plasma-bigscreen - en to cs translation catalogue (35 entries)

en: Favorites Manager
cs: Správce oblíbených

en: Add Favorites
cs: Přidat oblíbené

en: Remove Favorites
cs: Odstranit oblíbené

en: Screenshot
cs: Snímek obrazovky

en: Shutdown
cs: Vypnutí

en: Home
cs: Domů

en: Search
cs: Hledat

[ctx: @action:button Opens an overview of all currently running apps]
en: Tasks
cs: Úlohy

en: Controller
cs: Ovladač

en: Currently capturing keys…
cs: Probíhá snímání tlačítek…

en: Key capture off
cs: Záznam tlačítek vypnutý

en: On-screen Keyboard
cs: Virtuální klávesnice

en: Settings
cs: Nastavení

en: Hold to close…
cs: Stisknutím uzavřít...

[ctx: As in: These apps are currently opened]
en: Open Apps
cs: Otevřené aplikace

en: Close all apps
cs: Zavřít všechny aplikace

en: Battery: %1%
cs: Baterie: %1%

en: Customize Favorites
cs: Přizpůsobit oblíbené

en: Accept Pairing Request From %1?
cs: Přijmout žádost o spárování od %1?

en: Exit Bigscreen
cs: Ukončit Bigscreen

en: Power
cs: Mocnitel

en: Audio Settings
cs: Nastavení audio

en: Internet Settings
cs: Nastavení internetu

en: Favorites
cs: Oblíbené

en: Recent
cs: Nedávné

en: Applications
cs: Aplikace

en: Games
cs: Hry

en: Controller added: %1
cs: Přidán ovladač: %1

en: Controller removed: %1
cs: Odebrán ovladač: %1

en: Remote added: %1
cs: Přidáno ovládání: %1

en: Remote removed: %1
cs: Odebráno ovládání: %1

en: System taking over controller input
cs: Systém přebírá vstup z ovladače

en: Application taking over controller input
cs: Aplikace přebírá vstup z ovladače

[ctx: @info]
en: Plasma Bigscreen has enabled system-wide inhibition
cs: Plasma Bigscreen povolil pozastavení systému

[ctx: @info:placeholder]
en: Search…
cs: Hledat…
