plasma-bigscreen - en to hu translation catalogue (45 entries)

en: Device information
hu: Eszközjellemzők

en: Connecting…
hu: Kapcsolódás…

en: Disconnecting…
hu: Kapcsolat bontása…

en: Disconnect
hu: Kapcsolat bontása

en: Pair
hu: Párosítás

en: Connect
hu: Kapcsolódás

en: Forget device
hu: Eszköz elfelejtése

en: Are you sure you want to forget the device %1?
hu: Biztosan el szeretni felejteni a(z) %1 eszközt?

en: Trusted
hu: Megbízható

en: Auto-accept incoming connections
hu: A bejövő kapcsolatok automatikus elfogadása

en: Blocked
hu: Blokkolt

en: Reject all connections from this device
hu: Az eszközről érkező összes kapcsolat elutasítása

en: Device details
hu: Eszköz részletei

en: Type: %1
hu: Típus: %1

en: Address: %1
hu: Cím: %1

en: Battery: %1
hu: Akkumulátor: %1

en: Change name
hu: Név megváltoztatása

en: Connected
hu: Kapcsolódva

en: %1% Battery
hu: %1% akkumulátor

en: Enable Bluetooth
hu: Bluetooth bekapcsolása

en: Paired devices
hu: Párosított eszközök

en: Available devices
hu: Elérhető eszközök

[ctx: This device is a Phone]
en: Phone
hu: Telefon

[ctx: This device is a Computer]
en: Computer
hu: Számítógép

[ctx: This device is of type Network]
en: Network
hu: Hálózat

[ctx: This device is a Headset]
en: Headset
hu: Fejhallgató

[ctx: This device is a Headphones]
en: Headphones
hu: Fülhallgatók

[ctx: This device is an Audio/Video device]
en: Multimedia
hu: Multimédia

[ctx: This device is a Keyboard (not the music instrument)]
en: Keyboard
hu: Billentyűzet

[ctx: This device is a Mouse]
en: Mouse
hu: Egér

[ctx: This device is a Game controller]
en: Game controller
hu: Játékvezérlők

[ctx: This device is a Graphics Tablet (input device)]
en: Tablet
hu: Rajztábla

[ctx: This device is a Peripheral device]
en: Peripheral
hu: Periféria

[ctx: This device is a Camera]
en: Camera
hu: Fényképezőgép

[ctx: This device is a Printer]
en: Printer
hu: Nyomtató

[ctx: This device is an Imaging device (printer, scanner, camera, display, …)]
en: Imaging
hu: Képkezelés

[ctx: This device is a Wearable]
en: Wearable
hu: Viselhető

[ctx: This device is a Toy]
en: Toy
hu: Játék

[ctx: This device is a Health device]
en: Health
hu: Egészség

en: File transfer
hu: Fájlátvitel

en: Send file
hu: Fájl küldése

en: Input
hu: Bemenet

en: Audio
hu: Hang

en: Network
hu: Hálózat

en: Other
hu: Egyéb
