plasma-bigscreen - en to es translation catalogue (23 entries)

en: Use Colored Tiles
es: Usar mosaicos coloreados

en: Use Expanding Tiles
es: Usar mosaicos expansivos

en: close
es: cerrar

en: Pairing Request From %1
es: Petición de vinculación desde %1

en: Accept
es: Aceptar

en: Reject
es: Rechazar

en: Increase Volume
es: Subir volumen

en: Decrease Volume
es: Bajar volumen

en: Mute
es: Silenciar

en: Audio Device chooser
es: Selector del dispositivo de audio

en: Network
es: Red

en: Websocket Address:
es: Dirección Websocket:

en: Additional Settings:
es: Preferencias adicionales:

en: Enable Notifications
es: Habilitar notificaciones

en: Enable Remote TTS
es: Habilitar TTS remota

en: Enable Remote STT
es: Habilitar STT remoto

en: Recent
es: Reciente

en: Voice Apps
es: Aplicaciones de voz

en: Applications
es: Aplicaciones

en: Games
es: Juegos

en: Settings
es: Preferencias

en: Getting Ready... Please Wait
es: Preparándose... Por favor, espere

en: Bigscreen has enabled system-wide inhibition
es: Bigscreen ha activado la inhibición de todo el sistema
