plasma-bigscreen - en to pt_BR translation catalogue (12 entries)

en: Configure KDE Connect
pt_BR: Configurar KDE Connect

en: This device is paired
pt_BR: Este dispositivo está emparelhado

en: Unpair
pt_BR: Desemparelhar

en: This device is requesting to be paired
pt_BR: Este dispositivo está solicitando ser emparelhado

en: Accept
pt_BR: Aceitar

en: Reject
pt_BR: Rejeitar

en: This device is not paired
pt_BR: Este dispositivo não está emparelhado

en: Pair
pt_BR: Emparelhar

en: Pairing request sent to device
pt_BR: Solicitação de emparelhamento enviado ao dispositivo

en: This device is not reachable
pt_BR: Este dispositivo não está acessível

en: Press the [←] Back button to return to device selection
pt_BR: Pressione o botão [←] Voltar para retornar à seleção de dispositivos

en: Exit
pt_BR: Sair
