plasma-bigscreen - en to eu translation catalogue (46 entries)

en: Device information
eu: Gailuaren informazioa

en: Connecting…
eu: Konektatzen…

en: Disconnecting…
eu: Deskonektatzen…

en: Disconnect
eu: Deskonektatu

en: Pair
eu: Parekatu

en: Connect
eu: Konektatu

en: Forget device
eu: Ahaztu gailua

en: Are you sure you want to forget the device %1?
eu: Ziur zaude %1 ahaztu nahi duzula?

en: Trusted
eu: Konfiantzazkoa

en: Auto-accept incoming connections
eu: Sarrerako konexioak automatikoki onartu

en: Blocked
eu: Oztopatuta

en: Reject all connections from this device
eu: Gailu honetako konexio guztiak errefusatu

en: Device details
eu: Gailuaren xehetasunak

en: Type: %1
eu: Mota: %1

en: Address: %1
eu: Helbidea: %1

en: Battery: %1
eu: Bateria: %1

[ctx: Battery percentage level]
en: %1%
eu: %%1

en: Change name
eu: Aldatu izena

en: Connected
eu: Konektatuta

en: %1% Battery
eu: %%1(e)ko bateria

en: Enable Bluetooth
eu: Gaitu Bluetooth

en: Paired devices
eu: Parekatutako gailuak

en: Available devices
eu: Gailu erabilgarriak

[ctx: This device is a Phone]
en: Phone
eu: Telefonoa

[ctx: This device is a Modem]
en: Modem
eu: Modema

[ctx: This device is a Computer]
en: Computer
eu: Ordenagailua

[ctx: This device is of type Network]
en: Network
eu: Sarea

[ctx: This device is a Headset]
en: Headset
eu: Entzungailu mikrofonoduna

[ctx: This device is a Headphones]
en: Headphones
eu: Entzungailua

[ctx: This device is a Keyboard (not the music instrument)]
en: Keyboard
eu: Teklatua

[ctx: This device is a Mouse]
en: Mouse
eu: Sagua

[ctx: This device is a Game controller]
en: Game controller
eu: Joko-kontrolatzailea

[ctx: This device is a Graphics Tablet (input device)]
en: Tablet
eu: Tableta

[ctx: This device is a Peripheral device]
en: Peripheral
eu: Periferikoa

[ctx: This device is a Camera]
en: Camera
eu: Kamera

[ctx: This device is a Printer]
en: Printer
eu: Inprimagailua

[ctx: This device is an Imaging device (printer, scanner, camera, display, …)]
en: Imaging
eu: Irudietarako gailua

[ctx: This device is a Wearable]
en: Wearable
eu: Soinean eramatekoa

[ctx: This device is a Toy]
en: Toy
eu: Jostailua

[ctx: This device is a Health device]
en: Health
eu: Osasuna

en: File transfer
eu: Fitxategi transferentzia

en: Send file
eu: Bidali fitxategia

en: Input
eu: Sarrera

en: Audio
eu: Audioa

en: Network
eu: Sarea

en: Other
eu: Bestelakoak
