plasma-bigscreen - en to de translation catalogue (41 entries)

en: Device information
de: Geräteinformationen

en: Connecting…
de: Verbindung wird aufgebaut …

en: Disconnecting…
de: Verbindung wird getrennt …

en: Disconnect
de: Verbindung trennen

en: Pair
de: Koppeln

en: Connect
de: Verbinden

en: Forget device
de: Gerät vergessen

en: Are you sure you want to forget the device %1?
de: Möchten Sie das Gerät „%1“ wirklich vergessen?

en: Trusted
de: Vertraut

en: Auto-accept incoming connections
de: Eingehende Verbindungsanfragen automatisch akzeptieren

en: Blocked
de: Blockiert

en: Reject all connections from this device
de: Alle Verbindungsanfragen von diesem Gerät abweisen

en: Device details
de: Gerätedetails

en: Type: %1
de: Typ: %1

en: Address: %1
de: Adresse: %1

en: Battery: %1
de: Akku: %1

[ctx: Battery percentage level]
en: %1%
de: %1 %

en: Change name
de: Namen ändern

en: Connected
de: Verbunden

en: %1% Battery
de: %1 % Akku

en: Enable Bluetooth
de: Bluetooth aktivieren

en: Paired devices
de: Gekoppelte Geräte

en: Available devices
de: Verfügbare Geräte

[ctx: This device is a Phone]
en: Phone
de: Telefon

[ctx: This device is of type Network]
en: Network
de: Netzwerk

[ctx: This device is a Headphones]
en: Headphones
de: Kopfhörer

[ctx: This device is a Keyboard (not the music instrument)]
en: Keyboard
de: Tastatur

[ctx: This device is a Mouse]
en: Mouse
de: Maus

[ctx: This device is a Game controller]
en: Game controller
de: Controller

[ctx: This device is a Graphics Tablet (input device)]
en: Tablet
de: Tablett

[ctx: This device is a Peripheral device]
en: Peripheral
de: Peripheriegerät

[ctx: This device is a Camera]
en: Camera
de: Kamera

[ctx: This device is a Printer]
en: Printer
de: Drucker

[ctx: This device is an Imaging device (printer, scanner, camera, display, …)]
en: Imaging
de: Grafikgerät

[ctx: This device is a Toy]
en: Toy
de: Spielzeug

[ctx: This device is a Health device]
en: Health
de: Gesundheit

en: File transfer
de: Dateiübertragung

en: Send file
de: Datei senden

en: Input
de: Eingabe

en: Network
de: Netzwerk

en: Other
de: Andere
