planner - en to ro translation catalogue (496 entries)

en: Add Predecessor
ro: Adaugă predecesor

en: _Name:
ro: _Nume:

en: _Relation type:
ro: Tip _relație:

en: _Lag:
ro: Î_ntârziere:

en: Default Week
ro: Săptămâna implicită

en: Select a weekday and the day type to use for that day in the default week for this calendar.
ro: Selectează o zi a săptămânii și tipul de zi ce va fi folosit pentru acea zi în săptămâna implicită pentru acest calendar.

en: Week day:
ro: Ziua săptămânii:

en: Day type:
ro: Tipul zilei:

en: 
    The selected day type has the following working hours:
ro: 
    Tipul de zi selectat are următoarele ore de lucru:

en: Edit Working Time
ro: Editează timpul de muncă

en: <b>Day types</b>
ro: <b>Tipuri de zile</b>

en: <b>Working hours</b>
ro: <b>Ore de lucru</b>

en: Calendar Editor
ro: Editor de calendare

en: _New...
ro: _Nou...

en: Working time...
ro: Timp de muncă...

en: Default week...
ro: Săptămâna implicită...

en: Use working time from derived calendar
ro: Folosește timpul de muncă din calendarul derivat

en: Set day type to:
ro: Definește tipul zilei la:

en: Custom working time
ro: Timp de lucru personalizat

en: <b>Working time</b>
ro: <b>Timp de lucru</b>

en: From:
ro: De la:

en: To:
ro: Până la:

en: Apply
ro: Aplică

en: New Calendar
ro: Calendar nou

en: C_reate
ro: C_rează

en: _Existing calendars:
ro: _Calendare existente:

en: _Name of the new calendar:
ro: _Numele calendarului nou:

en: _Derive from a calendar
ro: _Derivează dintr-un calendar

en: C_opy an existing calendar
ro: C_opiază un calendar existent

en: Create an _empty calendar
ro: Crează un cal_endar gol

en: Select a Calendar
ro: Selectează un calendar

en: Edit Day Types
ro: Editează tipurile de zile

en: Add Day Type
ro: Adaugă tip de zi

en: Hidden columns:
ro: Coloane ascunse:

en: _Show
ro: Afișea_ză

en: _Hide
ro: Asc_unde

en: Visible columns:
ro: Coloane vizibile:

en: Select group
ro: Selectează un grup

en: Search
ro: Caută

en: Select All
ro: Selectează tot

en: Unselect All
ro: Deselectează tot

en: Loading resource data
ro: Se încarcă datele despre resurse

en: Group Editor
ro: Editor de grupuri

en: Add Property
ro: Adaugă o proprietate

en: _Description:
ro: _Descriere:

en: _Type:
ro: _Tip:

en: _Label:
ro: _Etichetă:

en: Project Properties
ro: Proprietăți proiect

en: _Organization:
ro: _Organizație:

en: Select...
ro: Alege...

en: _Phase:
ro: _Fază:

en: Custom
ro: Personalizat

en: Edit Project Phases
ro: Editează fazele proiectului

en: New Project Phase
ro: Fază nouă a proiectului

en: Custom Properties
ro: Proprietăți personalizate

en: _Group:
ro: _Grup:

en: _Short name:
ro: Pre_scurtare:

en: Optional - overrides resource name in Gantt view.
ro: Opțional - suprascrie numele resursei în vizualizarea Gantt.

en: Select the calendar to use for this resource. If you want to use the default calendar of the project, select 'None'.
ro: Selectează calendarul folosit pentru această resursă. Dacă doriți să folosiți calendarul implicit al proiectului, alegeți „Niciunul”.

en: Edit Calendars...
ro: Editează calendarele...

en: _Insert time stamp
ro: _Introdu marcaj de timp

en: Notes
ro: Notițe

en: Insert Resource
ro: Introdu o resursă

en: _Insert
ro: _Introdu

en: Open Database
ro: Deschide baza de date

en: _Username:
ro: N_ume utilizator:

en: _Password:
ro: _Parolă:

en: _Database:
ro: Bază de _date:

en: Select a Project
ro: Selectează un proiect

en: The database contains the following projects. Select a project to open:
ro: Baza de date conține următoarele proiecte. Alegeți proiectul de deschis:

en: window
ro: fereastră

note: The verb "schedule". This is the verb "schedule" I18n: the verb "schedule" here.
en: Schedule:
ro: Planifică:

en: As soon as possible
    No earlier than
    On fixed date
ro: Cât mai repede posibil
    Nu mai devreme decât
    La o dată fixă

en: Today
ro: Astăzi

en: Cancel
ro: Anulează

en: Select
ro: Alege

en: _Work:
ro: S_ervici:

en: _Duration:
ro: _Durată:

en: C_omplete:
ro: C_ompletat:

en: _Priority:
ro: _Prioritate:

en: _Milestone
ro: Eveniment i_mportant

en: _Fixed duration
ro: Durată _fixă

en: Resources
ro: Resurse

en: Predecessors
ro: Predecesori

en: _Insert Time Stamp
ro: _Introdu marcaj de timp

en: Insert Task
ro: Introdu o sarcină

en: Project Plan
ro: Planul proiectului

en: Documents/Project Management
ro: Documente/Gestionare proiect

en: Planner project plan
ro: Plan de proiect Planificator

en: Planner
ro: Planificator

en: Project Management
ro: Management de proiecte

en: Planner Project Management
ro: Management de proiecte Planificator

en: Handle the tasks, resources, and cost of your projects
ro: Administrează sarcinile, resursele și costurile proiectelor dumneavoastră

en: Gantt;Chart;Critical path;Relationship;Dependency;WBS;
ro: Gantt;Chart;Critical path;Relationship;Dependency;WBS;Relații;Diagramă;Diagrame

en: Highlight critical path in Gantt view
ro: Evidențiază calea critică în vizualizarea Gantt

en: Whether to highlight the tasks along the critical path in the Gantt view.
ro: Dacă să se evidențieze sarcinile de pe calea critică în vizualizarea Gantt.

en: Display nonstandard days in Gantt view
ro: Afișează zile nestandard în vizualizarea Gantt

en: Whether to display nonstandard days in the Gantt view.
ro: Dacă să se afișeze zile nestandard în vizualizarea Gantt.

en: Highlight critical path in Task view
ro: Evidențiază calea critică în vizualizarea sarcinilor

en: Whether to highlight the tasks along the critical path in the Task view.
ro: Dacă să se evidențieze sarcinile de pe calea critică în vizualizarea sarcinilor.

en: Print the Gantt view
ro: Tipărește vizualizarea Gantt

en: Whether printing of the Gantt view is enabled.
ro: Dacă tipărirea vizualizării Gantt este activată.

en: Print the Task view
ro: Tipărește vizualizarea sarcinilor

en: Whether printing of the Task view is enabled.
ro: Dacă tipărirea vizualizării sarcinilor este activată.

en: Print the Resource view
ro: Tipărește vizualizarea resurselor

en: Whether printing of the Resource view is enabled.
ro: Dacă tipărirea vizualizării resurselor este activată.

en: The active view
ro: Vizualizarea activă

en: Which view to display in the user interface.
ro: Ce vizualizare să fie afișată în interfața pentru utilizator.

en: Company:
ro: Companie:

en: Finish:
ro: Sfârșit:

en: Report Date:
ro: Dată raport:

en: Week
ro: Săptămână

en: Priority
ro: Prioritate

en: Complete
ro: Complet

en: This file was generated by
ro: Acest fișier a fost generat de

en: Gantt Chart
ro: Diagramă Gantt

en: Phase:
ro: Fază:

en: Unnamed Project
ro: Proiect fără nume

en: Working
ro: Zi lucrătoare

en: A default working day
ro: O zi lucrătoare implicită

en: Nonworking
ro: Zi nelucrătoare

en: A default non working day
ro: O zi nelucrătoare implicită

en: Use base
ro: Folosește baza

en: Use day from base calendar
ro: Folosește ziua din calendarul de bază

en: This format does not support reading
ro: Acest format nu permite citirea

en: Could not create XML tree
ro: Nu s-a putut crea arborele XML

en: Could not write XML file
ro: Nu s-a putut scrie fișierul XML

en: Default
ro: Implicit

en: Invalid URI: '%s'
ro: URI nevalid: „%s”

en: Couldn't find a suitable file module for loading '%s'
ro: Nu s-a găsit un modul potrivit pentru a încărca „%s”

en: No support for SQL storage built into this version of Planner.
ro: Nu există suport pentru stocare SQL în această versiune a lui Planificator.

en: Invalid URI.
ro: URI nevalid.

en: Unable to find file writer identified by '%s'
ro: Nu se găsește scriitorul de fișier identificat prin „%s”

en: Couldn't find a suitable file module for loading project
ro: Nu s-a găsit un modul potrivit pentru a încărca proiectul

en: String list
ro: Listă de șiruri text

en: Integer number
ro: Număr întreg

en: Floating-point number
ro: Număr în virgulă mobilă

en: Date
ro: Dată

en: Duration
ro: Durată

en: None
ro: Niciunul

en: Can't connect to database server
ro: Nu s-a putut realiza conexiunea la serverul bazei de date

en: No errors reported.
ro: Nicio eroare raportată.

note: Give up.
en: Invalid Unicode
ro: Cod Unicode incorect

en: Connection to database '%s' failed.
ro: Conexiunea la baza de date „%s” a eșuat.

en: Connection to database '%s' failed.
    %s
ro: Conexiunea la baza de date „%s” a eșuat.
    %s

en: Failed to create a dictionary for the database connection.
ro: Nu s-a putut creea un dicționar pentru conexiunea la baza de date.

en: BEGIN command failed %s.
ro: Comanda BEGIN a eșuat %s.

en: The project '%s' has been changed by the user '%s' since you opened it. Do you want to save anyway?
ro: Proiectul „%s” a fost modificat de utilizatorul „%s” de când l-ați deschis ultima dată. Doriți să-l salvați în aceste condiții?

en: Connection to database '%s' failed.
ro: Conexiunea la baza de date „%s” a eșuat.

en: Invalid SQL URI (must start with 'sql://' and contain '#').
ro: URI SQL nevalid (trebuie să înceapă cu „sql://” și să conțină „#”).

en: Invalid SQL URI (invalid project id).
ro: URI SQL nevalid (identificator proiect nevalid)

en: Invalid SQL URI (no database name specified).
ro: URI SQL nevalid (nu s-a specificat nicio bază de date).

en: Could not add a predecessor relation, because the tasks are already related.
ro: Nu s-a putut adăuga relația de predecesor deoarece sarcinile sunt deja în relație.

en: Start to Finish relation type cannot be combined with other relations.
ro: Relațiile de tipul „Început la Sfârșit” nu pot fi combinate cu alte relații.

en: Finish to Finish relation type cannot be combined with other relations.
ro: Relațiile de tipul „Sfârșit la Sfârșit” nu pot fi combinate cu alte relații.

en: Start to Finish relation type cannot be combined with Start No Earlier Than constraint.
ro: Relațiile de tipul „Început la Sfârșit” nu pot fi combinate cu restricții de tipul „Nu începe mai devreme de”.

en: Finish to Finish relation type cannot be combined with Start No Earlier Than constraint.
ro: Relațiile de tipul „Sfârșit la Sfârșit” nu pot fi combinate cu restricții de tipul „Nu începe mai devreme de”.

en: Start to Finish relation cannot be set. Predecessor starts on project start date.
ro: Relația „Început la Sfârșit” nu poate fi definită. Predecesorul începe pe data de început a proiectului.

en: Cannot add a predecessor, because it would result in a loop.
ro: Nu s-e poate adăuga predecesorul pentru că ar duce la o buclă.

en: Cannot move the task, because it would result in a loop.
ro: Nu se poate muta sarcina pentru că ar duce la o buclă.

note: Translators: Example output: October 9, 2006
en: %B %e, %Y
ro: %e %B %Y

en: Export to HTML failed
ro: Exportul în HTML a eșuat

en: Insert
ro: Introdu

en: Remove
ro: Șterge

en: Unlink
ro: Dezleagă

en: Link
ro: Leagă

en: Indent
ro: Identează

en: Unindent
ro: Deidentează

en: Move up
ro: Mută în sus

en: Move down
ro: Mută în jos

en: Edit
ro: Editează

en: Change day type
ro: Schimbă tipul zilei

en: Remove calendar
ro: Șterge calendarul

en: Add new calendar
ro: Adaugă un calendar nou

en: As soon as possible
ro: Cât mai repede posibil

en: No earlier than
ro: Nu mai devreme de

en: On fixed date
ro: La o dată fixă

en: Undo '%s'
ro: Anulează „%s”

en: Undo
ro: Anulează

en: Redo '%s'
ro: Refă „%s”

en: Redo
ro: Refă

en: Add day type "%s"
ro: Adaugă un tip de zi „%s”

en: Remove day type "%s"
ro: Șterge un tip de zi „%s”

en: Monday
ro: Luni

en: Tuesday
ro: Marți

en: Wednesday
ro: Miercuri

en: Thursday
ro: Joi

en: Friday
ro: Vineri

en: Saturday
ro: Sâmbătă

en: Sunday
ro: Duminică

en: No working time
ro: Nu există timp de lucru

en: Edit default week
ro: Editează săptămâna implicită

en: EDS
ro: SDE

en: Import resources from Evolution Data Server
ro: Importă resurse din Serverul de date Evolution

en: Name
ro: Nume

en: Import
ro: Importă

en: Photo
ro: Fotografie

en: Imported from Evolution Data Server
ro: Importate din Serverul de date Evolution

en: Updated from Evolution Data Server
ro: Actualizate din Serverul de date Evolution

en: Query cancelled.
ro: Interogarea a fost anulată.

en: Evolution Data Server UID
ro: UID al serverului de date Evolution

en: Identifier used by Evolution Data Server for resources
ro: Identificator folosit de Serverul de date Evolution pentru resurse

en: mon
ro: lun

note: month unit variant accepted in input
en: month
ro: lună

note: month unit variant accepted in input
en: months
ro: luni

note: month unit variant accepted in input
en: w
ro: s

note: week unit variant accepted in input
en: week
ro: săptămână

note: week unit variant accepted in input
en: weeks
ro: săptămâni

note: week unit variant accepted in input
en: d
ro: z

note: day unit variant accepted in input
en: day
ro: zi

note: day unit variant accepted in input
en: days
ro: zile

note: hour unit variant accepted in input
en: hour
ro: oră

note: hour unit variant accepted in input
en: hours
ro: ore

note: minute unit variant accepted in input
en: minute
ro: minut

note: minute unit variant accepted in input
en: minutes
ro: minute

en: Project start
ro: Start proiect

en: Work
ro: Activitate

en: Unnamed
ro: Nedenumit

en: Change work to %s
ro: Schimbă activitatea la %s

en: Change progress to %u%% complete
ro: Modifică progresul la %u%% complet

en: No name
ro: Fără nume

en: Make task '%s' a predecessor of '%s'
ro: Fă sarcinia „%s” un predecesor al „%s”

en: Edit task property
ro: Editează proprietatea sarcinii

en: _Insert Task
ro: _Introdu o sarcină

en: Insert a new task
ro: Introdu o nouă sarcină

en: In_sert Tasks...
ro: In_serează sarcini...

en: _Remove Task
ro: Elimi_nă sarcina

en: Remove the selected tasks
ro: Elimină sarcinile selectate

en: _Edit Task Properties...
ro: Modifică proprietățil_e sarcinii

en: Select _All
ro: Selecte_ază toate

en: Select all tasks
ro: Selectează toate sarcinile

en: _Unlink Task
ro: Dezleagă _sarcinile

en: Unlink the selected tasks
ro: Dezleagă sarcinile selectate

en: _Link Tasks
ro: _Leagă sarcinile

en: Link the selected tasks
ro: Leagă sarcinile selectate

en: I_ndent Task
ro: Ide_ntează sarcinile

en: Indent the selected tasks
ro: Identează sarcinile selectate

en: Unin_dent Task
ro: _Deidentează sarcinile

en: Unindent the selected tasks
ro: Deidentează sarcinile selectate

en: Move Task _Up
ro: Mută sarcinile în s_us

en: Move the selected tasks upwards
ro: Mută sarcinile selectate în sus

en: Move Task Do_wn
ro: Mută sarcinile în j_os

en: Move the selected tasks downwards
ro: Mută sarcinile selectate în jos

en: Reset _Constraint
ro: Restabilește _restricția

en: Zoom To _Fit
ro: _Focalizează să încapă

en: Zoom to fit the entire project
ro: Focalizează să încapă întregul proiect

en: _Zoom In
ro: _Mărește

en: Zoom in
ro: Mărește

en: Zoom _Out
ro: Mi_cșorează

en: Zoom out
ro: Micșorează

en: Edit _Visible Columns
ro: Modifică coloanele _vizibile

en: Edit visible columns
ro: Modifică coloanele vizibile

en: _Highlight Critical Tasks
ro: _Evidențiază sarcinile critice

en: _Show Guide Lines
ro: Arată liniile de ghidaj

en: _Nonstandard Days
ro: Zile _nestandarde

en: _Gantt Chart
ro: Diagramă _Gantt

en: Finish
ro: Sfârșit

en: Slack
ro: Cedează

en: Assigned to
ro: Atribuit lui

note: i18n: The string "% Complete" will be used in the header * of a column containing values from 0 upto 100, indicating * what part of a task has been completed.
en: % Complete
ro: % Complet

en: Edit Gantt Columns
ro: Modifică coloanele GanttNon Standard Days

en: Insert group
ro: Introdu un grup

en: Remove group
ro: Elimină grupul

en: Default group
ro: Grup implicit

en: Edit group property
ro: Editează proprietatea grupului

en: Manager name
ro: Nume manager

en: Manager phone
ro: Telefon manager

en: Manager email
ro: Email manager

en: Export project to HTML
ro: Exportă proiectul în HTML

en: Could not export to HTML
ro: Nu s-a putut exporta în HTML

en: Export to HTML
ro: Exportă în format HTML

en: Show result in browser
ro: Afișează rezultatele în navigator

en: File "%s" exists, do you want to overwrite it?
ro: Fișierul „%s” există deja, vreți să-l suprascrieți?

en: Create the initial window with the given geometry.
ro: Creează fereastra inițială cu geometria dată.

en: GEOMETRY
ro: GEOMETRIE

en: FILES|URIs
ro: FIȘIERE|URI-uri

en: - Planner project management
ro: - Administrare de proiecte Planificator

en: %s
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
ro: %s
    Executați „%s --help” pentru a vedea o listă completă a parametrilor liniei de comandă.

en: Invalid geometry string "%s"
ro: Șir geometric nevalid „%s”

en: Import an MS Project XML file
ro: Importă un fișier MS Project XML

en: Couldn't import file.
ro: Nu s-a putut importa fișierul.

en: Import a File
ro: Importă un fișier

en: XML Files
ro: Fișiere XML

en: All Files
ro: Toate fișierele

en: Insert phase
ro: Introdu o fază

en: Remove phase
ro: Șterge faza

en: Could not open plugin file '%s'
ro: Nu s-a putut deschide fișierul modulului „%s”

en: FS
ro: ÎS

en: FF
ro: SS

en: SS
ro: ÎÎ

en: SF
ro: SÎ

en: Select the views to print:
ro: Alegeți vizualizările de tipărit:

en: Select views
ro: Alegeți vizualizările

en: Select a calendar to use for this project:
ro: Alegeți calendarul folosit pentru acest proiect:

en: Edit Project Name
ro: Editează numele proiectului

en: Edit Organization
ro: Editează organizația

en: Edit Manager
ro: Editează managerul

en: Edit Project Start
ro: Editează startul proiectului

en: Edit Project Phase
ro: Editează faza proiectului

en: Property
ro: Proprietate

en: Value
ro: Valoare

en: The name of the custom property needs to start with a letter.
ro: Numele unei proprietăți private trebuie să înceapă cu o literă.

en: Do you really want to remove the property '%s' from the project?
ro: Sigur doriți să ștergeți proprietatea „%s” din proiect?

en: Could not create properties dialog.
ro: Nu s-a putut creea dialogul proprietăților.

en: Date...
ro: Dată...

en: Add project property
ro: Adaugă o proprietate de proiect

en: Remove project property
ro: Șterge o proprietate de proiect

en: Edit project property value
ro: Editează valoarea proprietatății proiectului

en: Label
ro: Etichetă

en: Type
ro: Tip

en: Add property
ro: Adaugă o proprietate

en: Remove property
ro: Șterge proprietatea

en: Edit property label
ro: Editează eticheta proprietății

en: Insert resource
ro: Introdu o resursă

note: Put "no group" at the top.
en: (None)
ro: (Niciunul)

en: (No name)
ro: (Fără nume)

en: Edit resource calendar
ro: Editează calendarul resursei

en: Edit resource note
ro: Editează notița resursei

en: Edit resource cost
ro: Editează costul resursei

en: Edit resource property
ro: Editează proprietatea resursei

en: None (use project default)
ro: Niciunul (folosește proiectul implicit)

en: Edit resource properties
ro: Editează proprietățile resursei

en: _Insert Resource
ro: _Introdu o resursă

en: Insert a new resource
ro: Introdu o resursă nouă

en: In_sert Resources...
ro: In_trodu resurse...

en: _Remove Resource
ro: Ște_rge resursa

en: Remove the selected resource
ro: Șterge resursa selectată

en: _Edit Resource Properties...
ro: _Editează proprietățile resursei...

en: Edit _Groups
ro: Editează _grupurile

en: Edit resource groups
ro: Editează grupurile resursei

en: Edit _Custom Properties...
ro: Editează proprietățile personali_zate

en: /_Insert resource
ro: /_Introdu o resursă

en: /_Remove resource
ro: /Ște_rge resursa

en: /_Edit resource...
ro: /_Editează resursa...

en: _Resources
ro: _Resurse

en: Remove resource
ro: Șterge resursa

en: Edit Resource Columns
ro: Editează coloanele resursei

en: Edit custom resource properties
ro: Editează proprietățile resursei personalizate

en: Short name
ro: Prescurtare

en: Group
ro: Grup

note: i18n: Short "Week", preferably 2 letters.
en: Wk %d
ro: Săp %d

en: Week %d
ro: Săptămâna %d

en: Week %d, %d
ro: Săptămâna %d, %d

note: i18n: Short "Quarter", preferably 1 letter.
en: Q%d
ro: T%d

note: i18n: Short "Quarter", preferably 2-3 letters.
en: Qtr %d
ro: Tri %d

note: i18n: Year, short "Quarter", preferably 2-3 letters.
en: %d, Qtr %d
ro: %d, Tri %d

note: i18n: Short "Half year", preferably 1 letter.
en: H%d
ro: %dJ

note: i18n: Year, short "Half year", preferably 1 letter.
en: %04d, H%d
ro: %04d, %dJ

en: Open from Database...
ro: Deschide din baza de date...

en: Open a project from a database
ro: Deschide un proiect dintr-o bază de date

en: Save to Database
ro: Salvează în baza de date

en: Save the current project to a database
ro: Salvează proiectul curent într-o bază de date

en: Database %s needs to be upgraded from version %s to version %s.
    Please backup database before the upgrade.
ro: Baza de date %s trebuie actualizată de la versiunea %s la versiunea %s.
    Creați o copie de rezervă a bazei de date înainte de actualizare.

en: Upgrade
ro: Actualizează

en: Could not upgrade database %s.
     Upgrade file used: %s.
    
    Database error: 
    %s
ro: Nu s-a putut actualiza baza de date %s.
     Fișier de actualizare utilizat: %s.
    
    Eroare de bază de date:
    %s.

en: Can't create tables in database %s
ro: Nu s-au putut creea tabele în baza de date %s

en: Database %s is not setup for Planner. Do you want to do that?
ro: Baza de date %s nu este configurată pentru Planificator. Doriți să o configurați?

en: Connection to database '%s@%s' failed.
ro: Conexiunea la baza de date „%s@%s” a eșuat.

en: Test to tables in database '%s' failed.
ro: Testarea pentru tabelele în baza de date „%s” a eșuat.

en: Project
ro: Proiect

en: Phase
ro: Fază

en: Revision
ro: Revizie

en: Open from Database
ro: Deschide din baza de date

en: Link task
ro: Leagă sarcina

en: Unlink task
ro: Dezleagă sarcina

en: Insert task
ro: Introdu o sarcină

en: Edit task type
ro: Editează tipul sarcinii

en: Toggle fixed duration
ro: Comută durata fixată

en: Edit task scheduling
ro: Modifică planificarea sarcinilor

en: Assign resource to task
ro: Atribuie resursa sarcinii

en: Unassign resource from task
ro: Înlătură resursa de la sarcină

en: Change resource units in task
ro: Schimbă unitățile de resurse în sarcină

en: Edit task predecessor
ro: Modifică predecesorul sarcinii

en: Edit lag predecessor
ro: Modifică predecesorul întărzierii

en: Edit task note
ro: Modifică notița sarcinii

en: No earlier than %s
ro: Nu mai devreme de %s

en: On fixed date %s
ro: La data fixată %s

en: Finish to start (FS)
ro: De la sfărșit la început (SÎ)

en: Finish to finish (FF)
ro: De la sfârșit la sfârșit (SS)

en: Start to start (SS)
ro: De la început la început (ÎÎ)

en: Start to finish (SF)
ro: De la început la sfârșit (ÎS)

en: Can't add new predecessor. No task selected!
ro: Nu se poate adăuga un predecesor nou. Nu este selectată nicio sarcină!

en: Change...
ro: Modifică...

en: Assigned
ro: Alocat

en: Units
ro: Unități

en: Lag
ro: Întârziere

en: Edit task properties
ro: Modifică proprietățile sarcinii

en: /_Insert task
ro: /_Introdu o sarcină

en: /Insert _subtask
ro: /Introdu o _subsarcină

en: /_Remove task
ro: /Elimină sa_rcina

en: /_Unlink task
ro: /_Dezleagă sarcina

en: /Assign _resources...
ro: /Atribuie _resurse...

en: /_Edit task...
ro: /_Modifică sarcina...

en: Remove task
ro: Elimină sarcina

en: Apply constraint to task
ro: Aplică restricția sarcinii

en: Reset task constraint
ro: Restabilește restricția sarcinii

en: N/A
ro: N/D

en: Remove tasks
ro: Elimină sarcina

en: You are about to open an edit dialog each for %i tasks. Are you sure that you want to do that?
ro: Sunteți pe cale să deschideți câte o fereastră de dialog pentru %i sarcini. Sunteți sigur că doriți să faceți acest lucru?

en: Unlink tasks
ro: Dezleagă sarcinile

en: Link tasks
ro: Leagă sarcinile

en: Indent tasks
ro: Identează sarcinile

en: Indent task
ro: Identează sarcina

en: Unindent tasks
ro: Deidentează sarcinile

en: Unindent task
ro: Deidentează sarcinia

en: Move tasks up
ro: Mută sarcinile în sus

en: Move task up
ro: Mută sarcina în sus

en: Move tasks down
ro: Mută sarcinile în jos

note: Moving task from 'position' to 'position + 1'
en: Move task down
ro: Mută sarcina în jos

en: Reset task constraints
ro: Restabilește restricțiile sarcinii

en: Reset all task constraints
ro: Restabilește toate restricțiile sarcinilor

en: _Edit Task
ro: _Modifică sarcina

en: _Edit Custom Properties...
ro: _Modică proprietățile personalizate...

en: Tasks
ro: Sarcini

en: _Tasks
ro: _Sarcini

en: Edit custom task properties
ro: Modifică proprietățile personalizate ale sarcinii

en: Edit Task Columns
ro: Editează coloanele sarcinii

en: /_Expand all resources
ro: /D_esfășoară toate resursele

en: /_Collapse all resources
ro: /_Restrânge toate resursele

en: 
    Name
ro: 
    Nume

en: 
    Task
ro: 
    Sarcină

en: Zoom to fit
ro: Focalizează să încapă

note: i18n: Label used for the sidebar. Please try to make it short and use * a linebreak if necessary/possible.
en: Resource
    Usage
ro: Utilizarea
    resurselor

en: Resource _Usage
ro: _Utilizarea resurselor

en: Edit Resource Usage Columns
ro: Modifică coloanele utilizării resurselor

en: Unable to open '%s'
ro: Nu s-a putut deschide „%s”

en: Unable to open help file
ro: Nu s-a putut deschide fișierul de documentație

en: _File
ro: _Fișier

en: _New Project
ro: Proiect _nou

en: Create a new project
ro: Creați un proiect nou

en: _Open...
ro: _Deschide...

en: Open a project
ro: Deschide un proiect

en: Open _Recent
ro: Deschide fișiere _recente

en: _Import
ro: _Importă

en: _Save
ro: _Salvează

en: Save the current project
ro: Salvează proiectul curent

en: _Export
ro: _Exportă

en: Save _As...
ro: S_alvează ca...

en: Save the current project with a different name
ro: Salvează proiectul curent cu un nume diferit

en: Page Set_up...
ro: Opți_uni pagină...

en: Setup the page settings for your current printer
ro: Alegeți opțiunile paginii pentru imprimanta curentă

en: _Print...
ro: Ti_părește...

en: Print the current project
ro: Tipărește proiectul curent

en: Print Pre_view
ro: Pre_vizualizează tipărire

en: Print preview of the current project
ro: Previzualizează tipărirea proiectului curent

en: _Close
ro: În_chide

en: Close the current file
ro: Închide fișierul curent

en: _Quit
ro: _Ieșire

en: Exit the program
ro: Ieșire din program

en: _Edit
ro: _Editare

en: _Undo
ro: An_ulează

en: Undo the last action
ro: Anulează ultima acțiune

en: _Redo
ro: _Refă

en: Redo the undone action
ro: Refă acțiunea anulată

en: _View
ro: _Vizualizare

en: _Actions
ro: _Acțiuni

en: _Project
ro: _Proiect

en: _Manage Calendars
ro: Ad_ministrează calendarele

en: Edit Day _Types
ro: Modifică _tipurile de zile

en: Edit Project _Phases
ro: Modifică fazele _proiectului

en: _Edit Project Properties
ro: Modifică propri_etățile de proiect

en: Edit the project properties
ro: Modifică proprietățile proiectului

en: _Help
ro: _Ajutor

en: _User Guide
ro: Ghidul _utilizatorului

en: Show the Planner User Guide
ro: Arată ghidul utilizitaroului pentru Planificator

en: _About
ro: _Despre

en: About this application
ro: Despre această aplicație

en: Switch to the view "%s"
ro: Comută la vederea „%s”

en: Open a File
ro: Deschide un fișier

en: Planner Files
ro: Fișiere Planificator

en: A Project Management application for the GNOME desktop
ro: O aplicație de administrare de proiecte pentru desktopul GNOME

en: The Planner Homepage
ro: Pagina web a programului Planificator

en: If you don't save, changes made the last minute will be discarded.
ro: Dacă nu salvați, modificările făcute în ultimul minut vor fi anulate.

en: If you don't save, changes made the last %d minute will be discarded. | If you don't save, changes made the last %d minutes will be discarded.
ro[0]: Dacă nu salvați, modificările făcute în ultimul %d minut vor fi anulate.
ro[1]: Dacă nu salvați, modificările făcute în ultimele %d minute vor fi anulate.
ro[2]: Dacă nu salvați, modificările făcute în ultimele %d de minute vor fi anulate.

en: If you don't save, changes made the last hour will be discarded.
ro: Dacă nu salvați, modificările făcute în ultima oră vor fi anulate.

en: If you don't save, changes made the last %d hour will be discarded. | If you don't save, changes made the last %d hours will be discarded.
ro[0]: Dacă nu salvați, modificările făcute în ultima %d oră vor fi anulate.
ro[1]: Dacă nu salvați, modificările făcute în ultimele %d ore vor fi anulate.
ro[2]: Dacă nu salvați, modificările făcute în ultimele %d de ore vor fi anulate.

en: Save changes to document '%s' before closing?
ro: Salvați modificările în documentul „%s” înainte de a închide?

en: C_lose without saving
ro: În_chide fără a salva

en: _Cancel
ro: _Anulează

en: Save a File
ro: Salvează un fișier

en: You have opened a file that was saved with an old version of Planner.
    
    When loading old files, all tasks will use the constraint 'Must Start On', since the old version did not fully support automatic rescheduling. To take advantage of this new feature, you should add predecessor relations between tasks that are dependent on each other.
    
    You can add a predecessor relation by clicking on the predecessor and dragging to the successor.
    
    After doing this, you can remove all constraints by selecting the menu item 'Remove all constraints' in the 'Edit' menu.
ro: Ați deschis un fișier care a fost salvat cu o versiune veche al lui Planificator.
    
    La încărcarea fișierelor vechi, toate sarcinile vor utiliza restricția  „Trebuie să înceapă la”, din moment ce versiunea veche nu era capabilă în întregime de replanificare automată. Pentru a utiliza această funcționalitate, ar trebui să adăugați relații de predecesor între sarcinile dependete unele de altele.
    
    Puteți să adăugați o relație de predecesor apăsând pe predecesor și trăgându-l la succesor.
    
    După ce ați făcut asta, puteți să eliminați toate restricțiile selectând din meniul „Editare”, „Elimină toate restricțiile”.

note: Hack.
en: Unnamed database project
ro: Proiect de bază de date nedenumit

en: Edit working time
ro: Modifică timpul de lucru

en: Planner 0.11 Format
ro: Format Planificator 0.11

en: Export project to a file suitable for Planner 0.11
ro: Exportă proiectul într-un fișier potrivit pentru Planificator 0.11

en: Export
ro: Exportă

en: Identifier used by Evolution Data Server for tasks
ro: Identificator utilizat de serverul de date Evolution pentru sarcini

en: EDS Categories
ro: Categorii EDS

en: Categories for a task used by Evolution Data Server
ro: Categorii pentru o sarcină utilizată de serverul de date Evolution

en: EDS Classification
ro: Clasificare EDS

en: Task access classification used by Evolution Data Server
ro: Clasificarea accesului la sarcini utilizată de serverul de date Evolution

en: EDS URL
ro: URL EDS

en: URL for a Task used by Evolution Data Server
ro: URL pentru o sarcină utilizată de serverul de date Evolution

en: Invalid server URI
ro: Adresă (URI) server nevalidă

note: book_target = (EABConfigTargetSource *) data->target; source = book_target->source;
en: Select planner file
ro: Selectați un fișier Planificator

en: The filename extension of this file isn't the planner usual file extension (%s) Do you want to continue?
ro: Extensia de fișier al acestui fișier nu este extensia Planificator obișnuită (%s). Doriți să continuați?
