plasma-bigscreen - en to ar translation catalogue (49 entries)

en: Device information
ar: معلومات الجهاز

en: Connecting…
ar: يتّصل…

en: Disconnecting…
ar: يقطع الاتّصال…

en: Disconnect
ar: اقطع الاتصال

en: Pair
ar: اقرن

en: Connect
ar: اتّصل

en: Forget device
ar: انسَ جهاز

en: Are you sure you want to forget the device %1?
ar: هل تريد حقا نسيان الجهاز %1؟

en: Trusted
ar: موثوق

en: Auto-accept incoming connections
ar: القبول الآلي للاتصالات الواردة

en: Blocked
ar: محظور

en: Reject all connections from this device
ar: ارفض جميع الاتصالات الواردة من هذا الجهاز

en: Device details
ar: تفاصيل الجهاز

en: Type: %1
ar: النوع: %1

en: Address: %1
ar: العنوان: %1

en: Battery: %1
ar: البطارية: %1

[ctx: Battery percentage level]
en: %1%
ar: %1٪

en: Change name
ar: غير الاسم

en: Connected
ar: متّصل

en: %1% Battery
ar: البطارية %1٪

en: Bluetooth
ar: بلوتوث

en: Enable Bluetooth
ar: مكّن بلوتوث

en: Paired devices
ar: الأجهزة مقترنة

en: Available devices
ar: الأجهزة المتوفّرة

[ctx: This device is a Phone]
en: Phone
ar: هاتف

[ctx: This device is a Modem]
en: Modem
ar: مودم

[ctx: This device is a Computer]
en: Computer
ar: حاسوب

[ctx: This device is of type Network]
en: Network
ar: شبكة

[ctx: This device is a Headset]
en: Headset
ar: سماعة رأس

[ctx: This device is a Headphones]
en: Headphones
ar: سماعات أذن

[ctx: This device is an Audio/Video device]
en: Multimedia
ar: وسائط المتعدّدة

[ctx: This device is a Keyboard (not the music instrument)]
en: Keyboard
ar: لوحة المفاتيح

[ctx: This device is a Mouse]
en: Mouse
ar: فأرة

[ctx: This device is a Game controller]
en: Game controller
ar: متحكم الألعاب

[ctx: This device is a Graphics Tablet (input device)]
en: Tablet
ar: لوحي

[ctx: This device is a Peripheral device]
en: Peripheral
ar: ملحق

[ctx: This device is a Camera]
en: Camera
ar: كاميرا

[ctx: This device is a Printer]
en: Printer
ar: طابعة

[ctx: This device is an Imaging device (printer, scanner, camera, display, …)]
en: Imaging
ar: تصويري

[ctx: This device is a Wearable]
en: Wearable
ar: ملبوس

[ctx: This device is a Toy]
en: Toy
ar: لعبة

[ctx: This device is a Health device]
en: Health
ar: صحي

en: File transfer
ar: نقل الملفّات

en: Send file
ar: أرسل ملفًّا

en: Input
ar: الدّخل

en: Audio
ar: صوت

en: Network
ar: شبكة

en: Other
ar: أخرى

[ctx: List separator]
en: ,
ar: ،
