plasma-bigscreen - en to it translation catalogue (37 entries)

en: The user agent to browse with.
it: L'user agent con cui navigare.

en: The name of the web app
it: Il nome dell'applicazione web

en: link of website to launch
it: collegamento del sito web da aprire

en: Webview
it: Vista web

en: Plasma Bigscreen Webapp runtime
it: Runtime dell'applicazione web Plasma Bigscreen

en: © 2025 Plasma developers
it: © 2025 gli sviluppatori di Plasma

[ctx: @info:status]
en: Entered Full Screen mode
it: Entrato in modalità a schermo intero

[ctx: @action:button]
en: Exit Full Screen (Esc)
it: Esci da schermo intero (Esc)

[ctx: @action:inmenu]
en: Play
it: Riproduci

[ctx: @action:inmenu]
en: Pause
it: Pausa

[ctx: @action:inmenu]
en: Unmute
it: Attiva l'audio

[ctx: @action:inmenu]
en: Mute
it: Silenzia

[ctx: @label]
en: Speed
it: Velocità

[ctx: @action:inmenu]
en: Loop
it: Ciclo

[ctx: @action:inmenu]
en: Exit Fullscreen
it: Esci da schermo intero

[ctx: @action:inmenu]
en: Enter Fullscreen
it: Entra in modalità a schermo intero

[ctx: @action:inmenu]
en: Hide Controls
it: Nascondi controlli

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Controls
it: Mostra controlli

[ctx: @action:inmenu]
en: Open Video
it: Apri video

[ctx: @action:inmenu]
en: Open Audio
it: Apri audio

[ctx: @action:inmenu]
en: Open Video in New Tab
it: Apri video in una nuova scheda

[ctx: @action:inmenu]
en: Open Audio in New Tab
it: Apri audio in una nuova scheda

[ctx: @action:inmenu]
en: Save Video
it: Salva video

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy Video Link
it: Copia collegamento video

[ctx: @action:inmenu]
en: Open Image
it: Apri immagine

[ctx: @action:inmenu]
en: Open Image in New Tab
it: Apri immagine in una nuova scheda

[ctx: @action:inmenu]
en: Save Image
it: Salva immagine

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy Image
it: Copia immagine

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy Image Link
it: Copia collegamento immagine

[ctx: @action:inmenu]
en: Open Link
it: Apri collegamento

[ctx: @action:inmenu]
en: Open Link in New Window
it: Apri il collegamento in una nuova finestra

[ctx: @action:inmenu]
en: Save Link
it: Salva collegamento

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy Link
it: Copia collegamento

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy
it: Copia

[ctx: @action:inmenu]
en: Cut
it: Taglia

[ctx: @action:inmenu]
en: Paste
it: Incolla

en: Open
it: Apri
