plasma-bigscreen - en to nn translation catalogue (24 entries)

en: General
nn: Generelt

en: Use Colored Tiles
nn: Bruk farga fliser

en: Use Expanding Tiles
nn: Bruk utvidbare fliser

en: close
nn: lukk

en: Pairing Request From %1
nn: Paringsførespurnad frå %1

en: Accept
nn: Godta

en: Reject
nn: Avvis

en: Increase Volume
nn: Høgare lyd

en: Decrease Volume
nn: Lågare lyd

en: Mute
nn: Demp lyd

en: Audio Device chooser
nn: Vel lydeining

en: Network
nn: Nettverk

en: Websocket Address:
nn: Websocket-adresse:

en: Additional Settings:
nn: Fleire innstillingar:

en: Enable Notifications
nn: Slå på varslingar

en: Enable Remote TTS
nn: Slå på ekstern talesyntese

en: Enable Remote STT
nn: Slå på ekstern taleattkjenning

en: Recent
nn: Nylege

en: Voice Apps
nn: Stemmeappar

en: Applications
nn: Program

en: Games
nn: Spel

en: Settings
nn: Innstillingar

en: Getting Ready... Please Wait
nn: Gjer klar. Vent litt …

en: Bigscreen has enabled system-wide inhibition
nn: Bigscreen har slått på hindring for heila systemet
