plasma-bigscreen - en to it translation catalogue (24 entries)

en: General
it: Generale

en: Use Colored Tiles
it: Utilizza riquadri colorati

en: Use Expanding Tiles
it: Utilizza riquadri a espansione

en: close
it: chiudi

en: Pairing Request From %1
it: Richiesta di associazione da %1

en: Accept
it: Accetta

en: Reject
it: Rifiuta

en: Increase Volume
it: Aumenta volume

en: Decrease Volume
it: Riduci volume

en: Mute
it: Silenzia

en: Audio Device chooser
it: Selettore del dispositivo audio

en: Network
it: Rete

en: Websocket Address:
it: Indirizzo websocket:

en: Additional Settings:
it: Impostazioni aggiuntive:

en: Enable Notifications
it: Attiva le notifiche

en: Enable Remote TTS
it: Abilita sintesi vocale remota

en: Enable Remote STT
it: Abilita riconoscimento vocale remoto

en: Recent
it: Recente

en: Voice Apps
it: Applicazioni vocali

en: Applications
it: Applicazioni

en: Games
it: Giochi

en: Settings
it: Impostazioni

en: Getting Ready... Please Wait
it: In preparazione... Attendi

en: Bigscreen has enabled system-wide inhibition
it: Bigscreen ha abilitato l'inibizione per tutto il sistema
