plasma-bigscreen - en to fr translation catalogue (12 entries)

en: Configure KDE Connect
fr: Configurer KDE Connect

en: This device is paired
fr: Ce périphérique est associé

en: Unpair
fr: Dissocier

en: This device is requesting to be paired
fr: Ce périphérique demande l'association

en: Accept
fr: Accepter

en: Reject
fr: Refuser

en: This device is not paired
fr: Ce périphérique n'est pas associé

en: Pair
fr: Associer

en: Pairing request sent to device
fr: Requête d'association envoyée au périphérique

en: This device is not reachable
fr: Ce périphérique est introuvable

en: Press the [←] Back button to return to device selection
fr: Appuyez sur le bouton [←] de retour pour revenir à la sélection de périphérique

en: Exit
fr: Quitter
