plasma-bigscreen - en to pt translation catalogue (24 entries)

en: General
pt: Geral

en: Use Colored Tiles
pt: Usar Mosaicos Coloridos

en: Use Expanding Tiles
pt: Usar Mosaicos Expandidos

en: close
pt: fechar

en: Pairing Request From %1
pt: Pedido de Emparelhamento de %1

en: Accept
pt: Aceitar

en: Reject
pt: Rejeitar

en: Increase Volume
pt: Aumentar o Volume

en: Decrease Volume
pt: Diminuir o Volume

en: Mute
pt: Silenciar

en: Audio Device chooser
pt: Selector de Dispositivos de Áudio

en: Network
pt: Rede

en: Websocket Address:
pt: Endereço de Websocket:

en: Additional Settings:
pt: Configurações Adicionais:

en: Enable Notifications
pt: Activar as Notificações

en: Enable Remote TTS
pt: Activar o TTS Remoto

en: Enable Remote STT
pt: Activar o STT Remoto

en: Recent
pt: Recente

en: Voice Apps
pt: Aplicações de Voz

en: Applications
pt: Aplicações

en: Games
pt: Jogos

en: Settings
pt: Configuração

en: Getting Ready... Please Wait
pt: A Preparar-se... Espere por Favor

en: Bigscreen has enabled system-wide inhibition
pt: O Grande Ecrã activou a inibição a nível do sistema
