nb: Lenk opp valgte oppgaver

en: I_ndent Task
nb: Rykk _inn oppgave

en: Indent the selected tasks
nb: Rykk inn valgte oppgaver

en: Unin_dent Task
nb: _Fjern innrykk fra oppgaven

en: Unindent the selected tasks
nb: Fjern innrykk fra valgte oppgaver

en: Move Task _Up
nb: Flytt oppgave _opp

en: Move the selected tasks upwards
nb: Flytt valgte oppgaver oppover

en: Move Task Do_wn
nb: Flytt oppga_ve ned

en: Move the selected tasks downwards
nb: Flytt valgte oppgaver nedover

en: Reset _Constraint
nb: Nullstill _begrensning

en: Zoom To _Fit
nb: Zoom til_passet

en: Zoom to fit the entire project
nb: Zoom tilpasset hele prosjektet

en: _Zoom In
nb: _Zoom inn

en: Zoom in
nb: Zoom inn

en: Zoom _Out
nb: Zoom _ut

en: Zoom out
nb: Zoom ut

en: Edit _Visible Columns
nb: Rediger _synlige kolonner

en: Edit visible columns
nb: Rediger synlige kolonner

en: _Highlight Critical Tasks
nb: _Uthev kritiske oppgaver

en: _Show Guide Lines
nb: Vi_s retningslinjer

en: _Nonstandard Days
nb: _Ikke-standard dager

en: _Gantt Chart
nb: _Gantt-plott

en: Finish
nb: Slutt

en: Slack
nb: Slakk

en: Assigned to
nb: Tildelt

note: i18n: The string "% Complete" will be used in the header * of a column containing values from 0 upto 100, indicating * what part of a task has been completed.
en: % Complete
nb: % _fullført

en: Edit Gantt Columns
nb: Rediger Gantt-kolonner

en: Insert group
nb: Sett inn gruppe

en: Remove group
nb: Fjern gruppe

en: Default group
nb: Forvalgt gruppe

en: Edit group property
nb: Rediger egenskap for gruppe

en: Manager name
nb: Leders navn

en: Manager phone
nb: Leders telefon

en: Manager email
nb: Leders e-post

en: Export project to HTML
nb: Eksporter prosjekt til HTML

en: Could not export to HTML
nb: Kunne ikke eksportere til HTML

en: Export to HTML
nb: Eksporter til HTML

en: Show result in browser
nb: Vis resultat i nettleser

en: File "%s" exists, do you want to overwrite it?
nb: Filen «%s» eksisterer. Vil du overskrive den?

en: Create the initial window with the given geometry.
nb: Opprett startvinduet med oppgitt geometri.

en: GEOMETRY
nb: GEOMETRI

en: FILES|URIs
nb: FILER|URIer

en: - Planner project management
nb: - Planner prosjektstyring

en: %s
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
nb: %s
    Kjør «%s --help» for å se en full liste med tilgjengelige kommandolinjeflagg.

en: Invalid geometry string "%s"
nb: Ugyldig geometristreng «%s»

en: MS Project XML...
nb: MS Project XML …

en: Import an MS Project XML file
nb: Importer en MS Project XML-fil

en: Couldn't import file.
nb: Kunne ikke importere fil.

en: Import a File
nb: Importer fil

en: XML Files
nb: XML-filer

en: All Files
nb: Alle filer

en: Insert phase
nb: Sett inn fase

en: Remove phase
nb: Fjern fase

en: Could not open plugin file '%s'
nb: Kunne ikke åpne tilleggsfil «%s»

en: FS
nb: SlSt

en: FF
nb: StSt

en: SS
nb: SlSl

en: SF
nb: StSl

en: Select the views to print:
nb: Velg visningene som skal skrives ut:

en: Select views
nb: Velg visninger

en: Select a calendar to use for this project:
nb: Velg en kalender som skal brukes for dette prosjektet:

en: Edit Project Name
nb: Rediger prosjektets navn

en: Edit Organization
nb: Rediger organisasjon

en: Edit Manager
nb: Rediger leder

en: Edit Project Start
nb: Rediger prosjektstart

en: Edit Project Phase
nb: Rediger prosjektfase

en: Property
nb: Egenskap

en: Value
nb: Verdi

en: The name of the custom property needs to start with a letter.
nb: Navn på egendefinert egenskap må starte med en bokstav.

en: Do you really want to remove the property '%s' from the project?
nb: Vil du virkelig fjerne egenskap «%s» fra prosjektet?

en: Could not create properties dialog.
nb: Kunne ikke opprette egenskaper-dialog.

en: Date...
nb: Dato …

en: Add project property
nb: Legg til prosjektegenskap

en: Remove project property
nb: Fjern prosjektegenskap

en: Edit project property value
nb: Rediger prosjektegenskap

en: Label
nb: Etikett

en: Add property
nb: Legg til egenskap

en: Remove property
nb: Fjern egenskap

en: Edit property label
nb: Rediger egenskapetikett

en: Insert resource
nb: Sett inn ressurs

note: Put "no group" at the top.
en: (None)
nb: (Ingen)

en: (No name)
nb: (Uten navn)

en: Edit resource calendar
nb: Rediger ressurskalender

en: Edit resource note
nb: Rediger ressursnotat

en: Edit resource cost
nb: Rediger ressurskostnad

en: Edit resource property
nb: Rediger egenskap for ressurs

note: i18n: time stamp format for notes in task dialog, see strftime(3) for * a detailed description.
en: %a %d %b %Y, %H:%M
nb: %a %d %b %Y, %H.%M

en: None (use project default)
nb: Ingen (bruk forvalg for prosjektet)

en: Edit resource properties
nb: Rediger egenskaper for ressurs

en: Material
nb: Materiale

en: _Insert Resource
nb: Sett _inn ressurs

en: Insert a new resource
nb: Sett inn en ny ressurs

en: In_sert Resources...
nb: _Sett inn ressurser …

en: _Remove Resource
nb: Fje_rn ressurs

en: Remove the selected resource
nb: Fjern valgt ressurs

en: _Edit Resource Properties...
nb: R_ediger egenskaper for ressurs …

en: Edit _Groups
nb: Rediger _grupper

en: Edit resource groups
nb: Rediger ressursgrupper

en: Edit _Custom Properties...
nb: Rediger egen_definerte egenskaper …

en: /_Insert resource
nb: /Sett _inn ressurs

en: /_Remove resource
nb: /Fje_rn ressurs

en: /_Edit resource...
nb: /R_ediger ressurs …

en: _Resources
nb: _Ressurser

en: Remove resource
nb: Fjern ressurs

en: Edit Resource Columns
nb: Rediger ressurskolonner

en: Edit custom resource properties
nb: Rediger egendefinerte egenskaper for ressurs

en: Short name
nb: Kort navn

en: Group
nb: Gruppe

note: i18n: Short "Week", preferably 2 letters.
en: Wk %d
nb: Uke %d

en: Week %d
nb: Uke %d

en: Week %d, %d
nb: Uke %d, %d

note: i18n: Short "Quarter", preferably 1 letter.
en: Q%d
nb: Kv%d

note: i18n: Short "Quarter", preferably 2-3 letters.
en: Qtr %d
nb: Kvrt %d

note: i18n: Year, short "Quarter", preferably 2-3 letters.
en: %d, Qtr %d
nb: %d, Kvrt %d

en: Open from Database...
nb: Åpne fra database …

en: Open a project from a database
nb: Åpne et prosjekt fra en database

en: Save to Database
nb: Lagre til database

en: Save the current project to a database
nb: Lagre aktivt prosjekt til en database

en: Database %s needs to be upgraded from version %s to version %s.
    Please backup database before the upgrade.
nb: Database %s trenger å bli oppgradert fra versjon %s til versjon %s.
    Pass på å ta sikkerhetskopi av databasen før oppgraderingen.

en: Upgrade
nb: Oppgrader

en: Could not upgrade database %s.
     Upgrade file used: %s.
    
    Database error: 
    %s
nb: Kunne ikke oppgradere database %s.
    Oppgraderingsfil brukt: %s.
    
    Databasefeil: 
    %s

en: Can't create tables in database %s
nb: Kan ikke opprette tabeller i database %s

en: Database %s is not setup for Planner. Do you want to do that?
nb: Databasen %s er ikke satt opp for Planner. Vil du gjøre det?

en: Connection to database '%s@%s' failed.
nb: Tilkobling til database «%s@%s» feilet.

en: Test to tables in database '%s' failed.
nb: Test til tabeller i database «%s» feilet.

en: Project
nb: Prosjekt

en: Phase
nb: Fase

en: Revision
nb: Revisjon

en: Open from Database
nb: Åpne fra database

en: Link task
nb: Lag lenke til oppgave

en: Unlink task
nb: Fjern lenke til oppgave

en: Insert task
nb: Sett inn oppgave

en: Edit task type
nb: Rediger oppgavetype

en: Toggle fixed duration
nb: Slå på fast varighet

en: Edit task scheduling
nb: Rediger oppgavetidsplan

en: Assign resource to task
nb: Tildel ressurser til oppgave

en: Unassign resource from task
nb: Trekk ressurser fra oppgave

en: Change resource units in task
nb: Endre ressursenheter i oppgave

en: Edit task predecessor
nb: Rediger forgjenger for oppgave

en: Edit lag predecessor
nb: Rediger sinkeforgjenger

en: Edit task note
nb: Rediger oppgavenotat

en: No earlier than %s
nb: Ikke tidligere enn %s

en: On fixed date %s
nb: På dato %s

en: Finish to start (FS)
nb: Slutt til start (SlSt)

en: Finish to finish (FF)
nb: Slutt til slutt (SlSl)

en: Start to start (SS)
nb: Start til start (StSt)

en: Start to finish (SF)
nb: Start til slutt (StSl)

en: Can't add new predecessor. No task selected!
nb: Kan ikke legge til ny forgjenger. Ingen oppgave valgt!

en: Change...
nb: Endre …

en: Assigned
nb: Tildelt

en: Units
nb: Enheter

en: Lag
nb: Pause

en: Edit task properties
nb: Rediger egenskaper for oppgave

en: /_Insert task
nb: /Sett _inn oppgave

en: /Insert _subtask
nb: /_Sett inn underoppgave

en: /_Remove task
nb: /Fje_rn oppgave

en: /_Unlink task
nb: /_Fjern lenke til oppgave

en: /Assign _resources...
nb: /Tildel _ressurser …

en: /_Edit task...
nb: /R_ediger oppgave …

en: Remove task
nb: Fjern oppgave

en: Apply constraint to task
nb: Bruk begrensning på oppgave

en: Reset task constraint
nb: Nullstill oppgavebegrensning

en: N/A
nb: I/T

en: Remove tasks
nb: Fjern oppgaver

en: You are about to open an edit dialog each for %i tasks. Are you sure that you want to do that?
nb: Du skal til å åpne separate dialoger for %i oppgaver. Er du sikker på at du ønsker å gjøre dette?

en: Unlink tasks
nb: Fjern lenker til oppgaver

en: Link tasks
nb: Lag lenker til oppgaver

en: Indent tasks
nb: Rykk inn oppgaver

en: Indent task
nb: Rykk inn oppgave

en: Unindent tasks
nb: Fjern innrykk fra oppgaver

en: Unindent task
nb: Fjern innrykk fra oppgave

en: Move tasks up
nb: Flytt oppgaver opp

en: Move task up
nb: Flytt oppgave opp

en: Move tasks down
nb: Flytt oppgaver ned

note: Moving task from 'position' to 'position + 1'
en: Move task down
nb: Flytt oppgave ned

en: Reset task constraints
nb: Nullstill begrensning på oppgave

en: Reset all task constraints
nb: Nullstill alle oppgavebegrensninger

en: _Edit Task
nb: R_ediger oppgave

en: _Edit Custom Properties...
nb: R_ediger egendefinerte egenskaper …

en: Tasks
nb: Oppgaver

en: _Tasks
nb: _Oppgaver

en: Edit custom task properties
nb: Rediger egendefinerte egenskaper for oppgave

en: Edit Task Columns
nb: Rediger oppgavekolonner

en: /_Expand all resources
nb: /_Utvid alle ressurser

en: /_Collapse all resources
nb: /_Slå sammen alle ressurser

en: 
    Name
nb: 
    Navn

en: 
    Task
nb: 
    Oppgave

en: Zoom to fit
nb: Zoom tilpasset

note: i18n: Label used for the sidebar. Please try to make it short and use * a linebreak if necessary/possible.
en: Resource
    Usage
nb: Ressurs
    bruk

en: Resource _Usage
nb: Ressursbr_uk

en: Edit Resource Usage Columns
nb: Rediger kolonner for ressursbruk

en: Unable to open '%s'
nb: Kan ikke åpne «%s»

en: Unable to open help file
nb: Kan ikke åpne hjelpfil

en: _File
nb: _Fil

en: _New Project
nb: _Nytt prosjekt

en: Create a new project
nb: Opprett et nytt prosjekt

en: _Open...
nb: _Åpne …

en: Open a project
nb: Åpne et prosjekt

en: Open _Recent
nb: Åpne nylig b_rukt prosjekt

en: _Save
nb: _Lagre

en: Save the current project
nb: Lagre aktivt prosjekt

en: _Export
nb: _Eksport

en: Save _As...
nb: Lagre _som …

en: Save the current project with a different name
nb: Lagre aktivt prosjekt med et nytt navn

en: Page Set_up...
nb: Side_oppsett …

en: Setup the page settings for your current printer
nb: Konfigurer sideinnstillinger for aktiv skriver

en: _Print...
nb: S_kriv ut …

en: Print the current project
nb: Skriv ut aktivt prosjekt

en: Print Pre_view
nb: _Forhåndsvisning

en: Print preview of the current project
nb: Forhåndsvisning av dette prosjektet

en: _Close
nb: _Lukk

en: Close the current file
nb: Lukk aktiv fil

en: _Quit
nb: A_vslutt

en: Exit the program
nb: Avslutt programmet

en: _Edit
nb: R_ediger

en: _Undo
nb: _Angre

en: Undo the last action
nb: Angre forrige handling

en: _Redo
nb: Gjenopp_rett

en: Redo the undone action
nb: Gjenopprett den angrede handlingen

en: _View
nb: _Vis

en: _Actions
nb: H_andlinger

en: _Project
nb: _Prosjekt

en: _Manage Calendars
nb: _Håndter kalendere

en: Edit Day _Types
nb: Rediger dag_typer

en: Edit Project _Phases
nb: Rediger prosjekt_faser

en: _Edit Project Properties
nb: R_ediger egenskaper for prosjekt

en: Edit the project properties
nb: Rediger egenskaper for prosjekt

en: _Help
nb: _Hjelp

en: _User Guide
nb: Br_ukermanual

en: Show the Planner User Guide
nb: Vis brukermanual for Planner

en: _About
nb: _Om

en: About this application
nb: Om denne applikasjonen

en: Switch to the view "%s"
nb: Bytt til visningen «%s»

en: Open a File
nb: Åpne fil

en: Planner Files
nb: Planner-filer

en: A Project Management application for the GNOME desktop
nb: En prosjektstyringsapplikasjon for GNOME skrivebordsmiljøet

en: The Planner Homepage
nb: Planner nettside

en: If you don't save, changes made the last minute will be discarded.
nb: Hvis du ikke lagrer vil endringer gjort det siste minuttet forkastes.

en: If you don't save, changes made the last %d minute will be discarded. | If you don't save, changes made the last %d minutes will be discarded.
nb[0]: Hvis du ikke lagrer vil endringer gjort det siste %d minuttet forkastes.
nb[1]: Hvis du ikke lagrer vil endringer gjort de siste %d minutter forkastes.

en: If you don't save, changes made the last hour will be discarded.
nb: Hvis du ikke lagrer vil endringer gjort den siste timen forkastes.

en: If you don't save, changes made the last %d hour will be discarded. | If you don't save, changes made the last %d hours will be discarded.
nb[0]: Hvis du ikke lagrer vil endringer gjort den siste %d timen forkastes.
nb[1]: Hvis du ikke lagrer vil endringer gjort de siste %d timene forkastes.

en: Save changes to document '%s' before closing?
nb: Lagre endringer i dokument «%s» før du avslutter?

en: C_lose without saving
nb: _Lukk uten å lagre

en: _Cancel
nb: _Avbryt

en: Save a File
nb: Lagre fil

en: You have opened a file that was saved with an old version of Planner.
    
    When loading old files, all tasks will use the constraint 'Must Start On', since the old version did not fully support automatic rescheduling. To take advantage of this new feature, you should add predecessor relations between tasks that are dependent on each other.
    
    You can add a predecessor relation by clicking on the predecessor and dragging to the successor.
    
    After doing this, you can remove all constraints by selecting the menu item 'Remove all constraints' in the 'Edit' menu.
nb: Du har åpnet en fil som ble lagret med en gammel versjon av Planner.
    
    Når du laster gamle filer vil alle oppgaver bruke begrensningen «Må starte på», siden den gamle versjonen ikke støttet automatisk omplassering fullt ut. For å gjøre seg nytte av denne nye funksjonen bør du legge til forgjengerrelasjoner melom oppgaver som er avhengige av hverandre.
    
    Du kan legge til en forgjengerrelasjon ved å klikke på forgjengeren og fra til etterfølgeren.
    
    Etter å ha gjort dette kan du fjerne alle begresninger ved å velge menyoppføringen «Fjern alle begrensninger» i «Rediger»-menyen.

note: Hack.
en: Unnamed database project
nb: Databaseprosjekt uten navn

en: Edit working time
nb: Rediger arbeidstid

en: Planner 0.11 Format
nb: Planner 0.11-format

en: Export project to a file suitable for Planner 0.11
nb: Eksporter prosjekt til en Planner 0.11-fil

en: Export
nb: Eksport

en: Identifier used by Evolution Data Server for tasks
nb: Identifikator brukt av Evolution Data Server for oppgaver

en: EDS Categories
nb: EDS-kategorier

en: Categories for a task used by Evolution Data Server
nb: Kategorier for en oppgave brukt av Evolution Data Server

en: EDS Classification
nb: EDS-klassifisering

en: Task access classification used by Evolution Data Server
nb: Klassifisering for tilgang til oppgaver brukt av Evolution Data Server

en: URL for a Task used by Evolution Data Server
nb: URL for en oppgave brukt av Evolution Data Server

en: Invalid server URI
nb: Ugyldig URI for tjener

note: book_target = (EABConfigTargetSource *) data->target; source = book_target->source;
en: Select planner file
nb: Velg  Planner-fil

en: The filename extension of this file isn't the planner usual file extension (%s) Do you want to continue?
nb: Filtypen for denne filen er ikke den vanlige planner filtypen (%s). Vil du fortsette?
