Planner - en to sr translation catalogue (513 entries)

en: Planner project plan
sr: Планеров план пројека

en: Planner
sr: Планер

en: Project Management
sr: Управљање пројектима

en: Handle the tasks, resources, and cost of your projects
sr: Управљајте задацима, изворима, и издатком ваших пројеката

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Gantt;Chart;Critical path;Relationship;Dependency;WBS;
sr: Гант;График;Критична путања;Међуоднос;Зависност;ВБС;

en: Highlight critical path in Gantt view
sr: Истиче критичну путању у Гантовом прегледу

en: Whether to highlight the tasks along the critical path in the Gantt view.
sr: Да ли да истиче задатке дуж критичне путање у Гантовом прегледу.

en: Display nonstandard days in Gantt view
sr: Приказује неуобичајене дане у Гантовом прегледу

en: Whether to display nonstandard days in the Gantt view.
sr: Да ли да приказује неуобичајене дане у Гантовом прегледу.

en: Print the Gantt view
sr: Штампа Гантов преглед

en: Whether printing of the Gantt view is enabled.
sr: Да ли је укључено штампање Гантовог прегледа.

en: Highlight critical path in Task view
sr: Истиче критичну путању у прегледу задатака

en: Whether to highlight the tasks along the critical path in the Task view.
sr: Да ли да истиче задатке дуж критичне путање у прегледу задатака.

en: Display nonstandard days in Task view
sr: Приказује неуобичајене дане у прегледу задатака

en: Whether to display nonstandard days in the Task view.
sr: Да ли да приказује неуобичајене дане у прегледу задатака.

en: Print the Task view
sr: Штампа преглед задатака

en: Whether printing of the Task view is enabled.
sr: Да ли је укључено штампање прегледа задатака.

en: Print the Resource view
sr: Штампа преглед ресурса

en: Whether printing of the Resource view is enabled.
sr: Да ли је укључено штампање прегледа ресурса.

en: The active view
sr: Активни преглед

en: Which view to display in the user interface.
sr: Који преглед приказати у корисничком сучељу.

en: Add Predecessor
sr: Додај претходника

en: _Name:
sr: _Име:

en: _Relation type:
sr: _Врста односа:

en: _Lag:
sr: _Кашњење:

en: Calendar Editor
sr: Уређивач календара

en: _New...
sr: _Нови...

en: Working time...
sr: Радно време...

en: Default week...
sr: Подразумевана седмица...

en: Use working time from derived calendar
sr: Користи радно време из насталог календара

en: Set day type to:
sr: Подеси врсту дана на:

en: Custom working time
sr: Произвољно радно време

en: <b>Working time</b>
sr: <b>Радно време</b>

en: -
sr: —

en: From:
sr: Од:

en: To:
sr: До:

en: Apply
sr: Примени

en: Select a Calendar
sr: Изаберите календар

en: Hidden columns:
sr: Скривене колоне:

en: _Show
sr: При_кажи

en: _Hide
sr: _Сакриј

en: Visible columns:
sr: Приказане колоне:

en: Edit Day Types
sr: Уреди врсте дана

en: Default Week
sr: Подразумевана седмица

en: <b>Calendar:</b>
sr: <b>Календар:</b>

en: Select a weekday and the day type to use for that day in the default week for this calendar.
sr: Изаберите дан у недељи и врсту дана за тај дан у подразумеваној недељи за овај календар.

en: Week day:
sr: Дан у недељи:

en: Day type:
sr: Врста дана:

en: 
    The selected day type has the following working hours:
sr: 
    Изабрана врста дана има следеће радне сате:

en: dialog1
sr: прозорче1

en: Select group
sr: Изабери групу

en: Search
sr: Тражи

en: Select All
sr: Изабери све

en: Unselect All
sr: Одзначи све

en: Loading resource data
sr: Учитавам податке о ресурсима

en: Group Editor
sr: Уређивач група

en: New Calendar
sr: Нови календар

en: C_reate
sr: _Направи

en: _Existing calendars:
sr: По_стојећи календари:

en: _Name of the new calendar:
sr: _Назив новог календара:

en: _Derive from a calendar
sr: _Изведи из календара

en: C_opy an existing calendar
sr: Умн_ожи постојећи календар

en: Create an _empty calendar
sr: Направи _празан календар

en: Add Day Type
sr: Додај врсту дана

en: New Project Phase
sr: Нова фаза пројекта

en: Add Property
sr: Додај својство

en: _Description:
sr: _Опис:

en: _Type:
sr: _Врста:

en: _Label:
sr: _Ознака:

en: Edit Project Phases
sr: Уредите фазе пројекта

en: Project Properties
sr: Својства пројекта

en: _Start:
sr: _Почетак:

en: _Organization:
sr: _Организација:

en: _Manager:
sr: _Руководилац:

en: _Calendar:
sr: _Календар:

en: Select...
sr: Изабери...

en: _Phase:
sr: _Фаза:

en: General
sr: Опште

en: Custom
sr: Произвољно

en: Custom Properties
sr: Произвољна својства

en: _Email:
sr: _Ел. пошта:

en: _Group:
sr: _Група:

en: C_ost:
sr: _Трошкови:

en: _Short name:
sr: _Кратко име:

en: Optional - overrides resource name in Gantt view.
sr: Необавезно — превазилази назив ресурса у Гант прегледу.

en: Select the calendar to use for this resource. If you want to use the default calendar of the project, select 'None'.
sr: Изаберите календар за употребу са овим ресурсом. Ако желите да користите подразумевани календар за пројекат, изаберите „Ниједан“.

en: Edit Calendars...
sr: Уреди календаре...

en: Calendar
sr: Календар

en: _Insert time stamp
sr: У_метни временску ознаку

en: Notes
sr: Белешке

en: Insert Resource
sr: Уметни ресурс

en: _Insert
sr: _Унеси

en: Open Database
sr: Отвори базу података

en: _Server:
sr: _Сервер:

en: _Username:
sr: _Корисник:

en: _Password:
sr: _Лозинка:

en: _Database:
sr: _База:

en: Select a Project
sr: Изабери пројекат

en: The database contains the following projects. Select a project to open:
sr: База садржи следеће пројекте. Изаберите пројекат за отварање:

en: As soon as possible
sr: Што је могуће пре

en: No earlier than
sr: Не пре

en: On fixed date
sr: Назначеног датума

note: The verb "schedule". This is the verb "schedule" I18n: the verb "schedule" here.
en: Schedule:
sr: Закажи:

en: Today
sr: Данас

en: Cancel
sr: Откажи

en: Select
sr: Изабери

en: _Work:
sr: _Рад:

en: _Duration:
sr: _Трајање:

en: C_omplete:
sr: _Завршено:

en: _Priority:
sr: Приори_тет:

en: _Milestone
sr: _Тежња

en: _Fixed duration
sr: _Непромењиво трајање

en: Resources
sr: Ресурси

en: Predecessors
sr: Претходници

en: _Insert Time Stamp
sr: У_метни временску ознаку

en: Insert Task
sr: Уметни задатак

en: Edit Working Time
sr: Уреди радно време

en: <b>Day types</b>
sr: <b>Типови дана</b>

en: <b>Working hours</b>
sr: <b>Радни сати</b>

en: Working
sr: Радни

en: A default working day
sr: Подразумевани радни дан

en: Nonworking
sr: Нерадни

en: A default non working day
sr: Подразумевани нерадни дан

en: Use base
sr: Користи основни

en: Use day from base calendar
sr: Користи дан из основног календара

en: This format does not support reading
sr: Овај запис не подржава читање

en: Could not create XML tree
sr: Не могу да сачиним ИксМЛ стабло

en: Could not write XML file
sr: Не могу да упишем ИксМЛ датотеку

en: Default
sr: Подразумевано

en: Invalid URI: '%s'
sr: Неисправна адреса: „%s“

en: Couldn't find a suitable file module for loading '%s'
sr: Не могу да нађем одговарајући модул датотеке да бих учитао „%s“

en: No support for SQL storage built into this version of Planner.
sr: Нема подршке за СКуЛ смештај у овом издању Планера.

en: Invalid URI.
sr: Неисправна адреса.

en: Unable to find file writer identified by '%s'
sr: Не могу да пронађем писца датотеке означеног као „%s“

en: Couldn't find a suitable file module for loading project
sr: Не могу да нађем одговарајући модул датотеке за учитавајући пројекат

en: Text
sr: Текст

en: String list
sr: Списак низова

en: Integer number
sr: Цео број

en: Floating-point number
sr: Децимални број

en: Date
sr: Датум

en: Duration
sr: Трајање

en: Cost
sr: Трошак

en: None
sr: Ниједан

en: Can't connect to database server
sr: Не могу да се повежем са сервером базе

en: No errors reported.
sr: Нису пријављене грешке.

note: Give up.
en: Invalid Unicode
sr: Неисправан Уникод

en: Connection to database '%s' failed.
sr: Није уСЕПло повезивање са базом „%s“.

en: Connection to database '%s' failed.
    %s
sr: Није успело повезивање са базом „%s“.
    %s

en: BEGIN command failed %s.
sr: Наредба „BEGIN“ није успела %s.

en: The project '%s' has been changed by the user '%s' since you opened it. Do you want to save anyway?
sr: Пројекат „%s“ је измењен од стране корисника „%s“ након што сте га ви отворили. Желите ли ипак да га сачувате?

en: Connection to database '%s' failed.
sr: Није успело повезивање са базом „%s“.

en: Invalid SQL URI (must start with 'sql://' and contain '#').
sr: Неисправна СКуЛ адреса (мора почети са „sql://“ и мора садржати „#“).

en: Invalid SQL URI (invalid project id).
sr: Неисправна СКуЛ адреса (неисправан иб пројекта).

en: Invalid SQL URI (no database name specified).
sr: Неисправна СКуЛ адреса (није наведен назив базе података).

en: Could not add a predecessor relation, because the tasks are already related.
sr: Не могу да додам претходничку релацију, зато што су задаци већ повезани.

en: Start to Finish relation type cannot be combined with other relations.
sr: Врста односа „Почетак са крајем“ не може бити коришћена са другим односима.

en: Finish to Finish relation type cannot be combined with other relations.
sr: Врста односа „Крај са крајем“ не може бити коришћена са другим односима.

en: Start to Finish relation type cannot be combined with Start No Earlier Than constraint.
sr: Врста односа „Почетак са крајем“ не може бити коришћена са „Не почињи пре“ ограничењем.

en: Finish to Finish relation type cannot be combined with Start No Earlier Than constraint.
sr: Врста односа „Крај са крајем“ не може бити коришћена са „Не почињи пре“ ограничењем.

en: Start to Finish relation cannot be set. Predecessor starts on project start date.
sr: Однос „Почетак са крајем“ не може бити подешен. Претходник почиње са датумом почетка пројекта.

en: Cannot add a predecessor, because it would result in a loop.
sr: Не могу да додам претходника, јер би то направило циклус.

en: Cannot move the task, because it would result in a loop.
sr: Не могу да преместим задатак, јер би то направило циклус.

note: Translators: Example output: October 9, 2006
en: %B %e, %Y
sr: %e. %b %Y

en: Export to HTML failed
sr: Није успео извоз у ХТМЛ

en: Insert
sr: Уметни

en: Remove
sr: Уклони

en: Unlink
sr: Развежи

en: Link
sr: Повежи

en: Indent
sr: Увуци

en: Unindent
sr: Извуци

en: Move up
sr: Помери навише

en: Move down
sr: Помери наниже

en: Edit
sr: Уреди

en: Change day type
sr: Подеси врсту дана на

en: Remove calendar
sr: Уклони календар

en: Add new calendar
sr: Додај нови календар

en: Undo '%s'
sr: Опозови „%s“

en: Undo
sr: Опозови

en: Redo '%s'
sr: Понови „%s“

en: Redo
sr: Понови

en: Add day type "%s"
sr: Додај врсту дана „%s“

en: Remove day type "%s"
sr: Уклони врсту дана „%s“

en: Monday
sr: Понедељак

en: Tuesday
sr: Уторак

en: Wednesday
sr: Среда

en: Thursday
sr: Четвртак

en: Friday
sr: Петак

en: Saturday
sr: Субота

en: Sunday
sr: Недеља

en: No working time
sr: Нема радног времена

en: Edit default week
sr: Уреди подразумевану седмицу

en: EDS
sr: СЕП

en: Import resources from Evolution Data Server
sr: Увези ресурсе из Сервера података Еволуције

en: Name
sr: Име

en: Email
sr: Ел. пошта

en: Import
sr: Увези

en: Photo
sr: Слика

en: Imported from Evolution Data Server
sr: Увежено из Сервера података Еволуције

en: Updated from Evolution Data Server
sr: Освежено из Сервера података Еволуције

en: Query cancelled.
sr: Упит је отказан.

en: Evolution Data Server UID
sr: КИБ сервера података Еволуције

en: Identifier used by Evolution Data Server for resources
sr: Идентификатор коришћен у серверу података Еволуције за ресурсе

en: %dd %dh
sr: %dд %dч

en: %dd
sr: %dд

en: %dh %dmin
sr: %dс %dмин

en: %dh
sr: %dч

en: %dmin
sr: %dмин

note: i18n: this string is the date nr and month name, displayed * e.g. in the date cells in the task tree. See * libmrproject/docs/DateFormat.
en: %b %e
sr: %b. %e

en: mon
sr: мес

note: month unit variant accepted in input
en: month
sr: месец

note: month unit variant accepted in input
en: months
sr: месеци

note: month unit variant accepted in input
en: w
sr: с

note: week unit variant accepted in input
en: week
sr: седмица

note: week unit variant accepted in input
en: weeks
sr: седмице

note: week unit variant accepted in input
en: d
sr: д

note: day unit variant accepted in input
en: day
sr: дан

note: day unit variant accepted in input
en: days
sr: дана

note: day unit variant accepted in input
en: h
sr: ч

note: hour unit variant accepted in input
en: hour
sr: час

note: hour unit variant accepted in input
en: hours
sr: часова

note: hour unit variant accepted in input
en: min
sr: мин

note: minute unit variant accepted in input
en: minute
sr: минута

note: minute unit variant accepted in input
en: minutes
sr: минуте

note: Fallback to black i18n: project start, the date format is described in * libmrproject/docs/DateFormat.
en: %Y %b %d
sr: %d. %b %Y.

en: Project start
sr: Почетак пројекта

en: %a, %e %b %Y
sr: %a, %e. %b %Y

en: Work
sr: Рад

en: Unnamed
sr: Неименовани

en: Change work to %s
sr: Измени рад на %s

en: Change progress to %u%% complete
sr: Измени напредак на %u%% завршеног

en: No name
sr: Без имена

en: Make task '%s' a predecessor of '%s'
sr: Учини задатак „%s“ претходником „%s“

en: Edit task property
sr: Уредите својства задатка

en: _Insert Task
sr: _Уметни задатак

en: Insert a new task
sr: Уметнитее нови задатак

en: In_sert Tasks...
sr: У_метни задатке...

en: _Remove Task
sr: Ук_лони задатак

en: Remove the selected tasks
sr: Уклоните изабране задатке

en: _Edit Task Properties...
sr: _Уреди својства задатка...

en: Select _All
sr: Изабери _све

en: Select all tasks
sr: Изаберите све задатке

en: _Unlink Task
sr: _Одвежи задатке

en: Unlink the selected tasks
sr: Развежите изабране задатке

en: _Link Tasks
sr: _Вежи задатке

en: Link the selected tasks
sr: Повежите изабране задатке

en: I_ndent Task
sr: У_вуци задатак

en: Indent the selected tasks
sr: Увуците изабране задатке

en: Unin_dent Task
sr: И_звуци задатак

en: Unindent the selected tasks
sr: Извуците изабране задатке

en: Move Task _Up
sr: Помери задатак _горе

en: Move the selected tasks upwards
sr: Померите изабране задатке навише

en: Move Task Do_wn
sr: Помери задатак _доле

en: Move the selected tasks downwards
sr: Померите изабране задатке наниже

en: Reset _Constraint
sr: Поништи о_граничење

en: Zoom To _Fit
sr: Увећај до _испуњења

en: Zoom to fit the entire project
sr: Увећај да стане читав пројекат

en: _Zoom In
sr: _Увећај

en: Zoom in
sr: Увећајте

en: Zoom _Out
sr: У_мањи

en: Zoom out
sr: Умањите

en: Edit _Visible Columns
sr: Уреди _приказане колоне

en: Edit visible columns
sr: Уредите приказане колоне

en: _Highlight Critical Tasks
sr: _Истакни критичне задатке

en: _Show Guide Lines
sr: _Прикажи линије водиље

en: _Nonstandard Days
sr: _Неуобичајени дани

note: i18n: Label used for the sidebar. Please try to make it short and use * a linebreak if necessary/possible.
en: Gantt
sr: Гант

en: _Gantt Chart
sr: _Гантов график

note: i18n: WBS is short for work breakdown structure, and is a * project management term. You might want to leave it * untranslated unless there is a localized term for it. i18n: WBS is sort for work breakdown structure, and is a
en: WBS
sr: СП

en: Start
sr: Почетак

en: Finish
sr: Крај

en: Slack
sr: Променљив

en: Assigned to
sr: Додељен коме

note: i18n: The string "% Complete" will be used in the header * of a column containing values from 0 upto 100, indicating * what part of a task has been completed.
en: % Complete
sr: % је завршено

en: Edit Gantt Columns
sr: Уредите Гантове колоне

en: Insert group
sr: Уметни групу

en: Remove group
sr: Уклони групу

en: Default group
sr: Подразумевана група

en: Edit group property
sr: Уреди својство групе

en: Manager name
sr: Име управника

en: Manager phone
sr: Телефон управника

en: Manager email
sr: Е-пошта управника

en: HTML
sr: ХТМЛ

en: Export project to HTML
sr: Извезите пројекат у ХТМЛ

en: Could not export to HTML
sr: Не могу да извезем у ХТМЛ

en: Export to HTML
sr: Извези у ХТМЛ

en: Show result in browser
sr: Прикажи резултат у читачу

en: File "%s" exists, do you want to overwrite it?
sr: Датотека „%s“ постоји, хоћете ли да је препишете?

en: Create the initial window with the given geometry.
sr: Прави почетни прозор са датом геометријом.

en: GEOMETRY
sr: ГЕОМЕТРИЈА

en: FILES|URIs
sr: ДАТОТЕКЕ|ПУТАЊЕ

en: - Planner project management
sr: — Управљање Планеровим пројектима

en: %s
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
sr: %s
    Покрените „%s --help“ да видите потпуну листу доступних опција командне линије.

en: Invalid geometry string "%s"
sr: Неисправан низ геометрије „%s“

en: MS Project XML...
sr: МС Пројекат ИксМЛ...

en: Import an MS Project XML file
sr: Увези ИксМЛ датотеку МС Пројекта

en: Couldn't import file.
sr: Не могу да увезем датотеку.

en: Import a File
sr: Увезите датотеку

en: XML Files
sr: ИксМЛ датотеке

en: All Files
sr: Све датотеке

en: Insert phase
sr: Уметни фазу

en: Remove phase
sr: Уклони фазу

en: Could not open plugin file '%s'
sr: Не могу да отворим датотеку прикључка „%s“

note: i18n: finish-to-start, not sure if it should be translated...
en: FS
sr: КП

en: FF
sr: КК

en: SS
sr: ПП

en: SF
sr: ПК

en: Select the views to print:
sr: Изабери прегледе за штампу:

en: Select views
sr: Изабери прегледе

en: Select a calendar to use for this project:
sr: Изабери календар за употребу уз овај пројекат:

en: Edit Project Name
sr: Уреди назив пројекта

en: Edit Organization
sr: Уреди организацију

en: Edit Manager
sr: Уреди руководиоца

en: Edit Project Start
sr: Уреди почетак пројекта

en: OK
sr: У реду

en: Edit Project Phase
sr: Уреди фазе пројекта

en: Property
sr: Својство

en: Value
sr: Вредност

en: The name of the custom property needs to start with a letter.
sr: Назив произвољног својства мора почети словом.

en: Do you really want to remove the property '%s' from the project?
sr: Да ли стварно желите да уклоните својство „%s“ са овог пројекта?

en: Date...
sr: Датум...

en: Add project property
sr: Додај својства пројекта

en: Remove project property
sr: Уклони својства пројекта

en: Edit project property value
sr: Уреди вредност својства пројекта

en: Label
sr: Ознака

en: Type
sr: Врста

en: Add property
sr: Додај својство

en: Remove property
sr: Уклони својство

en: Edit property label
sr: Уреди ознаку својства

en: Insert resource
sr: Унеси ресурс

en: Material
sr: Материјал

en: (None)
sr: (Ништа)

en: (No name)
sr: (Без имена)

en: Edit resource calendar
sr: Уреди календар ресурса

en: Edit resource note
sr: Уреди белешку ресурса

en: Edit resource cost
sr: Уреди цену ресурса

en: Edit resource property
sr: Уреди својство ресурса

note: i18n: time stamp format for notes in task dialog, see strftime(3) for * a detailed description.
en: %a %d %b %Y, %H:%M
sr: %a %d. %b %Y. %H:%M

en: None (use project default)
sr: Ниједан (користи подразумевано за пројекат)

en: Edit resource properties
sr: Уреди својства ресурса

en: _Insert Resource
sr: _Уметни ресурс

en: Insert a new resource
sr: Уметни нови ресурс

en: In_sert Resources...
sr: У_метни ресурсе...

en: _Remove Resource
sr: _Уклони ресурсе

en: Remove the selected resource
sr: Уклони изабране ресурсе

en: _Edit Resource Properties...
sr: _Уреди својства ресурса...

en: Edit _Groups
sr: Уреди _групе

en: Edit resource groups
sr: Уреди групе ресурса

en: Edit _Custom Properties...
sr: Уреди _произвољна својства...

en: _Resources
sr: _Ресурси

en: Remove resource
sr: Уклони ресурс

en: Edit Resource Columns
sr: Уреди колоне ресурса

en: Edit custom resource properties
sr: Уреди произвољна својства ресурса

en: Short name
sr: Кратко име

en: Group
sr: Група

note: i18n: Short "Week", preferably 2 letters.
en: Wk %d
sr: Сд %d

en: Week %d
sr: Седмица %d

note: i18n: Week, year.
en: Week %d, %d
sr: Седмица %d, %d

note: i18n: Short "Quarter", preferably 1 letter.
en: Q%d
sr: К%d

note: i18n: Short "Quarter", preferably 2-3 letters.
en: Qtr %d
sr: Ктл %d

note: i18n: Year, short "Quarter", preferably 2-3 letters.
en: %d, Qtr %d
sr: %d, Ктл %d

note: i18n: Short "Half year", preferably 1 letter.
en: H%d
sr: П%d

note: i18n: Year, short "Half year", preferably 1 letter.
en: %04d, H%d
sr: %04d, П%d

en: Open from Database...
sr: Отвори из базе података...

en: Open a project from a database
sr: Отвори пројекат из базе података

en: Save to Database
sr: Сачувај у базу података

en: Save the current project to a database
sr: Сачувај текући пројекат у базу

en: Database %s needs to be upgraded from version %s to version %s.
    Please backup database before the upgrade.
sr: Базу %s треба надоградити са издања %s на издање %s.
    Направите резервни умножак базе пре надоградње.

en: Upgrade
sr: Надогради

en: Could not upgrade database %s.
     Upgrade file used: %s.
    
    Database error: 
    %s
sr: Не могу да надоградим базу %s.
     Коришћена датотека за надоградњу: %s.
    
    Грешка из базе: 
    %s

en: Can't create tables in database %s
sr: Не могу да направим табеле у бази %s

en: Database %s is not setup for Planner. Do you want to do that?
sr: База %s није припремљена за Планер. Да ли желите да је припремите?

en: Connection to database '%s@%s' failed.
sr: Неуспешно повезивање са базом „%s@%s“.

en: Test to tables in database '%s' failed.
sr: НеуСЕПшна проба са табелама у бази „%s“.

en: ID
sr: ИБ

en: Project
sr: Пројекат

en: Phase
sr: Фаза

en: Revision
sr: Ревизија

en: Open from Database
sr: Отвори из базе података

en: Link task
sr: Вежи задатак

en: Unlink task
sr: Одвежи задатак

en: Insert task
sr: Уметни задатак

en: Finish to start (FS)
sr: Крај са почетком (КП)

en: Finish to finish (FF)
sr: Крај са крајем (КК)

en: Start to start (SS)
sr: Почетак са почетком (ПП)

en: Start to finish (SF)
sr: Почетак са крајем (ПК)

en: Edit task type
sr: Уреди врсту задатка

en: Toggle fixed duration
sr: Измени утврђено трајање

en: Edit task scheduling
sr: Уреди заказивање задатка

en: Assign resource to task
sr: Додели ресурс задатку

en: Unassign resource from task
sr: Одузми ресурс са задатка

en: Change resource units in task
sr: Промени јединице ресурса на задатку

en: Edit task predecessor
sr: Уреди претходника задатка

en: Edit lag predecessor
sr: Уреди кашњење претходника

en: Edit task note
sr: Уреди белешку задатка

en: No earlier than %s
sr: Не пре %s

en: On fixed date %s
sr: Назначеног датума %s

en: Can't add new predecessor. No task selected!
sr: Не могу да додам претходника. Није изабран задатак!

en: Change...
sr: Промени...

en: Assigned
sr: Додељен

en: Units
sr: Јединице

en: Lag
sr: Кашњење

en: Edit task properties
sr: Уреди својства задатка

en: _Insert task
sr: /Уметни задатак

en: Insert _subtask
sr: У_метни подзадатак

en: _Remove task
sr: У_клони задатак

en: _Unlink task
sr: _Одвежи задатак

en: Assign _resources...
sr: Додели _ресурсе...

en: _Edit task...
sr: Уре_ди задатак...

en: Remove task
sr: Уклони задатак

en: Apply constraint to task
sr: Примени ограничење на задатак

en: Reset task constraint
sr: Поништи ограничење задатка

en: N/A
sr: Н/Д

en: Remove tasks
sr: Уклони задатке

en: You are about to open an edit dialog each for %i tasks. Are you sure that you want to do that?
sr: Отварате по прозорче за сваки од %i задатака. Сигурно то желите да урадите?

en: Unlink tasks
sr: Одвежи задатке

en: Link tasks
sr: Вежи задатке

en: Indent tasks
sr: Увуци задатке

en: Indent task
sr: Увуци задатак

en: Unindent tasks
sr: Извуци задатке

en: Unindent task
sr: Извуци задатак

en: Move tasks up
sr: Премести задатке изнад

en: Move task up
sr: Премести задатак изнад

en: Move tasks down
sr: Премести задатке испод

note: Moving task from 'position' to 'position + 1'
en: Move task down
sr: Премести задатак испод

en: Reset task constraints
sr: Поништи ограничења задатка

en: Reset all task constraints
sr: Поништи сва ограничења задатка

en: _Edit Task
sr: Уре_ди задатак

en: _Edit Custom Properties...
sr: _Уреди произвољна својства...

en: Tasks
sr: Задаци

en: _Tasks
sr: _Задаци

en: Edit custom task properties
sr: Уреди произвољна својства задатка

en: Edit Task Columns
sr: Уреди колоне задатка

en: Edit _resource...
sr: У_реди ресурс...

en: E_xpand all resources
sr: _Рашири све ресурсе

en: _Collapse all resources
sr: _Скупи све ресурсе

en: 
    Name
sr: 
    Име

en: 
    Task
sr: 
    Задатак

en: Zoom to fit
sr: Увећај да стане

note: i18n: Label used for the sidebar. Please try to make it short and use * a linebreak if necessary/possible.
en: Resource
    Usage
sr: Заузеће
    ресурса

en: Resource _Usage
sr: _Заузеће ресурса

en: Edit Resource Usage Columns
sr: Уреди колоне за употребу ресурса

en: Unable to open '%s'
sr: Не могу да отворим „%s“

en: Unable to open help file
sr: Не моду да отворим датотеку помоћи

en: _File
sr: _Датотека

en: _New Project
sr: _Нови пројекат

en: Create a new project
sr: Направи нови пројекат

en: _Open...
sr: _Отвори...

en: Open a project
sr: Отвори пројекат

en: Open _Recent
sr: О_твори скорашњи

en: _Import
sr: У_вези

en: _Save
sr: _Сачувај

en: Save the current project
sr: Сачувај текући пројекат

en: _Export
sr: И_звези

en: Save _As...
sr: Сачувај _као...

en: Save the current project with a different name
sr: Сачувај текући пројекат под другим именом

en: Page Set_up...
sr: Подешавање _стране...

en: Setup the page settings for your current printer
sr: Подесите подешавања странице за ваш тренутни штампач

en: _Print...
sr: _Штампај...

en: Print the current project
sr: Штампај текући пројекат

en: Print Pre_view
sr: Преглед пре_д штампу

en: Print preview of the current project
sr: Преглед пред штампу текућег пројекта

en: _Close
sr: _Затвори

en: Close the current file
sr: Затвори текућу датотеку

en: _Quit
sr: _Изађи

en: Exit the program
sr: Излаз из програма

en: _Edit
sr: _Уређивање

en: _Undo
sr: Опо_зови

en: Undo the last action
sr: Поништи последњу акцију

en: _Redo
sr: _Понови

en: Redo the undone action
sr: Врати поништену акцију

en: _View
sr: П_реглед

en: _Actions
sr: _Aкције

en: _Project
sr: _Пројекат

en: _Manage Calendars
sr: _Руковање календарима

en: Edit Day _Types
sr: Уреди _врсте дана

en: Edit Project _Phases
sr: Уреди _фазе пројекта

en: _Edit Project Properties
sr: Уре_ди својства пројекта

en: Edit the project properties
sr: Уреди својства пројекта

en: _Help
sr: _Помоћ

en: _User Guide
sr: Кориснички _водич

en: Show the Planner User Guide
sr: Прикажи водич за кориснике Планера

en: _About
sr: _О програму

en: About this application
sr: О овом програму

en: Switch to the view "%s"
sr: Пређи на преглед „%s“

en: Open a File
sr: Отвори датотеку

en: Planner Files
sr: Датотеке Планера

en: A Project Management application for the GNOME desktop
sr: Програм за вођење пројеката под окружењем Гном

en: The Planner Homepage
sr: Матична страница Планера

en: Save changes to document '%s' before closing?
sr: Сачувати промене начињене у документу „%s“ пре затварања?

en: If you don't save, changes made the last minute will be discarded.
sr: Ако не сачувате, промене начињене у последњем минуту ће бити изгубљене.

en: If you don't save, changes made the last %d minute will be discarded. | If you don't save, changes made the last %d minutes will be discarded.
sr[0]: Ако не сачувате, измене начињене у последњих %d минут биће одбачене.
sr[1]: Ако не сачувате, измене начињене у последња %d минута биће одбачене.
sr[2]: Ако не сачувате, измене начињене у последњих %d минута биће одбачене.
sr[3]: Ако не сачувате, измене начињене у последњем минуту биће одбачене.

en: If you don't save, changes made the last hour will be discarded.
sr: Ако не сачувати, промене начињене последњих сат времена ће бити изгубљене.

en: If you don't save, changes made the last %d hour will be discarded. | If you don't save, changes made the last %d hours will be discarded.
sr[0]: Ако не сачувате, измене начињене у последњих %d сат ће бити изгубљене.
sr[1]: Ако не сачувате, измене начињене у последња %d сата ће бити изгубљене.
sr[2]: Ако не сачувате, измене начињене у последњих %d сати ће бити изгубљене.
sr[3]: Ако не сачувате, измене начињене у последњем сату ће бити изгубљене.

en: C_lose without saving
sr: _Затвори без чувања

en: _Cancel
sr: От_кажи

en: Save a File
sr: Сачувај датотеку

en: You have opened a file that was saved with an old version of Planner.
    
    When loading old files, all tasks will use the constraint 'Must Start On', since the old version did not fully support automatic rescheduling. To take advantage of this new feature, you should add predecessor relations between tasks that are dependent on each other.
    
    You can add a predecessor relation by clicking on the predecessor and dragging to the successor.
    
    After doing this, you can remove all constraints by selecting the menu item 'Remove all constraints' in the 'Edit' menu.
sr: Отворили сте датотеку која је сачувана старим издањем Планера.
    
    Када се учитавају старе датотеке, сви задаци ће имати ограничење „Мора почети“, будући да старо издање није потпуно подржавало аутоматско одлагање. Да бисте искористили ову нову могућност, требате додати наследне односе између задатака који су међусобно зависни.
    
    Можете додати наследне односе кликом на претходника и затим превлачењем до наследника.
    
    Након овога, можете уклонити сва ограничења избором ставке „Уклони сва ограничења“ у изборнику „Уређивање“.

note: Hack.
en: Unnamed database project
sr: Безимени пројекат у бази

en: Edit working time
sr: Уреди радно време

en: Planner 0.11 Format
sr: Запис Планера 0.11

en: Export project to a file suitable for Planner 0.11
sr: Извезите пројекат у датотеку погодну за Планер 0.11

en: Export
sr: Извези

en: EDS UID
sr: СЕП УИБ

en: Identifier used by Evolution Data Server for tasks
sr: Идентификатор коришћен у серверу података Еволуције за задатке

en: EDS Categories
sr: СЕП категорије

en: Categories for a task used by Evolution Data Server
sr: Категорије за задатак које користи сервер података Еволуције

en: EDS Classification
sr: СЕП разврставање

en: Task access classification used by Evolution Data Server
sr: Разврставање приступа задатка које користи сервер података Еволуције

en: EDS URL
sr: СЕП адреса

en: URL for a Task used by Evolution Data Server
sr: Адреса за задатак који користи сервер података Еволуције

en: Invalid server URI
sr: Неисправна адреса сервера

note: book_target = (EABConfigTargetSource *) data->target; source = book_target->source;
en: Select planner file
sr: Изаберите датотеку Планера

en: The filename extension of this file isn't the planner usual file extension (%s) Do you want to continue?
sr: Проширење назива датотеке ове датотеке није уобичајено проширење датотеке планерав(%s). Да ли желите да наставите?
