plasma-bigscreen - en to gl translation catalogue (12 entries)

en: Configure KDE Connect
gl: Configurar KDE Connect

en: This device is paired
gl: Este dispositivo está emparellado

en: Unpair
gl: Desemparellar

en: This device is requesting to be paired
gl: Este dispositivo está solicitando emparellarse

en: Accept
gl: Aceptar

en: Reject
gl: Rexeitar

en: This device is not paired
gl: Este dispositivo non está emparellado

en: Pair
gl: Emparellar

en: Pairing request sent to device
gl: Enviouse unha solicitude de emparellamento ao dispositivo

en: This device is not reachable
gl: O dispositivo está fóra de alcance

en: Press the [←] Back button to return to device selection
gl: Prema o botón de [←] Atrás para volver á selección de dispositivo

en: Exit
gl: Saír
