plasma-bigscreen - en to ka translation catalogue (47 entries)

en: Device information
ka: მოწყობილობის ინფორმაცია

en: Connecting…
ka: დაკავშირება…

en: Disconnecting…
ka: მიმდინარეობს გათიშვა…

en: Disconnect
ka: გათიშვა

en: Pair
ka: დაწყვილება

en: Connect
ka: დაკავშირება

en: Forget device
ka: მოწყობილობის დავიწყება

en: Are you sure you want to forget the device %1?
ka: მართლა გსურთ, დაივიწყოთ მოწყობილობა %1?

en: Trusted
ka: სანდო

en: Auto-accept incoming connections
ka: შემომავალი კავშირების ავტოდასტური

en: Blocked
ka: დაბლოკილია

en: Reject all connections from this device
ka: ყველა კავშირის უარყოფა ამ მოწყობილობიდან

en: Device details
ka: მოწყობილობის დეტალები

en: Type: %1
ka: ტიპი: %1

en: Address: %1
ka: მისამართი: %1

en: Battery: %1
ka: ელემენტი: %1

en: Change name
ka: სახელის შეცვლა

en: Connected
ka: დაკავშირებულია

en: %1% Battery
ka: %1% ელემენტი

en: Bluetooth
ka: ბლუთუზი

en: Enable Bluetooth
ka: ბლუთუზის ჩართვა

en: Paired devices
ka: შეწყვილებული მოწყობილობები

en: Available devices
ka: ხელმისაწვდომი მოწყობილობები

[ctx: This device is a Phone]
en: Phone
ka: ტელეფონი

[ctx: This device is a Modem]
en: Modem
ka: მოდემი

[ctx: This device is a Computer]
en: Computer
ka: კომპიუტერი

[ctx: This device is of type Network]
en: Network
ka: ქსელი

[ctx: This device is a Headset]
en: Headset
ka: ყურსასმენი

[ctx: This device is a Headphones]
en: Headphones
ka: ყურსასმენები

[ctx: This device is an Audio/Video device]
en: Multimedia
ka: მულტიმედია

[ctx: This device is a Keyboard (not the music instrument)]
en: Keyboard
ka: კლავიატურა

[ctx: This device is a Mouse]
en: Mouse
ka: თაგუნა

[ctx: This device is a Game controller]
en: Game controller
ka: სათამაშო კონტროლერი

[ctx: This device is a Graphics Tablet (input device)]
en: Tablet
ka: ტაბლეტი

[ctx: This device is a Peripheral device]
en: Peripheral
ka: გარე

[ctx: This device is a Camera]
en: Camera
ka: კამერა

[ctx: This device is a Printer]
en: Printer
ka: პრინტერი

[ctx: This device is an Imaging device (printer, scanner, camera, display, …)]
en: Imaging
ka: გამოსახულების

[ctx: This device is a Wearable]
en: Wearable
ka: მინიმოწყობილობა

[ctx: This device is a Toy]
en: Toy
ka: სათამაშო

[ctx: This device is a Health device]
en: Health
ka: ჯანმრთელობა

en: File transfer
ka: ფაილის მიმოცვლა

en: Send file
ka: ფაილის გაგზავნა

en: Input
ka: შეყვანა

en: Audio
ka: აუდიო

en: Network
ka: ქსელი

en: Other
ka: სხვა
