plasma-bigscreen - en to it translation catalogue (18 entries)

en: Appearance
it: Aspetto

en: Jan
it: Gen

en: May
it: Mag

en: Jun
it: Giu

en: Jul
it: Lug

en: Aug
it: Ago

en: Sep
it: Set

en: Oct
it: Ott

en: Dec
it: Dic

en: Time Display
it: Visualizzazione dell'orario

en: Timezone:
it: Fuso orario:

en: Set time automatically:
it: Imposta l'orario automaticamente:

en: Time
it: Ora

en: Date
it: Data

en: Press the [←] Back button to return to appearance settings
it: Premi il pulsante [←] Indietro per tornare alle impostazioni dell'aspetto

en: Press the [←] Back button to save configuration and return to settings
it: Premi il pulsante [←] Indietro per salvare la configurazione e tornare alle impostazioni

en: Your local timezone is %1
it: Il tuo fuso orario locale è %1

en: Exit
it: Esci
