plasma-bigscreen - en to pt translation catalogue (17 entries)

en: Appearance
pt: Aparência

en: Feb
pt: Fev

en: Apr
pt: Abr

en: May
pt: Maio

en: Aug
pt: Ago

en: Sep
pt: Set

en: Oct
pt: Out

en: Dec
pt: Dez

en: Time Display
pt: Apresentação da Hora

en: Timezone:
pt: Fuso-horário:

en: Set time automatically:
pt: Acertar a hora automaticamente:

en: Time
pt: Hora

en: Date
pt: Data

en: Press the [←] Back button to return to appearance settings
pt: Carregue no botão Recuar [←] para voltar à configuração da aparência

en: Press the [←] Back button to save configuration and return to settings
pt: Carregue no botão Recuar [←] para gravar a configuração e voltar à configuração

en: Your local timezone is %1
pt: O seu fuso-horário local é o %1

en: Exit
pt: Sair
