plasma-bigscreen - en to de translation catalogue (12 entries)

en: Configure KDE Connect
de: KDE Connect einrichten

en: This device is paired
de: Dieses Gerät ist verbunden

en: Unpair
de: Verbindung trennen

en: This device is requesting to be paired
de: Dieses Gerät möchte sich verbinden

en: Accept
de: Annehmen

en: Reject
de: Ablehnen

en: This device is not paired
de: Dieses Gerät ist nicht verbunden

en: Pair
de: Verbinden

en: Pairing request sent to device
de: Verbindungsanfrage an Gerät gesendet

en: This device is not reachable
de: Dieses Gerät ist nicht erreichbar

en: Press the [←] Back button to return to device selection
de: Drücken Sie den Knopf  [←]  „Zurück“ bringt Sie zur Geräteauswahl

en: Exit
de: Beenden
