plasma-bigscreen - en to fr translation catalogue (18 entries)

en: Appearance
fr: Apparence

en: Feb
fr: Fév

en: Mar
fr: Mars

en: Apr
fr: Avr

en: May
fr: Mai

en: Jun
fr: Juin

en: Jul
fr: Juil

en: Aug
fr: Août

en: Sep
fr: Sept

en: Dec
fr: Déc

en: Time Display
fr: Affichage de l'heure

en: Timezone:
fr: Fuseau horaire :

en: Set time automatically:
fr: Définir l'heure automatiquement :

en: Time
fr: Heure

en: Press the [←] Back button to return to appearance settings
fr: Appuyez sur le bouton de retour en arrière « ← » pour venir à la configuration de l'apparence.

en: Press the [←] Back button to save configuration and return to settings
fr: Appuyez sur le bouton de retour en arrière « ← »pour enregistrer la configuration et y revenir.

en: Your local timezone is %1
fr: Votre fuseau horaire local est %1.

en: Exit
fr: Quitter
