plasma-bigscreen - en to nn translation catalogue (44 entries)

en: Device information
nn: Einingsinformasjon

en: Connecting…
nn: Koplar til …

en: Disconnecting…
nn: Koplar frå …

en: Disconnect
nn: Kopla frå

en: Pair
nn: Par

en: Connect
nn: Kopla til

en: Forget device
nn: Gløym eininga

en: Are you sure you want to forget the device %1?
nn: Er du sikker på at du vil gløyma eininga «%1»?

en: Trusted
nn: Tiltrudd

en: Auto-accept incoming connections
nn: Godta automatisk innkommande tilkoplingar

en: Blocked
nn: Blokkert

en: Reject all connections from this device
nn: Avvis alle tilkoplingar frå eininga

en: Device details
nn: Einingsdetaljar

en: Address: %1
nn: Adresse: %1

en: Battery: %1
nn: Batteri: %1

[ctx: Battery percentage level]
en: %1%
nn: %1 %

en: Change name
nn: Endra namn

en: Connected
nn: Kopla til

en: %1% Battery
nn: %1 % batteri

en: Enable Bluetooth
nn: Bruk Bluetooth

en: Paired devices
nn: Para einingar

en: Available devices
nn: Tilgjengelege einingar

[ctx: This device is a Phone]
en: Phone
nn: Telefon

[ctx: This device is a Computer]
en: Computer
nn: Datamaskin

[ctx: This device is of type Network]
en: Network
nn: Nettverk

[ctx: This device is a Headset]
en: Headset
nn: Hovudsett

[ctx: This device is a Headphones]
en: Headphones
nn: Hovudtelefonar

[ctx: This device is a Keyboard (not the music instrument)]
en: Keyboard
nn: Tastatur

[ctx: This device is a Mouse]
en: Mouse
nn: Mus

[ctx: This device is a Game controller]
en: Game controller
nn: Spelkontrollar

[ctx: This device is a Graphics Tablet (input device)]
en: Tablet
nn: Teikneplate

[ctx: This device is a Peripheral device]
en: Peripheral
nn: Tilleggseining

[ctx: This device is a Camera]
en: Camera
nn: Kamera

[ctx: This device is a Printer]
en: Printer
nn: Skrivar

[ctx: This device is an Imaging device (printer, scanner, camera, display, …)]
en: Imaging
nn: Bileteining

[ctx: This device is a Wearable]
en: Wearable
nn: Kroppsboren

[ctx: This device is a Toy]
en: Toy
nn: Leiketøy

[ctx: This device is a Health device]
en: Health
nn: Helse

en: File transfer
nn: Filoverføring

en: Send file
nn: Send fil

en: Input
nn: Inndata

en: Audio
nn: Lyd

en: Network
nn: Nettverk

en: Other
nn: Anna
