plasma-bigscreen - en to nl translation catalogue (34 entries)

en: Favorites Manager
nl: Beheerder van favorieten

en: Add Favorites
nl: Favorieten toevoegen

en: Remove Favorites
nl: Favorieten verwijderen

en: Screenshot
nl: Schermafdruk

en: Audio
nl: Geluid

en: Shutdown
nl: Afsluiten

en: Search
nl: Zoeken

[ctx: @action:button Opens an overview of all currently running apps]
en: Tasks
nl: Taken

en: Controller
nl: Besturing

en: Currently capturing keys…
nl: Vangt nu toetsen…

en: Key capture off
nl: Vangen van toetsen nu uit

en: On-screen Keyboard
nl: Toetsenbord op scherm

en: Settings
nl: Instellingen

en: Hold to close…
nl: Vasthouden om te sluiten…

[ctx: As in: These apps are currently opened]
en: Open Apps
nl: Toepassingen openen

en: Close all apps
nl: Alle toepassingen sluiten

en: Battery: %1%
nl: Batterij: %1%

en: Customize Favorites
nl: Favorieten aanpassen

en: Accept Pairing Request From %1?
nl: Verzoek om een paar te maken van %1 accepteren?

en: Exit Bigscreen
nl: Bigscreen verlaten

en: Power
nl: Energie

en: Audio Settings
nl: Audio-instellingen

en: Internet Settings
nl: Internetinstellingen

en: Favorites
nl: Favorieten

en: Applications
nl: Toepassingen

en: Games
nl: Spellen

en: Controller added: %1
nl: Besturing toegevoegd: %1

en: Controller removed: %1
nl: Besturing verwijderd: %1

en: Remote added: %1
nl: Op afstand toegevoegd: %1

en: Remote removed: %1
nl: Op afstand verwijderd: %1

en: System taking over controller input
nl: Systeem neem invoer van besturing over

en: Application taking over controller input
nl: Toepassing neem invoer van besturing over

[ctx: @info]
en: Plasma Bigscreen has enabled system-wide inhibition
nl: Plasma Bigscreen heeft systeembreed slapen ingeschakeld

[ctx: @info:placeholder]
en: Search…
nl: Zoeken…
