plasma-bigscreen - en to he translation catalogue (47 entries)

en: Device information
he: פרטי התקן

en: Connecting…
he: בהתחברות…

en: Disconnecting…
he: מתנתק…

en: Disconnect
he: ניתוק

en: Pair
he: צימוד

en: Connect
he: התחברות

en: Forget device
he: לשכוח מההתקן

en: Are you sure you want to forget the device %1?
he: לשכוח את ההתקן %1?

en: Trusted
he: מהימן

en: Auto-accept incoming connections
he: לקבל חיבור נכנסים אוטומטית

en: Blocked
he: חסום

en: Reject all connections from this device
he: לדחות חיבורים מהמכשיר הזה

en: Device details
he: פרטי התקן

en: Type: %1
he: סוג: %1

en: Address: %1
he: כתובת: %1

en: Battery: %1
he: סוללה: %1

en: Change name
he: החלפת שם

en: Connected
he: מחובר

en: %1% Battery
he: %1% סוללה

en: Bluetooth
he: בלוטות׳

en: Enable Bluetooth
he: הפעלת בלוטות׳

en: Paired devices
he: התקנים מצומדים

en: Available devices
he: התקנים זמינים

[ctx: This device is a Phone]
en: Phone
he: טלפון

[ctx: This device is a Modem]
en: Modem
he: מודם

[ctx: This device is a Computer]
en: Computer
he: מחשב

[ctx: This device is of type Network]
en: Network
he: רשת

[ctx: This device is a Headset]
en: Headset
he: אוזניות עם מיקרופון

[ctx: This device is a Headphones]
en: Headphones
he: אוזניות

[ctx: This device is an Audio/Video device]
en: Multimedia
he: מולטימדיה

[ctx: This device is a Keyboard (not the music instrument)]
en: Keyboard
he: מקלדת

[ctx: This device is a Mouse]
en: Mouse
he: עכבר

[ctx: This device is a Game controller]
en: Game controller
he: בקר משחק

[ctx: This device is a Graphics Tablet (input device)]
en: Tablet
he: לוח

[ctx: This device is a Peripheral device]
en: Peripheral
he: התקן היקפי

[ctx: This device is a Camera]
en: Camera
he: מצלמה

[ctx: This device is a Printer]
en: Printer
he: מדפסת

[ctx: This device is an Imaging device (printer, scanner, camera, display, …)]
en: Imaging
he: צלימה

[ctx: This device is a Wearable]
en: Wearable
he: לביש

[ctx: This device is a Toy]
en: Toy
he: צעצוע

[ctx: This device is a Health device]
en: Health
he: בריאות

en: File transfer
he: העברת קבצים

en: Send file
he: שליחת קובץ

en: Input
he: קלט

en: Audio
he: שמע

en: Network
he: רשת

en: Other
he: אחר
