plasma-bigscreen - en to ia translation catalogue (22 entries)

en: Use Colored Tiles
ia: Usa tegulas (Tiles) colorate

en: Use Expanding Tiles
ia: Usa Tegulas (Tiles) que expande

en: Pairing Request From %1
ia: Requesta de association ex %1

en: Accept
ia: Accepta

en: Reject
ia: Rejecta

en: Increase Volume
ia: Augmenta volumine

en: Decrease Volume
ia: Diminue Volumine

en: Mute
ia: Silente

en: Audio Device chooser
ia: Selector de Dispositivo Audio

en: Network
ia: Rete

en: Websocket Address:
ia: Adresse de Websocket:

en: Additional Settings:
ia: Preferentias additional:

en: Enable Notifications
ia: Habilita notificationes

en: Enable Remote TTS
ia: Habilita Remote TTS

en: Enable Remote STT
ia: Habilita Remote STT

en: Recent
ia: Recente

en: Voice Apps
ia: Apps de Voce

en: Applications
ia: Applicationes

en: Games
ia: Jocos

en: Settings
ia: Preferentias

en: Getting Ready... Please Wait
ia: Preperante se ... pro favor attende

en: Bigscreen has enabled system-wide inhibition
ia: Bigscreen ha habilitate inhibition per tote le systema
