Planner - en to sr translation catalogue (526 entries)

en: Add Predecessor
sr: Dodaj prethodnika

en: _Name:
sr: _Ime:

en: _Relation type:
sr: _Vrsta odnosa:

en: _Lag:
sr: _Kašnjenje:

en: Default Week
sr: Podrazumevana sedmica

en: <b>Calendar:</b>
sr: <b>Kalendar:</b>

en: Select a weekday and the day type to use for that day in the default week for this calendar.
sr: Izaberite dan u nedelji i vrstu dana za taj dan u podrazumevanoj nedelji za ovaj kalendar.

en: Week day:
sr: Dan u nedelji:

en: Day type:
sr: Vrsta dana:

en: 
    The selected day type has the following working hours:
sr: 
    Izabrana vrsta dana ima sledeće radne sate:

en: Edit Working Time
sr: Uredi radno vreme

en: <b>Day types</b>
sr: <b>Tipovi dana</b>

en: <b>Working hours</b>
sr: <b>Radni sati</b>

en: -
sr: —

en: Calendar Editor
sr: Uređivač kalendara

en: _New...
sr: _Novi...

en: Working time...
sr: Radno vreme...

en: Default week...
sr: Podrazumevana sedmica...

en: Use working time from derived calendar
sr: Koristi radno vreme iz nastalog kalendara

en: Set day type to:
sr: Podesi vrstu dana na:

en: Custom working time
sr: Proizvoljno radno vreme

en: <b>Working time</b>
sr: <b>Radno vreme</b>

en: From:
sr: Od:

en: To:
sr: Do:

en: Apply
sr: Primeni

en: New Calendar
sr: Novi kalendar

en: C_reate
sr: _Napravi

en: _Existing calendars:
sr: Po_stojeći kalendari:

en: _Name of the new calendar:
sr: _Naziv novog kalendara:

en: _Derive from a calendar
sr: _Izvedi iz kalendara

en: C_opy an existing calendar
sr: Umn_oži postojeći kalendar

en: Create an _empty calendar
sr: Napravi _prazan kalendar

en: Select a Calendar
sr: Izaberite kalendar

en: Edit Day Types
sr: Uredi vrste dana

en: Add Day Type
sr: Dodaj vrstu dana

en: Hidden columns:
sr: Skrivene kolone:

en: _Show
sr: Pri_kaži

en: _Hide
sr: _Sakrij

en: Visible columns:
sr: Prikazane kolone:

en: dialog1
sr: prozorče1

en: Select group
sr: Izaberi grupu

en: Search
sr: Traži

en: Select All
sr: Izaberi sve

en: Unselect All
sr: Odznači sve

en: Loading resource data
sr: Učitavam podatke o resursima

en: Group Editor
sr: Uređivač grupa

en: Add Property
sr: Dodaj svojstvo

en: _Description:
sr: _Opis:

en: _Type:
sr: _Vrsta:

en: _Label:
sr: _Oznaka:

en: Project Properties
sr: Svojstva projekta

en: _Start:
sr: _Početak:

en: _Organization:
sr: _Organizacija:

en: _Manager:
sr: _Rukovodilac:

en: _Calendar:
sr: _Kalendar:

en: Select...
sr: Izaberi...

en: _Phase:
sr: _Faza:

en: General
sr: Opšte

en: Custom
sr: Proizvoljno

en: Edit Project Phases
sr: Uredite faze projekta

en: New Project Phase
sr: Nova faza projekta

en: Custom Properties
sr: Proizvoljna svojstva

en: _Email:
sr: _El. pošta:

en: _Group:
sr: _Grupa:

en: C_ost:
sr: _Troškovi:

en: _Short name:
sr: _Kratko ime:

en: Optional - overrides resource name in Gantt view.
sr: Neobavezno — prevazilazi naziv resursa u Gant pregledu.

en: Select the calendar to use for this resource. If you want to use the default calendar of the project, select 'None'.
sr: Izaberite kalendar za upotrebu sa ovim resursom. Ako želite da koristite podrazumevani kalendar za projekat, izaberite „Nijedan“.

en: Edit Calendars...
sr: Uredi kalendare...

en: Calendar
sr: Kalendar

en: _Insert time stamp
sr: U_metni vremensku oznaku

en: Notes
sr: Beleške

en: Insert Resource
sr: Umetni resurs

en: _Insert
sr: _Unesi

en: Open Database
sr: Otvori bazu podataka

en: _Username:
sr: _Korisnik:

en: _Password:
sr: _Lozinka:

en: _Database:
sr: _Baza:

en: Select a Project
sr: Izaberi projekat

en: The database contains the following projects. Select a project to open:
sr: Baza sadrži sledeće projekte. Izaberite projekat za otvaranje:

en: window
sr: prozor

note: The verb "schedule". This is the verb "schedule" I18n: the verb "schedule" here.
en: Schedule:
sr: Zakaži:

en: As soon as possible
    No earlier than
    On fixed date
sr: Što je ranije moguće
    Ne ranije od
    Na naznačeni datum

en: Today
sr: Danas

en: Cancel
sr: Otkaži

en: Select
sr: Izaberi

en: _Work:
sr: _Rad:

en: _Duration:
sr: _Trajanje:

en: C_omplete:
sr: _Završeno:

en: _Priority:
sr: Priori_tet:

en: _Milestone
sr: _Težnja

en: _Fixed duration
sr: _Nepromenjivo trajanje

en: Resources
sr: Resursi

en: Predecessors
sr: Prethodnici

en: _Insert Time Stamp
sr: U_metni vremensku oznaku

en: Insert Task
sr: Umetni zadatak

en: Project Plan
sr: Plan projekta

en: Documents/Project Management
sr: Upravljanje projektima/dokumentima

en: Planner project plan
sr: Planerov plan projeka

en: Planner
sr: Planer

en: Project Management
sr: Upravljanje projektima

en: Planner Project Management
sr: Upravljanje Planerovim projektima

en: Handle the tasks, resources, and cost of your projects
sr: Upravljajte zadacima, izvorima, i izdatkom vaših projekata

en: Gantt;Chart;Critical path;Relationship;Dependency;WBS;
sr: Gant;Grafik;Kritična putanja;Međuodnos;Zavisnost;VBS;

en: Highlight critical path in Gantt view
sr: Ističe kritičnu putanju u Gantovom pregledu

en: Whether to highlight the tasks along the critical path in the Gantt view.
sr: Da li da ističe zadatke duž kritične putanje u Gantovom pregledu.

en: Display nonstandard days in Gantt view
sr: Prikazuje neuobičajene dane u Gantovom pregledu

en: Whether to display nonstandard days in the Gantt view.
sr: Da li da prikazuje neuobičajene dane u Gantovom pregledu.

en: Highlight critical path in Task view
sr: Ističe kritičnu putanju u pregledu zadataka

en: Whether to highlight the tasks along the critical path in the Task view.
sr: Da li da ističe zadatke duž kritične putanje u pregledu zadataka.

en: Print the Gantt view
sr: Štampa Gantov pregled

en: Whether printing of the Gantt view is enabled.
sr: Da li je uključeno štampanje Gantovog pregleda.

en: Print the Task view
sr: Štampa pregled zadataka

en: Whether printing of the Task view is enabled.
sr: Da li je uključeno štampanje pregleda zadataka.

en: Print the Resource view
sr: Štampa pregled resursa

en: Whether printing of the Resource view is enabled.
sr: Da li je uključeno štampanje pregleda resursa.

en: The active view
sr: Aktivni pregled

en: Which view to display in the user interface.
sr: Koji pregled prikazati u korisničkom sučelju.

en: Company:
sr: Preduzeće:

en: Manager:
sr: Rukovodilac:

en: Start:
sr: Početak:

en: Finish:
sr: Završi:

en: Report Date:
sr: Datum zveštaja:

en: Week
sr: Sedmica

en: Priority
sr: Prioritet

en: Complete
sr: Završeno

en: This file was generated by
sr: Ovu datoteku je napravio

en: Gantt Chart
sr: Gantov grafik

en: Phase:
sr: Faza:

en: Unnamed Project
sr: Neimenovani projekat

en: Working
sr: Radni

en: A default working day
sr: Podrazumevani radni dan

en: Nonworking
sr: Neradni

en: A default non working day
sr: Podrazumevani neradni dan

en: Use base
sr: Koristi osnovni

en: Use day from base calendar
sr: Koristi dan iz osnovnog kalendara

en: This format does not support reading
sr: Ovaj zapis ne podržava čitanje

en: Could not create XML tree
sr: Ne mogu da sačinim IksML stablo

en: Could not write XML file
sr: Ne mogu da upišem IksML datoteku

en: Default
sr: Podrazumevano

en: Invalid URI: '%s'
sr: Neispravna adresa: „%s“

en: Couldn't find a suitable file module for loading '%s'
sr: Ne mogu da nađem odgovarajući modul datoteke da bih učitao „%s“

en: No support for SQL storage built into this version of Planner.
sr: Nema podrške za SKuL smeštaj u ovom izdanju Planera.

en: Invalid URI.
sr: Neispravna adresa.

en: Unable to find file writer identified by '%s'
sr: Ne mogu da pronađem pisca datoteke označenog kao „%s“

en: Couldn't find a suitable file module for loading project
sr: Ne mogu da nađem odgovarajući modul datoteke za učitavajući projekat

en: Text
sr: Tekst

en: String list
sr: Spisak nizova

en: Integer number
sr: Ceo broj

en: Floating-point number
sr: Decimalni broj

en: Date
sr: Datum

en: Duration
sr: Trajanje

en: Cost
sr: Trošak

en: None
sr: Nijedan

en: Can't connect to database server
sr: Ne mogu da se povežem sa serverom baze

en: No errors reported.
sr: Nisu prijavljene greške.

note: Give up.
en: Invalid Unicode
sr: Neispravan Unikod

en: Connection to database '%s' failed.
sr: Nije uSEPlo povezivanje sa bazom „%s“.

en: Connection to database '%s' failed.
    %s
sr: Nije uspelo povezivanje sa bazom „%s“.
    %s

en: Failed to create a dictionary for the database connection.
sr: Nisam uspeo da napravim rečnik za vezu baze podataka.

en: BEGIN command failed %s.
sr: Naredba „BEGIN“ nije uspela %s.

en: The project '%s' has been changed by the user '%s' since you opened it. Do you want to save anyway?
sr: Projekat „%s“ je izmenjen od strane korisnika „%s“ nakon što ste ga vi otvorili. Želite li ipak da ga sačuvate?

en: Connection to database '%s' failed.
sr: Nije uspelo povezivanje sa bazom „%s“.

en: Invalid SQL URI (must start with 'sql://' and contain '#').
sr: Neispravna SKuL adresa (mora početi sa „sql://“ i mora sadržati „#“).

en: Invalid SQL URI (invalid project id).
sr: Neispravna SKuL adresa (neispravan ib projekta).

en: Invalid SQL URI (no database name specified).
sr: Neispravna SKuL adresa (nije naveden naziv baze podataka).

en: Could not add a predecessor relation, because the tasks are already related.
sr: Ne mogu da dodam prethodničku relaciju, zato što su zadaci već povezani.

en: Start to Finish relation type cannot be combined with other relations.
sr: Vrsta odnosa „Početak sa krajem“ ne može biti korišćena sa drugim odnosima.

en: Finish to Finish relation type cannot be combined with other relations.
sr: Vrsta odnosa „Kraj sa krajem“ ne može biti korišćena sa drugim odnosima.

en: Start to Finish relation type cannot be combined with Start No Earlier Than constraint.
sr: Vrsta odnosa „Početak sa krajem“ ne može biti korišćena sa „Ne počinji pre“ ograničenjem.

en: Finish to Finish relation type cannot be combined with Start No Earlier Than constraint.
sr: Vrsta odnosa „Kraj sa krajem“ ne može biti korišćena sa „Ne počinji pre“ ograničenjem.

en: Start to Finish relation cannot be set. Predecessor starts on project start date.
sr: Odnos „Početak sa krajem“ ne može biti podešen. Prethodnik počinje sa datumom početka projekta.

en: Cannot add a predecessor, because it would result in a loop.
sr: Ne mogu da dodam prethodnika, jer bi to napravilo ciklus.

en: Cannot move the task, because it would result in a loop.
sr: Ne mogu da premestim zadatak, jer bi to napravilo ciklus.

note: Translators: Example output: October 9, 2006
en: %B %e, %Y
sr: %e. %b %Y

en: Export to HTML failed
sr: Nije uspeo izvoz u HTML

en: Insert
sr: Umetni

en: Remove
sr: Ukloni

en: Unlink
sr: Razveži

en: Link
sr: Poveži

en: Indent
sr: Uvuci

en: Unindent
sr: Izvuci

en: Move up
sr: Pomeri naviše

en: Move down
sr: Pomeri naniže

en: Edit
sr: Uredi

en: Change day type
sr: Podesi vrstu dana na

en: Remove calendar
sr: Ukloni kalendar

en: Add new calendar
sr: Dodaj novi kalendar

en: As soon as possible
sr: Što je moguće pre

en: No earlier than
sr: Ne pre

en: On fixed date
sr: Naznačenog datuma

en: Undo '%s'
sr: Opozovi „%s“

en: Undo
sr: Opozovi

en: Redo '%s'
sr: Ponovi „%s“

en: Redo
sr: Ponovi

en: Add day type "%s"
sr: Dodaj vrstu dana „%s“

en: Remove day type "%s"
sr: Ukloni vrstu dana „%s“

en: Monday
sr: Ponedeljak

en: Tuesday
sr: Utorak

en: Wednesday
sr: Sreda

en: Thursday
sr: Četvrtak

en: Friday
sr: Petak

en: Saturday
sr: Subota

en: Sunday
sr: Nedelja

en: No working time
sr: Nema radnog vremena

en: Edit default week
sr: Uredi podrazumevanu sedmicu

en: EDS
sr: SEP

en: Import resources from Evolution Data Server
sr: Uvezi resurse iz Servera podataka Evolucije

en: Name
sr: Ime

en: Email
sr: El. pošta

en: Import
sr: Uvezi

en: Photo
sr: Slika

en: Imported from Evolution Data Server
sr: Uveženo iz Servera podataka Evolucije

en: Updated from Evolution Data Server
sr: Osveženo iz Servera podataka Evolucije

en: Query cancelled.
sr: Upit je otkazan.

en: Evolution Data Server UID
sr: KIB servera podataka Evolucije

en: Identifier used by Evolution Data Server for resources
sr: Identifikator korišćen u serveru podataka Evolucije za resurse

en: %dd %dh
sr: %dd %dč

en: %dh %dmin
sr: %ds %dmin

en: %dh
sr: %dč

note: i18n: this string is the date nr and month name, displayed * e.g. in the date cells in the task tree. See * libmrproject/docs/DateFormat.
en: %b %e
sr: %b. %e

en: mon
sr: mes

note: month unit variant accepted in input
en: month
sr: mesec

note: month unit variant accepted in input
en: months
sr: meseci

note: month unit variant accepted in input
en: w
sr: s

note: week unit variant accepted in input
en: week
sr: sedmica

note: week unit variant accepted in input
en: weeks
sr: sedmice

note: day unit variant accepted in input
en: day
sr: dan

note: day unit variant accepted in input
en: days
sr: dana

note: day unit variant accepted in input
en: h
sr: č

note: hour unit variant accepted in input
en: hour
sr: čas

note: hour unit variant accepted in input
en: hours
sr: časova

note: minute unit variant accepted in input
en: minute
sr: minuta

note: minute unit variant accepted in input
en: minutes
sr: minute

note: i18n: project start, the date format is described in * libmrproject/docs/DateFormat.
en: %Y %b %d
sr: %d. %b %Y.

en: Project start
sr: Početak projekta

en: %a, %e %b %Y
sr: %a, %e. %b %Y

en: Work
sr: Rad

en: Unnamed
sr: Neimenovani

en: Change work to %s
sr: Izmeni rad na %s

en: Change progress to %u%% complete
sr: Izmeni napredak na %u%% završenog

en: No name
sr: Bez imena

en: Make task '%s' a predecessor of '%s'
sr: Učini zadatak „%s“ prethodnikom „%s“

en: Edit task property
sr: Uredite svojstva zadatka

en: _Insert Task
sr: _Umetni zadatak

en: Insert a new task
sr: Umetnitee novi zadatak

en: In_sert Tasks...
sr: U_metni zadatke...

en: _Remove Task
sr: Uk_loni zadatak

en: Remove the selected tasks
sr: Uklonite izabrane zadatke

en: _Edit Task Properties...
sr: _Uredi svojstva zadatka...

en: Select _All
sr: Izaberi _sve

en: Select all tasks
sr: Izaberite sve zadatke

en: _Unlink Task
sr: _Odveži zadatke

en: Unlink the selected tasks
sr: Razvežite izabrane zadatke

en: _Link Tasks
sr: _Veži zadatke

en: Link the selected tasks
sr: Povežite izabrane zadatke

en: I_ndent Task
sr: U_vuci zadatak

en: Indent the selected tasks
sr: Uvucite izabrane zadatke

en: Unin_dent Task
sr: I_zvuci zadatak

en: Unindent the selected tasks
sr: Izvucite izabrane zadatke

en: Move Task _Up
sr: Pomeri zadatak _gore

en: Move the selected tasks upwards
sr: Pomerite izabrane zadatke naviše

en: Move Task Do_wn
sr: Pomeri zadatak _dole

en: Move the selected tasks downwards
sr: Pomerite izabrane zadatke naniže

en: Reset _Constraint
sr: Poništi o_graničenje

en: Zoom To _Fit
sr: Uvećaj do _ispunjenja

en: Zoom to fit the entire project
sr: Uvećaj da stane čitav projekat

en: _Zoom In
sr: _Uvećaj

en: Zoom in
sr: Uvećajte

en: Zoom _Out
sr: U_manji

en: Zoom out
sr: Umanjite

en: Edit _Visible Columns
sr: Uredi _prikazane kolone

en: Edit visible columns
sr: Uredite prikazane kolone

en: _Highlight Critical Tasks
sr: _Istakni kritične zadatke

en: _Show Guide Lines
sr: _Prikaži linije vodilje

en: _Nonstandard Days
sr: _Neuobičajeni dani

note: i18n: Label used for the sidebar. Please try to make it short and use * a linebreak if necessary/possible.
en: Gantt
sr: Gant

en: _Gantt Chart
sr: _Gantov grafik

note: i18n: WBS is short for work breakdown structure, and is a * project management term. You might want to leave it * untranslated unless there is a localized term for it. i18n: WBS is sort for work breakdown structure, and is a
en: WBS
sr: SP

en: Start
sr: Početak

en: Finish
sr: Kraj

en: Slack
sr: Promenljiv

en: Assigned to
sr: Dodeljen kome

note: i18n: The string "% Complete" will be used in the header * of a column containing values from 0 upto 100, indicating * what part of a task has been completed.
en: % Complete
sr: % je završeno

en: Edit Gantt Columns
sr: Uredite Gantove kolone

en: Insert group
sr: Umetni grupu

en: Remove group
sr: Ukloni grupu

en: Default group
sr: Podrazumevana grupa

en: Edit group property
sr: Uredi svojstvo grupe

en: Manager name
sr: Ime upravnika

en: Manager phone
sr: Telefon upravnika

en: Manager email
sr: E-pošta upravnika

en: Export project to HTML
sr: Izvezite projekat u HTML

en: Could not export to HTML
sr: Ne mogu da izvezem u HTML

en: Export to HTML
sr: Izvezi u HTML

en: Show result in browser
sr: Prikaži rezultat u čitaču

en: File "%s" exists, do you want to overwrite it?
sr: Datoteka „%s“ postoji, hoćete li da je prepišete?

en: Create the initial window with the given geometry.
sr: Pravi početni prozor sa datom geometrijom.

en: GEOMETRY
sr: GEOMETRIJA

en: FILES|URIs
sr: DATOTEKE|PUTANJE

en: - Planner project management
sr: — Upravljanje Planerovim projektima

en: %s
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
sr: %s
    Pokrenite „%s --help“ da vidite potpunu listu dostupnih opcija komandne linije.

en: Invalid geometry string "%s"
sr: Neispravan niz geometrije „%s“

en: MS Project XML...
sr: MS Projekat IksML...

en: Import an MS Project XML file
sr: Uvezi IksML datoteku MS Projekta

en: Couldn't import file.
sr: Ne mogu da uvezem datoteku.

en: Import a File
sr: Uvezite datoteku

en: XML Files
sr: IksML datoteke

en: All Files
sr: Sve datoteke

en: Insert phase
sr: Umetni fazu

en: Remove phase
sr: Ukloni fazu

en: Could not open plugin file '%s'
sr: Ne mogu da otvorim datoteku priključka „%s“

en: FS
sr: KP

en: FF
sr: KK

en: SS
sr: PP

en: SF
sr: PK

en: Select the views to print:
sr: Izaberi preglede za štampu:

en: Select views
sr: Izaberi preglede

en: Select a calendar to use for this project:
sr: Izaberi kalendar za upotrebu uz ovaj projekat:

en: Edit Project Name
sr: Uredi naziv projekta

en: Edit Organization
sr: Uredi organizaciju

en: Edit Manager
sr: Uredi rukovodioca

en: Edit Project Start
sr: Uredi početak projekta

en: OK
sr: U redu

en: Edit Project Phase
sr: Uredi faze projekta

en: Property
sr: Svojstvo

en: Value
sr: Vrednost

en: The name of the custom property needs to start with a letter.
sr: Naziv proizvoljnog svojstva mora početi slovom.

en: Do you really want to remove the property '%s' from the project?
sr: Da li stvarno želite da uklonite svojstvo „%s“ sa ovog projekta?

en: Could not create properties dialog.
sr: Ne mogu da napravim prozorče svojstva.

en: Date...
sr: Datum...

en: Add project property
sr: Dodaj svojstva projekta

en: Remove project property
sr: Ukloni svojstva projekta

en: Edit project property value
sr: Uredi vrednost svojstva projekta

en: Label
sr: Oznaka

en: Type
sr: Vrsta

en: Add property
sr: Dodaj svojstvo

en: Remove property
sr: Ukloni svojstvo

en: Edit property label
sr: Uredi oznaku svojstva

en: Insert resource
sr: Unesi resurs

note: Put "no group" at the top.
en: (None)
sr: (Ništa)

en: (No name)
sr: (Bez imena)

en: Edit resource calendar
sr: Uredi kalendar resursa

en: Edit resource note
sr: Uredi belešku resursa

en: Edit resource cost
sr: Uredi cenu resursa

en: Edit resource property
sr: Uredi svojstvo resursa

note: i18n: time stamp format for notes in task dialog, see strftime(3) for * a detailed description.
en: %a %d %b %Y, %H:%M
sr: %a %d. %b %Y. %H:%M

en: None (use project default)
sr: Nijedan (koristi podrazumevano za projekat)

en: Edit resource properties
sr: Uredi svojstva resursa

en: Material
sr: Materijal

en: _Insert Resource
sr: _Umetni resurs

en: Insert a new resource
sr: Umetni novi resurs

en: In_sert Resources...
sr: U_metni resurse...

en: _Remove Resource
sr: _Ukloni resurse

en: Remove the selected resource
sr: Ukloni izabrane resurse

en: _Edit Resource Properties...
sr: _Uredi svojstva resursa...

en: Edit _Groups
sr: Uredi _grupe

en: Edit resource groups
sr: Uredi grupe resursa

en: Edit _Custom Properties...
sr: Uredi _proizvoljna svojstva...

en: /_Insert resource
sr: /_Umetni resurs

en: /_Remove resource
sr: /U_kloni resurs

en: /_Edit resource...
sr: /U_redi resurs...

en: _Resources
sr: _Resursi

en: Remove resource
sr: Ukloni resurs

en: Edit Resource Columns
sr: Uredi kolone resursa

en: Edit custom resource properties
sr: Uredi proizvoljna svojstva resursa

en: Short name
sr: Kratko ime

en: Group
sr: Grupa

note: i18n: Short "Week", preferably 2 letters.
en: Wk %d
sr: Sd %d

en: Week %d
sr: Sedmica %d

en: Week %d, %d
sr: Sedmica %d, %d

note: i18n: Short "Quarter", preferably 1 letter.
en: Q%d
sr: K%d

note: i18n: Short "Quarter", preferably 2-3 letters.
en: Qtr %d
sr: Ktl %d

note: i18n: Year, short "Quarter", preferably 2-3 letters.
en: %d, Qtr %d
sr: %d, Ktl %d

note: i18n: Short "Half year", preferably 1 letter.
en: H%d
sr: P%d

note: i18n: Year, short "Half year", preferably 1 letter.
en: %04d, H%d
sr: %04d, P%d

en: Open from Database...
sr: Otvori iz baze podataka...

en: Open a project from a database
sr: Otvori projekat iz baze podataka

en: Save to Database
sr: Sačuvaj u bazu podataka

en: Save the current project to a database
sr: Sačuvaj tekući projekat u bazu

en: Database %s needs to be upgraded from version %s to version %s.
    Please backup database before the upgrade.
sr: Bazu %s treba nadograditi sa izdanja %s na izdanje %s.
    Napravite rezervni umnožak baze pre nadogradnje.

en: Upgrade
sr: Nadogradi

en: Could not upgrade database %s.
     Upgrade file used: %s.
    
    Database error: 
    %s
sr: Ne mogu da nadogradim bazu %s.
     Korišćena datoteka za nadogradnju: %s.
    
    Greška iz baze: 
    %s

en: Can't create tables in database %s
sr: Ne mogu da napravim tabele u bazi %s

en: Database %s is not setup for Planner. Do you want to do that?
sr: Baza %s nije pripremljena za Planer. Da li želite da je pripremite?

en: Connection to database '%s@%s' failed.
sr: Neuspešno povezivanje sa bazom „%s@%s“.

en: Test to tables in database '%s' failed.
sr: NeuSEPšna proba sa tabelama u bazi „%s“.

en: ID
sr: IB

en: Project
sr: Projekat

en: Phase
sr: Faza

en: Revision
sr: Revizija

en: Open from Database
sr: Otvori iz baze podataka

en: Link task
sr: Veži zadatak

en: Unlink task
sr: Odveži zadatak

en: Insert task
sr: Umetni zadatak

en: Edit task type
sr: Uredi vrstu zadatka

en: Toggle fixed duration
sr: Izmeni utvrđeno trajanje

en: Edit task scheduling
sr: Uredi zakazivanje zadatka

en: Assign resource to task
sr: Dodeli resurs zadatku

en: Unassign resource from task
sr: Oduzmi resurs sa zadatka

en: Change resource units in task
sr: Promeni jedinice resursa na zadatku

en: Edit task predecessor
sr: Uredi prethodnika zadatka

en: Edit lag predecessor
sr: Uredi kašnjenje prethodnika

en: Edit task note
sr: Uredi belešku zadatka

en: No earlier than %s
sr: Ne pre %s

en: On fixed date %s
sr: Naznačenog datuma %s

en: Finish to start (FS)
sr: Kraj sa početkom (KP)

en: Finish to finish (FF)
sr: Kraj sa krajem (KK)

en: Start to start (SS)
sr: Početak sa početkom (PP)

en: Start to finish (SF)
sr: Početak sa krajem (PK)

en: Can't add new predecessor. No task selected!
sr: Ne mogu da dodam prethodnika. Nije izabran zadatak!

en: Change...
sr: Promeni...

en: Assigned
sr: Dodeljen

en: Units
sr: Jedinice

en: Lag
sr: Kašnjenje

en: Edit task properties
sr: Uredi svojstva zadatka

en: /_Insert task
sr: /_Umetni zadatak

en: /Insert _subtask
sr: /U_metni podzadatak

en: /_Remove task
sr: /U_kloni zadatak

en: /_Unlink task
sr: /_Odveži zadatak

en: /Assign _resources...
sr: /Dodeli _resurse...

en: /_Edit task...
sr: /Ure_di zadatak...

en: Remove task
sr: Ukloni zadatak

en: Apply constraint to task
sr: Primeni ograničenje na zadatak

en: Reset task constraint
sr: Poništi ograničenje zadatka

en: N/A
sr: N/D

en: Remove tasks
sr: Ukloni zadatke

en: You are about to open an edit dialog each for %i tasks. Are you sure that you want to do that?
sr: Otvarate po prozorče za svaki od %i zadataka. Sigurno to želite da uradite?

en: Unlink tasks
sr: Odveži zadatke

en: Link tasks
sr: Veži zadatke

en: Indent tasks
sr: Uvuci zadatke

en: Indent task
sr: Uvuci zadatak

en: Unindent tasks
sr: Izvuci zadatke

en: Unindent task
sr: Izvuci zadatak

en: Move tasks up
sr: Premesti zadatke iznad

en: Move task up
sr: Premesti zadatak iznad

en: Move tasks down
sr: Premesti zadatke ispod

note: Moving task from 'position' to 'position + 1'
en: Move task down
sr: Premesti zadatak ispod

en: Reset task constraints
sr: Poništi ograničenja zadatka

en: Reset all task constraints
sr: Poništi sva ograničenja zadatka

en: _Edit Task
sr: Ure_di zadatak

en: _Edit Custom Properties...
sr: _Uredi proizvoljna svojstva...

en: Tasks
sr: Zadaci

en: _Tasks
sr: _Zadaci

en: Edit custom task properties
sr: Uredi proizvoljna svojstva zadatka

en: Edit Task Columns
sr: Uredi kolone zadatka

en: /_Expand all resources
sr: /_Raširi sve resurse

en: /_Collapse all resources
sr: /_Skupi sve resurse

en: 
    Name
sr: 
    Ime

en: 
    Task
sr: 
    Zadatak

en: Zoom to fit
sr: Uvećaj da stane

note: i18n: Label used for the sidebar. Please try to make it short and use * a linebreak if necessary/possible.
en: Resource
    Usage
sr: Zauzeće
    resursa

en: Resource _Usage
sr: _Zauzeće resursa

en: Edit Resource Usage Columns
sr: Uredi kolone za upotrebu resursa

en: Unable to open '%s'
sr: Ne mogu da otvorim „%s“

en: Unable to open help file
sr: Ne modu da otvorim datoteku pomoći

en: _File
sr: _Datoteka

en: _New Project
sr: _Novi projekat

en: Create a new project
sr: Napravi novi projekat

en: _Open...
sr: _Otvori...

en: Open a project
sr: Otvori projekat

en: Open _Recent
sr: O_tvori skorašnji

en: _Import
sr: U_vezi

en: _Save
sr: _Sačuvaj

en: Save the current project
sr: Sačuvaj tekući projekat

en: _Export
sr: I_zvezi

en: Save _As...
sr: Sačuvaj _kao...

en: Save the current project with a different name
sr: Sačuvaj tekući projekat pod drugim imenom

en: Page Set_up...
sr: Podešavanje _strane...

en: Setup the page settings for your current printer
sr: Podesite podešavanja stranice za vaš trenutni štampač

en: _Print...
sr: _Štampaj...

en: Print the current project
sr: Štampaj tekući projekat

en: Print Pre_view
sr: Pregled pre_d štampu

en: Print preview of the current project
sr: Pregled pred štampu tekućeg projekta

en: _Close
sr: _Zatvori

en: Close the current file
sr: Zatvori tekuću datoteku

en: _Quit
sr: _Izađi

en: Exit the program
sr: Izlaz iz programa

en: _Edit
sr: _Uređivanje

en: _Undo
sr: Opo_zovi

en: Undo the last action
sr: Poništi poslednju akciju

en: _Redo
sr: _Ponovi

en: Redo the undone action
sr: Vrati poništenu akciju

en: _View
sr: P_regled

en: _Actions
sr: _Akcije

en: _Project
sr: _Projekat

en: _Manage Calendars
sr: _Rukovanje kalendarima

en: Edit Day _Types
sr: Uredi _vrste dana

en: Edit Project _Phases
sr: Uredi _faze projekta

en: _Edit Project Properties
sr: Ure_di svojstva projekta

en: Edit the project properties
sr: Uredi svojstva projekta

en: _Help
sr: _Pomoć

en: _User Guide
sr: Korisnički _vodič

en: Show the Planner User Guide
sr: Prikaži vodič za korisnike Planera

en: _About
sr: _O programu

en: About this application
sr: O ovom programu

en: Switch to the view "%s"
sr: Pređi na pregled „%s“

en: Open a File
sr: Otvori datoteku

en: Planner Files
sr: Datoteke Planera

en: A Project Management application for the GNOME desktop
sr: Program za vođenje projekata pod okruženjem Gnom

en: The Planner Homepage
sr: Matična stranica Planera

en: If you don't save, changes made the last minute will be discarded.
sr: Ako ne sačuvate, promene načinjene u poslednjem minutu će biti izgubljene.

en: If you don't save, changes made the last %d minute will be discarded. | If you don't save, changes made the last %d minutes will be discarded.
sr[0]: Ako ne sačuvate, izmene načinjene u poslednjih %d minut biće odbačene.
sr[1]: Ako ne sačuvate, izmene načinjene u poslednja %d minuta biće odbačene.
sr[2]: Ako ne sačuvate, izmene načinjene u poslednjih %d minuta biće odbačene.
sr[3]: Ako ne sačuvate, izmene načinjene u poslednjem minutu biće odbačene.

en: If you don't save, changes made the last hour will be discarded.
sr: Ako ne sačuvati, promene načinjene poslednjih sat vremena će biti izgubljene.

en: If you don't save, changes made the last %d hour will be discarded. | If you don't save, changes made the last %d hours will be discarded.
sr[0]: Ako ne sačuvate, izmene načinjene u poslednjih %d sat će biti izgubljene.
sr[1]: Ako ne sačuvate, izmene načinjene u poslednja %d sata će biti izgubljene.
sr[2]: Ako ne sačuvate, izmene načinjene u poslednjih %d sati će biti izgubljene.
sr[3]: Ako ne sačuvate, izmene načinjene u poslednjem satu će biti izgubljene.

en: Save changes to document '%s' before closing?
sr: Sačuvati promene načinjene u dokumentu „%s“ pre zatvaranja?

en: C_lose without saving
sr: _Zatvori bez čuvanja

en: _Cancel
sr: Ot_kaži

en: Save a File
sr: Sačuvaj datoteku

en: You have opened a file that was saved with an old version of Planner.
    
    When loading old files, all tasks will use the constraint 'Must Start On', since the old version did not fully support automatic rescheduling. To take advantage of this new feature, you should add predecessor relations between tasks that are dependent on each other.
    
    You can add a predecessor relation by clicking on the predecessor and dragging to the successor.
    
    After doing this, you can remove all constraints by selecting the menu item 'Remove all constraints' in the 'Edit' menu.
sr: Otvorili ste datoteku koja je sačuvana starim izdanjem Planera.
    
    Kada se učitavaju stare datoteke, svi zadaci će imati ograničenje „Mora početi“, budući da staro izdanje nije potpuno podržavalo automatsko odlaganje. Da biste iskoristili ovu novu mogućnost, trebate dodati nasledne odnose između zadataka koji su međusobno zavisni.
    
    Možete dodati nasledne odnose klikom na prethodnika i zatim prevlačenjem do naslednika.
    
    Nakon ovoga, možete ukloniti sva ograničenja izborom stavke „Ukloni sva ograničenja“ u izborniku „Uređivanje“.

note: Hack.
en: Unnamed database project
sr: Bezimeni projekat u bazi

en: Edit working time
sr: Uredi radno vreme

en: Planner 0.11 Format
sr: Zapis Planera 0.11

en: Export project to a file suitable for Planner 0.11
sr: Izvezite projekat u datoteku pogodnu za Planer 0.11

en: Export
sr: Izvezi

en: EDS UID
sr: SEP UIB

en: Identifier used by Evolution Data Server for tasks
sr: Identifikator korišćen u serveru podataka Evolucije za zadatke

en: EDS Categories
sr: SEP kategorije

en: Categories for a task used by Evolution Data Server
sr: Kategorije za zadatak koje koristi server podataka Evolucije

en: EDS Classification
sr: SEP razvrstavanje

en: Task access classification used by Evolution Data Server
sr: Razvrstavanje pristupa zadatka koje koristi server podataka Evolucije

en: EDS URL
sr: SEP adresa

en: URL for a Task used by Evolution Data Server
sr: Adresa za zadatak koji koristi server podataka Evolucije

en: Invalid server URI
sr: Neispravna adresa servera

note: book_target = (EABConfigTargetSource *) data->target; source = book_target->source;
en: Select planner file
sr: Izaberite datoteku Planera

en: The filename extension of this file isn't the planner usual file extension (%s) Do you want to continue?
sr: Proširenje naziva datoteke ove datoteke nije uobičajeno proširenje datoteke planerav(%s). Da li želite da nastavite?
