plasma-bigscreen - en to fr translation catalogue (8 entries)

en: Desktop Settings
fr: Configuration du bureau

en: Bigscreen Settings
fr: Configuration de Bigscreen

en: Plasma Bigscreen Settings
fr: Configuration de Plasma Bigscreen

en: © 2025 Plasma developers
fr: © 2025, l'équipe de développement de Plasma

en: Settings module to open
fr: Module de configuration à ouvrir

en: Settings
fr: Configuration

en: Open desktop settings?
fr: Ouvrir la configuration du bureau ?

en: The desktop settings application does not support key navigation, a mouse may be required. However, it contains extra settings that may be useful.
fr: L’application de configuration du bureau ne prend pas en charge la navigation avec les touches. Une souris pourrait être nécessaire. Cependant, elle contient des paramètres supplémentaires pouvant être utiles.
