plasma-bigscreen - en to it translation catalogue (12 entries)

en: Configure KDE Connect
it: Configura KDE Connect

en: This device is paired
it: Questo dispositivo è associato

en: Unpair
it: Disassocia

en: This device is requesting to be paired
it: Questo dispositivo richiede di essere associato

en: Accept
it: Accetta

en: Reject
it: Rifiuta

en: This device is not paired
it: Questo dispositivo non è associato

en: Pair
it: Associa

en: Pairing request sent to device
it: Richiesta di associazione inviata al dispositivo

en: This device is not reachable
it: Questo dispositivo non è raggiungibile

en: Press the [←] Back button to return to device selection
it: Premi il pulsante [←] Indietro per tornare alla selezione del dispositivo

en: Exit
it: Esci
