plasma-bigscreen - en to ia translation catalogue (37 entries)

en: Year
ia: Anno

en: Month
ia: Mense

en: Day
ia: Die

en: Adjust Date and Time Settings
ia: Adjusta Preferentias de  data e tempore

en: Timezone
ia: Fuso horari

en: Set time automatically
ia: Fixa automaticamente tempore:

en: Time
ia: Tempore

en: Date
ia: Data

en: Back
ia: Retro

en: Search City / Region
ia: Cerca Citate/Region

en: Your local timezone is %1
ia: Tu fuso horari local es %1

en: System
ia: Systema

en: Homescreen Appearance
ia: Apparentia de Schermo Domo (de Initio o principal)

en: Colored tiles
ia: Tegulas (Tiles) colorate

en: Tile backgrounds will be colored based on the app's icon
ia: Fundos de tegula (Tile) essera colorat ebasate sur le icone de app

en: Wallpaper blur
ia: Fundo de schermo indistincte

en: Apply a blur effect to the wallpaper on the homescreen
ia: Applica un effecto de indistincte al tapete de papitro sur le schermo initial (Domo)

en: Global theme
ia: Thema Global

en: Set the system theme
ia: Assigna le thema de systema

en: Window decorations
ia: Decorationes de fenestra

en: Have a window frame (minimize, maximize, close), for apps that request it
ia: Ha un quadro de fenestra (minimiza, maximiza, claude),per appe que lo require

en: Navigation sounds
ia: Sonos de navigation

en: Play a sound when the selected item changes in system apps
ia: Reproduce un sono quando le elemento selectionate cambia in apps de systema

en: Power inhibition
ia: Inhibition de Potentia

en: Prevent the system from automatically sleeping
ia: Preveni le systema ab automaticamente dormir

en: Adjust date and time
ia: Adjusta data e tempore

en: Shortcuts
ia: Vias breve

en: Open home overlay shortcut
ia: Aperi Via breve de superposition initial (Domo o Principal)

en: Open homescreen shortcut
ia: Aperi Via breve de schermo initial (Domo o Principal)

en: Open settings shortcut
ia: Aperi Via breve de preferentias

en: Open tasks shortcut
ia: Aperi Via breve de cargas

en: Shortcut currently set to
ia: Via Breve currentemente assignate a

en: Reset to default
ia: Retorna a valores predefinite

en: Set Shortcut
ia: Fixa via breve

en: Hour
ia: Hora

en: Minute
ia: Minuta

[ctx: unit of time]
en: Second
ia:  Secunda
