plasma-bigscreen - en to gl translation catalogue (24 entries)

en: General
gl: Xeral

en: Use Colored Tiles
gl: Usar teselas coradas

en: Use Expanding Tiles
gl: Usar teselas expansíbeis

en: close
gl: pechar

en: Pairing Request From %1
gl: Solicitude de emparellamento con %1

en: Accept
gl: Aceptar

en: Reject
gl: Rexeitar

en: Increase Volume
gl: Subir o volume

en: Decrease Volume
gl: Baixar o volume

en: Mute
gl: Silenciar

en: Audio Device chooser
gl: Selector de dispositivo de son

en: Network
gl: Rede

en: Websocket Address:
gl: Enderezo de socket web:

en: Additional Settings:
gl: Configuración adicional:

en: Enable Notifications
gl: Activar as notificacións

en: Enable Remote TTS
gl: Activar o texto-para-fala remoto

en: Enable Remote STT
gl: Activar o fala-para-texto remoto

en: Recent
gl: Recentes

en: Voice Apps
gl: Aplicacións de voz

en: Applications
gl: Aplicacións

en: Games
gl: Xogos

en: Settings
gl: Configuración

en: Getting Ready... Please Wait
gl: Agarde

en: Bigscreen has enabled system-wide inhibition
gl: Bigscreen activou a inhibición do sistema.
